Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP 2010

Autor Téma: Český NON-STOP 2010  (Přečteno 69272 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Clara

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #30 kdy: 06 Listopad, 2009, 09:21 »
zajímavý článek - Jana Henychová ......
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/563060

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #31 kdy: 06 Listopad, 2009, 11:37 »
Venoušku, co bude dělat MŮJ doghandler, tobě může být šumavafuk a taky je ti do toho prd, jen by se mi líbila  ta možnost, ovšem navezenejch dalších patnáct lidí u Kremličků, to je taky argument.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #32 kdy: 06 Listopad, 2009, 12:13 »
Tak ja vam do toho zase vlezu prakticky - schvalovani Radu ochrany (ne psani!!!) do definitivni podoby mi trvalo cca 2 mesice, sice meli dovolenou, ale ted v tom zase budou Vanoce a skolni prazdniny. Katka K.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #33 kdy: 06 Listopad, 2009, 13:35 »
Docela dlouho jsem přemejšlel, proč Pavel vyjel s tak ostrými věcmi jako smrt psa a totální vysílení ... a proč pouze v kontextu s nonstopy ... Zvěrstva se dějou ve všech disciplinách, nejen psích, nejen zvířecích ... a tak sem ten smysl nakonec nepochopil. Jen se trochu ježim, protože mi vadí, že se o nonstopu mluví jako o klání, kde se běžně tyhle věci dějou.
Mám ještě poznámku k pomocníkovi. Myslím, že pokud bude někdo "hrotil" (což podle mě nehrozí, když za vítěztví není velmi tučná odměna), tak právě přítomnost pomocníka může umožnit přetížení psů. Pokud se musher musí postrarat o všechno, je z toho všeho v horší kondici než psi, a tak odpočívá a psi s ním. Pokud by hrotil dojel do cíle, lehnul a usnul a za 4 hodiny opět nasednul na saně, jejichž "pohon" bude za čas, kdy on odpočíval, opečovaný od pomocníka, bude patrně v lepší kondici než psi, a tak může smečku nereflektovaně přetížit. Proto si myslím, že povolení pomocníků může být v tomto ohledu i nebezpečné.
Šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #34 kdy: 06 Listopad, 2009, 13:43 »
Myslím, že nejvíce problémů by mohli ochránci zvířat pozbírat právě na sprintech
Michale, podzimní sprinty jsou ošetřeny jak jen to jde, jsou zde teplotní limity, zkrácení trati, kontrolní body, chlazení psů...
Může se stát, že to někdo špatně odhadne... je pak v cíli, kolem další lidi, voda, ionťáky, veterinář.
Na úrovni řádů to ošetřené je jak jen to jde (abychom vůbec mohli na podzim závodit), je pak na pořadateli, aby to dodržel... a na závodníkovi, aby znal limity svého psa a dobře ho připravil.

Jinak souhlasím s tím co píšeš - jen s tím že na nonstopu navíc hrozí i situace, kdy bude musher tak vyčerpán a mimo, že nebude schopen reálně vyhodnocovat situaci (činit správná rozhodnutí) a v důsledku zajistit pohodu svých psů.
(ty reportáže z loňska byly docela silné, dostal ses do oblastí, kdes ještě nebyl... ty takový skvělý sportovec a rozumný chlap ...co kdybych tam byla já s poloviční fyzičkou..?  ;))

Jít na hranu, zjistit jak daleko člověk dojde a co vydrží ... to je výzva to zkusit (každý sám za sebe), ale tady jsou v tom ještě ty psí smečky, závislé na racionálním chování svého mushera a jeho výdrži. (nemáš chlupaté psy a když týmu dojdou síly někde na větrné expozici, musíš mít dostatek sil je zadečkovat, vykopat záhrab, nakrmit ... normálně na šediváku to dáš a o tým se dokážeš postarat, ale po 50-75 hodinách nonstopu...?) No co vám budu povídat, kdo jste tam byli, asi víte nejlíp...
Samozřejmě s tím já souhlasím, maximální ošetření jinak to nejde, ale pořád to je více rizikové než nějaký pohodový nonstop, kde není nic vyhroceného, infarktového a může se vše řešit relativně v klidu. Dokonce Šedivák a Ledovka bych řekl, že je o dost rizikovější než tento nonstop. Při Šedivákovi a Ledovce musíš nastoupit, musíš odjet, musíš dojet aby si byla dál ve hře, musíš dodržovat plno povinností váhově vybavením, na Ledovce okolo lyžaře atd. a to vše vytváří stres a pohoda a svoboda ve strategii v závodě se vytrácí. Naopak se vytváří 100 procentní možnost v péči o psy.


No to zas jsem takový extrém  nepocítil Helo :-), když to zvládnou ženský. Jina úplně jednoduchá věc Helo. Pokud se musher cítí tak jak píšeš, zastaví, nebo pomalu dojede na stakeout a dá si oddych tak dlouhý jak jen potřebuje on sám. Viz Šaman. Když po několikátý znovu zapřahal, tak psy ani prt, stáli jako přibitý. Odpřáhnul dal pár hodin delší přestávku a pak znovu zapřáhnul a pokračoval bez nervů dál. Já nejsem žádnej sadomasochista, ale přece jenom takový extrém prožít jednou za čas trochu posílí sebevědomí. A že by si to nezvládla ty ? Tomu vůbec nevěřím. Obě ženský to zvládli úplně pohodově. Teď mě napadá Helo, že se toho bojíš, ty si moc nevěříš viď?:-). Chápu že na to máš svůj názor, který ti říká ne nepojedu. Přitom právě ty, si myslím, že by si to zvládala úplně bravůrně, včetně vašich psů. 

To že musher "přestane činit správné rozhodnutí" jak píšeš? Myslím si zase právě opak. Činit správné rozhodnutí přestane musher právě když je ve stresu, vteřinky ubíhají, každým zaváháním je o místo horší v pořadí. Podívej se v předešlém nonstopu poslední den byl Miky asi o 30 km za mnou. Pak jsem měl smůlu, polil jsem se horkou vodou a psy už tak pohodově nešli, tak jsem těch posledních pár km oželel a v podstatě se nic nestalo a byl jsem dál ve hře. Člověk nemůže ani vzdát, když vystartuje, no není to báječný :-). No a druhý týden jsem jel bez jakékoliv újmy Ledovku a docela dobře.

Zadečkovat psy není nijak vyčerpávající. Tak na dno člověk zas neklesne. Přece jenom pud sebezáchovy má každý :-). Já jsem dokonce jednou v noci s dečkama jel, teda spíš experimentálně nad rámec péče. Má to jednu velkou výhodu, že když plánuju na kontrolním bodě delší přestávku, nějakou tu svačinku tak si můžou lehnout a mám pocit, že jim je na sněhu dobře, pač chlupáče nemám. To co píšeš.

S Vencou plně souhlasím, že zásadně bez handlera. Už jen kvůli tomu, že by se tam motalo spoustu lidí. Djihade ty takový samostatný samorost a nechal by ses obstarávat jo? Mě by to teda moc netěšilo kdyby to bylo povinné. Myslím si, že ani při hromadném startu nebyl problém. Když někdo odjede o pět minut později je to úúúplně jedno.
A když to někdo nezvládá se spánkem, tak si hold musí přispat a nespěchat tak na trail. Rozhodně jsem zjistil, že nejde něco časově naplánovat a pak to přesně dodržovat. Vždycky se něco vyštění. A právě to je na tom to hezký a zajímavý operativně řešit problémy, pač na všechno je při nonstopu relativně dost času.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #35 kdy: 06 Listopad, 2009, 15:49 »
Dokonce Šedivák a Ledovka bych řekl, že je o dost rizikovější než tento nonstop. Při Šedivákovi a Ledovce musíš nastoupit, musíš odjet, musíš dojet aby si byla dál ve hře, musíš dodržovat plno povinností váhově vybavením, na Ledovce okolo lyžaře atd. a to vše vytváří stres a pohoda a svoboda ve strategii v závodě se vytrácí. Naopak se vytváří 100 procentní možnost v péči o psy.
Jela jsem jen pár Ledovek a pár Šediváků. Zmeškané starty až tak velký stres nepředstavují, zátěž je znát, ale silné desítky nasadí klidné tempo a šlapou. V případě Ledovky je tým do třech až pšti hodin doma a když se ztratí jak my, má možnost uhnout domů dřív (dobře -vypadne z pořadí, ale stejně může zůstat a odjet zbytek) Na trati jsou pořadatelé, mobily, možnost pomoci. Těch 3-8 hodin člověk dá, vyspí se a dá to zas.
Myslím že je to víc pod kontrolou (ale hory mají své, nic není bez rizika)

Teď mě napadá Helo, že se toho bojíš, ty si moc nevěříš viď?:-).
:D :D :D
Michale - nebojím se že bych nonstop nedala, ale  mám problém s tím - kdo mi dal právo, abych do toho dokazování zatáhla i psy.

Obecně - dobře připravená a dobře vedená smečka to může dobře zvládnout, kde máš ale jistotu, že budou všichni dobře připravení? Sami jste říkali, jak má nonstop úplně jinou logiku. Určité zarážky ve formě pravidel by mohly napomoct. Pokud najdete takové zarážky, které vás nebudou moc omezovat a přitom zvednou komfort psů.

Docela ráda bych se přijela podívat, možná bychom jeden výletní tým postavili - ne na umístění, jen na projetí podle psů, abych věděla o čem je řeč, ale nic neslibuju...




Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #36 kdy: 06 Listopad, 2009, 18:24 »
:D :D :D
Michale - nebojím se že bych nonstop nedala, ale  mám problém s tím - kdo mi dal právo, abych do toho dokazování zatáhla i psy.

Obecně - dobře připravená a dobře vedená smečka to může dobře zvládnout, kde máš ale jistotu, že budou všichni dobře připravení? Sami jste říkali, jak má nonstop úplně jinou logiku. Určité zarážky ve formě pravidel by mohly napomoct. Pokud najdete takové zarážky, které vás nebudou moc omezovat a přitom zvednou komfort psů.

Docela ráda bych se přijela podívat, možná bychom jeden výletní tým postavili - ne na umístění, jen na projetí podle psů, abych věděla o čem je řeč, ale nic neslibuju...
Ahaaa. Tak takhle filozoficky jsem nad tím nepřemýšlel ??? Když nad tím zapřemýšlím obecně tak je to tedy dost svazující to sportování se zvířaty :-\. Každopádně jak už jsem tady napsal, když pes s tímto našim právem nebude souhlasit a nebude ho to bavit, člověk s ním nehne....a to je dobře, že tenhle nesouhlas dají včas vědět.

Dobře vedená smečka to dobře zvládne jak píšeš. Ale průměrně vedená smečka to taky zvládne. Já fakt, v tomhle nonstopu co vymyslel Míra,  nevidím nic rizikového i pro ty průměrný psy jako mám já. Upřímně do jiného nostopu od někud někam se stejným počtem km bych měl větší vítr. Tady neustále vracení se na "základnu" člověka uklidňuje. A psi, pokud se pár hodin prospí, jdou do dalších kol jako by šli do dalšího tréninku a negativní efekt neustálého kroužení psi neovlivňuje.

No to by bylo super kdyby si přijela . Fakt si myslím, že by si ještě spoustu věcí o chování psů a vztahu k nim při takové zatěži poznala ;) Chápu, že nemůžeš nic slíbit, ale počítat s tím můžeš, tak jako já. ::)
« Poslední změna: 06 Listopad, 2009, 19:01 od Michal M. »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #37 kdy: 06 Listopad, 2009, 18:57 »
kdo mi dal právo, abych do toho dokazování zatáhla i psy.

ježišimarjá, co z toho děláte ?  ???
prostě  na České Kanadě, za vsí Veclov, bude pár lidí 4 dny kroužit v lese  :D dle chuti a možností svých psů  :D  ;)
NIC VÍC.   ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

matess

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #38 kdy: 06 Listopad, 2009, 20:19 »
Vasku ted je to konecne spravne!Strucne jasne!
Proc si to nenapsal driv???Ja se Ti divim ;)

Citace
prostě  na České Kanadě, za vsí Veclov, bude pár lidí 4 dny kroužit v lese   dle chuti a možností svých psů   

Jako se jezdi doma okolo komina(podle sebe a svych casovych moznosti) ci nekde jinde....jinak...

Mirek

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #39 kdy: 06 Listopad, 2009, 22:31 »
Je to cela děs, co se tady děje, ale Venca to vystihnul ve  svém posledním příspěvku naprosto přesně!!! Jezdí se z Veclova do Veclova, tak z toho proboha nedělejte kdovíjakej extrém. Ti co tu byli na nultém ročníku vědí o čem mluví a ti ostatní, kteří se chtějí zapojit do budoucna ať počkají se svými příspěvky po tom, až si to vyzkoušejí na vlastní kůži.
Nikdo tu nechce likvidovat psy a asi jde o to, jak jsem to pochopil při nultém ročníku, zkusit si to, kam až si můžu šáhnout. S tím, že čistokreví to brali s hodně velkou rezervou a otevření bojovali v absolutní pohodě o vítězství.
Od samého začátku tady propaguju možnost spaní psů v boxech a tím jejich relativní pohodu a pokud si to chtějí účastníci něčím znepříjemnit, záleží jenom na nich. Na možnosti spaní psů v boxech v zásadě trvám a pokud si účstníci prosadí svoje spaní v hromadě h.ven, je to jejich problém. Tím se zavděčíme i řádům a snad nás nikdo nebude mít čím napadnout.
Počet účatníků na 15 spřežení vidím v současné době reálný vzhledem ke vztahům s ŽP a myslivcům, nechci je dráždit tím, dělat z toho velkou akci, i když by se mi to líbilo, ale už by jsme asi nezvládli "rodinnou atmosféru" ve Veclově.
Takže pokud o non stopu někdo vážně uvažujete, deje mi prosím vědět co nejdřív, aby jsme předešli sporům o to, kdo pojde a kdo ne. Účastníci nultého ročníku mají samozřejmě přednost a jsou automaticky upřednostněni, takže zbývá cca 9 startovních míst a zájem je i ze zahraničí. Tím nechci nijak tlačit na pilu, ale nerad bych poslouchal výčitky,  že někdo byl odsunut kvůli někomu jinému.
Mirek

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #40 kdy: 07 Listopad, 2009, 08:45 »
Původně jsem napsal stránkový příspěvek, ale pak jsem to smazal, protože jsem si uvědomil, že každý mluvíme o něčem jiném.

Pro ujasnění chci říci jen toto:
můj příspěvek o průserech na extrémních nonstopech se netýkal českého nonstopu. Byla to jen reakce na větu, že byste se měli co nejvíc přiblížit slavným nonstopům SE VŠÍM VŠUDY. Jen jsem chtěl říct, že není o co stát.

ssaman

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #41 kdy: 07 Listopad, 2009, 09:34 »
Jenomže jsi to vytrhnul z kontextu. Zmínil jsi to jediné a to nebylo košer. Když o někom kuse prohlásíš, že je zloděj, a zamlčíš všechny jeho jiné stránky, bude prostě pro ostatní zlodějem. Já myslím, že není o co stát v žádné disciplíně v podání některých vrcholových aktérů. Fakt si nemyslím, že nonstopy by byly něčím hroznějším než něco jiného.
šaman

Mirek

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #42 kdy: 08 Listopad, 2009, 17:47 »
Co se děje Martine, zmizely všechny tvoje příspěvky?DPNMW

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #43 kdy: 08 Listopad, 2009, 19:21 »
Nejenom příspěvky, ale i celý Martin ???

Mirek

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #44 kdy: 09 Listopad, 2009, 09:22 »
Seznam přihlášených na NON-STOP 2010: Mikolášek, Merhaut, Němec Michal, Němec Venca, Mikolášová, Polanská, Novotný, Procházka, Juza, Vrtěl, Zelenka. Takže pokud potvrdí co nejdříve účast Džihád, Mates a Hrobnice, tak nám zbývá jedno místo.
Dále bych vzal do "pořadníku" 3-5 náhradníků. Nikdo nikdy nevíme co se může zvrtnout, ať už zdravotně, pracovně, nebo kolize s jiným závodem během února, takže si myslím, že i náhradníci budou mít dost velkou šanci.
Mirek