Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Keď sa psy pohryznú

Autor Téma: Keď sa psy pohryznú  (Přečteno 3613 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

hex

  • Host
Keď sa psy pohryznú
« kdy: 01 Listopad, 2010, 14:06 »
Ahoj, bola som so psom vonku, je mladý z útulku, trochu sa bojí. Chcel ho oňuchať okoloidúci pes, čo behal na voľno. Môj bes po ňom  jedenkrát ňafol a natrhol mu kúsok kože na tvári. chcela som to riešiť s majiteľmi, v prípade, že bude potrebné  poskytnúť údaje o očkovaní, prípadne prispieť na ošetrenie. Teraz mám však pocit, že majitelia to začali zneužívať, vyhrážajú sa mi, dokonca aj fyzicky útočia. Neustále žiadajú peniaze, čo som odmietla. Jednorázovo som prispela na ošetrenie polovicu sumy, pretože aj oni nemali umožniť kontakt psov, s tým, že viac im prispievať nemienim.  Chcela som sa zachovať férovo, mám  však pocit, že som urobila chybu, že som sa neotočila na päte, keďže zranenie nebolo vážne. Ako mám postupovať ďalej?

pospa

  • Host
Re: Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopad, 2010, 14:44 »
pokud tvuj pes byl na vodítku a ten jejich na volno tak je to jen a pouze jejich problém.

hex

  • Host
Re: Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopad, 2010, 16:27 »
No áno, ale ja krava som im v dobrej vôli dala môj mobil, keby potrebovali ten očkovák, ale oni začali normálne klamať, zverolekárovi  (je to môj známy)tvrdili, že som to bola ja, kto mal psa na voľno. Mne zase klamali, že pes má natrhnutý očný kanálik (nie je pravda - jednak som to videla a jednak potvrdil zverolekár). Jednoducho chcú z celého incidentu vyťažiť. Ja už na telefonáty nereagujem, ale aj tak mám obavy, či nemôžu celú vek nafúknuť a niekde ma žalovať, tým, že majú na mňa kontakt. Normálne ľutujem, že som bola slušná a snažila sa to férovo riešiť.  :( Je na toto nejaký zákon?

pospa

  • Host
Re: Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopad, 2010, 17:05 »
Ze zákona jsou oni povini ho mít na vodítku a pokud nemohou prokázat že tvuj pes ho napadl a měli ho přitom na vodítku tak maj smulu.Takže doporučuji se s nima nebavit a pokud při tom někdo byl koho znáš tak si to nechat dosvědčit.

hex

  • Host
Re: Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopad, 2010, 17:23 »
No hej, ale for je práve v tom, že oni klamú. Klamú mne a klamali aj zverolekárovi. Mala som tam rodinných príslušníkov. neviem, tí sa tiež rátajú ako svedkovia? Ich pes bol poranený, boli ho dať ošetriť, majú doklad. Nebolo to však také poranenie ako deklarujú oni (viem od zverolekára a na to doklad ani nemajú). Ćo v prípade, ak nedokážem, že ich pes bol navoľno. Som rovnako v suchu aj v prípade, že by oba psy boli na vodítku a napriek tomu by došlo k takému incidentu?  Tá slečna, ktorá so psom išla, bola v tej dobe sama. Na ulici bolo viacej ľudí, ktorí ju museli vidieť, ale kde ich mám zháňať. Až neskôr sa k nej pridal jej partner, ktorý bol agresívny a poňal to veľmi finančnícky. preto mám obavy. Mám pocit, že sa  z toho snažia vyslovene vytĺcť prachy.

pospa

  • Host
Re: Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopad, 2010, 17:36 »
Podle zákona jsou oni musí prokázat jak to bylo a pokud nemají dukaz že to je jak tvrdí tak mají smulu protože ty zase mužeš tvrdit že jejich pes napadl tvého je to slovo proti slovu a policajti se tím zabívat nebudou takže pokud ti vyhrožují tak at to klidně daj na policajty a věř že se na to vykašlou

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopad, 2010, 20:30 »
Jak píše Pospa,vykašli se na ně.Oni musí všechno dokazovat.Budou-li neodbytní požádej o pomoc policii,obtěžování a pronásledování(opakované) je od 01.01.2010 trestný čin.Nahraj si je bez upozornění.Minikamera stojí asi 450,Kč a vyplatí se to ,uvidíš jak zjihnou,když zjistí,že máš videozáznam.Prostě pošli je do hajzlu.Já když mně lidi něčím straší říkám "Tak teď jste mně vyděsili,teď mi nebude chutnat oběd".A s policajtama udělej radši první krok.Chladnou hlavu a tvrdý postup proti. ;)
« Poslední změna: 01 Listopad, 2010, 20:33 od sulika »


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopad, 2023, 12:08 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Keď sa psy pohryznú
« Odpověď #10 kdy: 01 Únor, 2024, 23:22 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0