Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Spouštěcí moment rvačky ve smečce

Autor Téma: Spouštěcí moment rvačky ve smečce  (Přečteno 4601 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ufo

  • Host
Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« kdy: 10 Leden, 2013, 14:11 »
Mate vypozorovany co spoušti rvačky ve smečce? Ja mam 6 fen SH, 8-5 let, zatím v pohodě, jen dvakrat do roka jsou občas nejake personalni neshody a to okolo harani a nasledne pak v terminu mozneho porodu. Dnes dopoledne jsem videla jak smecka sedi pospolu, zadny zradlo, pes za plotem, z myho pohledu nic a najednou se vrhli na jednu z fen. Vylitla jsem a stacilo jen moje řvaní a bylo po bitce. Jedna fena je kousla na 2 mistech, skoro nic, ani na siti to neni. Včera to same, jine feny, šlic po okem. Zápřah mají krmeni dostatek, prostor cca 700m2 . Kdyby to bylo treba v malym prostoru, pochopim. No a pak vidim hlavni aktery bitky jak jsou spolu zalezly v boude. Oddelit je nechci, to by byl konec smečky.
Naposled se pred pul rokem feny pokusily posvačit našeho malyho krizence, veterinat rikal že pro množství sadla se mu vlastne nic nestalo.


Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #1 kdy: 10 Leden, 2013, 17:32 »
u mě kolikrát stačí aby se potkali čumákama na něčem pachově zajímavým..je teda fakt,že se jedná pořád o ty stejný psy.. potom kolem sebe chodí  jakoby se nic nestalo..a jenom křičením po nich je vážně nerozdělím.. ::)vědět co to způsobuje, že z ničeho nic je rvačka,tak bych se nezlobil..to ale chceme asi moc....

tereza v

  • Host
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #2 kdy: 11 Leden, 2013, 09:50 »
Spouštěcí moment jak kdy-vzrušení, ježek pod boudou, zavrčení, prostě jim rupne v kouli, anebo si řekneme, že už se nám dlouho neporvali a rup a je to tady. ::) Slovní rozehnání rozhodně nestačí. Já jsem vždycky na infarkt, ale vždy to vypadá hůř, než to nakonec je. Ten, kdo se dostane na zem, má smůlu, protože po něm jdou většinou všichni. Platí to u psů i u fen. Teda psi po fenách nejdou-feny mají vlastní skupinu a psi svoji. Ale jak už jsem psala, žádné vážnější zranění jsme neřešili-sem tam kousanec a ožužlání ;).

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #3 kdy: 11 Leden, 2013, 10:01 »
u mě je to "majetnickej reflex" staršího psa obvykle ohledně čehokoliv poživatelnýho - moje mrkev, moje voda ... někdy i k prostoru ... čuba se zapojí maximálně řevem, spíš se ale zdekuje. a pomůže jen škrcení a voda ... následky mívám obvykle já ...

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #4 kdy: 11 Leden, 2013, 13:00 »
Pokud by to byly útoky pouze na jednu konkrétní fenu, může být příčinou její skrytá nemoc, o které mi nemáme ani tušení, ale psi to už ví  >:(
Jestli je to jednou ta jindy oná, tak příčin může být "mnogo" viz např. už zmíněné výše a další a další  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #5 kdy: 11 Leden, 2013, 14:51 »
Zažil jsem taky spouštěč nemoc. Smečka se začala pouštět do alfy - feny, zkoušel jsem je spojit marně a až za půl roku se nemoc projevila.
Při posledním hárání se mi pokousali psi i přes pletivo. Mám spouštěč - pes za plotem na volno nebo velbloud - nervozita jede do nepříčetnosti a výš postavený vyjede
 na sousedního slabšího. Taky nevím, co s tím...


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopad, 2023, 08:36 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #9 kdy: 02 Únor, 2024, 22:56 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Spouštěcí moment rvačky ve smečce
« Odpověď #10 kdy: 09 Duben, 2024, 03:26 »