Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Výroba saní

Autor Téma: Výroba saní  (Přečteno 22030 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Clara

  • Host
Výroba saní
« kdy: 08 Únor, 2010, 10:33 »
chci se zeptat zda existují nějaká autorská práva na výrobu saní, resp. jestli lze obšlehnout kostru z midových saní a toboganů a vyrábět vlastní výrobek...
Ptal se mě jeden šikovný truhlář, že by to rád zkusil.

Šárka Mik

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #1 kdy: 08 Únor, 2010, 10:42 »
Ono většinou ten kdo saně vyrábí na nich i jezdí. což je ta nejlepší zpětná vazba. Jinak co jsem slyšela od výrobce saní, patentovaný to nemá, a stačí pozměnit pár detailů a právnicky jsi v poho.
Já mám doma truhláře, probíral s jedním výrobcem jak dělá saně a nebylo to vůbec jednoduchý, je tam plno ,, skrytých důvodů,, proč to či ono je dělaný tak. Kde vezmeš třeba jen ten plast na tobogány? V končným důsledku budou saně dělaný jako prototyp dražší  a v horší kvalitě než co se běžně koupit.

Nehledě na to, že ušít vak není taky levná záležitost. Já bych neobjevovala už objevený ...Každopádně bych chtěla takový výrobek vidět ::)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Výroba saní
« Odpověď #2 kdy: 08 Únor, 2010, 10:46 »
Ten truhlář je taky z ČÍNY?

P.S.  A v čem jsme teda jiní?
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Clara

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #3 kdy: 08 Únor, 2010, 10:50 »
Ahoj Šárko. Nejde ani tak o objevování, vždyť výrobců toho či onoho bývá víc než jeden nebo dva. Je mi jasný že to neni jednoduchý, je to podobný jako třeba s výrobou hudebních nástrojů... taky by je svedl truhlář ale nehrály by... :P
Ve výrobě bude jistě plno fíglů ale řemeslo by se mělo dědit, měli by se ho učit noví šikovní lidé a každej kdo začíná nedělá hned zázraky...
O zpětnou vazbu bych se nebála, jezdim na vlastnim výrobku (předělávka ze starých obyč. dřevěných saní) a dalších zkušebních jezdců by se taky pár našlo.

ale díky za názor, určitě by se to muselo zkalkulovat, jestli by to ve finále opravdu nebyl jen dražší prototyp.

No a už máš ty tobogany ?  ;)

Clara

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #4 kdy: 08 Únor, 2010, 10:52 »
Džísnejku, neni z číny, to bych se s nim nedomluvila. Je to normální českej kluk (a neni zelenej)
V čem jiný? možná zkusit dělat saně levněji a stejně kvalitně ? Nevim, je to zatim jen nápad....

Šárka Mik

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #5 kdy: 08 Únor, 2010, 11:07 »
Ne, nemám, jsem ted bez saní. ALE koncem týdne by mely byt. Čučím v práci a doufám že psi se zatím doma nepovraždí. Dneska končím v poledne, tak pak si vemu psy aspon na pěší vycházku, at se zabaví aspon psychyckyZačínají být nejaký divoký, už abychom byli na Nonstopu.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Výroba saní
« Odpověď #6 kdy: 08 Únor, 2010, 11:09 »
A hlavně nepochopila, ptal jsem se v čem jsme jiní než číňani, veřejně se ptáme zda li lze něco vobšlehnout a vyrábět levněji.
Ať si šikovnej panáček vydupe z ničeho vlastní prototyp, typ, finaltyp, a modelovou řadu se všemi výrobními problémy, pak uvidíme zdali to bude levněji a ještě navíc stejně kvalitní.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Clara

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #7 kdy: 08 Únor, 2010, 11:13 »
tak držim palce ať se kup zadaří. A taky hodně sil na plánovanou procházku....já byla včera se třema a ruce mam až na zem.
Škoda že se musí do práce, by se dalo stíhat věcí.....

Clara

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #8 kdy: 08 Únor, 2010, 11:17 »
To Djihad:  Vzkážu  ;)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Výroba saní
« Odpověď #9 kdy: 08 Únor, 2010, 11:30 »
P.S.  A v čem jsme teda jiní?
Já bych řekla, že jde o vychytávky prověřené na moc vyrobených kusech. Jako když si koupíš Salewu bundu nebo Head overal - platíš za značku, ale má to spoustu užitečností, na které třeba příjdeš až časem a moc tě potěší ... že někdo přemýšlel ... a oceníš to.

Verča teď sehnala kopii Danlerek - za dobrou cenu - vyjde to skoro levnějc, než by ses s tím doma piplala, ALE při druhé jízdě mi upadl pření šroub držící lyži (zapomněla jsem zkontrolovat.. resp. netušila jsem), dečka má sice zvedací mechanismus, ale sama nespadne až dolů, musíš zvednout nohu ze sanice a šlápnout na ni, což může být někdy v rychlosti problém, včera se celý zvedací mechanismus nějak rozvázal, tak jsem ty špagáty držela v ruce až do cíle, při mazání si všímám, že špičky lyží se velmi intenzivně sjíždí a při jízdě předek jakoby víc drhnul.
Celkem nic tragického, samé blbosti ale pořád něco.

Takže raděj ojeté Danlery na splátky za dvojnásob (Barča ztrácela na vítěze po dvou kolech minutu deset a jela na starých Fabiánovkách, zatímco vítězný Adrian na Hornetech - při nákladech na celý cirkus péče o psy a nákladech na závody bude třeba i na dobré saně nějak našetřit...)

« Poslední změna: 08 Únor, 2010, 11:35 od HelaL »

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Výroba saní
« Odpověď #10 kdy: 08 Únor, 2010, 11:42 »
Heli, všeho nech a šup s fotkama z trati a stakeoutu z Kubalonky  ;D
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Clara

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #11 kdy: 08 Únor, 2010, 11:44 »
Helo děkuji za postřehy. Je mi to všechno jasný.
Myslim že kámoš nemá ambice vyrábět saně pro závodní špičku ale spíš
pro ty rekreační jezdce. Nevim kolik takových lidí může být, jestli by to
mělo smysl...proto se taky ptam.
Určitě to nechce šulit na kvalitě, je to takovej perfekcionista, radši si s
tim dvakrát delší dobu pohraje než aby to odflák. Radši si dá práci se
spojema na čepy než by použil vrut nebo konfirmát....
Ale než planě kecat, dam mu vyrobit midový saně, ozkouším to, resp. kdo
by je pak chtěl vyzkoušet (a neměl strach  :D) tak bych dala vědět.


T55

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #12 kdy: 08 Únor, 2010, 21:30 »
Jasanové saně nejsou drahé. Mám nové za 3500 včetně skluznic. Nemám čas dodělat brzdu a úvaz. Vyplatí se mu to dělat levněji? Dřevo, lepidlo, lak, skluznice, energie, čas....

Juliet

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #13 kdy: 25 Únor, 2010, 22:13 »
Ahoj,

nové jasanové saně za 3.500 včetně skluznic bych koupila okamžitě. Prosím o kontakt na mail (vlci.srdce@seznam.cz), od koho je můžu koupit.
Díky moc.

Clara

  • Host
Re: Výroba saní
« Odpověď #14 kdy: 26 Únor, 2010, 09:10 »
taky prosím o kontakt na jasanové saně za tři a půl...