Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 vztah k domácím zvířatům

Autor Téma: vztah k domácím zvířatům  (Přečteno 8915 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
vztah k domácím zvířatům
« kdy: 25 Duben, 2012, 11:21 »
zdravim
jenom se chci zeptat,jestli má někdo zkušenost s tím,jak mu psi reagují na ovce,kozy,koně atd..(slepice sou mi už dávno jasný)..jedná se o SH a AM..jestli je nepožerou nebo tak..o koně se tolik nebojím ale taková ovečka..díky

svepat

  • Host
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #1 kdy: 25 Duben, 2012, 12:26 »
 Doporučuju Ti bát se i o koně !!

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #2 kdy: 25 Duben, 2012, 13:08 »
reakce jsou veskrze pozitivní - chutnaj  ;D

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #3 kdy: 25 Duben, 2012, 14:10 »
takže mi chcete říct,že se psi rozběhnou na koně a sundaj ho,jo..?kočky atd chápu..aji slepice..ale aby měli až tak loveckej pud,že by u nich v podstatě nemohlo být žádný zvíře..?

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #4 kdy: 25 Duben, 2012, 14:38 »
takže mi chcete říct,že se psi rozběhnou na koně a sundaj ho,jo..?kočky atd chápu..aji slepice..ale aby měli až tak loveckej pud,že by u nich v podstatě nemohlo být žádný zvíře..?

...Alenka v risi divu.:)))))))))))

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #5 kdy: 25 Duben, 2012, 14:50 »
takže mi chcete říct,že se psi rozběhnou na koně a sundaj ho,jo..?kočky atd chápu..aji slepice..ale aby měli až tak loveckej pud,že by u nich v podstatě nemohlo být žádný zvíře..?

Pokud ty koně a ovce atd. už nepotřebuješ, tak to vyzkoušej... :-X

Hela Lev

  • Host
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #6 kdy: 25 Duben, 2012, 14:56 »
takže mi chcete říct,že se psi rozběhnou na koně a sundaj ho,jo..?
U nás žili společně.. psi věděli že koně nesmí. Ale když se třeba za bouřky kůň splašil, tak i jeden pes nadělal šití za 2000. Normálně tak 3 psi byla míra, kdy si kůň vzpoměl, na co má kopyta a použil je. Byli to dost tvrdí AH a plňas.
Je to indiv.
U Rudiho byli vedle psů kdejací opeřenci a vše OK. Akorát když páv přeletěl do výběhu k čubám, tak jim holt koukaly péra z tlamy, taky na přepouštění psů do výběhu pávy zavírali. Jinak to šlo. Ani plašícího se koně za nízkým plotem nesežrali.( mixy AH/ESP)

Hodně záleží jak se zvířata chovají, jak si berou teritorium, když dovezli sousedi nová telata a nevarovali mne, brali to psi jako zásah a šli za telatama. Na ovce a drůbež si zvykli a jen je monitorovali. Ale nikdy jsem neměla klid, pokud vedle zvířata byla...

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #7 kdy: 25 Duben, 2012, 15:16 »
 :) měl jsem 2 SH - Pepíčka a Mařenku, kteří chodili na volno na prochajdu s kozou Lízou (napřed je potrkala)  :D ovšem nechat je přes noc pohromadě bych si nedovolil (s tupejma ovcema už vůbec, a s koněm, pokud bys rizkoval zlámání nohou a následné potrhání...)
ale je to věcí výchovy a dispozic  toho kterého jedince a času co jsi tomu ochoten obětovat... ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #8 kdy: 25 Duben, 2012, 15:36 »
jo..sem troški alenka v říši divů v tomhle ohledu..nemám doma koně,psy,ovce,kozy..takže nevím,jak na ně psi můžou reagovat..ale mám nabídku je umístit na louku párset metrů farmy,kde tyhle zvířata budou...v nepřimým kontaktu ale i tak..každej neví všechno..:)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #9 kdy: 25 Duben, 2012, 16:02 »
mno, pokud o nich budou vědět  :) . tak až ti někdy psi zdrhnou, nebudou daleko  :D
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Hela Lev

  • Host
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #10 kdy: 25 Duben, 2012, 16:50 »
..ale mám nabídku je umístit na louku párset metrů farmy,kde tyhle zvířata budou...

Já myslela vedle za plotem..
Pokud psi zdrhnou, mají rádus několik desítek km, můžou si najít cokoliv.
Takhle daleko koníci atd prudit psy nebudou, takže to bude primárně o důkladném zabezpečení aby psi neutekli, když tam nebudeš a sekundárně o dobré pojistce na psy. (už ji taky máme v rámci pojištění baráku, kontakt na našeho nezávislého fin. poradce ráda poskytnu :)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #11 kdy: 26 Duben, 2012, 15:39 »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #12 kdy: 26 Duben, 2012, 16:26 »
Jj, hezký fotky, ale dotaz byl na SH a AM.  :)

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #13 kdy: 26 Duben, 2012, 17:52 »
U nás to obdobně fungovalo i mezi koněm a SH. Kotce byly od výběhu pro koně cca 3m, zvykli si na sebe, ignorovali se a nebyl problém. I jsme společně trénovali, Sára na koni, já se spřežením a byly to parádní vyjížďky. Samozřejmě to nemusí být pravidlem a třeba jsme měli kliku.

MaRe

  • Host
Re:vztah k domácím zvířatům
« Odpověď #14 kdy: 26 Duben, 2012, 22:09 »
SH máme přes 20let ,mimo ně chováme i kamerunské kozy(10let),slepice ,kachny,králíky(odjakživa),fretku (5let),různé opeřence  ba i několik koček(nejstarším je  12let) u nás najdete. Husky pokud je jeden max tři se mnou chodí krmit na volno a stále je po očku hlídám tak max olížou kůzlata ale ví že stará koza má dost účinné rohy tak se k ničemu zatím neovážily . Jsou tak naučení od malinka , rozlišují naše a sousedovi.Naše se nesmí baštit ,ovšem ze sousedovic kocoura zbyl pouze ocas a zadní tlapka a slepice jež zdrhla sousedům byla na cucky v kotci ji  protáhli  přes  pletivo. Pokud by z výběhu zdrhli a nikdo nebyl doma tak by se pustili i do naší drůbeže.Takže soužití ano ale pouze pod dozorem . Koní  ani krav  si nevšímají trénujeme vedle výběhů  hodně mezi koňákama a problém většinou nebývá ze strany psů.