Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastracia fenky

Autor Téma: Kastracia fenky  (Přečteno 40527 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #30 kdy: 15 Leden, 2010, 15:28 »
Vážení, nač ten hon na čarodějnice ? Pokud má někdo k takovému zákroku důvod, nevidím v tom problém. A je to rozhodně lepší, než topit štěňata či je vyhazovat na ulici. Nevím, jak potratové léky fungují dnes, ale dřív to žádná slast pro fenu nebyla a na rozdíl od kastrace ta fena pak opravdu trpěla. Zelí měla opravdu smůlu, ale generalizovat to je hloupost. Už 5 let se nechávám očkovat proti chřipce a letos se to nějak nepovedlo, už 1,5 měsíce jsem KO. Že bych vzal transparent a vyrazil do ulic ? To bych byl asi pěknej debil, protože spoustě lidí zachrání jinak očkování život.
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #31 kdy: 15 Leden, 2010, 15:43 »
Na tom se určitě neshodnem. Hold jsem já úplná kráva, že si nechám vykastrovat feny, jen proto, že bydlím v paneláku a představa, že mám doma během roku tři háravý feny, který se mi budou střídat s háráním tak "pravidelně", že si od smradu a krve ani neodpočinu. Že vím, že nechci nikdy štěňata už jen proto, že jich takový ohař mývá přes 10 a pak udání takových milých štěňátek je dost náročná věc. Že mám doma k tomu ještě psa, který by si hodil za celý rok mašli. Že mi tu po zemi leze dítě atd... Možná by se ten, kdo si to nedovede představit, jak jsem svým "holkám" ublížila, měl někdy na takovou chuděrku vykastrovanou podívat. Jakou má po tý kastraci ošklivou a ohromnou 10ti centimetrovou (30kg pes) jizvičku a jak moc ji to ublížilo na psychice! Mě to prostě život ulehčilo a rozhodně nemám pocit, že jsem psům ublížila. J.


Já si stejně furt myslím, že si děláš prdel...tohle přece nemůžeš myslet vážně...že nee :o

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #32 kdy: 15 Leden, 2010, 16:24 »
... Hold jsem já úplná kráva, že si nechám vykastrovat feny, jen proto, že bydlím v paneláku ..
Já si stejně furt myslím, že si děláš prdel...tohle přece nemůžeš myslet vážně...že nee :o
Jarmila si nedělá prdel, není kráva, řeší situaci jak nejlíp umí, když bude nas.aná a uštvaná, neocení to pesani ani rodina, je to její volba, ona řeší objem práce a hledá nejmenší zlo.
Třeba se na to časem začne dívat jinak, to je její cesta a odpovědnost, nám do toho houby.

Ale že ona ve své konkrétní situaci řešila takovou cestu, ještě neznamená, že je to nejlepší cesta pro všechny.

Taky se mi rozhodováním kouří z hlavy, bude jaro, čas kastrovat roční psy po sezóně... s každým kastrovaným klukem ubude hromada starostí a sníží se riziko nechtěných krytí...ale...


Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #33 kdy: 15 Leden, 2010, 16:35 »
A jsme asi u základního problému...pořídím si zvířat jenom tolik (a takových), na kolik mám (čas, prostor, peníze, sílu, zodpovědnost...)

Jinak nemám nic proti Jarmile, neznám ji (ani jsem o ní doteď v životě neslyšela). Třeba je to milá holka, jenom máme rozdílný názor.
Takže pokud jsem se nechala strhnout k "osobnímu útoku" tak se omlouvám, ale opravdu mě udivuje, že někomu kdo má rád psy mohou smrdět.

Zadavatel téhle diskuze se ptal na kastraci, jaké jsou pro a proti...
Já píšu zásadně proti: Jsem proti "úpravě živého tvora" tak aby mi vyhovoval.
Psa jsem si pořídila já, tudíž bych se měla já přizpůsobit jemu a ne naopak...natož chirurgickou cestou...
Možná víc než jezdit mě baví psy pozorovat, prostě "s nimi žít" a obdivovat je jako živé tvory se všemi projevy života které k tomu patří.
« Poslední změna: 15 Leden, 2010, 16:50 od LenkaB »

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #34 kdy: 15 Leden, 2010, 16:44 »
A jsme asi u základního problému...pořídím si zvířat jenom tolik (a takových), na kolik mám (čas, prostor, peníze, sílu, zodpovědnost...)

amen  ;)

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #35 kdy: 15 Leden, 2010, 17:21 »
Citace
Psa jsem si pořídila já, tudíž bych se měla já přizpůsobit jemu a ne naopak...natož chirurgickou cestou...
Možná víc než jezdit mě baví psy pozorovat, prostě "s nimi žít" a obdivovat je jako živé tvory se všemi projevy života které k tomu patří
No pak ovšem musíme zauvažovat nad tím, jestli je nutné psy nutit k jakési poslušnosti a jestli bychom se neměli přizpůsobovat my jim. ;) Corinka akorát napsala, že holky kastrovala, napsala proč a jak to dopadlo, a je za to bezdůvodně napadána (v podstatě to samé napsal Honza Zima, ale asi proto, že jde o známého závodníka, tak ho nikdo nenapadá). Je zajímavé, že proti kastraci jsou zejména lidé, kteří mají smečku na dvorku a nemusí tudíž řešit každodenní úklid po psech v bytě a samozřejmě ani procházky (nejlépe s hárající fenou v jedné ruce, s kočárkem v druhé a s hejnem nadržených vořechů za sebou). A zřejmě jsou si i úplně jistí, že zabrání tomu nejhoršímu: Nechtěným štěňatům. Neberu argument, že kdo nechce řešit hárání feny, má si pořídit psa. Každému pro sport i pro výchovu vyhovuje něco jiného, někdo raději pracuje se psem, někdo s fenou, někdo má zkušenost, že nejlépe mu běhá smíšený pár... I my máme doma psy a feny, obě feny jsou kastrované (pro útlocitné: ze zdravotních důvodů, opakovaná těžká falešná březost, u "běhací" feny navíc vleklý zánět dělohy), operace byly provedeny u renomovaného veterináře, bez jakýchkoliv následků, "běhací" fena Dora běhá dobře a s chutí i ve svých devíti letech. Lucka

martin v

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #36 kdy: 15 Leden, 2010, 17:25 »
nekteri maji fakt jasno, pac ze svyho dvorku vidi vsem az do talire a tudiz presne vi, proc se nekdo rozhodl jak se rozhodl. a tim padem jakej k tem zviratum ma vztah. pripadne presni vi, jak se dotycny rozhodnout ma. machri.
nekdo ma blbou zkusenost, takze bohuzel klasicky generalizuje. jedina clara po precteni zmenila nazor - a to je uplne k nevire!! by me zajimalo, kterej ten argument te tak dostal... nebo radsi ne.

mila zuzano,
zvaz vsechny pro a proti vuci svy situaci a pak se rozhodni. hlavne se vybodni na ty pausalizujici nazory. kdyby to bylo vsechno tak cernobily, tak je to fakt jednoduchy a uz se o tom sakra vi. jenze neni...

a usudek sem si udelal - 14 fen je pekelne malo na to, abych delal zavery ohledne kastrace. jo, kdybys mel 14 let praxi jako vet se specializaci na kastraci, pak bude vypovidaci hodnota nekne uplne jinde.

ps. kastrovani mi nevadi, pokud bych mel duvod, klidne bych kastroval. a taky sem uz kastroval. ruzny plemena, ruzny pohlavi.


Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #37 kdy: 15 Leden, 2010, 21:35 »
Je zajímavé, že proti kastraci jsou zejména lidé, kteří mají smečku na dvorku a nemusí tudíž řešit každodenní úklid po psech v bytě a samozřejmě ani procházky (nejlépe s hárající fenou v jedné ruce, s kočárkem v druhé a s hejnem nadržených vořechů za sebou).
...no trošku si Buráčku vedle, doma mám adoptovanou kastrovanou G (už jsem ji tak dostal), kvůli inkontinenci je na Propalinu, dále Sanča (ACD) právě dohárala a zejtra jde poprvé (po hárání) s náma běhat....no halt nosí doma hárací kaťáky a 3 x za den ji měním "vložky"
vycházky se "ctiteli" znám...
pro Martina : 14 fen je fakt málo na "vědecký" vzorek, ale mohl by jsi uvézt  nějaký vetův vzorek např.: mám v ošetřování 5000 fen, z toho je kastrovaných  3000, 2000 "preventivně" a ze zdravotních důvodů 1000, ze zbylých 2000 mají ty a ty potíže XX, bez potíží YY...z těch kastrovaných má následky ZZ....etc.
zastánci kastrací to podávaj tak, že NEkastrované  feny automaticky 100% dostanou to a to ....nikde právě se neuvádí ty feny YY  páč veta krom očkování nikdy neviděli...!!! jasně těch "mejch" 14% procent nic nevypovídá, ale můžeme se domnívat, že fen, který  opravdu potřebujou "preventivně ZACHRÁNIT" je podstatně míň , než se tvrdí....
a kastrace zdravejch štěňat je prostě PRASÁRNA
howk  ;)

PS.mimochodem v 1.své odpovědi jsem zuz.napsal, když už "musí" tak ať až dospělou  ;)
« Poslední změna: 15 Leden, 2010, 21:47 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Kacer

  • **
  • Příspěvků: 51
  • Karma: +0/-7
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #38 kdy: 15 Leden, 2010, 22:05 »
Neni tu nejkay admin fora, aby to malicko promaznul, je tu dost prispevku off-topic.

Dekujeme.

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #39 kdy: 16 Leden, 2010, 00:55 »
Citace
...no trošku si Buráčku vedle
Psala to Lucka, je pod tím podepsaná, ale to je jedno. Můj názor je zhruba stejný. Máme dvě feny, obě odháraly. Pak vždy následovala falešná březost. Když to spočítám, zhruba měsíc v roce (dvakrát háraní) se pořádně neproběhly, protože jsme je nemohli pustit. Další zhruba měsíc byly na nervy (falešná březost). Dva měsíce v roce na prd. Myslíš, že je fena šťastná, když hárá a není připuštěná? A když ji navíc ani nemůžeš nechat proběhnout? Myslíš, že si užívá s falešnou březostí? Z kastrace fen nedšenej nejsem, ale je to podle mě menší zlo, pokud nechci štěňata.

Pokud jde o změnu povahy atd., vykastrovaná fena se chová stejně, jako každá jiná fena, když s ní necvičí hormony. Naše fena se naprosto přirozeně starala o nové stěně, když přišlo. (Jako problém vidím v tomhle směru kastrování psů, protože psi jsou pohlavně aktivní pořád, takže to má vliv na povahu. Narozdíl od fen, které jsou pohlavně aktivní jen během říje. Ale to je mimo téma.)

Pro Lenku B.: Když jsi zastánce přirozeného řádu, doufám, že tomu necháváš přirozený průběh a necháváš psy pářit a jen ten "projev života pozoruješ a obdivuješ", protože to k hárání patří.

Burák

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #40 kdy: 16 Leden, 2010, 07:46 »
Neni tu nejkay admin fora, aby to malicko promaznul, je tu dost prispevku off-topic.

Dekujeme.

Moderátor/administrátor není odborníkem na dané téma a často nemá čas detailně pročítat a analyzovat všechny příspěvky fóra. Pokud narazíte na nevhodný příspěvek, který by měl být odstraněn (spam, sprostý, nebo jinak porušující pravidla či dobré mravy :-) , připadně pokud je třeba nějaký příspěvek (příspěvky) přemístit jinam (založit jim vlastní téma), použijde prosím u konkrétního příspěvku volbu nahlásit moderátorovi která je v pravém dolním rohu každého příspěvku a napiště i důvod co se Vám nelíbí atd... a my se na to mrkneme  ;)

admin  

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #41 kdy: 16 Leden, 2010, 08:28 »
Citace
Pro Lenku B.: Když jsi zastánce přirozeného řádu, doufám, že tomu necháváš přirozený průběh a necháváš psy pářit a jen ten "projev života pozoruješ a obdivuješ", protože to k hárání patří.
Burák

Vzhledem ke každoroční "vysoké produkci štěňat z našeho dvorku" chápu, že máš důvod k obavám ;D

Ad změny povahy...možná to nevidí majitelé "civilizovaných" plemen, tam to možná není tak markantní (někteří to ani nechtějí vidět, nebo vlastně ani netuší jak by se chovala nekastrovaná zvířata...stačí jim, že Alíček umí sedni a lehni, případně táhne jako hovado a víc je Alíčkova "duše" nezajímá), navíc pro majitele domácího mazlíčka je v podstatě žádoucí, když vykastrují třeba před nebo po prvním hárání...ono to pak povahově zůstane štěně...hravé a přítulné...
Já ale nechci mít smečku "hravých a přítulných", chci mít na dvorku dospělá, důstojná a sebevědomá zvířata (což neznamená, že se mi tu občas nehoní a nezakusují se jak idioti ;D).
Ono se to těžko vysvětluje a zvlášť po netu...máme trošku rozdílnou životní filozofii... ;)

Lenka

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #42 kdy: 23 Únor, 2010, 02:38 »
Měla jsem celkem 6 fen. O jednu jsem přišla tragicky, druhá byla nechtěně nakryta. Dostala injekci od veterináře (v roce 95) na potrat a po ní zemřela (názor i několika dalších vetů). Další fena byla po zánětu dělohy v cca 4 letech kastrována a žila doma. Musím říci, že "loužiček" bylo méně než krve při hárání. Další fena měla problémy s hormony, mléčnou žlázou a musela na operaci kvůli odstranění "cecíků". Její dcera má stejné problémy a po tom co jsem se přestěhovala a nyní s námi žije ještě pes, který mi ji nechtěně nakryl málem zemřela i ona a to na otravu protože potratila a štěňata se v ní rozložily. Byla na kapačkách a veterinářka jí nedávala skoro žádnou naději. Obden kapačky a následně kastrace. Již jsou to dva roky a feně je nyní 10 let. Poslední je fena mladá, 3 roky stará a nekastrovaná. Dohromady nyní máme dvě feny (1 kastrát) a dva psy. Modlím se, aby se mi zase nestalo, že bude nechtěně nakrytá. (mám psa a fenu s PP a jednoho psa bez PP jiné rasy). Jinak musím říci, že jsem si nevšimla žádné změny v chování u kastrovaných fena (byli již dospělé) a kastraci rozhodně nezavrhuji ani jako "prevenci" nežádoucího krytí. Následky (potrat, porod, falešná březost) mohou být pro fenu horší než jedna operaci při kastraci.

Offline zuzana78

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-1
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #43 kdy: 02 Duben, 2010, 07:59 »
No tak uz mame po kastracii SH, je to 3 den, znasa to velmi dobre zatial bez komplikacii a dufam, ze to tak zostane. No nechame sa prekvapit ci nastanu nejake zmeny, co sa tyka jej aktivity a chovania. Dufam, ze budem spokojna aj ja aj ona.  :)

Tereza V.

  • Host
Re: Kastracia fenky
« Odpověď #44 kdy: 02 Duben, 2010, 10:48 »
Přeju, ať vše pokračuje dobře, jako dosud. ;)Naše dvě fenky to taky dobře zvládly a k žádným změnám nedošlo, tedy kromě toho, že už nebudou mít štěňata. Určitě budete spokojené obě dvě :)