Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů

Autor Téma: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů  (Přečteno 7382 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Termínový kalendář má určitá pravidla, daná v soutěžním řádu (schvaluje se na podzim..)

Protože však větru dešti neporučíme, je třeba v průběhu sezóny řešit problém zrušených závodů a náhradních termínů.
Již jsme zkoušeli variantu, že si každý (kdo chce) musí předem nahlásit náhradní termín (moc se neosvědčilo, TK byl nepřehledný)
Nonstop letos zkusil variantu "plovoucí" termín - podle výsledku tohle také není dobrá cesta.

Můj názor je, že posuny termínů by měly ctít pravidlo, že NEZASÁHNOU do již zapsaného závodu podobného typu (buď sprint nebo mid+long).
Náhradní termín PODLÉHÁ schválení STK.

V této chvíli máme v TK tři termínové kolize:

1. Non-stop x Ledovka - ani přes mou snahu se nepovedlo Bohuše přesvědčit o posunu. Poškozuje pořadatele Ledovky (klub Krakonoš) a snižuje úroveň obou závodů. Škoda.

2. Eduard a náhradní termín Strážné: Budeme řešit během 24 hodin jak padne rozhodnutí zda se polská část odjede nyní, nebo se bude také posouvat.

3. Janovičky a mid na Horníku - mid na Horníku otevřeme jen v případě, že by Janovičky nevyšly.




Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #1 kdy: 05 Leden, 2010, 09:32 »
Spíš jde Helo o to,že pokud je v  odsouhlaseném TK kolize je to věcí těch dvou mohli se dohodnout,ale pokud se vytvoří kolize termínů mimo odsouhlasený TK je to určitě špatně.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #2 kdy: 05 Leden, 2010, 09:52 »
Spíš jde Helo o to,že pokud je v  odsouhlaseném TK kolize je to věcí těch dvou mohli se dohodnout,ale pokud se vytvoří kolize termínů mimo odsouhlasený TK je to určitě špatně.

Přesně tak Jirko, chyba na podzim byla povolit "plovoucí" termín nonstopu. Kdyby byl nonstop od začátku pevně daný do kolizního termínu s Ledovkou, vyříkali by si to kluci na podzim a možná by ještě někdo z nich našel řešení.

A to Strážné - možná se vyřeší samo k naší smůle - Pavel říkal, že má v novém termínu problémy (jsou prázdniny..)

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #3 kdy: 05 Leden, 2010, 10:06 »
Ahoj, termin jsem v TK posunula ja a moc se omlouvam za zpusobene zmatky, dost me to mrzi. Katka Kurakova

Roman.H

  • Host
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #4 kdy: 05 Leden, 2010, 10:48 »
Termínem závodu na Eduardu jsme již jednou ustoupili kolizi s ledodvou jízdou a vybrali jsme si termín kdy se v posledních letech nekonal žádný závod. Pořádající klub Krakonoš se nám opět snaží ač možná nechtěne vložit do našeho termínu.
 Každou změnu v TK by měla nejdříve projednat STK a to na základě žádosti organizátora závodu.
Zdravím, za KSKPS ředitel závodu  Roman Habásko

Mirek

  • Host
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #5 kdy: 05 Leden, 2010, 11:13 »
Heleno, nevím, kde jsi přišla na to, že termín nonstopu byl od začátku pevně daný. I v propozicích na www.ceskoukanadou.cz je stále jako termín závodu uveden celý únor. Termíén 16. - 20. 2. je pouze nejvýhodnější pro nás, jako pořadatele a pro účastníky Kanady, kteří chtějí zůstat na nonstop. Je také dle naších zkušeností, nejnadějnější na sníh. Jak to ale nakonec dopadne, zatím nikdo neví, možná se pojede v prvním týdnu, ve druhém, před Kanadou asi určitě ne, možná po Kanadě atřeba taky až poslední týden, pokud bude sníh.
Po našem telefonátu jsme se snažili já i Paliza domluvit s Jirkou Vondrákem a výsledek je ten, že pokud nebude letos jiná možnost, nedá se nic dělat a v příštích letech se budeme snažit domluvit s dostatečným předstihem. Nicméně nám vzhledem k podmínkám u nás nezbyde stejně nic jiného, než nechat termín nonstopu klouzavý i v budoucnosti.
Jak už jsem tu psal jednou, jsem ten poslední, kdo by chtěl konkurovat jiným závodům a Ledovce už vůbec ne.
Mirek

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #6 kdy: 05 Leden, 2010, 11:41 »
Heleno, nevím, kde jsi přišla na to, že termín nonstopu byl od začátku pevně daný.

Mirku - zmiňuji "plovoucí" termín - tím mám na mysli ten měsíc co tam stále máte.
Zda vám bude umožněn (ten měsíc) i příští rok bude záležet na STK, můj názor na základě letošních zkušeností je, že to není dobrý nápad...nebo..

...By mělo platit to, co jsem napsala v úvodu: každá změna by měla podléhat schválení STK.
Kdybychom šli do důsledků, tak za změnu můžeme považovat i upřesnění (tj z měsíce na konkrétní termín)

Bohuši promiň že uvažovaný termín proti Ledovce stále zmiňuji, chápu že máte máte své problémy, ale svým jednáním poškozujete jiného pořadatele a to se podle mě nedělá.

palíza

  • Host
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #7 kdy: 05 Leden, 2010, 13:11 »
Zima je krátká >:(,nezbývá než se přestěhovat do jiných zeměpisných šířek ;D

palíza

  • Host
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #8 kdy: 05 Leden, 2010, 19:56 »
Helčo s klouzavým termínem pro non-stop se počítalo už při nultém (zkušebním) ročníku.Na Český Kanadě to ani jinak nejde,jeden týden máš 40 čísel, druhý týden sračky.Je to tam s tím sněhem problematické.Řekl bych, že ten "závod" se vlastně organizuje pro ty,co si to chtějí vyzkoušet.Je pravda,že jsou to ti samý lidé co jezdí dlouhé tratě,to znamená i Ledovku,ale tak to prostě je.Kolize termínu nás mrzí-hodně,ale jinak to nejde.Na Kanadě buď sníh je nebo není a kdy to bude ví jen starosta nahoře.Už se závody v midu bývá kolikrát problém.Tady se uvažuje, že část tratí z midu (malou)se použije i na non-stop,protože upravit 50km okruh v pannenském sněhu je docela fuška(slabé slovo)sám jsem tam s Mírou a Bohoušem(Řepíkem) na dvou skůtrech tři dny za neustálého chumelení skoro nepřetržitě kroužil.Ledovka v Krkonoších je přeci jen na sníh stabilnější.S Jirkou Vondrákem jsme mluvili a myslím,vše si vysvětlili.Příští rok bude to skloubení jistě fungovat lépe a je tam příslib z obou stran.Mrzí mě, jak píšeš, nefér chování vůči Ledovce.Tak to opravdu není.Kde najdeš lokalitu,kde není živáčka,pusto a prázdno a kde můžeš jezdit 100 hodin v kuse-v Čechách nikde.Je třeba si spíše vážit,že je někdo schopen to zorganizovat.

Mirek

  • Host
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #9 kdy: 05 Leden, 2010, 20:57 »
Takže Palíza mě o chvíli předběhl, ale toliko můj další názor.
Helo, od našeho rozhovoru a po té následujících tvých vyjádření, si připadám jako ten nejhorší "vyvrhel" mezi pořadateli závodů, který se mocí mermo snaží zgajlovat Ledovku. Nehodlám tady poněkolikáté uvádět, že tomu tak není a že, jak píše Roman, došlo alespoň k nějaké dohodě do budoucna.
Pouze znovu opakuju, že pokud chceme uspořádat alespoň něco, co by se podobalo tomu, co proběhlo před rokem, nemůžeme si moc vybírat termín a musíme vycházet z podmínek, které zrovna nastanou.
Pokud to bude v budoucnosti dělat problémy řádům, nebo STK, je tu velmi jednoducé řešení. Nonstop může v budoucnosti, nebo i letos, pokračovat pod stejnémým statutem jako před rokem, tedy jako soukromá akce, bez zastřešení svazem a tedy pro pár pozvaných kamarádů, nebo těch, kteří se budou chtít zúčastnit. Od svazu jsem, možná i mou vinou, neviděl ani korunu za pořádání závodů už několik let, takže na tom to opravdu nestojí a nepadá.
Určitě si neděláme ambice, už jenom vzhledem k myslivcům a životnímu prostředí, stát se "světovým" nebo "evropským" závodem, takže mě opravdu nebude trápit, jestli tu bude jezdit "špička", nebo pár nadšenců s haskounama, nebo malamutama. Nakonec jsme, alespoň doufám, všichni svéprávní, takže je to jen rozhodnutí každého jenotlivce, kterého závodu se v případě kolize termínů zúčastní.
Možná se tímto mým názorem trochu osvětlí náš přístup k pořádání nonstopu a snad i k tomu, že opravdu nechceme nikomu konkurovat. To, že jsme vymysleli a vyzkoušeli, něco pár lidí nadchlo a chtějí si to vyzkoušet snad není naše vina.
Mirek
 

Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Re: Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #10 kdy: 07 Leden, 2010, 11:07 »
Zima je krátká >:(,nezbývá než se přestěhovat do jiných zeměpisných šířek ;D
Naprosto s Tebou Romane souhlasím, mít na to prostředky, už jsem alespoň o 2.000 km severněji.

Ještě můj názor na termín. Ač non-stop nejezdím, jelikož na to ještě nemám vyzrálé psy, chtěl bych se ho asi za 2 roky, až budou i mlaďasové dospělí, zúčastnit. Na Kanadě skuečně nelze na takovýto závod, který je více než který jiný, závislý na nadílce sněhu, stanovit již na podzim pevný termín. Není to žádná vysoká nadmořská výška, kde by se sníh udržel jako na horách. Tady se to musí skutečně řešit operativně podle podmínek. Jeden týden tam může být půl metru sněhu a za týden tam může být suchá cesta. Proto jsem pro zachování "plovoucího termínu".


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopad, 2023, 06:36 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Termínový kalendář - náhradní termíny a kolize termínů
« Odpověď #14 kdy: 01 Únor, 2024, 15:23 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт