Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 výchova malamuta

Autor Téma: výchova malamuta  (Přečteno 33942 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

lucia

  • Host
Re: výchova malamuta
« Odpověď #15 kdy: 11 Únor, 2010, 09:24 »
s kočkama to máš super. my máme nalezence, mlaďase - s přivoláním a agresí vůči psům válčíme taky, do zápřahu je super, ovšem posledně i se mnou hodlal odejít za nějakým jiným psem na poli. pouštíme pouze v okolí bydliště a přivolávám před každým rohem, kde se může pes vyskytnout. v lese nepouštím vůbec /el. mi byla kynology velmi vymluvena a snad mě i nařkli ze skoro týrání jen při zjištění názorů/ - to si ještě počká. máme ho doma cca 3měsíce a s kočkama máme teda obrovský problém. máme 2 a to je průšvih jak vrata! vždy jsme měli psy i kočky dohromady, teď máme psy dva, chvíli byli i 3 - ve své smečce vše super, jinak malér.. všichni moji psi si na čičiny zvykli, tenhle si dle mě prostě nezvykne..doma je každodenní adrenalin..

nada

  • Host
Re: výchova malamuta
« Odpověď #16 kdy: 11 Únor, 2010, 16:40 »
Navaromovi

Dekuji, je to zajimave, asi povaha malamutu je ruzna, ta nase se jevi taky jako velmi zavisla, nechce byt vubec sama na zahrade, jakmile ji tam necham chvilku samotnou, tak hned skrabe na dvere a dobyva se dovnitr, takze seversky pes, jak by se reklo, nyni idealni podminky pro nej, je doma v teple a evidentne stastna.
Budu to s ni zkouset, ale zatim moc neposloucha, spoleham jenom na jeji zavislost na nas. Zatim ji budu ucit povely, je zrejme, ze vychovu nemela asi moc zadnou.l
Diky N.

Nada

  • Host
Re: výchova malamuta
« Odpověď #17 kdy: 11 Únor, 2010, 17:00 »
Pro Lucii

Elektricky obojek jsem zavrhla ihned, aniz bych se musela radit s veterinarem, lepsi pomalu, ale bez bolesti.
S nasima kockama je to fakt super, vubec ji nezajimaji, nejsou pro ni zadna konkurence, ale kdyz jdeme nahodou okolo
koni, mame tady klub, tak to se muze zblaznit, ani si nedovedu domyslet, jak by to dopadlo, kdyby byla volne, vylozene
na ne vyjizdi a mam co delat abych ji udrzela.
Potrebuje asi vice casu, aby si na vsechno kolem tady zvykla, o jejim zivote predtim nevime vubec nic, informace je pry
v utulcich zakazano podavat, ale stejne se tem jejim informacim neda moc verit, protoze to co nam rekli, je uplne vsechno
jinak.  Vek, zdravi, povaha, atd. atd. vubec nic nesedi.
Tak jinak hezky den. N.

lucia

  • Host
Re: výchova malamuta
« Odpověď #18 kdy: 11 Únor, 2010, 18:24 »
me tohle chovani prijde hodne podobne u vsech pejsku, co znam a vim, ze jsou bud utulkaci, nebo nalezenci.. bez ohledu na plemeno, znam takhle 4 voříšky různých plemen, jednoho NO a všichni se buď do teď chovají tak lehce nevyzpytatelně, nebo se pár let chovali. nám se do útulku psa umístit nezdařilo a tak jsme bez infa zcela, člověk se dozvídá postupně a musí hledět do budoucna, co co asi kdy bylo. držím ti pěsti, ty mě taky trošku drž, mám ho taky občas velkou potíž udržet - hlavně když ho mám v zápřahu a někdo mi do dvou zapřažených psů nechá vběhnout svoje psy.. je to dost vostrý za každý situace dokázat, že budu řešit já a ne on.. zatím jsem hodně psů nakopla, ale pod mým velením jsem ho nenechala žádného sežrat  :D ty kočky nechápu, je z nich zcela jatej a vůbec nevidí souvislost, když mi po kočce vystartuje, že je sprdnut a strčen na chodbu..no, asi máte taky veselo  ;D my ho kupodivu ke koním i králíkům brát můžeme, ale máme problém s ovečkama, slepici jsme naštěstí ještě nepotkali  ;D

Offline Trican

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +1/-3
    • E-mail
Re: výchova malamuta
« Odpověď #19 kdy: 06 Duben, 2010, 09:15 »
Ahoj, prosím o zkušenost se smečkou malamutů - vzali jsme si před 3 měsíci 2 malamutky (8 a 4 roky) k našemu malamutovi (9). Od začátku měly feny navrch, hlavně ta mladší, když se vydráždily např. psem volně pobíhajícím na ulici, vrhla se na našeho psa a druhá se k ní přidala. Pes se nebrání, není na tom zdravotně dobře. Opakovalo se to cca 1x za měsíc.

Doufala jsem, že se vztahy srovnají, ale předevčírem se na něj vrhly asi úplně bez příčiny (nebyli jsme doma, psa fenám vyrvala sousedka a říkala, že nikdo kolem nešel). Feny háraly v únoru, háráním by to být nemělo; pes po nich nijak nevyjíždí, maximálně je očichává. Ani by jim nestačil, jen se plouží po zahradě. Stejně tak se feny vrhají na jiné psy, nemám odvahu je k nějakému pustit, ale když byl na návštěvě jezevčík mých rodičů, zkusila jsem je nechat očichat jezevčíka s náhubky a na vodítkách a spustily takový řev, že se jedna fena vrhla na druhou (mladší na starší).
Připadá mi, že jsou "neurotické", že je vydráždí každá pitomost, jako by si hledaly záminku k útoku a pes má hlavu samý šrám. Momentálně jsou feny v kotci a pes na zahradě, ale radši bych je měla všechny na zahradě, ať mají výběh. Navíc se obávám, aby se mladší fena nezačala pouštět v kotci ve větší míře do té starší.
K lidem jsou v pohodě, dokonce ta mladší poslouchá jak hodinky, spíš ta starší je tvrdohlavější, ale agresivní k lidem nejsou vůbec.
Můžete mi prosím poradit, jak to řešit - jestli je to ve smečce normální nebo ne? Moc díky. 

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: výchova malamuta
« Odpověď #20 kdy: 06 Duben, 2010, 18:17 »
Podle mě likvidují "nejslabší článek" ve smečce. Pokud opravdu ano, tak staříčkovi může jít o život. Nenechávat bez dozoru pohromadě!!!!!
Že si smečka hlídá svůj prostor proti cizím psům je normální...když nemůže zobnout cizího, tak si potřebuje schladit žáhu na tom co zrovna je po ruce.
Jinak holky asi budou mít přemíru elánu...lítání po zahradě jim zdaleka nestačí...tak dokud je chladno makat, makat, makat!!!!! Jinak ti roupama polezou po lustru a budou vymýšlet krávoviny...a úplně nejoblíbenější krávovina malamuta je rvačka ;D
« Poslední změna: 06 Duben, 2010, 18:22 od LenkaB »

Ondras

  • Host
Re:výchova malamuta
« Odpověď #21 kdy: 13 Červenec, 2012, 00:47 »
Dobrý den, máme doma 20ti měsíčního malamuta a máme ho asi půl roku. Pes nás má rád, poslechne na sedni lehni, ale na přivolání vůbec nereaguje nebo nekdy se jen "flegmaticky" podívá a dělá si svoje. Jak na něj, popřípadě jak jej potrestat?..Na pamlsky jsem to zkoušel,ale jakmile jej chci zavolat jindy, bohužel bez úspěchu. Rád bych jej pustil v přírodě se proběhnout, ale takto mám zatím strach, aby se někam nezaběhl. Děkuji za radu

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:výchova malamuta
« Odpověď #22 kdy: 13 Červenec, 2012, 07:35 »
90% malamutů je nepustitelných na volno...zvláště v přírodě. Můžeš zkusit trénovat přivolání se stopovačkou (na netu najdeš dostatek návodů) zkoušela jsem to s jedním psem, nefungovalo to.  Ze zvířat co jsem kdy měla byli 100% přivolatelní tři, (dva totální závisláčci a jeden hodně špatně vidí, tak nikam neprchá aby se neztratil). Zbytek je tak 50:50, pokud není v dohledu pes, zajíc, kočka, turista co by se dal oloupit o svačinu... tak poslechnou na první písknutí, s něčím zajímavým na obzoru je to sázka do loterie, vrací se většinou až "zajímavost" prchne, vyleze na strom atd... což je pochopitelně o průser.  Takže pouštím jen na bezpečných přehledných místech.  A vždycky s piškotama v kapse...jak zjistí že piškoty došly, pravděpodobnost přivolání rapidně klesá.
S dvacetiměsíčním spratečkem je obecně horší pořízení,  pere se v něm doznívající puberta s pocitem, že je největší, nejsilnější a nejkrásnější na celém světě a hodlá se servat s každým kdo by naznačoval opak (nezoufej, tak v desíti dvanácti letech to bude milé, klidné, vyrovnané stvoření), naprosto jasně vidím ten pohled co po tobě vrhne, když se vysiluješ s nějakým povelem a on ví, že si ho nemůžeš vynutit...a pokud by ses uchýlil k trestu, tak počítej s tím, že nahodí výraz...tak se vyzuř debile... a stejně si to příště udělá po svým.
Prostě malamut není normální "pes domácí".
Nejlepší (nejbezpečnější) řešení je venku vodítko, pohyb dopřát psovi v postroji (kolo, kolobka...) a pouštět jen na bezpečných (nejlíp ohrazených) místech.

Krakonoš

  • Host
Re:výchova malamuta
« Odpověď #23 kdy: 14 Červenec, 2012, 20:25 »
To Ježura: proto je přece milujeme. Jinak by to byla nuda, kdyby dělali co chceme mi. Ještě jeden typ: naučit je chodit do hospody. Když mi utečou se vyvenčit, tak jsou zaručeně v jedné nebo druhé hospodě, protože dál jsou líný jít.

Tara

  • Host
Re:výchova malamuta
« Odpověď #24 kdy: 14 Červenec, 2012, 20:38 »
To že nechce přijít na zavolání znamená, že pro něj nejste v ten okamžik dostatečně zajímavý. V podstatě to není jeho vina a vy se musíte hodně snažit jakkoliv být pro něj přitažlivý. Vždycky, když už přijde (a to i když to trvá nebo to je až po výhrůžném zakřičení povelu) pochválit a třeba odměnit. Nikdy netrestat, když se konečně dostane k vám, třeba jenom tak zabrblat, že to ale byla doba nebo něco v tom smyslu. To, že přijde na zavolání k vám pro něj musí být vždy výhodné. Je to ještě mladé telátko tak bych pracovala už s výše zmíněnou stopovačkou, odměnami a hlavně dobrou náladou a trpělivostí.
Když se budete rozčilovat nebo ho trestat, že neposlechl může to skončit přesně opačně než jak byste si představoval.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:výchova malamuta
« Odpověď #25 kdy: 14 Červenec, 2012, 21:37 »
To Ježura: proto je přece milujeme. Jinak by to byla nuda, kdyby dělali co chceme mi. Ještě jeden typ: naučit je chodit do hospody. Když mi utečou se vyvenčit, tak jsou zaručeně v jedné nebo druhé hospodě, protože dál jsou líný jít.
taky bych měl tIp - naučit se česky, protože mY jsme ti, kterým to prznění rodného jazyka vadí ... mimo jiného ...

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re:výchova malamuta
« Odpověď #26 kdy: 15 Červenec, 2012, 18:11 »
co má čeština společný s výchovou malamuta..?trošku mimo mísu..

Ondras

  • Host
Re:výchova malamuta
« Odpověď #27 kdy: 19 Červenec, 2012, 00:09 »
Děkuji..stopovačku již zkoušíme nějakou dobu a uvidíme,zatím ale mnoho úspěchů nezaznamenávám :/  ;D.....a není to na kolobkuo život?, jestliže neposlechne na přivolání....celkem se obávám,pokud  by jsme potkali nějakého psa či zajíce, byl by to asi velkej problém ;D...a je to hodne obtizne na to psa naucit?

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:výchova malamuta
« Odpověď #28 kdy: 19 Červenec, 2012, 07:11 »
S držkometama se při učení mladého psa počítá (kolo, kolobka)...časem pochopí, že v zápřahu má smůlu a zajíce stejně nedožene a podpořen nějakým fuj, nesmíš, ku.va nesmíš! si toho kde co lítá přestane všímat. Pochopitelně je to zvíře a nic není 100%...ale zas mamut nevyvine takovou rychlost a jedno zvíře si v klidu přibrzdíš (předpokládám, že jako mužskej vážíš víc než pes)

Tara

  • Host
Re:výchova malamuta
« Odpověď #29 kdy: 19 Červenec, 2012, 10:03 »
Nemyslím, že ke koloběžce je potřeba zrovna přivolání. Já mám naučeno "stůj" (nejdříve na vodítku a pak i v zápřahu) pokud to nezabere odhazuji koloběžku, časem se někde zasekne :D
Ale teď vážně, pro učení přivolání je také vhodné psa nejdříve utahat, nemá pak chuť vymýšlet blbosti a líp poslouchá a je ochotný spolupracovat. Přistupovat k výcviku a výchově s předsudky typu "tohle je malamut a ti na 90% neposlouchají" je pořádná blbost. Pes je především psem. Je fakt, že buldog s největší pravděpodobností nebude tak nadšeně poslouchat jako ovčák, ale ovladatelným se při trpělivém, sebejistém a klidném vedení stane každý pes. Tím spíš pokud máte jen jednoho a můžete se mu plně věnovat.
Nemyslím si, že naučit psa tahat třeba koloběžku je obtížné. Zvlášť potom psa, který má hodně energie, ale určitě tady někde najdete rady jak začít. Já vám mohu spíš poradit s tím výcvikem :)