Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Prodam štěňata Aljašského Malamuta

Autor Téma: Prodam štěňata Aljašského Malamuta  (Přečteno 51496 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Pfeifer

  • Host
Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« kdy: 14 Duben, 2011, 13:20 »
Nab. k prodeji 2 štěňátka AM bez pp. Otec Arapaho Shadow of the Wolf s PP jeden z nějvědších Malamutů v CZ, matka Roxy bez PP na fenku Malamuta též extrémě vysoká jako pes. ( 64 ) je velmi akční v zápřahu. Šťěnata předpoklad - robusní sylová, krapet rychlejší než Malamuti s PP. Odběr za měsíc tzn. 15.5. cena 7000

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #1 kdy: 14 Duben, 2011, 16:37 »
Malamuti bez PP, ta cena je za oba?

Petr Pfeifer

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #2 kdy: 14 Duben, 2011, 16:56 »
Ne.Samozřejmě seženete bez PP za cca 2-3tis. Ale otázka je jestli vám doopravdy jde jen o ten papír, nebo kvalitního psa ( ač bez nějakejch trapnejch papírů ) co je kvalitou stejný ba lepší než malamut s PP. Lidi říkají Malamut kde čemu. Za 2tis to bude šmrncnutý kde čím a vyleze z toho 20kg chcípáček. Ale záleží na vás. Ať netluču prázdnou slámu, kvalitu může potvrdit Z. Fišerová z klubu Metuje určitě znáte.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #3 kdy: 14 Duben, 2011, 17:28 »
Ty trapný papíry slouží k tomu, aby malamut mohl závodit s malamutama. Bez trapnýho papíru je mu tím pádem úplně k prdu, že je rychlejší než ostatní malamuti. :-\
Takže jako společník na dogtrek, na ježdění pro nějakýho nezávodního romantika (těch zbylo na světě asi tak pět) nebo "k domečku i na zahrádku" dobrý...

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #4 kdy: 14 Duben, 2011, 19:01 »
Nechtěl jsem se do toho plantat,ale nedá mi to....
Malamuti bez PP a kde kdo tomu říká malamut-již matka těchto štěnat je kde co-jak mužeš vědět že je to malamut-extrémně vysoká jako pes-kde je jistota že již tady není něco špatně...
Zajímalo by mne podle čeho lze usoudit že budou rychlejší než AM s PP.copak rychlost dělá ten cár papíru...mimochodem když jsou tak rychlý proč nezávodí...
Moji AM jsou 20kg chcípačci ale to nemá s PPvubec nic společného..je to genetické...nelze srovnat 50kgAM s chcípačkem..je zde rozdíl už jenom při pohybu na zahradě...a to miji jezdí po trati jenom na zpátečku...
A ta cena...já bych to nedal ani za oba!!!Jak napsala ježura...bez PP a co dál sním...už se dělá kategorie SH bez PP a ještě vytvořme AM bez PP no to bude parada..HelaL bude mít radost
Výsledek pro mne je jasný.Neprodejné a nepoužitelné pro mushing v česku ???

Petr Pfeifer

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #5 kdy: 14 Duben, 2011, 20:00 »
Ok. Asi jsem dal ten inzerát na špatné místo. Koukám že tu jsou samí zapálení závodníci. A nikdo kdo jezdí pro radost. Se divím že si všichni nepořídíte AH. Já jezdím pro radost, takže jsem asi fakt mezi těmi pěti romantyky. První jsem si pořídil tuto fenu co je o ní řeč a jenom proto, že další psy mám s průkazem původu ji nepudu do lesa odstřelit, protože bych se nevmontoval do kategorie že. Takže jasně pro závodníky je asi takovýto pes nepoužitelný. Takže kdyby se našel romantyk jako já co preferuje velkého mohutného psa se vzhledem malamuta byl bych rád. Protože nabýdky i akceptované cenou mám, ale k baráčku což těm hafanům nechci udělat.foto na www.malamut.czweb.org

martin_v

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #6 kdy: 14 Duben, 2011, 21:07 »
ja se do toho puvodne plantat (pekny slovo dane :-) nechtel taktez. ikdyz "sylova" me teda pobavilo dost.
ale "romantyk" a "nabydky" ... to je teda hardcore :-)

Jaro Banoci

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #7 kdy: 14 Duben, 2011, 21:48 »
Otazka je ked si si sam uvedomujes ze AM bez PP nie je pouzitelny v zaprahu tak naco robis taky vrh? Nie je to blbost? Ja som uz skor pochopil ze AM ci uz s PP alebo bez je stale len romantika, ale ty s PP sa aspon obcas mozu prebehnut medzi sebou, kdezto chudaci bez PP sa mozu tak akurat smutne divat ako okolo nich prebehavaju ESP... a romantika je v cudu. Cize podla mojho nazoru je robit stenata severskych psov bez PP nespravodlive uz voci tym psom a ich buducim majitelom, lebo aj ty ked si si kupil sucku bez PP tak aj keby si chcel jazdit na pretekoch a nerobit to len ako romantiku tak nerob to iste ludom ktory by mozno aj zacali obcas na neake preteky chodit ale takto nebudu mat sancu...  ???

idiot co podal inzerát

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #8 kdy: 14 Duben, 2011, 22:23 »
si kupte skůtr to budete lítat. Když musí každý vyhrávat, tak to jste fakt machři. Ale za jakou cenu viz. AH samé krytí a kolik štěňat nechtěných utopíte? Znám dost takých zvás. Závody, závody..je to směšné. Nic jiného nevidíte. Asi vás nikdy nenapadlo vyjet se psi někam na expedici mimo uježděné trasy?

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #9 kdy: 15 Duben, 2011, 08:48 »
Z myho pohledu asi takhle:

Pokud jde o planovane kryti, pak chapu cenu, ale nerozumim zameru!

Pokud jde o neplanovane kryti, nerozumim cene, ale holt asi na vsem se musi vydelat a kdyz se najde kupec.

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #10 kdy: 15 Duben, 2011, 09:58 »
Pokud dáš inzerát a něco nabídneš, tak to buď někdo koupí a pak je vše v pořádku, nebo to nikdo nekoupí a ukáže se, žes udělal někde chybu. A nikdo Ti nemusí dopředu kázat, že děláš blbost. Takže trochu chápu, že Ti ujely nervy ale nelíbí se mi, že se snažíš zbaběle pošpinit celou jednu skupinu chovatelů. Pokud o někom víš, že seká štěňata a pak je topí, tak buď konkrétní, rád bych taky věděl kdo to je.
A taky je vždycky podezřelé, když někdo výletům říká expedice.
« Poslední změna: 15 Duben, 2011, 10:00 od Pfeifer »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #11 kdy: 15 Duben, 2011, 10:34 »
Pokud dáš inzerát a něco nabídneš, tak to buď někdo koupí a pak je vše v pořádku, nebo to nikdo nekoupí a ukáže se, žes udělal někde chybu. A nikdo Ti nemusí dopředu kázat, že děláš blbost. Takže trochu chápu, že Ti ujely nervy ale nelíbí se mi, že se snažíš zbaběle pošpinit celou jednu skupinu chovatelů. Pokud o někom víš, že seká štěňata a pak je topí, tak buď konkrétní, rád bych taky věděl kdo to je.
A taky je vždycky podezřelé, když někdo výletům říká expedice.

Trochu mě zmátla shoda jmen :)  - tohle psal "Fajfka" - Pavel Pfeifer
Taky myslím, že zrovna on jako jeden "inzerentů" plánovaných vrhů určitě štěňata topit nebude.
Obvykle si stěžuje, že nemá s čím jezdit, neboť mu zájemci všechno rozeberou :).
Nejpíš by mohl udělat dvojnásob vrhů (kdyby chtěl) a byly by rozebrány.
Další z inzerentů byl Šaman, člověk s úžasným vztahem ke psům, který na závody kašle jezdí hlavně pro radost...  
Tenhle atak byl prostě trochu mimo mísu. Petře - přijeď nekdy pokecat na mid nebo na Ledovku, ať víš do koho se navážíš :)

No a pokud monitoruješ tuto diskusi, tak ti určitě neušlo, že pokaždé, když někdo nabízí "plánovaná" bezpapírová štěňata, strhne se mela.
Já osobně bych tu papírovou válku k PP nedala, taky proto jezdím v otevřených třídách. Ale nedivím se těm, co to absolvovali, že se ozývají, celkem právem.
Pár neznalých vlastníků - nadšenců pro nádherné chlupáče (ale bez PP) -  se už divilo, proč se nemůžou projet v uzavřené kategorii. (Nemusí jít o vítězství, jen si trochu zasoutěžit se sobě rovnými). Takže to ber i jako prevenci - snahu varovat potenciální neznalé zájemce.
PSI BEZ PP NEMOHOU SOUTĚŽIT V UZAVŘENÝCH KATEGORIÍCH PRO ČISTOKREVNÉ PSY.
Je třeba s tím počítat. Toť vše.
« Poslední změna: 15 Duben, 2011, 14:58 od HelaL »

Petr Pfeifer

  • Host
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #12 kdy: 15 Duben, 2011, 21:49 »
A taky je vždycky podezřelé, když někdo výletům říká expedice.
co je výlet a co expedice podle Vašich měřítek? Já tříměsíční zimní "výlet" po celé Skandinavii považuji za expedici no možná se ale pletu. ???
též jsem se asi spletl, když jsem si myslel, že tady na tomto místě je inzerce a ne diskuze, která je o kousek vedle.
Takže už jen krátce, krytí plánované, polovinu štěňat si nechávám. A ostatní jsou už zamluvena.
Problém vidím v zájemcích -- mi chceme mazlíka k baráčku -- tak to rovnou říkám, že volají špatně. Dále je prodávám s čipem a pasem a i cenou se výceméně jistím aby si budoucí majitelé secsakra koupi rozmysleli a malamuti pak neputovali z jednoho útulku do druhého, jako je to u mnoha možno pozorovat na smutných stránkách od paní z MalamutRescue. Té bych rád moc poděkoval za tuto záslužnou práci ( také přez ni dva malamutohusky mám ). Mí psy jsou moje rodina a tak se knim též chovám - Rovnoprávnost, respekt.
Proto neakceptuji vědšinu názorů na méněcenost takovýchto psů. Na závodech samozřejmě nemají šanci vyhrát o to se nepřu. Ale o co šlo lidem dříve na Aljašce? Mýt silného, spolehlivého tahouna na tažení těžkých saní, který by prošel jakýmkoli terénem. To že se to časem změnilo a každý preferuje spíš rychlost je druhá věc. Ono průkaz původu je zajímavá věc. Např: standard Českého Horského psa. O jehož zrození jsem četl pěknou knížku. Tím nechci napadat toto plemeno jen zkusit vysvětlit svůj názor na věc. Něco z Kanady se skříží s něčím ze slovenska ( čuvač ). Výsledné štěně se popíše ve formě standartu s předpokládanými vlastnostmi, vzevřením, požádá o uznání nového plemene a je to. Máme psa s PP a případně novou kategorii že. Nejsou špatní a zlí psy. Jsou jen špatní a zlí lidé.

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #13 kdy: 16 Duben, 2011, 08:30 »
S tou expedicí / výletem jsem tě nechtěl urazit, asi nejsem ten pravý pro posuzování. Moje žena prošla s batohem severní Indii, Pakistán a a Irán, Radek Havrda prošel Irán, Pakistán a Mongolsko, Sumec prošel na sněžnicích Finskou část Laponska a nikdy jsem od nich neslyšel slovo expedice, takže mně to trochu zaskočilo. Omlouvám se Ti, že odpovídám na stránkách inzerce ale ber to tak, že jde o inzerci s následnou diskusí. Pokud nechceš, aby někdo reagoval na tvůj inzerát, můžeš inzerát zamknout. Pokud inzerát nezamkneš a zdá se Ti, že diskuse je nevhodná, můžeš pak celé téma smazat ale to jde asi jen pokud jseš přihlášeným účastníkem. Já si ale myslím, že diskuse je přínosná a pokud se člověk míň vzteká a víc přemýšlí, může přijít na hodně věcí.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Prodam štěňata Aljašského Malamuta
« Odpověď #14 kdy: 16 Duben, 2011, 10:24 »
Škoda,že nevnímáš co ti tady lidé píší.Aby se krásná severská plemena udržela v co nejširším měřítku je potřeba s nimi sportovat(účel plemene).Aby někteří chytráci do toho nedali kdeco,aby se zabránilo přenosu dědičných chorob,negativních vlastností apod.je nutný chov s PP.PP je tedy jakousi homologací daného plemene.Jakmile vyprodukuješ cokoliv bez PP tedy bez homologace nejen zvyšuješ zdravotní a další rizika(proč nemá tvoje fena PP?),ale dal jsi takovému psu do vínku na celý život handycap víc jak 99%.Je hezké že se staráš o psy,které někdo znevýhodnil před tebou,ale proč jsi opětovným producentem takových zvířat?Je to stejné jako když vyrobíš nejkrásnější auto na světě bez homologace a můžeš s ním jen na svůj dvorek nebo občas na uzavřenou dráhu.Přeju tvým pejskům aby měli štěstí na nové majitele.