Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Mistrovství Evropy 2018 on-snow Itálie

Autor Téma: Mistrovství Evropy 2018 on-snow Itálie  (Přečteno 509 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dog Friendly Kennel

• Dog Friendly Kennel
Mistrovství Evropy 2018 on-snow Itálie
« kdy: 31 Říjen, 2017, 15:16 »
Jen předběžný info, jelikož se mě na to pár lidí o víkendu ptalo...
Klasickej článek na mushing.cz vyvěsí TL (až ho STK určí).

Datum: 22.-25.2.2018
Místo: Millegrobe Alpe Cimbra, 38064 Lavarone, Itálie
https://www.google.ch/maps/place/Malga+Millegrobbe/@45.9763515,11.1683235,10z/data=!4m5!3m4!1s0x4778a28af1dc1fbf:0x64ff3460494e0b3c!8m2!3d45.936527!4d11.32023

Sprint:
SPU - 24 km
SP8 - 16 km
SP6 - 12 km
SP4 - (1+2 kolo) standardní vzdálenost
SP4 masstart - zkrácenej trail v aréně na 2 kola
SP4 junior - 8 km
SM1/SW1 - 15 km
SM1J/SW1J - 10 km
Kombinace muži - 2x 7,5 km (junioři 2x 5km)
Kombinace ženy - 2x 7,5 km (juniorky 2x 5km)
Štafeta mix: skijoring 1 + skijoring 1 + SP4 3x 7,5 km

Mid:
MD6 - 2x 21 km (pool 8 psů)
MD12 - 2x 24 km (pool 14 psů)
MDS (skijoring 1-2 psi) 2x 21 km

Kvóta dle pravidel: 3+3 RNB na ktg/stát
Martin Vrtěl - CARNILOVE TEAM
http://racing-kennel.com/

Offline jakuburban

• *
Re:Mistrovství Evropy 2018 on-snow Itálie
« Odpověď #1 kdy: 31 Říjen, 2017, 22:22 »
Je info nekde na webu? Nedari se mi najit.
Diky jakub

• Dog Friendly Kennel
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopad, 2017, 09:06 »
Není. Zatím.

Jako vždy prvně přijde info národním svazům.
Nicméně krom částek za startovný to nejpodstatnější jsem tu už napsal. A ty částky jsou plus mínus euro furt stejný.

Offline Václavka

• *
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopad, 2017, 12:05 »
Tak teď jen doufat, že se k tomu SVAZ postaví zodpovědně a s dostatečným předstihem stanoví "nominační kritéria"?! ;-)

• Dog Friendly Kennel
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopad, 2017, 15:10 »
Tak teď jen doufat, že se k tomu SVAZ postaví zodpovědně a s dostatečným předstihem stanoví "nominační kritéria"?! ;-)

Všem je jasný, jak moc SVAZ nesnášíš. A nevynecháš jedinou možnost na něj plivnout.
Viz např. pořadatelem pozdě vyvěšený propozice. Dle tvýho FB komentu je viník jasnej - Svaz (ne, fakt závody neorganizuje Svaz, ani nedává zelenou k tomu, kdy maj či nemaj viset nějaký propozice).
Teď pro změnu zcela nesmyslná poznámka k nominačním kritériím na zimní ME. Jak kdybys s tímhle hobby začala teprve teď na podzim...
Koupit čokla, obout kecky a lítat s ním kdesik po lese je trochu jinej level než zima. Bohužel. Takže sama moc dobře víš, proč jsou podzimní závody, vč. jejich vrcholů jako ME/MS podstatně obsazenější než ty zimní. Jsou levnější ve všech myslitelných směrech, tudíž dostupnější.
Takže si si naprosto vědoma, že v posledních x-letech (co bylo před 20-ti letama mi je ukradený) žádný nominační kritéria na zimní ME/MS nebývají, protože jsme rádi, když se nás tam sleze aspoň na mariáš. Nominační kritérium je jediný - jestli máš prachy na cestu a startovný. Ale přesto si neodpustíš jedovatou slinu. Nechápu proč.

Nic proti konstruktivní kritice. A ČASS má k dokonalosti daleko, ale tohle mi přijde naprosto mimo mísu. A to by mi to mohlo být už šumák.

Btw. Když máš takovou starost o ty kritéria, doufám, že je to i kvůli tomu, že chceš jet. Co se zimy týče krom Kubalonky a Bernau/Todtmoss nic bližšího nebylo a v blízkým budoucnu ani nebude. Takže jestli ušetřit za PHM, tak tuhle zimu :-)

Offline Václavka

• *
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopad, 2017, 15:44 »
Martine, nevím komu je co jasné ?! A nechápu proč mě osočuješ z toho, že nesnáším SVAZ?!
Já nemám pouze ráda pokud se nedodržují pravidla a řády, které jsou dané ... a nemám problém na takový nedostatek upozornit!

Při rostoucím zájmu individuálů bylo jasné, že o start na MS v Polsku bude větší zájem než tomu bývávalo v minulých letech. Tuto skutečnost jsme diskutovali se zástupci SVAZU na schůzce, která proběhla koncem roku 2016. Proto mi přišlo smutné, když informace o nominačních kritériích byli k dispozici ani né měsíc před nominačním závodem. Nebudeš tomu věřit, ale lidi chodí do práce i o víkendu, mají nějaké plány mimo "mašérskou oblast" a potřebují plánovat dopředu!

Na závody ME a MS se nemůžu hlásit jako jedinec, ale hromadnou přihlášku vyřizuje pouze SVAZ a pokud je od IFSS stanoveno pravidlo 3 závodníci/ktg/stát ... tak předpokládám, že výběr závodníků je v kompetenci SVAZU, který určí nominační kritéria a včas s nimi seznámi zájemce o start na ME nebo MS.

Vzhledem k tomu, že ME on snow je "v dojezdové" vzdálenosti od ČR, tak se dá opět předpokládat zvýšený zájem (minimálně u individuálů) o takový závod.
Myslím, že má poznámka ohledně nominace na toto mistrovství není neopodstatněná a rozhodně to není útok na SVAZ!!!!

• Dog Friendly Kennel
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopad, 2017, 18:17 »
O PL sem nemluvil, nebudu ani teď.

Ad tvůj koment na FB: nebudu dohledávat přesnou citaci, sama víš, cos psala. V diskuzi nad pozdním vyvěšením propozic si naznačovala, že snad zatím není neschopnost Svazu. Tečka. Znovu podotýkám, že vyvěšování propozic u nás nemá na starosti Svaz, ale organizátor.

Ad postavení se Svazu k zodpovědnýmu a včasnýmu oznámení kritérií k zimní Itálii: znovu ti opakuji, že se v posledních letech žádný nestanovují, protože prostě není zájem. Nesrovnávej to s podzimem. MS v Německu bylo taky v dojezdové vzdálenosti (úplně stejný jako teď Itálie) a představ si, žádnej zvýšenej zájem individuálů se nekonal. Dost možná nás v součtu sprint+mid bylo víc týmů než singlů (ale přesně to nevím). A to byl Svět. Kubalonka 8 km od čáry, kvóty nenaplněný.

Snad to tedy děláš v dobré víře, že již nyní chceš upozornit, aby se zavčas oznámily podmínky účasti na ME.
I když samozřejmě sama víš, že se v zimě žádný nestanovují. Nejsou bohužel nutná (což neznamená, že by se v případě potřeby neměly nastavit).
Proto jsem to četl, i v kontextu dalšího, že máš jen potřebu si rýpnout do Svazu. A v těchto dvou konkrétních případech mi to nepřišlo fér.
Je fajn, že tomu tak není. A jsi jen takový milý hlídací pes pravidel a řádů :-)

Offline Václavka

• *
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopad, 2017, 19:44 »
Martine, nebudeš tomu věřit ale ráda bych svůj "povzdech" nechala třeba do e-mailové komunikace se SVAZEM ... ale žádný takový kontakt jsem nikde nenašla ... asi jsem blondýna :-(

Tudíž má poznámka "Tak teď jen doufat, že se k tomu SVAZ postaví zodpovědně a s dostatečným předstihem stanoví "nominační kritéria"?! ;-)" se opravdu týká pouze a jen mé obavy o to, abych měla včas informace o tom na základě jakého kritéria se budou zájemci o ME vybírat.
Ano, mám zájem jet na ME, mám nějaké zimní plány, které nemůžu měnit ze dne na den a předpokládám, že zájemců bude víc než 3/ktg.
Argument, že se nikdy kvóty nenaplnily mi nepřijde jako plnohodnotná odpověď ... to už jsem slyšela a nakonec se "nominace řešit musela"!!!

Nikde ve své poznámce nevidím žádnou nenávist ke SVAZU, ani žádný útok na organizátory jiných závodů.
Pouze jsem si veřejně "povzdechla" na oficiálních stránkách SVAZU.