Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 rozmary letošní zimy

Autor Téma: rozmary letošní zimy  (Přečteno 12319 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Míra

  • Host
rozmary letošní zimy
« kdy: 07 Březen, 2008, 22:49 »
letošní zima nám moc nepřeje, většina závodů na sněhu byla zrušena, jako minulý víkend  v Bystřeci, kde nám po zrušení závodu začalo "malinko" foukat, ale zase tak zoufalé to přeci není, viz: http://pirane.rajce.idnes.cz/Bystrec08,_O.H.7.3/H

sarka

  • Host
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #1 kdy: 08 Březen, 2008, 08:25 »
ahoj, po druhe sozone, co se moc nevyvedla, me napada, jestli by nebylo lepsi si priznat ze zijeme v mirnem pasmu a lepsi uz to nebude a i  po škvořetickém datumu poradat karovy zavody tj jestli je lepsi sedet doma protoze neni snih, nebo jet aspon na karach, ja vim ze nekteri karovymi zavody opovrhuji, ale i oni jezdi 3/4 roku na kare, pokud nemaji klilu a nebydli nekde v horach. zadam aby me profesionalni zastanci sanovych zadovu nekamenovali ::)nejak mi uniklo kde se taky podepisuje, sarka

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #2 kdy: 08 Březen, 2008, 10:53 »
Sari, souhlasim, my nemame to stesti a i kdyz je na vetsine uzemi CR snih, u nas neni, takze my jezdime celorocne kary i tak a o vikendech dojizdime na hory. Bylo by fajn mit vzdy termin na snehovy zavod a kdyby odpadl, tak by se jel karovy.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #3 kdy: 08 Březen, 2008, 14:34 »
Citace
nejak mi uniklo kde se taky podepisuje, sarka
Pokud jsi přihlášená, podepisovat se nemusíš ;)

sarka

  • Host
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #4 kdy: 08 Březen, 2008, 17:22 »
jo,na to jsem pak prisla kdyz jsem to videla, uff, dnes mam za sebou 8 km peší chuze s 8 psy a 3 detmi sla s nami jeste kamoska se svymi 2 psy
..

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #5 kdy: 08 Březen, 2008, 17:58 »
Citace
Bylo by fajn mit vzdy termin na snehovy zavod a kdyby odpadl, tak by se jel karovy.


Nápad dobrej, ale hůř proveditelnej.
Trať sjízdná na sněhu může být na káru úplně nevhodná (asfalt, prudký sjezdy, zbytky sněhu, led...)
A že by proti saňovýmu závodu čekal jiný pořadatel takzvaně v "záloze" se všemi vyřízenými povoleními, zajištěným ubytováním, nachystanou tratí atd. na kárový závod v jiné lokalitě (že kdyby náhodou nenasněžilo tak mu možná někdo přijede) si nedovedu představit.
Příprava závodu stojí hromadu práce a peněz...kdo by to zaplatil, když by sníh byl a káry se nejely?
« Poslední změna: 08 Březen, 2008, 18:03 od LenkaB »

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #6 kdy: 08 Březen, 2008, 17:59 »
Bylo by fajn mit vzdy termin na snehovy zavod a kdyby odpadl, tak by se jel karovy.

Ono to není zase tak jednoduché, jak to vypadá. Já jsem to zkusil nabídnout před rokem na České Kanadě a po velkém nadšení začalo odhlašování a na konec zbylo asi 14 nejvěrnějších a z toho více než polovina na kolech a koloběžkách. Na druhou stranu to Metujáci letos zkusili a účastníků měli poměrně dost. Další věc je to, že nic není většinou černé, nebo bílé. Tím myslím, že trať, která nesplňuje požadavky na saně, nemusí být způsobilá a hlavně bezpečná pro káry, natož pro kola a koloběžky. Jak jsem koukal na fotky z letošních Janoviček, tak tam karambolů a rozbitejch kár kylo docela dost. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Takže hlavní problém je v tom, že část tratě může být holá a v ideálním případě zmrzlá a tvrdá a část pod sněhem, v nafoukaných místech třeba i s půlmetrem sněhu. Je to trať pro káry, kola, koloběžky a běžce? Samozřejmě je možnost ty nejhorší místa prohrábnout a tu vrstvu sněhu alespoň zmenšit, ale záleží na tom, jaký je poměr mezi holými a zapadanými úseky. Pro mě, jako pořadatele, je nejdůležitější bezpečnost psů a všech účastníků a tímto jsem chtěl pouze nadhodit problémy které můžou nastat při změně saňového závodu na kárový. Vůbec se nebudu bránit hledání řešení co se zimními závody, pokud budou současné "zimy" pokračovat.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #7 kdy: 08 Březen, 2008, 18:02 »
Lenka byla o "chlup" rychlejší, nicméně výsledek je skoro stejnej a můžeme o tom dále diskutovat. Každej nápad může být dobrej.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #8 kdy: 08 Březen, 2008, 18:06 »
Ty ten příspěvek máš delší, tak proto mám náskok ;)

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #9 kdy: 08 Březen, 2008, 18:21 »
Ty jsi nadhodila trochu jinou možnost než já, tedy dva pořadatele dvou závodů v jednom termínu. Přesně jak píšeš, je to prakticky nereálné. Jinou možnost jsme po telefonu probírali s HelouL a to sice mít nahlášených na jeden závod více termínů a zjednodušeně řečeno, až nasněží, tak se pojede. Administrativně je to možná proveditelné, ale v extrémním případě může nastat situace, že nasněží v jednom termínu všude a pojedou se všechny závody v jednom termínu, takže v zádě taky na nic  :-\

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #10 kdy: 08 Březen, 2008, 18:24 »
Taky pokud nahlásíš více termínů, potřebuješ mít zázemí v podobě např. kempu, který je jinak mimo provoz. Těžko lze zamluvit horskou chatu v sezóně (uměle zasněžené sjezdovky jedou) na více termínů s tím, že možná jeden vyjde...

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #11 kdy: 08 Březen, 2008, 20:07 »
OK, chapu, ja to myslela trochu jinak, ale nenapsala... : do terminovky pridat na zimni sezonu leden az brezen 2-3 karove zavody, mimo horske oblasti. Podle toho, jak by se zima vyvrbila, by se mohly dostatecne dopredu zrusit, myslim, ze po techto dvou sezonach by se to dalo uz dopredu odhadnout? Chapu, ze ta povoleni jsou dost komplikujici a ze jich musi byt hodne, to asi nevyresi nic, kdyz se zavod zrusi, tak holt by to byla zbytecna prace, horsi by to bylo se sponzory... Ale sedet celou zimu doma je taky vopruz, ne?

sarka

  • Host
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #12 kdy: 09 Březen, 2008, 11:42 »
nazdar mily Kaveji, myslis ze jsem ten psi cenich neidentifikovala?? nemusis chodit daleko, zarid nam v lednu ci unoru jeste jeden novy dum, jo ?? 3O km minimum.. myslim si ze pristi zimu bys tim padem byla absolutne vytizena ;D :),
nebo vyrizena??

Offline Míra+piraně

  • *
  • Příspěvků: 22
  • Karma: +22/-0
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #13 kdy: 25 Březen, 2008, 08:45 »
pokračování i když už je vlastně jaro -  velikonoce 2008 pár foteček na: http://pirane.rajce.idnes.cz/velikonoce_v_O.H._08/

zbytek dodám až obdržím fotodokumentaci od Michala,  :)
« Poslední změna: 27 Březen, 2008, 14:47 od Míra+piraně »

Offline Míra+piraně

  • *
  • Příspěvků: 22
  • Karma: +22/-0
    • E-mail
Re: rozmary letošní zimy
« Odpověď #14 kdy: 27 Březen, 2008, 14:41 »
tak jsem konečně přidal fotky od Michala Pelanta z naší velikonoční vyjížďky: http://pirane.rajce.idnes.cz/velikonoce_v_O.H._08/  a přidal jsem dokumentaci z nastupujicího jara na Suchém vrchu: http://pirane.rajce.idnes.cz/Suchy_vrch_26.3.2008/
« Poslední změna: 27 Březen, 2008, 14:46 od Míra+piraně »