Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Starý malamut - dávat v mrazech oblek?

Autor Téma: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?  (Přečteno 24089 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sonic

  • Host
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #30 kdy: 01 Březen, 2010, 22:26 »
Jo tak to je fakt - vzhledem k tomu, že máme novostavbu, je všude kolem baráku nikoli anglický trávník, nýbrž hlína; vzhledem k tomu, že jsme v ďolíku a na jílu, tak nám těch 30 cm sněhu, co tu bylo, zůstalo komplet na zahradě, jenom v podobě vody; a vzhledem k tomu, že naši andílci lítají kolem plotu jak magoři, nemáme doma tři načesané krasavce, ale tři zablácená prasata a je mi jasné, že tady anglický trávník prostě nehrozí :-D Ostatně já stejně anglický trávník nedokážu udržet při životě, bude mi stačit suchá step :-D Hlavně ne to strašný bahno... Proč už nemrzne :'(???
Čili jako vidláci už vypadáme, teď už jen doplnit ty vidlácký znalosti... Hospodskej typ zrovna nejsem, to by na mě asi zírali :D Oni teda už zírají, když chodím po vesnici v těch zabahněnejch hadrech s 1-3 stejně zabahněnými psy, za mnou zabahněné dítě  :D Teď sháním kontakty přes maminy na hřišti  ;)
A stodola, jo mít tak stodolu...
Sorry za dlouhý příspěvek, chtěla jsem odpovědět všem  ::)
Jo a další otázka - tu slámu, co mají psi v boudách, v mezičase mezi výměnami nějak protřepáváte, když to mají slehlý? Teda já mám dotazy, když uvážím, v čem musí spousta jiných psů (a lidí) žít...

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #31 kdy: 02 Březen, 2010, 07:36 »
Oni si to přehraboší podle svýho, peřinky jim nenatřepávám :) až to mají moc slehlý a rozdrobený, tak pokud je to jinak čistý a suchý, tak jenom přidám slámy, když ne, tak vyhážu a nastelu komplet znova.

Offline Ještěrka

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #32 kdy: 02 Březen, 2010, 08:28 »
Tankodrom na dvoře teď zažívá určitě každý z nás. Přejít a nenechat v bahně botu je umění a pesani to tak pěkně rozťampávají. Už aby to oschlo.

Když se "měšťák" přistěhuje na vesnici, vždycky je středem zájmu. Jak nám na dvoře začalo běhat čím dál víc psů, mysleli si, že jsme blázni. A prořítit se kolem procházkujících se starousedlíků se spřežením, nechápou. A co jsme si pořídili i stádečko ovcí jsme pro ně za úplný cvoky. Je to zvláštní trend, protože na vesnici měl každý různé zvířectvo a teď jim to přijde divný.

Hospoda je ale určitě nestrategičtější bod na vesnici a není radno tohle kulturní zařízení vynechávat.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #33 kdy: 02 Březen, 2010, 08:40 »
Ja s tou roli slamy zrovna moc prima zkusenosti nemam. Do boudy dobry, ale jak jsou v baliku jeste obcas kousky klasu, stahly se k nam z poli na pozemek stovky mysi. Hosi se pak nenudili.... A taky to v te slame pochcipalo.
Navic jsem ji pak omylem podpalil odletavajicima jiskrama od rozbrusky  ;D  ;D   ...ale to je z jineho soudku... ::) ;D
Mame tu drevitou vlnu a je to supr. Hlavne do auta, jsem na seno/slamu alergicky! T

sonic

  • Host
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #34 kdy: 02 Březen, 2010, 21:35 »
Jé ovce, ty bych taky chtěla :D a krávu a kozu a slepice a tak... Jo, tady místní taky nechápou. Měšťáci se stěhujou na vesnici a jsou pro smích a vesničani se hrnou do měst za pohodlím - koloběh lidí v přírodě :-)
Dneska jsem brala obě feny ven už potmě a asi 2 km blátem, hustý... Nějaký saně do bláta neexistujou :D?

lucia

  • Host
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #35 kdy: 02 Březen, 2010, 22:49 »
vážení, já jsem takový vidlák v Praze.. sice bydlím v domku, ale když vyrážím jen s dvojpsy ve spřežení, tak spoustu lidí skutečně civí /což se divím, protože v lese vidím,že sama rozhodně nejsem/ ovšem zatím jsem nikde tady neviděla člověka zabahněného vracejícího se z lesa víc jak já ..a taky jsem neviděla nikde tak zabahněné psy /asi tu chodí po asfaltu/ .. sousedi se naopak už ani nediví  ;D ted zase začnu dělat bahnité vzruchy na kole.. ovečky jsme taky chvilku měli, když jsme je darovávali a to bylo údivu.. a co teprve, když jsem v Praze začala s přítelem z auta vykládat ty 4 jateční jehňata a když to přítel v osvětlené garáži to boural.. lidi se zastavovali u vrat.. nebo když nám z balkonu na tyči visela zvěřina /zabezpečení kvůli psům a kočkám/  ::) jo, jenže ta pražská zahrada je fakt malá..  >:(

Offline Ještěrka

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #36 kdy: 03 Březen, 2010, 08:32 »
U nás se určitě taky nedá potkat nikdo tak zabahněný jako my když přijedeme z tréninku v tomhle blátitém počasí. Na tréninky jsem pořídili atombordel, to pak člověk ze sebe sundá a pod tím je celkem nepoškozen. Hodíš to do vany, osprchuješ a je jako nový.
Jateční jehňata si už chováme sami. Nám se u pastviny shromažďují čumilové zvláště když jsou malá jehňata, fotí se s nim. Už jsme uvažovali, že k ohradníku dáme kasičku, aby jim přispívali na zimní krmení. Zjistili jsme, že elektrický ohradník je nejen pro ovce, ale i pro lidi - aspoň se drží od našeho stádečka v bezpečené vzdálenosti a naše ovečky tak moc neobtěžují.

Offline Cheyene..

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-1
  • Je snadné přeletět Velký kaňon
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #37 kdy: 08 Březen, 2010, 17:53 »
Naši psi -huskoun a retrívr spí v noci s námi doma a přes den jsou v kotcích.Huskoun má už deset let a taky už není nejčilejší.Ale jak byli velké mrazy,tak těch deset pod nulou,měli v kotcích seno.Hodně sena,aby tam vydrželi půl dne,než se vrátím.Myslím,že je to taky to nejlepší,jak jim udělat teplo.Přežili jsme zimu zatím bez nemocí.)))))))))))))))

sonic

  • Host
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #38 kdy: 09 Březen, 2010, 07:30 »
No já jsem včera zírala, jak náš dědoušek ožil, vlekl mě za sebou na procházce jak za mlada :o... Zimu jsme teda přežili díky spaní psa vevnitř v domě, slámu jsem sice do bud dávala, ale ty okupují feny a tak pes spí přes den stejně na koberci na schodech venku + dávala jsem Alavis na klouby v předepsaném dávkování (4tbl prvních 14 dní, pak 2 tbl), zhruba po 14 dnech se účinky projevily.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #39 kdy: 09 Březen, 2010, 11:06 »
Naši psi -huskoun a retrívr spí v noci s námi doma a přes den jsou v kotcích.Huskoun má už deset let a taky už není nejčilejší.
tak 10 let na SH není moc - lehký před důchodový věk - to by u mě měli tak 2 roky do důchodu  ;) loni 11letí dali 107km /den
letos 10 letá 200km/2 dni, je fakt, že se při zapřahání "nevzpínala nadšením" , ale pak pracovala normálně...
no záleží asi na rodových dispozicích + na krmení + co má za sebou...
« Poslední změna: 09 Březen, 2010, 11:09 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Cheyene..

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-1
  • Je snadné přeletět Velký kaňon
    • E-mail
Re: Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #40 kdy: 09 Březen, 2010, 18:22 »
Když jsme tak u těch psů.Taky dokážou táhnout jak za mlada,ale mě z treků odešli kolena.Taková pěkná lidská displazie)))))))))))))Ne,že by to až tak vadilo.Pesani,jako by to věděli,netáhnou jak blbí.Pomáhá slivovice.V dalších lidských případech doporučuju a to aj na kolena.Pak přichází nirvána..........................V kotcu,mezi psama v seně.)))))))))))))))


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #42 kdy: 01 Listopad, 2023, 06:49 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Starý malamut - dávat v mrazech oblek?
« Odpověď #44 kdy: 01 Únor, 2024, 15:41 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт