Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 zápřah 6 psů na dvě trojky

Autor Téma: zápřah 6 psů na dvě trojky  (Přečteno 3528 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ufo

  • Host
zápřah 6 psů na dvě trojky
« kdy: 25 Únor, 2014, 13:01 »
Z určitých důvodů potřebuji zkrátit zápřah 6 psů. Uvažuji o tom, udělat dvě trojky po dvou. Nevím ale jak s krčákama, jestli je vůbec použít, to ten pes veprostřed bude cloumán od obou dvou psů. Máte s tím nědko zkušenost? Co je lepší, delší zádové, nebo kratší.. Jedná se o stárnoucí spřežení, žádné rychlosti. Vím že na závody, kdybych jěště někam jela( takový to bílý..jak se to vlastně jmenovalo..dlouho jsem to neviděla)musím mít klasika lajny po dvou. Ted jdu něco ze špagátů co mám k dispozici něco vymyslet. Díky za tipy.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #1 kdy: 25 Únor, 2014, 13:06 »
tak to vem po eskymácku do vějíře  ;)

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #2 kdy: 25 Únor, 2014, 14:47 »
Šárko, myslíš mít ve spřežení vepředu tři psy a za nimi před károu (o saních nemluvím...ty jsou trochu pasé) druhé tři psy?
To jsem zvědavá, jak tohle vyřešíš, vůbec nic mě nenapadá (snad kromě vějíře... případně by tři psi měli delší a tři psi kratší šňůry, bez krčáku, ale to by byla motanice a šrumec).
Přijde mi, že pointou zápřahu je právě středová šňůra, která má holt jen "dvě strany" pro připnutí psů.
Držím palce a jsem zvědavá, co tě napadne  ;)

Edit: Prohledávám net a nic nenacházím, myslím, že to není zase tak moc dobře řešitelný, že vždycky bude prostřední pes na tom "bitej". Leda bys zapřáhla klasicky čtyřspřeží a na čtyřkolku ze stran pro další dva psy přidělala tohle: http://www.dogpoweredscooter.com/ (Ne. To samozřejmě nemyslím vážně. Jen žasnu, co lidi dovedou vymyslet...)
« Poslední změna: 25 Únor, 2014, 15:10 od HuskyW »

Ufo

  • Host
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #3 kdy: 25 Únor, 2014, 15:27 »
Ty jo, z toho by asi Jančíková smrt. Chybí mi tam jakakoli kontrola toho, jestli ten pes ještě stíhá.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #4 kdy: 25 Únor, 2014, 15:45 »
nepíšeš PROČ je musíš zkrátit.
Když jsem chtěla krátké lajny abych mohla s tříkolou kus po silnici, tak jsem si je zkrátiila (karabina), psi byly víceméně v chumlu, po přejetí silnice jsem to zas vycvakla a byly to čtverkový lajny

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #5 kdy: 25 Únor, 2014, 19:24 »
Předloni na šedivákovi jel viktor na běžkách v turistech posledni etapu s trojkou. Na dva krcaky. Prostřední pes byl chudák potahanej.... Moc úžasný to nebylo. Představa dvou trojek za sebou... ???

Ufo

  • Host
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #6 kdy: 25 Únor, 2014, 20:38 »
Do vějíře s trojkou jsem jezdila před 20 lety, bez krčáku, a pokud nebyly uzky cesty, bylo to v pohodě. Jak psala Hela, potřebuje to kvuli úseku s provozem, je tam moznost jet po chodníku, ta trojka se tam vejde, zkousela jsem to. Hely přispevek mě privedl na myslenku to udelat takto, od domu vyjet s dvema trojkama, prejedu usek a přeprahnu na dvojky.


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopad, 2023, 17:43 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:zápřah 6 psů na dvě trojky
« Odpověď #10 kdy: 03 Únor, 2024, 08:32 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting