Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Horké výsledky ME Esdra 2010, PL

Autor Téma: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL  (Přečteno 19157 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #31 kdy: 09 Únor, 2010, 13:55 »
Zajímavé bylo i vylosování startovky a tomboly. Hold Poláci jsou národ, který drží hodně při sobě  ;D

Offline michalcz

  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +5/-2
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #32 kdy: 09 Únor, 2010, 15:49 »
Ahoj, jestli jsem dobře pochopil Jirku, tak by nebyl až takový problém v hromadném startu. Jako spíš v trati a pořadateli nezvládlé situaci. Je to tak? A na videjko se taky těšim.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #33 kdy: 09 Únor, 2010, 16:23 »
Ahoj, jestli jsem dobře pochopil Jirku, tak by nebyl až takový problém v hromadném startu. Jako spíš v trati a pořadateli nezvládlé situaci. Je to tak?
Hromadný start na Ledovce na letišti ve Vrchlabí není problém. Týmy se postupně sjíždí během půl kilometru..
Ale hromadný start na stadionu, kdy se týmy sjíždí po necelých 100 m a navíc startují ve dvou řadách dle losu, takže ti druzí musí minout pomocníky z první řady a přehnat se přes pomalejší týmy z první řady... to nemohlo vyjít dobře.
I dál na velmi technické trati byly kolize - týmy jely často těsně za sebou -  a když se něco přihodilo jednomu, neměl ten hned za ním šanci rychle reagovat.
Možná to bylo vzrůšo pro diváky, ale pro psy to fajn nebylo.
Neházela bych všechno na pořadatele, měli docela dost pomocníků, ale na takovou trať, která se vlnila a vracela jak užovka by potřebovali kilometr sítí a trojnásobek lidí.
Zkrátka když se na  takové trati udělá stíhačka nebo dokonce hromadný start, dají se čekat problémy...
« Poslední změna: 09 Únor, 2010, 16:29 od HelaL »

Tomáš Stejskal

  • Host
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #34 kdy: 09 Únor, 2010, 20:06 »
Přidávám taky jedno domácí video hromadného startu. http://www.youtube.com/watch?v=jCBWPf4mOv0

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #35 kdy: 10 Únor, 2010, 11:07 »
Teď teprve vidím ten chaos  ::). No, na to jaké zdržení měl Sláva díky tomu zamotání a z jakou ztrátou vyjížděl, tak klobouk dolů, že dojel čtvrtý.
A to že tam sejmuli toho pomocníka byla dle mě jeho chyba. Stal tam jak Matěj. Kdyby skočil do řady za další pomocníky, tak by to bylo v poho.
No, ale pro diváky je to dobrá show....

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #36 kdy: 10 Únor, 2010, 11:36 »
A to že tam sejmuli toho pomocníka byla dle mě jeho chyba. Stal tam jak Matěj. Kdyby skočil do řady za další pomocníky, tak by to bylo v poho.
Příkazy pro pomocníky zněly: Zůstanete stát jako tyčky a budete doufat, že se vám druhá řada vyhne. Ostatním to vyšlo.. Takto to ale nelze dělat.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #37 kdy: 10 Únor, 2010, 11:38 »
Jak tak koukam na ty fotky individualu, budu muset prehodnotit moji teorii, ze hnedy psi nebehaj.:))))))

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #38 kdy: 10 Únor, 2010, 12:08 »
Sergej na tom měl podíl,ale stál jsem hned vedle ,metr od něj.Adrenalin nám tekl i ušima,ale je těžké se soustředit na svého závodníka,případnou pomoc a ještě sledovat co je za tebou,navíc Sergej stál ,jen se díval špatným směrem,jeden ho podrazil a na druhého spadl,tam si taky rozbil hlavu.Jinak u jedné feny máme něco s nohou jedeme dnes na rentgen,je to po nárazu Švédky do nás.Dáša má stále potíže s dýcháním se stejné srážky.Dobré pro diváky Novy,pro psy a jezdce na nic.Slušně řečeno. >:(

MiVo

  • Host
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #39 kdy: 10 Únor, 2010, 13:01 »
Trochu mě není jasné jak může dojít k tomu, že někdo povolí takovouhle trať, takový způsob startu. Ještě ke všemu na ME, k čemu je ESDRA. Někdo se poctivě připravuje na vrchol sezóny, urazí pár set až tisíc kilometrů a poslezé toto  :o .
Asi jiný kraj, jiný mrav

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #40 kdy: 10 Únor, 2010, 13:48 »
Trochu mě není jasné jak může dojít k tomu, že někdo povolí takovouhle trať, takový způsob startu. Ještě ke všemu na ME, k čemu je ESDRA.

Není to tak jednoduché :)
1. Nemůže být pořád ME v Norsku, kde na to zajisté mají super podmínky. Nejelo by tam 34 Čechů :)
2. Jsou taky další super tratě, ale jejich pořadatelé nemají peníze na uspořádání ME a zaplacení nákladů ESDRA, takže máš výběr pořadatele ME celkem omezený.
3. Když už lokalitu vybrali, jsou při zjištění problémů dvě možnosti - buď to zrušíš a nebude nic ... nebo to zkusíš dotlačit do nějakého konce...
Myslím že rozhodčí z ESDRY v Kubalonce v lednu byli - a výsledkem bylo omezení počtu psů v týmech na max 12.
4.Olympijský model byl nezávislý jednodenní závod pro čtverky, kdo nechtěl, nemusel do něj.

Poláci i Esdráci se hodně snažili, ale v tom areálu to prostě nestačilo.


MiVo

  • Host
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #41 kdy: 10 Únor, 2010, 13:58 »
Díky za vysvětlení,
myslel jsem, a to je pravda, že jsou nějací delegáti, kteří garantují, nebo aspoň dohlížejí na kvalitu tratě, hlavně z hlediska bezpečí. Nebyl jsem tam, neviděl jsem, jen jsem si myslel že kritéria pro uspořádání ME jsou přísná.
Letos mohlo být zimní ME v Bělči  ;D
Pěkný den
Miloš

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #42 kdy: 10 Únor, 2010, 14:13 »
Letos mohlo být zimní ME v Bělči  ;D


... na ty placce?!;(((((

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #43 kdy: 10 Únor, 2010, 14:37 »
Na FISTC to fungovalo tak,že rok dopředu pořadatel obdržel písemně seznam požadavků které musel dodržet a  hodně brzo na jaře předvést tratě,zázemí a pod.Komise FISTC potom na náklady pořadatele průběžně kontrolovala plnění požadavků a několik týdnů předem byla na místě a nekompromisně kontrolovala přípravy.Když jsem po letech u FISTC přijel na některé vychvalované závody ESDRA připadal jsem si pořadatelsky jak na okresním přeboru,sportovně to šlo ale jinak.....Např.Tarvisio 2006 ME v sobotu se ztratily někam časy,našli je nad ránem.Teď v Kubalonce Švédku pustily v Gundersenu o minutu dřív.Reklamace u francouzské rozhodčí jinak velmi nekompromisní proběhla krčením ramen.Pravidla pro pulku se upravovala"za pochodu",kupodivu ve prospěch skandinávců atd.atd.Přesto jsem rád ,že jsme to zkusili,příště to nepojedeme.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horké výsledky ME Esdra 2010, PL
« Odpověď #44 kdy: 10 Únor, 2010, 15:21 »
Na FISTC to fungovalo tak...
Můžeme zkusit navrhnout... ;)

Např.Tarvisio 2006 ME v sobotu se ztratily někam časy,našli je nad ránem.
Jo, to jsem viděla - druhý den, kdy už týmy byly jakž takž v pořadí, setřídili v excelu jen sloupeček s časama a jména zůstaly stát :D ... noční můra excelu  ;D
tehdy jsme to dokazovali i podle časů z foťáku

Teď v Kubalonce Švédku pustily v Gundersenu o minutu dřív.Reklamace u francouzské rozhodčí jinak velmi nekompromisní proběhla krčením ramen.
Rozhodčí vůbec nepochopila, co na ni neanglicky mluvící Ilona chce. Mysleli že něco ohledně naší Barči, jen prý že štěžovatelka byla "little angry".. Rozhodčí zaměnila minuty za vteřiny. Až když jsem jí to donesla na startovce, pochopila problém. Že prý to opraví, když to od nás dostane písemně aby to bylo ofic. My jsme jí ale písemně nic nedodali, na výsledku by to nic nezměnilo.
Jiný případ byl  Peter Marcín - viděl závodnici, jak si pěšky při stíhání uprchlého spřežení zkrátila trať. Nenahlásil to při dojezdu. Smůla. Pak je zbytečné si stěžovat. Ústní hlášení musí být být při dojezdu.

Pravidla pro pulku se upravovala"za pochodu",kupodivu ve prospěch skandinávců
Připravená váha prý vážila jen do 100 kg. Což byl průšvih. Rozhodčí neměl v kapse svoji váhu :). Když zkoušeli upevnit na váhu kennelku, prý se kývala a nedávala korektní výsledek. Proto se prý vrátili ke starému pravidlu pro zátěž (které zvýhodňuje velké psy)

Já je nechci nějak moc bránit, pořád jsem někde něco musela řešit, ale je hrozně jednoduché pár větami tu obrovskou snahu pořadatelů a rozhodčích odsoudit. Každá situace měla rub i líc. Někde pochybil pořadatel, nebo závodník, rozhodčí se musel rozhodnout a nést odpovědnost.

Doufám že se někdy dočkáme ME na Sněžníku nebo na Horníku, však jim to ukážeme bez jediné chybičky, že jo?  :D :D :D