Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Zase jsem zlomila kartáč...

Autor Téma: Zase jsem zlomila kartáč...  (Přečteno 5157 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Zase jsem zlomila kartáč...
« kdy: 27 Říjen, 2011, 19:38 »
...na Plyšovi...už asi desátej... Volám SOS, kdo má chlupatinu malamuta, nebo samojeďáci (beztak vypadá jak samožrout kterýho zapomněli vybělit), čím to proboha češete?
Jsem x let namlsaná "bezúdržbovou" srstí, z normálního mamuta to časem samo opelichá i kdybych nečesala vůbec. Na téhle potvoře s deseticentimetrovou srstí se ta podsada drží, plstnatí... Tak češu, češu češu, nadávám, lámu kartáče a hřebeny, Plyš se ksichtí, protože ho tahám za plyš... už jsem klesla tak hluboce, že jsem zakoupila kondicioner na srst...a pes furt vypadá jako ošklivá houně...
Když už se rve a hovno táhne, mohl by aspoň vylepšovat celkovou image spřežení, no ne? :-\

« Poslední změna: 27 Říjen, 2011, 19:50 od ježura »

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #1 kdy: 27 Říjen, 2011, 21:43 »
a mašinku jsi zkusila? naháči jsou teď docela in ...  ;D

Ufo

  • Host
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #2 kdy: 27 Říjen, 2011, 22:43 »
Nechci te naštvat, ale co kdybys ho zkusila vyšamponovat? Po té jdou psi vyčesavat mnohem lepe,  teda pokud vam zbyli v koupelne od minuleho koupani psu nejake dlazdicky

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #3 kdy: 28 Říjen, 2011, 13:06 »
 :) jo, to máš tak, když se ujmeš "zaručeně" chovného zvířete, jak ho tenkrát inzeroval ten "odborníK",
ale zase si užíváš "vítr ve vlasech...  :D " pardon v dredech
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

LUCÍA

  • Host
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #4 kdy: 28 Říjen, 2011, 14:22 »
na plstnatou podsadu bude fungovat furminátor - je to speciálně na vyčesávání podsady ani ne kartáč, prostě břit z holícího strojku na rukojeti a je to paráda, akorát doporučuju zakoupit nějaký kvalitnější, já koupila z aukra ten nejlevnější a samozřejmě, u ž se asi trošku otupil.. pak je ještě konkurence furminátoru což jsem zapomněla, jak se jmenuje zrovna, a to taky vypadá skoro dobře, akorát teda to je skoro za litr ..

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #5 kdy: 28 Říjen, 2011, 17:13 »
Furminátor a jeho kopie od firmy Trixie a dalších jsou super věc. Ale budou fungovat na vyčesání podsady ještě než zplstnaní. Spíš jako prevence. Nezabere to moc času, stačí dvakrát do týdne 10 minut a srst je ok. Pokud má ale dredy, zkusila jsi normální lidskej kondicionér přímo na sucho do zplstnatělých míst a rozčesat jednořadým hřebenem?
Veronika Navrátilová

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #6 kdy: 28 Říjen, 2011, 19:52 »
Pingvin: jasně, vezmu ho nakrátko, trochu mu natáhnu ušička a ESP jak vyšitý... :D
Ufo: koupat mamuta nééé, to jsem zkoušela naposled cca před 15 lety, stálo mě to vodovodní baterii, 30 deka salámu, 6 kachliček v koupelně a asi 5 let života >:(
VencaN: Plyše nenabízeli "odborníci" jako 100% chovnýho,  to jsi s někým popletl.  Nepopírám teda, že je "zadarmodrahej", ale co jednou překročí práh baráku je naše a nedám, i když ho mám občas 100 chutí zavraždit, šaška plyšovýho...
LUCÍA: A "neřeže" ten furminátor i tu vrchní srst? Do mamuta jak se hrábne nůžkama nebo strojkem (pár frajerů už mělo nápad to na léto oholit nebo ostříhat "aby jim nebylo vedro"), tak se s těma dorůstajícíma chlupama už nedomluví nikdo...suchý, kudrnatý, jemný jak čmejří...
Weru: Kondicionér mám psí (ve spreji, nevoní to, tak nemá cukání se vyválet v prvním hovně co najde) a s tím to vcelku česat jde (pokud nezlomím hřeben či kartáč), zplstnatělej naštěstí není, to byl první línání u nás, když jsem ještě netušila co je to za hrůzu.

Zastřelit každýho, co na psech s podobnou srstí chová...jo, ono je to na výstavě čučavý, ale lepí se na to sníh, promokne to...prostě chlupy na prd :-\
« Poslední změna: 28 Říjen, 2011, 20:52 od ježura »

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #7 kdy: 28 Říjen, 2011, 23:28 »
hele, sorry, taky mám ma(la)muty, ale kdo mě zná, tak ví, že jsem jeden ze ze sedmi ... (trpajzlíků) ...  ;D

lucia

  • Host
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #8 kdy: 29 Říjen, 2011, 15:05 »
ježura - furminátor je fakt v pohodě. mám borderkolii a furminátoruju jak divá. navíc se to psům hrozně líbí - krátkosrstej čekal na česání natěšeně vždy, BC chce po minutě zdrhnout a vůbec se nějak "nenápadně" vytratit - vytáhnu furminátor a psi stojí v pozoru frontu na podrbání. vrchní to nebere vůbec - je to speciálně na podsadu, než jsem tomu uvěřila, radši jsem psa vzala předtím ještě normálně kartáčem.

k tomu zplstnatění - já vezmu i zplstnatělou srst, prostě to cucek pobere a hotovo. samozřejmě to nemůže být jednolitá plst.

prostě si myslím, že je to tak krásně jednoduchá věc, že je až geniální a lepší věcí jsem psa ještě nevyčesala -  jde to snadno, bere to dost důkladně, takže mi "zázračně" přestal chlupatý pes smrdět.. denně se to koupalo, to se pak zapařilo, že a docela vonělo, no - s tím jsme taky skončili, psa beru jednou za 14 dní..

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #9 kdy: 29 Říjen, 2011, 15:41 »
Skoro jsi mě přesvědčila, ono zas když si vzpomenu co jsem zlikvidovala různých česátek za stopáďo kus, tak ten furminátor zas není tak drahej.

PS: Nejede na Hradec někdo, kdo tento zázrak vlastní? Že bych to vyzkoušela, jestli funguje i na Plyše?

lucia

  • Host
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #10 kdy: 29 Říjen, 2011, 18:40 »
jezuro, tuhle vec rozhodne nezlikvidujes, jestli to nebude fungovat, tak to pak někomu prodej - to fakt nejde zlomit :-)

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopad, 2023, 20:20 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Zase jsem zlomila kartáč...
« Odpověď #14 kdy: 02 Únor, 2024, 07:49 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт