Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 lokace pro Skijöring

Autor Téma: lokace pro Skijöring  (Přečteno 9154 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline olano

  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
lokace pro Skijöring
« kdy: 13 Prosinec, 2013, 14:50 »
Zdravím. Rád bych poprosil o tipy na vhodné lokace na projížďku na běžkách se psem. Jsem z malé vesnice daleko od hor a během zimy máme sněhu málo (někdy ještě míň) a hlavně žádné tratě na bruslení. Na nejbližší upravované okruhy u nás pes nesmí a tak bych rád v zimě vyrazil na nějakou menší dovolenou a sháním tipy. Preferoval bych Orlické hory nebo Krkonoše, ale může to být i jinde. Předem děkuji za pomoc.

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosinec, 2013, 09:46 »
na Jestřebkách je pěkná trasa na bruslení cca 20km. A psiska tam mají strašně rádi...

Lucía

  • Host
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosinec, 2013, 20:09 »
uvítali bychom tipy i z jiných hor.. spíš mi přijde, že se situace zhoršuje, podívám - li se na googla, tak skoro všude je během zimní sezóny zákaz vstupu se psy.. a na cedulkách u tratí to je potvrzováno..
tož tipy sem  8)

Offline Ivoxxl

  • *
  • Příspěvků: 31
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosinec, 2013, 11:40 »
U nás na Královci je to taky dobré. Musíte se ale obejít bez rolbované stopy. Na druhou stranu je tu minimum lidí, krásná příroda, mírné kopečky. www.kralovstvi-ticha.cz Rádi všechny uvítáme

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosinec, 2013, 14:12 »
Na hranici Rychlebek a Jeseníku si projizdime se sprezenim sve kolečko mimo rolbovane cesty. Je po dohodě s udrzovatelem stopy, aby jsme si vzajemne neskodili. V jesenikach se potom se psem nové dá jet na běžkách z ovcarny na praded a svycarnu po urolbovanem - letos mají novinku, že psí jsou vítáni. A potom ještě se dá jet z parkoviště u Videl po lesní cestě, kde rolba take nejezdí. Jezdivali jsme i pres serak, keprnik až k cervenohorskemu sedlu a zpět. Jinak je to všude dost obkliceny, bohužel...

Lucía

  • Host
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosinec, 2013, 14:49 »
jsem si koupila konečně pořádně tahací zvíře /na mý poměry/ a když je tomu rok a člověk do toho chce začít bušit a pes chce, tak se zjistí, že není pořádně kde  :-X
kde ty lidi pak na závody trénujou.. vždycky jsme si vyšlápli 10km trasu na poli, ale tu u prahy je ten sníh tak 3 neděle max..
je to věčný boj toho, že na celej život na tratích sbírám ho. i po cizích psech, pak tam vletí jeden pejskař s neovladatelným tornádem, který sundá 3 běžkaře a hned další rok - totální zákaz  >:(
co krušný hory?

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosinec, 2013, 15:25 »
Kde ti lidi trénujou...?:-) co tak já mám zkušenosti od lidí a známých z mushingu, ať už běžkaři se psama, nebo lidi se spřeženíma, tak se jezdí a trénuje hlavně večer, nebo v noci, prostě za tmy... právě protože na naprostý většině míst, kde mají upravovaný tratě, tak tam mají psi zákaz...
těch míst kde se může se psama, je málo....
dodám jedno místo o kterým vím... u nás na Vysočině, na třech studních, přímo od hotelu Horník, tam jsou vyjetý trasy přímo pro jízdu se psama a psím spřežením, takže tam by jste byly přímo vítáni.... :-) je to tam krásný, v celým tom okolí Žďárska a Nového města desítky kilometrů krásně upravovaných tratí... jen musí být dostatek sněhu... :-(

Lucía

  • Host
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosinec, 2013, 15:46 »
vysočina - díky za tip!!
a potvrdil jsi mi mojí domněnku o nutnosti aktivit pod rouškou tmy..  8) bohužel pro mne, muž ceduli zákaz psů, velice špatně snáší i po tmě, natož za světla..a v lese mimo civilizaci na skialpech toho člověk na rychlost moc nenatrénuje, že..  8)

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #8 kdy: 20 Prosinec, 2013, 17:54 »
Já na tom ježdění večer a v noci po normálních upravených tratích nevidím nic špatnýho, pokud samozřejmě neděláme nic špatnýho těm tratím, čili pokud ty tratě a stopy nijak neničíme, tak vůbec o nic nejde...
Bud jezdíme normálně v tom pásu pro bruslení a nebo idkyž jedeme ve stopě, tak mám psa naučenýho, aby běžel vedle stopy...
Takže s tratěma a stopama neuděláme absolutně nic a nikdo ani nepozná, že jsme tam byly... takže na tom nic špatnýho nevidím... :-)
A to noční ježdění má taky svoje kouzlo... :-) někdy je to možná lepší jak za dne....
« Poslední změna: 20 Prosinec, 2013, 17:57 od Radek_Duke »

Lucía

  • Host
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #9 kdy: 20 Prosinec, 2013, 18:51 »
no, já taky ne, už jsme tak párkrát i jeli.. ale hledám i ty "legální" trasy  8) dík!

Offline martin

  • *
  • Příspěvků: 11
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #10 kdy: 20 Prosinec, 2013, 19:13 »
Německo Haidmuhle je areál přímo pro trénování se psy kousek za hranicemi tady u nás se toho asi nikdy nedočkáme.  http://www.grainet.de/files/Wintersportkarte-Haidel-Grainet.pdf

ťuňťa

  • Host
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #11 kdy: 20 Prosinec, 2013, 20:05 »
Naposledy jsem jel v noci cca 23,30 abych neslyšel keci od běžkařů, a že jsme nepotkali chlápka v autě co na nás zas bezdůvodně řval. Po psech uklízíme, stopu neničíme jezdíme po prostředku na bruslení... Ale běžkařům je to jedno, jak napadne sníh je všechno jejich a potřebují se asi na někom odreagovat. Jak si vyjedeme vlastní stopu do dvou dnů tam po ní jezdí běžkaři a zas posílají člověka do oněch míst... Podle mě by to chtělo větší aktivitu svazu v tomhle směru ohledně nějaké tolerance běžkařů. Kde jsou ty běžkaři celí podzim?, když trénujeme živáčka nepotkáte. Jak jen trochu napadne, tak bychom se asi nejlépe měli naučit lítat.

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #12 kdy: 20 Prosinec, 2013, 23:54 »
Ano, stejný problém: jakmile si vyjedu sve kolečko, tak první dva bezkari děkuji. Když tam pak jedu odpoledne, ostatni bezkari už pokládají stopu za svoji.... Mě by nevadili, jen kdyby na stopě projete psy nedrzkovali... Asi to letos budu řešit cedulkama s upozorněním, že tady to protahuji psi...

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #13 kdy: 20 Prosinec, 2013, 23:56 »
Ano, stejný problém: jakmile si vyjedu sve kolečko, tak první dva bezkari děkuji. Když tam pak jedu odpoledne, ostatni bezkari už pokládají stopu za svoji.... Mě by nevadili, jen kdyby na stopě projete psy nedrzkovali... Asi to letos budu řešit cedulkama s upozorněním, že tady to protahuji psi...

"Pozor : Trať psích spřežení"  .. bo tak něco :)

Lucía

  • Host
Re:lokace pro Skijöring
« Odpověď #14 kdy: 21 Prosinec, 2013, 07:39 »
no, z vlastní stopy - 7 km okruhu už nás taky hnali, jelikož jsme to projížděli celý týden po večerech po práci a dovolila jsem si tam vzít psy v sobotu  :o skoro nás lynčovali.
teoreticky vzato - dopoledne lidi, odpoledne psolidi, pracující pes je přece něco jinýho, jak pobíhající bez prizórií a běžkaře shazující.. moc ste mne nepotěšili, bo je to horší a horší, za tipy ovšem děkuji  8)
ps - ti němci, ti se mají, co  :'(