Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Předjíždení

Autor Téma: Předjíždení  (Přečteno 22556 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel Zvolský

  • Host
Re:Předjíždení
« Odpověď #15 kdy: 25 Listopad, 2014, 07:26 »
Ahoj Adame, nechtěl by jsi někdy svézt s dvanáctkou do pravoúhlé zatáčky ve které je strom? Možná by jsi přehodnotil jak rychle a jak daleko před zatáčkou musím jet a kolik místa tam potřebuji aby si pejsci neublížili o strom? No a když jsi se mě snažil předjet zleva přímo v zatáčce .měl jsi psa vedle mé 200kg čtyřkolky, sám s kolem jsi byl za mnou a já si prostě musel najet, brzděním bych nic nevyřešil. O výsledky opravdu nešlo. Hezký den všem diskutujícím. Pavel Zvolský

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #16 kdy: 25 Listopad, 2014, 08:14 »
Naprosto nádherně je tu vidět, jak každý kouká ze svého pohledu = každý má svou pravdu.

Bylo by krásné a možné postavit Adama za kormidlo dvanáctky a pustit ho na pravoúhlé cesty - pochopil by, že když zastavím se dvanáctkou před pravou zatáčkou vpravo .. tak skončím přišpendlená na tom stromě, co je na vnitřním oblouku, v lepším případě to odnese jen kára.
Pavel určitě chápe, že Adamovi šlo o vteřiny ... = oba kluci když si to proberou tak nejspíš zjistí, že situace neměla správné řešení.

Stejně tak konflikt závodník  x výletník .. ano závody jsou od slova závodit, ale ne každý bude první a ne každý chce bojovat o bednu, hodně lidí chce jet na pohodu a chce si ji důstojně a bez stresu a nadávek a špatného pocitu užít.
Z pohledu pořadatele jsou oba tito účastníci platícími klienty, pro oba ten závod dělá, spokojenost obou je pro pořadatele důležitá.

Pokud se budou sjíždět tak rozdílné týmy na trati charakteru Bělče, bude vždy docházet k problémům.

Řešení vidím jediné .. a taky se vám nebude líbit ... je to časové roztažení závodu tak, aby se kritické kategorie nesjížděly. Závodníkům to ráno moc vadit nebude, starty můžou začít v 8 a končit 16 (čelovku s sebou). Výsledky pak 18 večer (smůla).  Pořadatelé na trati budou potřebovat pořádnou podporu, aby tam nezdechli. Diváci v intervalech mezi starty mohou utrácet za svařák, buřtík..  nebo šmejdit po stáncích a atrakcích :D :D

Berete?
« Poslední změna: 25 Listopad, 2014, 08:17 od HelaL »

Offline Jarda Hanuš

  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Karma: +12/-0
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #17 kdy: 25 Listopad, 2014, 08:17 »
Jo Helčo fajn nápad- to ti nezávidím pořádat takovou akci :))

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #18 kdy: 25 Listopad, 2014, 08:28 »
Jo Helčo fajn nápad- to ti nezávidím pořádat takovou akci :))

No právě - ty jako pořadatel nabízíš, ty určuješ režim a podle toho jak ho nastavíš, tak takoví závodníci (klienti) ti přijedou. Když definuješ sprint jak pouťák (napíšeš že vzhledm k vysoké účasti lze předpokládat hodně předjíždění), je to férovka, možná někteří nepřijedou. To si musíš spočítat, co má cenu pro tebe. Já si myslím že je svaté právo pořadatele určovat ducha závodu. Akorát to musí být předem jasně definováno, aby s tím všichni počítali... a neškodí to připomenout na musher mítingu.

Ještě pro Jirku
Źádné pravidlo ti v Bělči nepomůže, když vyletíš třicítkou ze zatáčky a před tebou výletník. To nemá řešení, je to o štěstí jestli se minete OK nebo ne. Ten výletník není připraven na to, že má půl vteřiny na správnou reakci.. to nedá.. navíc na kole toho za půl vteřiny moc nenaděláš, uhneš na stranu a pes nejspíš zůstane uprostřed čučet jak tele. 

Úspěšné předjíždění je hodně o přípravě, aby pomalejší věděl dost dopředu že se za ním někdo řítí, aby měl čas najít vhodné místo, kam se uklidí. V rámci jedné kategorie jedete podobnou rychlostí, chvíli to trvá, než se dojedete a řeší se to lépe. Nejhorší je, když se potkává nejrychlejší-první v kategorii s nejpomalejším z předcházející.. a ještě na nepřehledném místě.. to je špatné vždycky.
« Poslední změna: 25 Listopad, 2014, 08:45 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #19 kdy: 25 Listopad, 2014, 08:55 »
ale takove to je preci uz roky! ...a na kazdych zavodech. Ja loni na svete predjizdel snad 5 chlupacu. ...a neudelas nic! Jen se to holt letos stalo Nesnerum :-) Ti pomalejsi si musi proste uvedomit, ze je NORMALNI uhybat. Aspon v ramci moznosti. Na zavodech typu Belec to poradatel zajistit skutecne nemuze. Pokud se nebudeme bavit o startovce. Napr. v Kostelci bylo pravidlem, ze jsem na kole predjizdel TOTAL cely CC :-) Mit 14dni pred ME a predjizdet zacatecniky s pity se mi veru moc nelibilo :-)

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Předjíždení
« Odpověď #20 kdy: 25 Listopad, 2014, 09:03 »
Být Jardou, tak se vrátím k modelu canicross, kolobrndy, mid, byl by pokoj, nám běžcům by se vrátil můstek v dolíku, odpadly by starty skoro za tmy a pořadatelé by se mohli najíst dřív než ve 4 odpo;) Je každého svobodná vůle, na jaký závod pojede. Pokud je v propozicích řečeno, že se jedná o pouťák, musím počítat se začátečníky. Lucka

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #21 kdy: 25 Listopad, 2014, 09:09 »
Ja loni na svete predjizdel snad 5 chlupacu. ...... bylo pravidlem, ze jsem na kole predjizdel TOTAL cely CC :-)

jedině pak dát do SŘ doporučení pořadateli, aby startoval kategorie v pořadí Bkj, Sc2, Sc1, Sc1.1 (velká mezera)  C, A, A1 C1,C2, CC

a k tomu by se pak hodilo pravidlo běžné ve světě, že v rámci jedné kategorie není možný druhý start (jen mimo závod - na konci)
a žádné ohledy na střídání kár.. když zmeškáš, máš 6 min penalizaci (au), pak jedeš na konci své kat.
Tohle by pořadatelům zjednodušilo tvorbu startovky a mohli by se zaměřit na správně nastavené rozestupy mezi kategoriemi (pokud mají nějaký normální počet startujících)

tahle byste to fakt chtěli?

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:Předjíždení
« Odpověď #22 kdy: 25 Listopad, 2014, 09:34 »
Jardo , to určitě není na tebe . Při tomhle množství lidí  to prostě do sebe pojede vždycky. Tady jsem spíš chtěl ukázat co si někteří myslí že je dobře a co rozhodně není dobře na chování závodníka. Vám se nedá vytknout nic . ;)

Pro Tobiho , nám se to stává poslední dobou příliš často.Když už si i Dáša stříkla do textilu tak si to asi umíš představit  ;D

Helo pravidla usměrní , ale chování neovlivní . Vychovávat se musí v klubech .

Metujáci pořád máte můj obdiv a nedejte se naprdnout . Děláte to dobře.  :D
« Poslední změna: 25 Listopad, 2014, 09:36 od sulika »

Offline Jarda Hanuš

  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Karma: +12/-0
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #23 kdy: 25 Listopad, 2014, 09:40 »
Sory nechal jsem se opět unést,tím moje diskutování opět na nějakou dobu končí a budu řešit problémy raději z oka do oka. Užívejte si zimu snad bude :)
ps:emoční příspěvek jsem smazal
« Poslední změna: 25 Listopad, 2014, 10:47 od Jarda Hanuš »

-brázdič-

  • Host
Re:Předjíždení
« Odpověď #24 kdy: 25 Listopad, 2014, 09:47 »
tak to nééé, škodit by diskuze neměla, ať si každý slušně vyjádří svůj názor a právě ten úhel pohledu... pořád nás tu zbývá hodně spokojených a vděčných. já za závody a organizaci děkuju.
je to taková zmenšenina běžné společnosti, podívejte se jak to vypadá třeba na silnicích, tolik "kategorií" dohromady :) jednou na mě s vlekem najížděl autobus, protože si nevšiml, že je v odbočovacím pruhu. byl jsem vzteky bez sebe, ale samozřejmě jsem mu uhnul co nejvíc doprava a skoro zastavil. mám si každého natáčet na kameru a pak se s ním rok soudit, že mi něco udělal a já byl v právu? taky si myslím, že je normální uhnout, i když se nám to vždycky nemusí líbit.
pro letošek nemám licenci, sportovního ducha snad jo.
pěknej den

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #25 kdy: 25 Listopad, 2014, 09:57 »
Ahoj, rad bych zde pripojil i svou zkusenost ze zavodu v Belci. Jel jsem kategorii sprint BKJ. Po sobote jsem byl druhy o 10s. Celou nedelni etapu jsem makal jako das, abych to sjel a vypadalo to nadejne. Presne v miste, kde se sbihaji mid se sprintem do cile jsem potkal sprezeni Pavla Zvolskeho. Okamzite jsem na nej volal, ze tam jsem a at me pusti. Nejprve nereagoval. Kdyz jsem na nej volal dale, otocil se a rekl, ze me nepusti a jel prostredkem trati tak, abych se nevesel ani zprava ani zleva. O jeho rychlosti v porovnani s bikem neni ani potreba mluvit. V posledni zatacce jsem to zkusil vzit co to slo nejvic zleva skrz hluboke kaluze a predjet ho. Nenechal me, rval na me neco o tom, ze na me posle ochrance zvirat a svoji ctyrkolkou mi najel do psa.
Takze za me zkazeny zavod, srazka s blbcem a pocit marnosti. Sam pan Zvolsky skoncil na druhem miste s odstupem 4:44min na prvniho.


Zdravím.
Je tu prča na tomhle kolo-koloběžkařským-běžkařským foru.
 Velká spřežení vadí.
 Závodník jedoucí MR v MID (sice na blátě) vadí pouťovému sprintu (sic by měl mít vyšší typ závodu přednost, nebo ne?)
Tak zase za rok nashle.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #26 kdy: 25 Listopad, 2014, 11:36 »
Situace je to určitě hodně nepříjemná.
Běleč sice mívá hodně závodníků, ale většina ostatních pořadatelů ty lidi na závodech hodně potřebuje a i pro závodníky je jiný závodit proti třem a nebo dvaceti, ne?

Licence... Na MS mají všichni licenci a jsou osttřílení závodníci a stejně jsem loni v Itálii místo dvou ohařek měla v týmu ještě další dva irské setry... ;D

Ze zkušeností, většina normálních lidí absolutně není připravená na rychlost, kterou se přiřítí top ohaří tým a můžou mít pravidla načtená sebelíp. A uskočit v canicrossua vzít s sebou i psa, kde máš volné obě ruce a nebo z kola je fakt velkej rozdíl.

Asi by to částečně vyřešilo pouštění kategorií v pořadí, jak psala Hela, případně nelicencované závodníky na konec. Na Horníku už to bylo a přišlo mi to dobré. A co třeba po mítingu pětiminutovka pro začínající, kde se jim vyloží nejdůležitější pravidla?
« Poslední změna: 25 Listopad, 2014, 13:06 od Weru »
Veronika Navrátilová

Offline Kotec

  • *
  • Příspěvků: 22
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #27 kdy: 25 Listopad, 2014, 11:56 »
Evidentně velmi vzrušená debata - jako musher začátečník a dle vašich kritérií totální "výletník" (loni 6. místo ve "výletnické" kategorii MSc2, letos z důvodu poruchy automobilu bohužel bez účasti), bych ale chtěl poznamenat, že pokud do tohoto sportu chceme přilákat nové lidi (kteří asi začnou spíš v individuálech a jako ti zmínění "výletníci" než rovnou jako sprinteři s x psy), a priori není možné vytvářet nějakou atmosféru v duchu, že tomu rychlejšímu, který víc závodí (přece je rychlejší) patří trasa víc než tomu pomalejšímu a dělit účastníky na závodníky a výletníky. Nemluvím o respektování psaných pravidel, to je celkem zřejmé, a v jasných případech by to mělo být automatické (bylo by vhodné případně rychlé školení o pravidlech pro zájemce před závodem vždy udělat), mluvím o zdravém lidském rozumu. Jinak by se někdo mohl dohadovat třeba i o tom, že mu psi nešli proto, že celou dobu za sebou "tahali" jiná spřežení, a tudíž je to nefér vůči tomu, kdo měl naopak takové "tahavé" spřežení před sebou.
Navíc i ten, kdo třebas jede pomalu, protože holt jede C1 nebo C2 (nebo SC11), což jsou tak trochu "šnečí kategorie", nebo protože jeho psi mají za sebou 22 km a ne 6 (když se sjede mid a sprint), může pořád usilovat o místo na bedně - pochopitelně v té své kategorii. A protože pořadatelé neposkytují takový servis, jako u lyžařských závodů profesionálů (to je nadsázka, aby to někdo špatně nepochopil), málokdo na trati ví přesněji, jak na tom s umístěním (a zejména s odstupy za prvními) reálně je.
Komu vadil úzký koridor v Bělči, měl by asi vyrazit do rakouského Reingers, kde nejen že je 300 m před cílem úzký koridor, kde se sjede mid a sprint, ale navíc se tudy jezdí obousměrně! A ono se pak ukáže, že takových 5 samojedů proti 10 alaskánům je na manévrování dost smrtící kombinace (přihlížel jsem tomu z příkopu s tříkolkou a 3 SH...). Ale také se to zvládlo a žádné protesty v cíli nebyly.
Samozřejmě, nabízí se jedna věc - zavést konkrétně pro MR systém kvalifikací a pustit tam jen někoho, kdo bude mít více bodů než nějaké minimum. Body pak dávat za nějakou kombinaci faktorů umístění/průměrka vůči prvnímu/účast a dojetí do cíle - tak, aby byli zvýhodněni ti rychlejší, ale také ti, kteří se účastní více závodů. (A ne tak, aby to vypadalo jako bodový žebříček canicrossařů http://www.bering.estranky.cz/clanky/vykonnostni-zebricky/, kde kromě těch nejrychlejších závodníků nemají běžní startující zvláště se severskými plemeny prakticky šanci získat nějaké body - samozřejmě kromě uzavřených kategorií.)

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #28 kdy: 25 Listopad, 2014, 12:14 »
Je to určitě dáno i tím že mushing dělá jen uplná hrstka lidí. Na zavodech se pak potká široká škála závodících. Od uplných začátečníků po ambiciozní sportovce. Taky zdaleka né všichni ze začátečníků chtějí být hvězdou, jen se chtějí svézt na hezky připravené, bezpečné trati.

  To se v jiných sportovních odvětvích nesetká hobík s mistrem světa. Jagr asi pravděpodobně se nepotká na ledě hobíky z Horní Dolní..
A pak tedy všichni musí počítat že jedou na závody kde se potkají tihle všichni a všichni musí mít trpělivost s těmi ostatními. Závod nezávod. Pokud není předem dáno že závod je jen pro elitu a nebo pro veřejnost tak se nesmím divit že sem tam potkal tyhle všechny přihlášený.

Za sebe mužu mluvit jako zastupce šnečího spřežení ale vím že jedu co mě síly stačí a když slyším za sebou někoho funět tak se nahrnu do kopřiv. Popřípadě když to vím dostatečně dopředu tak slezu z káry zabrzdím a jdu si podržet první dva psy. Ale když někteří podstatně rychlejší nepovažují za nutný, písknout nebo zavolat, JEDŮ tak to je pak těžký, myslím že problém je oboustraný.  A chce to ohleduplnost všech zučastněných. 
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #29 kdy: 25 Listopad, 2014, 12:18 »
Kotec :-) No to sem chtěl říct přesně :-) jednou sou to závody pro všechny a musí do cíle dojet všichni až to bude jasně dáno kdo muže a kdo nemuže startovat tak potom se na pomalé zlobme že překáží ale v dobré víře nevěřím že by někdo z nás pomalých překážel záměrně.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz