Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kotec - materiál

Autor Téma: Kotec - materiál  (Přečteno 5967 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Sepp

  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Kotec - materiál
« kdy: 09 Červenec, 2014, 09:02 »
Zdravím,
pro naši Husky slečnu vyrábím kotec - rozměr 2*3 metry z 1/2 plné stěny z prken, zbylé stěny budou svařené ocelové rámy (L profil 40x40x4) a výplň KARI sítě.
Chci se zeptat - rady, nápady, zkušenosti - KARI síť, resp. oka budou mít rozměr 100x100 mm - bude stačit síla (průměr) 4 mm, nebo je to málo? A dále - čím je nejlepší ošetřit (natřít) celou KARI síť, nebo je lepší ji nechat "přírodní", tedy zrezlou?
Pokud najdu čas a bude mít někdo zájem, můžu přiložit i fotografie ze stavby ;)
Sepp

Michal Peli Pelant

  • Host
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #1 kdy: 09 Červenec, 2014, 10:54 »
Ahoj Sepp,
Stavím kotce,je lepší kari síť pr.5 oka 100/100
je pevnější a v rámu se nevlní a nátěr stačí základ,
stejně to pesani odrhnou a hlavně se to špatně natírá.Nebo pozinkovat,ale je to o ceně.
  Měj se Peli

Offline Sepp

  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #2 kdy: 09 Červenec, 2014, 11:02 »
Ahoj Michal,
- o průměru 5 mm jsem přemýšlel taky, ale nenapadlo mě "vlnění", přeci jen jeden díl bude mít max. rozměry 150*190. Spíše jsem si říkal, že bych snížil váhu menším průměrem ...
- a co rám - L profil 40x40x4 - bude to stačit? Nebude mít rám se taky "vlnit" ... z boků to bude přichycené ke sloupkům, ale nahoře a dole to bude "na volno" ...
- a nátěr základovkou? Neobsahuje náhodou nějakou "kyselinu", díky které to na železu "drží"? Pozink jde skutečně mimo mě :)
Díky

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #3 kdy: 09 Červenec, 2014, 11:49 »
Já mám na kotcích průměr kari sítě 4 mm a na plotě výběhu 5 mm (obojí 100/100, plochy kotců jsou menší, takže vlnění nepozoruji, ale rám sítě mám ze všech čtyř stran, nejen z boku).
Obojí natíráme teď barvou 2v1 (základovka s vrchní dohromady) - už jen proto, že zrezlej kotec je hnusnej kotec :) Natírá se to sice blbě, ale myslím, že to stojí za to (také šel pozink mimo nás). Na minulém výběhu (stěhovali jsme se letos) to drželo dlouhé roky, na kotci je to natřené vlastně od r. 1998 až doteď a i když to samozřejmě chátrá, tak to pořád službu plní a nemuselo se nic opravovat.
S haskouní slečnou ani nebudeš mít ten problém, že by ti to pletivo tzv. pročůrala (na rozdíl od značkujících psů).

Offline Sepp

  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #4 kdy: 09 Červenec, 2014, 12:53 »
Asi jsem to špatně napsal - rám z L profilu je ze všech stran - ale samotný rám bude ke sloupkům přišroubován jen na bocích - tedy horní a dolní část je tzv. "navolno" - není k ničemu kotvená...

To natírání ... napadla mě nějaká EKO barva, celý kotec je zastřešený, tak to asi taky vydrží ... pokud to neokouše :)

No a ke značkování ... co hárá, tak si sem tam tu nožku taky přizvedne ... ale to asi odpadá, když je ve "vlastním" :)

Offline Sepp

  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #5 kdy: 09 Červenec, 2014, 13:43 »
RE: HuskyW
"2v1" - našel jsem jednu EKO 2v1 ... nevím zda natíráte stejnou, ale u mě vítěz :)
http://www.balakryl.cz/index/detail/prd_id/9


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 50015
  • Karma: +0/-0
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopad, 2023, 19:05 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 50015
  • Karma: +0/-0
Re:Kotec - materiál
« Odpověď #9 kdy: 03 Únor, 2024, 10:01 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо