Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP 2010

Autor Téma: Český NON-STOP 2010  (Přečteno 69273 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Český NON-STOP 2010
« kdy: 03 Listopad, 2009, 12:27 »
Blíží se první ostrý "Český nonstop" závod a rád bych pomalu věděl přesná pravidla, toť dotaz na Míru Kremličku tak, aby se mohl každý na to mohl připravit. Po prvním letošním prototypu 09 se diskutovalo o upřesnění pravidel- např. zákaz dalších přítomných lidí, max. počet teamů, úplné odstavení aut s vlekem, povinná přestávka, povinná výbava, konkrétně bych taky ještě otevřel otázku jak vylepšit věrohodné počítání najetých km. Nerad bych byl opět soupeřem obviněn, že si přidávám km a potom on měl z toho nějaké psychické trauma ;D . Co se tohoto problému týče, tak v dnešní době bych jednoduše navrhoval povinnost mít každý navigaci GPS s nějakou tou archivací projeté trasy, což asi není problém. Navigace GPS je už dnes tak rozvinutá, že si jí buď může koupit, nebo půjčit každý. To je můj názor.
Co názor ostatních?
Kdo by se dál přidal a za jakých podmínek?

Michal Merhaut 

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopad, 2009, 14:49 »
Kluci,
přečtěte si Řád ochrany - z něj vyplývá že by psi měli nocovat/odpočívat ve vleku. Navíc je to pro ně lepší, líp si odpočinou.
Délka etapy je dle ŘO max 120 km, čili nejpozději po této době by měl povinný (delší) odpočinek v místě stake-outu.
Budujete tu novou tradici, tak je třeba, aby závod byl v souladu s předpisy.

Mirek

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopad, 2009, 15:10 »
zatím jenom v rychlosti můj názor na věc.
1. žádná pomc doghandlera
2. boxy pro psy ano
3. výbyva zhruba jak píše Martin
4. GPS by byla fajn, ale hrozí spousta problémů jak píše Martin. Já osobně teď bojuju se svou GPS, aby vydržela v provozu alespoň během tréninku.
5. Jelikož je letošní NON-STOP vyhlášen na 100 hodin, myslím si, by zhruba v polovině mohla být cca 8 hod. povinná přestávka.
6. Reálný počet týmů je cca 15.
Mirek

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopad, 2009, 15:38 »
Ve vší úctě si myslim, že pokud se budeme svazovat tím, co je vztahováno k etapovému ježdění, bude to zase etapový závod. Více či méně. Vždyť se ve světě jezdí víc než 120 za den a psi spí venku ... a povinný přestávky jsou až fakkt ve vyhrocených závodech, a to ještě s většinou z nich může jezdec operativně zacházet... Tak proč bysme my nemohli? Nebo tedy my bysme mohli, ale ne v Čechách... To je jak s tim milionem kategorií ...věčnou hrou na výjimečnost... Nonstop ježdění je přece to nejsvobodnější ježdění. "Ukaž za jak dlouho tam dojedeš" Jak prosté. Tak proč to svazovat? Kouzlo a strategie nonstop závodění je právě v tom vypořádání se s podmínkami. A to je hlavní důvod proč si myslim, že opečované podmínky zase budou nahrávat těm, kdeří bez luxusu ani neodstartujou. Tojsem přehnal, ale záměrně provokuju. Závody v Čechách se už leta přizpůsobují musherům. Byly doby, kdy se prostě musher přispůsobil podmínkám závodu, nebo tam prostě nejel... Ale lidi si stěžujou na ostrý zatáčky, vysoký kopce, moc, nebo málo sněhu... přitom mohli zůstat doma a měli by klid. Mirek se pokouší dělat závod, který je o tom, přizpůsobit se podmínkám. Tak ať to tak prosím je.
Za mě, bych to nechal jak to bylo, ale odboural bych boxy na spaní, ale muselo by se parkovat jinde než je úvaziště, protože aby psi spali 2m od boxu, to je dost frustrující. Přál bych si minimálně jeden camp na trati, aby se dal fakt užívat. Může to mnohým přinést strategické body. Sledování km - GPS to nepude. Baterky a rozdílné softy náz zdrtěj. Mionule jsme razítkovali, to bylo dobrý, ale hodně na důvěru. Pak jsme domysleli cosi nezdolného: v určitých místech na tradi skříňka s papírem - napíšeš jméno a čas v kolik jsi tam byl hned za posledního napsaného. Nedá se švindlovat, pořadí na papíře nepřehodíš. Pro kontrolu vždy fotka othoto zápisu do mobilu (ten taky uchovává čas) a pro jistotu svůj osobní zápis do osobního listu - osobní listy se kontrolují v hlavním campu, ostatní je pro celkový přehled a případnou kontrolu. Nenašli jsme, jak toto obejít. Vidíte někde někdo díry v tomto systému? Výbasva v saních pouze taková, jakou můžeš potřebovat k bivaku - ale jen při odjezdu z hlavního campu, protože ji možná někdo použije na plánovaném nocování v odlehlém campu. Cizí pomoc ne. Zrcátko v autě (díky Michale za připomínku) to JO, leadři mě neradi vidí bez make-upu ... .
Sem se ňák rozepsal... tak dost
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopad, 2009, 16:18 »
Tak proč bysme my nemohli? Nebo tedy my bysme mohli, ale ne v Čechách... ... Tak proč to svazovat? Kouzlo a strategie nonstop závodění je právě v tom vypořádání se s podmínkami.
šaman

Šamane, pokud se závod jede pod hlavičkou SSPS, platí pro něj:

ŘÁD OCHRANY ZVÍŘAT PŘI ZÁVODECH PSÍCH SPŘEŽENÍ
...
Čl. 2
Účel a cíle Řádu
1.   Účelem Řádu je metodicky stanovit podmínky pro feny a psy (dále jen "psi") a pravidla pro zacházení se psy při Závodech psích spřežení (dále jen "Závody") podle současných požadavků na ochranu zvířat a péči o jejich pohodu.
...
Čl. 3
Pořadatel Závodů
1.   Odpovědnou osobou, která jako pořadatel odpovídá při přípravě a průběhu Závodu za dodržování a kontrolu Řádu a zabezpečení ochrany a péče o zvířata, je každým organizátorem-klubem jmenovitě určený ředitel Závodu (dále jen ,,Pořadatel"). Jméno pořadatele(ředitele závodu) bude uvedeno v žádosti o stanovení veterinárních podmínek pro Závod, která je předkládána v případě Závodu s účastí pouze českých závodníků Krajské veterinární správě (dále jen "KVS") a následně obci. ...


Pokud se jede mimo jako soukromá iniciativa, bez povolení OVS, bez zastřešení SSPS, pak je třeba dodržet jen právní předpisy (zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 166/1999 Sb., o veterinární péči)

Sorry že to tak hrotím, moc vám fandím, Mirek si musí promyslet vše, aby v budoucnu neměl problém.

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopad, 2009, 16:26 »
Plně souhlasím se stanoviskem Hely. Miro by měl zvážit případné (samozřejmě nemusí nastat, ale můžou...) negativní dopady státní správy nejen na něj (jako organizátora), ale posléze i na svaz.
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Mirek

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopad, 2009, 17:22 »
Spaní psů v boxech jsem prosazoval i při zkušebním ročníku a přiznám se, že to nebylo snahou dodržovat řád ochrany zvířat, ale spíš drobné zvýhodnění psů, kteří závod poběží.
Nultý ročník byl opravdu napůl soukromá akce pro 6 účastníků, odsouhlasená sice Ž.P. ale bez souhlasu veteriny a bez zájmu, médií (z naší strany). Pokud se budeme chtít trochu víc prezentovat před veřejností, což asi je snahou každého pořadatele závodu, hrozí to, že až případnou reportáž uvidí nějaký "ochránce odborník", může nastat problém.
Další můj argument vychází z toho, že nemusí panovat optimální podmínky jako při nultém ročníku, ale může klidně tři dny pršet a úvaziště ve Veclově bude napůl bažina. Budeme potom měnit pravidla podle situace?
Řád ochrany se pokud vím schvaluje na dost dlouhé období a těžko se asi dá doplnit o větu, že v případě non-stop závodu neplatí článek ten a ten. Bohužel  :-\.
Jinak jsem samozřejmě nakloněnej každé ptákovině, kterou si účastníci vymyslí sami na sebe.
Toliko zatím můj názor, Mirek

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopad, 2009, 18:13 »
Řešením by pro vás možná bylo vytvořit Řád ochrany přímo na míru dané akci, pokud se nebojíte papírů, není to zas takový problém, akce by tak mohla být oficiální a nesvázaná Řádem ochrany SSPS. Otázka je, jak budou na Ministerstvu zemědělství vstřícní těmto ojedinělým požadavkům.
Katka Kuraková
« Poslední změna: 05 Listopad, 2009, 07:21 od kavej »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopad, 2009, 19:49 »
zatím jenom v rychlosti můj názor na věc.
1. žádná pomc doghandlera
2. boxy pro psy ano
3. výbyva zhruba jak píše Martin
4. GPS by byla fajn, ale hrozí spousta problémů jak píše Martin. Já osobně teď bojuju se svou GPS, aby vydržela v provozu alespoň během tréninku.
5. Jelikož je letošní NON-STOP vyhlášen na 100 hodin, myslím si, by zhruba v polovině mohla být cca 8 hod. povinná přestávka.
6. Reálný počet týmů je cca 15.
Mirek
tak taky s troškou do mlýna :
1) ano
2)ano ( kvůli deb.pravidlu je nenechám třá moknout )
3) jako loni (lekárna, spacák + dle uvážení, )
4) v žádným případě GPS NE (v Norsku na pláních chápu, ale na 30 a 50 km okruhu mě to přijde jako zbytečná pakárna + tech. problémy)
5) NE , každý si jí udělá dle potřeby psů sám
6) ano (dle Míry)
tak zatím  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopad, 2009, 19:58 »
Kluci,
přečtěte si Řád ochrany - z něj vyplývá že by psi měli nocovat/odpočívat ve vleku. Navíc je to pro ně lepší, líp si odpočinou.
Délka etapy je dle ŘO max 120 km, čili nejpozději po této době by měl povinný (delší) odpočinek v místě stake-outu.
Budujete tu novou tradici, tak je třeba, aby závod byl v souladu s předpisy.
ale Heluš, tam prostě žádný etapy nejsou  :D, prostě "velkej odpočinek" si udělám bude-li třeba po 80km, a né že např v půlce 7 kola
... ty vole zase dalších 120km, musíme zastavit a odpočívat dle řádu... to je krapet na palici  ???   ;)
NECHTE to jako loni + sešity na trati a není co řešit... ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #10 kdy: 05 Listopad, 2009, 03:04 »
Když mi to výjde, tak bych se ráda Nonstopu zúčastnila. Celkem souhlasím se Šamanem. Myslím, že nonstop je o tom vypořádat se  s podmínkami. Tudíž:
1/bez pomoci doghandlera
2/bez boxů, jen kdyby pršelo nebo bylo mokro (zimní počasí v Čechách někdy není jak by mělo v zimě být),
   ale jak píše Šaman-nebivakovat 2 m od vleku, dle možnosti pořadatele sehnat třeba slámu
3/výbava jen nezbytná-spacák, karimatka, jídlo a žrádlo, čelovka,vařič, ostatní dle uvážení
4/GPS ne
5/8 hodinová přestávka ano, ale kdy kdo chce
6/15 týmů dle Mirka
Jeden camp na trati by byl bezva. Možnost doplnit jídlo pro člověka a žrádlo pro psy př. 2x během závodu (něco jako checkpoint na Fem nebo Fin). No sem zvědavá jak to dopadne. Hrobnice

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #11 kdy: 05 Listopad, 2009, 10:24 »
jojo, vloni sláma byla a bylo to super... akorát padal dost sníh, tak se hodně ztrácela ... kdyby bejval nepadal tolik sníh a bylo slámy víc, tak nechávám psy venku a hodim slámu i na ně ... v boxu se nenatáhnou a hlavně ty boxy nestíhaj vysychat ... ale asi jak který... nemám to asi moc vychytaný.
Přijde mi chytrý nepovolit boxy, ale nechat na pořadateli tu možnost, když to podmínky budou vyžadovat...
(Nemyslím tím podmínky nějakého  "JÁtiřeknucomášdělat")
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #12 kdy: 05 Listopad, 2009, 11:17 »
Ve vší úctě, mám trochu jiný názor na závod typu okruhový nonstop.
(Předesílám, že budu respektovat stanovená pravidla pokud se budu moci zůčastnit).
Nebudu se zabývat prkotinami povinné výbavy, počtu týmů, atd., věc a možnosti pořadatele, nýbrž samotnou podstatou závodu.
Líbilo by se mi kdybychom se všichni shodli na tom, že to nebude HRANÍ na závody typu YQ, Finněco, atd., které doopravdy odněkud někam vedou a kde jde i o přežití a odolnost zvířat a člověka, ale že vytvoříme nový typ závodu, který si na nic nehraje, naopak něco nového přinese, a kterého hlavní devizou bude vysoká hodnota sportovního výkonu ve stejné rovině s péčí o psy, prostě něco co by nám musherská věřejnost mohla závidět, a laici a rádoby ochránci chápali jako závod s vysokou úrovní. Ne, něco co se bude dít pololegálně a budeme rádi, že to zase prošlo. Aby bylo jasné, že jde o to za stanovený čas na daném okruhu, co nejvíce ujet. (24 le Mans)

1) doghandler - ano, 1 závodník, 1 doghandler
2) boxy - psi ano, lidé ano, nikdo ze závodníků nesmí spát mimo vyhrazený prostor
3 výbava -  určí pořadatel, když bude chtít aby se vezlo zlatý prase, tak se poveze třeba jako úlitba sponzorům
4) GPS - ne, zatím letos
5)povinná přestávka - ano, cca v polovině
6)týmy - možnosti  a zvážení pořadatele
7) střídání a zpětné zapřahání psů - ne, JAK NA TO?
8.) minimální délka okruhu? - odmítám jezdit dokola na méně jak 40 km, i když to umíme

Prostě čím více povolené povinné péče, tím lépe.

« Poslední změna: 05 Listopad, 2009, 11:27 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #13 kdy: 05 Listopad, 2009, 11:26 »
2) ano ( kvůli deb.pravidlu je nenechám třá moknout )

debilni pravidlo je "třá" co??

souhlas s hrobnici. proc to proste neudelat - v pripade deste, ma pravo reditel zavodu rozhodnout o odpocinku psu v boxech. hotovo.
loni slama byla, ne?
:)třá , že musí být na stejku,nebo vevnitř, proč to nenechat volný ?? co má co Míra rozhodovat esli jen mrholí nebo už leje, loni byli venku, když hooodně padal mokrej tak vevnitř , jak kdo chtěl -  navíc když se na stejku bude motat porůznu 15 spřežení , tak ty venku toho moc nenaspěj...nedělejte z toho zase kovbojku,  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #14 kdy: 05 Listopad, 2009, 14:01 »

Líbilo by se mi kdybychom se všichni shodli na tom, že to nebude HRANÍ na závody typu YQ, Finněco, atd., které doopravdy odněkud někam vedou a kde jde i o přežití a odolnost zvířat a člověka, ale že vytvoříme nový typ závodu, který si na nic nehraje, naopak něco nového přinese, a kterého hlavní devizou bude vysoká hodnota sportovního výkonu ve stejné rovině s péčí o psy, prostě něco co by nám musherská věřejnost mohla závidět...



Já si myslim, že pokud budeme chtít dělat něco jinýho, než si na něco hrát, tak nakonec zůstaneme doma :-) Podle mě nejde o to hrát si či nehrát, ale dohodnout se, NA CO si budeme hrát. (Dyk je to sport, zábava, hraní si na to, že sem třeba v něčem dobrej, nebo tak ...)  I jsem měl pocit, že to bylo takhle chápáno - přiblížit si v našich podmínkách něco, kam se nedostaneme a nastavit si podobná pravidla, abysme si prožili, co to vlastně obnáší, aby sme si zkusili hrát si s těma nuancema opravďáckýho nonstopu. Každý závod si bude na něco hrát a na co zrovna tenhle, to uvidíme. Možná, že Djihadovi podobní příznivci "vysokých hodnot sportovních výkonů" nakonec zařídí, že to bude to hlavní, proč tam budou lidi jezdit, ale o.k., takhle to chodí. Přesto, napříč všemi tvrzeními si myslím, že i ony tolik žádané "hodnotné sportovní výkony" se vždy odehrávají v kontextu pravidel a jsem přesvědčen, že je úplně jedno jakých pravidel. Vždy je to mezi jasnými mantinely "můžeš" a "nemůžeš" a žádná jinakost mantinelu přece hodnotu sportovního výkonu nijak nesnižuje.
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz