Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 zase vyšší daně z bydlení :-/

Autor Téma: zase vyšší daně z bydlení :-/  (Přečteno 17093 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Clara

  • Host
zase vyšší daně z bydlení :-/
« kdy: 25 Listopad, 2009, 09:08 »
 :-[skvělé zprávy hned po ránu - chystají se na nás vyšší daně z nemovitosti 2-5násobek současné taxy. Pro ty, co žijou v baráku a třeba platí hypotéku docela mazec. to je tak sebrat psy a odstěhovat se do maríny jako Rudy D.

celý článek na seznamu:
http://www.novinky.cz/ekonomika/finance/185214-dan-z-nemovitosti-nektera-mesta-zvysi-i-o-tisice.html

a skvělý příspěvek v diskuzi:
Miroslav Suchý, Praha
Beru plat a ten mi zdaní. Za tyto zdaněné peníze začnu stavět. Na veškerý materiál dostanu opět daň 19%. Zadlužím se na 30 let splácím půjčku a mám radost, že jsem dostavěl a že je to konečně moje. Tuto radost vám ovšem opět zdaní …. Pokud vás z toho klepne, státu to nevadí, za váš pohřeb dostane stát opět v podobě DPH to je ale vaše poslední daň.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopad, 2009, 18:35 »
Jen podotýkám, že tohle nejsou peníze pro stát ale pouze pro města a je to rozhodnutí městského vedení (primátor, starosta...). Vím, že loni v Teplicích se zvedala daň z nem. 3x, ale o kilometr dál u nás se nic neměnilo a momentálně ani měnit nebude (doufám). Obírat holt musí každý  ;D

Takže to vidím na zřízení musherské obce  :D Akorát bude potřeba hodně velké území, kde bychom mohli všichni trénovat a bylo by to naše hájené území  8)

Clara

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopad, 2009, 07:09 »
tenhle zákon posvětil pan Topolánek a dál už to je opravdu na obcích - zda nechají koeficient pro výši daně "2" nebo ho sníží, či zruší...proč by ho ale rušili, když si město nahrabe do kasy..
a tak to je se všim

v našich podmínkách bývá často problém i trénovat a nemuset řešit (nebo rušit) lidi, myslivce atd...takže je to spíš na emigraci někam na Aljašku....

MiVo

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopad, 2009, 09:11 »
No, mám pocit, že tady nic nevyřešíš, ale máš dvě možnosti.
Dát se na víru, odprostit se od peněz, případně všechem svůj majetek věnovat církvi a pak ti bude šumák nějaké zvyšování daní. Nebo a to je smutné se musíš přispůsobit době a holt ty peníze vidělat.
Miloš

MiVo

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopad, 2009, 09:45 »
Na víru se nedám, ale asi navštívím nějaký kurz českého jazyka  ;D  ;D  ;D.

Clara

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #5 kdy: 26 Listopad, 2009, 12:12 »
 ;) :D :D

vydim že jste tu samí veselí kopi   :P


MiVo

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopad, 2009, 12:27 »
Já to vidím tak, že tě vezmu sebou na kurz ČJ  ;).

Clara

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopad, 2009, 12:38 »
na co kurzy když pláchnu na Aljašku....tam už musherská obec jistě existuje.....někde přece musí být ráj

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #8 kdy: 26 Listopad, 2009, 13:33 »
"...to je ale vaše poslední daň."

Hele neni, jeste zaplati pozustali dan z toho, co jsi cely zivot vybudoval... hihihihihi




sarka

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopad, 2009, 08:34 »
Kláro, tam u vás jsou ale myslivci fakt na bednu- podle toho co mi vyprávěla Kačka Kuraků, nesmí jezdit v noci, omezují je i v sobotu. Já jsem ted dvakrat za sebou potkala myslivce a ani jeden nic neříkal, jen jednomu jsem nahlásila, že už s náma nechodí stará fena, protože se už je s ní nahnuté.  >:( Ona totiž po pár km se vracela domů sama a on ji občas potkal. Ale říkal sotva jde.

Umíš si představit vaše myslivce, jak potkají v lese navolno haskounku a nechystají se jí zastřelit? A k rušení lidí- zkus si najít trasu, kde nejedeš nikomu pres soukromy pozemek, jeho louku, atd..

myslím že to jde, jezdit si po krajině a nemít potíže, já vím že blbec nikdy nespí, ale já jsem toho živoucím důkazem, že to jde  Ted mám trochu obavy, jak jsem začala jezdit za tmy, ale zatím pohoda.

« Poslední změna: 27 Listopad, 2009, 08:36 od sarka »

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopad, 2009, 09:14 »
Šarko, ja bych to jen upřesnila, oni nám to nezakázali, byla to ústní dohoda, o kterou jsme my stáli, aby byl klid od jejich nadávek a konfliktů, co Ti znechutí celou jízdu,  a toto byly požadavky z jejich strany. Naše neposlouchali, ale víceméně nám naznačili, že když budeme respektovat jejich, skousnou nás lépe. Pravda je taková, že konfliktů bylo méně pouze první rok, teď už je to nastejno. Navíc kdykoli je potkám, snaží se mě omezit i počet už tak málo "povolených" tras. Tímto přístupem si vysloužili pouze to, že jezdím i "zakázanými" místy, protože bych dle jejich omezení skončila na nějakém 8km okruhu po štěrkových cestách... Manžel na to nemá žaludek, tak to nedělá, a upřímně, mě taky není lehko, když vidím auto u lesa... Ale vzpomeň si na Votice - jaké jim tam dělají myslivci problémy, určitě nejsme jediní, kdo má takto špatnou zkušenost, Vojta Němec to asi taky nemá zrovna lehké, co jsem slyšela. No a jisté menší procento myslivců nás i zdraví :) a nenadává. Paradoxem je, že jsem z myslivecko - lesácké rodiny a vím, že většinou jsou to jinak bezva lidi... Katka K.
« Poslední změna: 27 Listopad, 2009, 10:04 od kavej »

Clara

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #11 kdy: 27 Listopad, 2009, 10:18 »
Tak zatímco jsem dopsala svůj obsáhlý příspěvek, spadl net....
takže jen ve zkratce:
Co se týče myslivců - tady v Kaznějově jsem zatím žádný vážný incident neměla, ale vím o tom magorovi u Plas, jednou mě prohnal jeho staford když jsem jela po cestě kolem hájovny (bez psů - naštěstí) Na MÚ Plasy jsem se dověděla že stížnost je v tomto případě zbytečná, protože po nahromadění určitého množství stížností k němu zajedou policajti, domluví mu, příp. zaplatí pokutičku a cesta je nadále jeho....
Myslivci by si měli spíš hlídat přemnožený srnky a černou, je toho po lesích na každém kroku..

K těm podmínkám....krom těch lidí co lezou všude a pořád něco bručej, tak tu máme moc šotoliny a asfaltu, proto jsem mluvila o těch pláních na Aljašce nebo Rusku, kde neni živáčka co by řval že je to jeho louka....

Lidi - jsou všude a často nemaj pochopení. Já často řeším kolemjdoucí, co nemaj snahu ani uhnout na stranu, stahnout si svého psa.... neni to povinnost, samozřejmě, ale je to slušnost a ohleduplnost. Lidi to už asi zapomněli.

K rušení - psi v lese (na šňůře) - nevidím v tom žádné ohrožení klidu lesa a přírody vůbec.
Takže - stěžovat si můžem, ale to je asi tak všechno. Bohužel...

Clara

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #12 kdy: 27 Listopad, 2009, 11:21 »
Šárko, buď ráda za podmínky a myslivce jaké tam máte, jen nevím proč jsi tímto navázala
na téma o daních....
tak to asi ukončíme ne? to už tu jednou bylo....a nemá to řešení.

musherské obci zdar
nazdar

V.N.

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #13 kdy: 27 Listopad, 2009, 21:34 »
Tak koukám,že to máme všichni stejný...
Se psy jezdím devět let a každý rok byl nějaký incident s myslivci,ať už velký nebo malý.. Ale vyvrcholení se dostavilo minulou sezonu,kdy mě nějakej magor,kterej prej má pronajatou honidbu,se spřežením po sto metrech od domu zastavil a po půl hodinovém hádání to skončilo tak,že jsem ho udal na policii... Nedivte se,když stojí vedle vás a s chutí řve,jak mi postupně od předu za jízdy postřílí všech deset psů,až dojde až ke mně a to deno denně,jezdí kolem baráku nalitej jak doga... od té doby vyjíždím se psi s myšlenkou,že se každou chvíli z ničeho nic ozve rána a nějaký můj pes za běhu padne.
Omlouvám se vím,že to není k původnímu tématu,ale jen tímto chci říct,že my musheři to máme asi všichni stejní a tohle nervování je i riziko našeho krásného sportu... tak si nenechme nějakejma zelenejma idiotama zkazit tu radost a nadšení z jízdy...

A ještě ke Katce... Jsem také z myslivecké rodiny a bydlím v hájovně,ale ještě nikdy jsem nepotkol normálního myslivce,který by byl v tomhle alespoň trochu normální.  I když před týdnem jsem potkal se spřežením jednoho,kterej na mé dobrý den odpověděl ;D   Vojta N.

MiVo

  • Host
Re: zase vyšší daně z bydlení :-/
« Odpověď #14 kdy: 28 Listopad, 2009, 17:11 »
Nadarmo se nezpívá že myslivec je lesů pán  ;) , vono až se jim po lese budou prohánět pepici na čtyřkolkách, ještě rádi budou říkat . " jó, tenkrát ty blázni se psama,...
PS : tak jak, bude zima ???