Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Odčervení psů

Autor Téma: Odčervení psů  (Přečteno 17135 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Odčervení psů
« kdy: 13 Červen, 2010, 18:59 »
Zajímavý odkaz na levné odčervovací tablety. Původní cena 2700,- Kč, nyní 1499,- Kč:
http://www.manitera.cz/veterinarni-pripravky/pripravky-pro-psy/pripravky-na-odcerveni/dehinel-plus-100-tablet
Podle složení jsou stejné jako Caniverm. Expirace do 30.8.2010.
Jsou balené pouze po sto tabletách, ale kdo má spoustu psů tak to akorát dá na dvakrát jako mě.
« Poslední změna: 13 Červen, 2010, 19:01 od Michal M. »

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #1 kdy: 13 Červen, 2010, 22:37 »
Odčervit bych právě potřebovala, akorát mi stačí 20 tbl. Nechcete se někdo další s menším zvěřincem přidat? Že bychom se o to velký balení podělili?

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #2 kdy: 14 Červen, 2010, 11:31 »
Taky by se mi hodilo jen 24 tabletek.
Veronika Navrátilová

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #3 kdy: 14 Červen, 2010, 14:31 »
Tak já beru jednu a půl :-)

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #4 kdy: 14 Červen, 2010, 15:20 »
Tak honem, kdo se ještě přidá, ať nám to nevyprodají.
Nad 1500,- tam mají poštovné zdarma, tak si k tomu vezmu nějaký hořčík nebo něco pro sebe co stejně kupuju, takže poštovné jenom k vám...doporučeně do cca 30,- Kč.

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: Odčervení psů
« Odpověď #5 kdy: 14 Červen, 2010, 16:50 »
ahoj,tak já bych si jich taky 20ks vzala ;)

kudla

  • Host
Re: Odčervení psů
« Odpověď #6 kdy: 14 Červen, 2010, 21:27 »
zdravím všechny a taky beru 20

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #7 kdy: 14 Červen, 2010, 21:32 »
Kudla: Právě jsem uzavřela objednávku (něco mi došlo objednaný mailem), těch tvých 20 už je nadpočet. Leda by se do zítra ještě sešlo dalších 80 tablet. ???


Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #8 kdy: 14 Červen, 2010, 21:42 »
Evo a Weru ozvěte se mi na mail.
lenkabahulikova@tiscali.cz

Offline Jirka

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #9 kdy: 16 Červen, 2010, 13:31 »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #10 kdy: 16 Červen, 2010, 13:58 »
Článek skvělý, fundovaný, tak jak má být, až na poslední odstavce, které v mezi řádky říkají toto: Nekupujte odčervení v lékárnách a po internetu (od jisté doby jsou volně prodejné), noste svému vetovi vzorky, ať si vyděláme víc my  veterináři, ne nějaký obchod na internetu, protože když už budete mít vzorky u nás tak si taky tabletku koupíte tady..
O tom, že odčervení dospělého psa stojí cca 100.-Kč není pochyb, ale kolik stojí každoměsíční vyšetření stolice psa taktně mlčí, já to nevím, ani zjišťovat nebudu, protože si nedovedu představit že bych to každého patnáctého u dvaceti psů prováděl. :-)))
Takže, před sněhovou sezónou odčervím tak jako každý rok a svému svědomí udělám zadost.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #11 kdy: 16 Červen, 2010, 17:43 »
...noste svému vetovi vzorky, ať si vyděláme víc my  veterináři...

Djihade, ty jsi furt tak nepřející ;)

Přednášku na tohle téma měli veterináři už v Hradci před asi 10 lety. Proč ne.
A mají pravdu - preventivní odčervení je pitomost.
Je škoda cpát do organismu zbytečně další chemii.
Když má někdo dospělého psa v paneláku a pes nežere "mňamky" po jiných... tak je pravděpodobnost nakažení nízká,  pro psa je lepší dělat napřed rozbory a teprve při začervení léčit (jeho játra budou určitě spokojenější).

Když má někdo hromadu psů na pozemku s travnatým výběhem, sem tam štěně .. celý areál je tak "promořen" vajíčky s životností 1 rok, tak otázka nezní Jestli odčervovat? ale Jak často?  Kdy nejlíp? Jak asanovat kotce a výběhy?

Taky je fajn občas odčervit malé děti, co si pusinkují štěňátka, zvlášť holky by prý mohly mít problémy,
ale že se nic nemá přehánět viz článek o imunitě a parazitech na oslu  :D
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1567
« Poslední změna: 16 Červen, 2010, 17:51 od HelaL »

matess

  • Host
Re: Odčervení psů
« Odpověď #12 kdy: 16 Červen, 2010, 19:09 »
Zakladni rozbor stolice cca 70kc....pokud budes chtit podrobnejsi cena de hodne na horu

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #13 kdy: 17 Červen, 2010, 09:04 »
 ;D tak to už je lepší si koupit dětskej mikroskop a dělat si rozbory sám....stačí aby "někdo" ukázal jak vajíčka poznat (dá se najít i na netu...)tož s "chutí" do toho  :D  ;)
PS. už na něj šetřím (ale kvůli želvám  ;) ) pokud by někdo měl zájem můžu dát odkazy  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Odčervení psů
« Odpověď #14 kdy: 17 Červen, 2010, 11:12 »
Po přečtení příbalového letáku Dehinelu Plus jsem i přes „cizí“ slova pochopil, že jedna ze tří složek (každá má odlišný režim působení proti parazitů)  „Febantel“ se metabolizuje v játrech a má vliv i na larvy parazitů. Krom toho v textu o indikaci je uvedeno, že působí na dospěla i nedospěla vývojová stádia parazitů. Vývojové stádiu „vajíčko“ pravděpodobně do těchto stádií nepatří, nic o tom nepíšou tzn., že toto stádium je odolné. Myslím si, že odčervovat psa, až když je to viditelný, je nezodpovědný přístup, obzvlášť při krmení syrovým masem. Existuje plno jiných parazitů, které ve stolici vidět nejsou. Chodit pravidelně se stolicí na veterinu je pro mushing zas nereálné. Myslím, že nejednoduší je dvakrát za rok psy preventivně odčervit už jen kvůli tomu, že se přemnožení parazitů v těle sníží na hladinu pouze přítomnosti vajíček a organismus psa se na chvíli zregeneruje od dospělých a nedospělých vývojových stádií, které jsou nebezpečné a provrtávají celé tělo na rozdíl od spících vajíček. Viděl jsem fotku parazitů i v očích....pěknej fujtajbl.
     Půlroční chemické odčervování psů oproti tomu co psy vyšťourají a sežerou jinde na zemi za celý rok je, si myslím, jen kapka v moři….to je můj názor na „cpaní chemie do psů“.
« Poslední změna: 17 Červen, 2010, 11:20 od Michal M. »