Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Horník

Autor Téma: Horník  (Přečteno 22305 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavla7

  • Host
Re: Horník
« Odpověď #15 kdy: 04 Listopad, 2009, 13:04 »
Jízda před psem -
Bohužel, tady se ukázalo riziko gundersenové metody - závodníkovi mohou v zápalu boje "chytnout saze" a vůle po vítězství je vyšší než korektní zacházení se psem.
Neměla jsem jinou volbu než jako rozhodčí navrhnout diskvalifikaci, kterou pak vedení závodu potvrdilo.

Na druhé straně v dojezdu BkjW jsem byla svědkem velmi hezkého chování Venduly Pekárkové, která sice nedokázala ve sjezdu uhnout rychlejší Iloně, ale okamžitě po projetí zatáčky uhnula a otevřela tak vnitřní dráhu a Ilona si dojela pro titul. To stojí za velkou pochvalu!


Helo, řekla bych, že jako pořadatel-rozhodčí jednáš trochu nevyváženě. Na jednu stranu čin, který je potrestán a na druhou stranu očividné feer play jednání bez udělení papírového ocenění. Snad každý jiný by pár metrů před cílem si titul mistra republiky vzít nenechal. ;) Mylím, že by to s těmi ostatními diplomovými dodělávkami šlo udělat ne? Myslím, že je potřeba v mushingu propagovat co nejvíce feer play jednání.
....tedy jestli to tak bylo jak píšeš....

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #16 kdy: 04 Listopad, 2009, 14:00 »
Snad každý jiný by pár metrů před cílem si titul mistra republiky vzít nenechal. ;)

Pavlo, máš určitě pravdu v tom, že pochvaly za správné chování není nikdy dost.
Cena fair play se mi spíš spojuje se situací, kdy závodník třeba obětuje dobrý výsledek v závodě, aby někomu pomohl řešit problém, někoho svezl.. a tím se připraví o pár míst.. ale mohou být i jiné situace..

V tomto případě Vendula udělala jedinou správnou věc, pokud by neuhnula, řešili bychom protest na bránění v cestě, který by jistě Ilona podala. V posledním sjezdu pes Venduly opravdu zavazel Iloně a kdyby zavazel i v cílovém oblouku, museli bychom to řešit a pochybuji že by Vendula na titul dosáhla.

Takže definice, že se Vendula vzdala prvního místa, není zcela přesná.

Každopádně zcela správně vyhodnotila situaci, když se jí nepovedlo srovnat se za psa ve sjezdu, řešila to v nejbližší možné chvíli, bylo zjevné, že pes Ilony je na tom daleko líp, šel na natažené sňůře, do mezery vletěl jako blesk.. bylo to jak na dostizích :)

Takže nemyslím, že Vendula uhnutím přišla o místo, to jí nepatřilo, proto mě v tu chvíli nenapadla cena fair play, ale chování Venduly bylo natolik pěkné a ukázkové, že jsem jí pochválila tady.

Každopádně díky za podnět...

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #17 kdy: 04 Listopad, 2009, 14:47 »
Snad každý jiný by pár metrů před cílem si titul mistra republiky vzít nenechal. ;)

Pavlo, máš určitě pravdu v tom, že pochvaly za správné chování není nikdy dost.
Cena fair play se mi spíš spojuje se situací, kdy závodník třeba obětuje dobrý výsledek v závodě, aby někomu pomohl řešit problém, někoho svezl.. a tím se připraví o pár míst.. ale mohou být i jiné situace..

V tomto případě Vendula udělala jedinou správnou věc, pokud by neuhnula, řešili bychom protest na bránění v cestě, který by jistě Ilona podala. V posledním sjezdu pes Venduly opravdu zavazel Iloně a kdyby zavazel i v cílovém oblouku, museli bychom to řešit a pochybuji že by Vendula na titul dosáhla.

Takže definice, že se Vendula vzdala prvního místa, není zcela přesná.

Každopádně zcela správně vyhodnotila situaci, když se jí nepovedlo srovnat se za psa ve sjezdu, řešila to v nejbližší možné chvíli, bylo zjevné, že pes Ilony je na tom daleko líp, šel na natažené sňůře, do mezery vletěl jako blesk.. bylo to jak na dostizích :)

Takže nemyslím, že Vendula uhnutím přišla o místo, to jí nepatřilo, proto mě v tu chvíli nenapadla cena fair play, ale chování Venduly bylo natolik pěkné a ukázkové, že jsem jí pochválila tady.

Každopádně díky za podnět...


Kazdopadne slo o zonu se zrusenym pravem predjizdeni - teoret., ji pustit nemusela. (ale nevim, co se presne stalo..)
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #18 kdy: 04 Listopad, 2009, 15:00 »
Kazdopadne slo o zonu se zrusenym pravem predjizdeni - teoret., ji pustit nemusela. (ale nevim, co se presne stalo..)
Tady nešlo o právo přednosti v jízdě (které neplatí v zóně se zrušeným právem předjíždění 800 m před cílem - podle něj by mimo zónu 800 m měla uhnout i se psem na stranu a snížit rychlost),

ale šlo o pravidlo "Jezdec ani jeho spřežení nesmí překážet spřežením jiným."

Nezavazí pokud jezdec jede v jedné linii za psem.

Mám to hezky na fotkách, zkusím je brzo vylepit... pak můžete komentovat..

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #19 kdy: 04 Listopad, 2009, 15:04 »
Kazdopadne slo o zonu se zrusenym pravem predjizdeni - teoret., ji pustit nemusela. (ale nevim, co se presne stalo..)
Tady nešlo o právo přednosti v jízdě (které neplatí v zóně se zrušeným právem předjíždění 800 m před cílem - podle něj by mimo zónu 800 m měla uhnout i se psem na stranu a snížit rychlost),

ale šlo o pravidlo "Jezdec ani jeho spřežení nesmí překážet spřežením jiným."

Nezavazí pokud jezdec jede v jedné linii za psem.

Mám to hezky na fotkách, zkusím je brzo vylepit... pak můžete komentovat..
No, to je mozne - nevim, co se tam stalo  ;) Kazdopadne je to velice (dle me) slozite prave u indiv. disc. na suchu - jeste s moznosti Gundres., dodrzovat nektera pravidla tykajici se predjizdeni - vlastne se nedaji vubec aplikovat. Mozna by to chtelo upresnit v SR (jdu se tam mrknout, jestli to tam nahodou neni..  ;D )
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #20 kdy: 04 Listopad, 2009, 16:47 »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #21 kdy: 04 Listopad, 2009, 17:25 »
hhmm... pekne fota! asi k tobe budu muset na skoleni.... ;)
Tobi

Offline Veny

  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +0/-0
    • http://www.hovik.borec.cz
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #22 kdy: 04 Listopad, 2009, 20:24 »
Díky Hele za pochvalu, a když se to tady začalo tak pěkně řešit, rada bych to popsala s pohledu mého jako závodníka :)
Jelikož jsem v prvník kole zajela,tak jak jsem zajela bylo jasný,že už od startu budem s Ilonou v kontaktu,i když jsme se o tom před nedělním startem  bavily, jak by to mohlo a nemělo probíhát, vubec jsem si to neuměla představit, jelikož jsme se Zippy ještě takovou situaci nezažili :) (Zippyna je mladá a já skoro nováček). Opravdu jsem netušila do čeho jdu a jak to bude probíhat,hlavně jsem chtěla někde nelehnout jak se mi stalo v Maďarsku a další prioritou pro mě bylo uhlídat si Zippy při kontaktu s druhým psem,jelikož v Maďarsku poprvé při předjíždění vyštěkla po druhém psovi schodou okolností to byl pes Ilony :),udělala to poprvé, takže ta situace byla pro mě nečekaná a nová, a moje reakce v Maďarsku asi né uplně správná...
Co se týče Horníku, během trati jsem se navzájem několikrát vyměnily a předjíždění proběhlo v pořádku...myslím že jsme si tím jedině obě pomohly k lepšímu času... .V posledním sjezdu jsem se dostala já do vedení, a Zippy běžela krásně,ale pak začala vyloženě brzdit a otáčet se dozadu (jako kdyby chtěla počkat,kde jako je její soupeř),já abych se nedostala před ní jsem začala brzdit,Ilona na mě něco křičela ze zadu, ale nerozuměla jsem ani slovo a myslela ,že se jí ted vyloženě uhýbat nemusím.aani to nešlo :)... ,ale že bych jí chtěla schválně bránit to vubec, ale určitě jsme jeli pomaleji než ona,v předposlední zatáčce se Zippy začala rovnat v pravo.Ilona nás předjížděla zevnitř a došlo k hodně blízkému kontaktu psů,a jestli si Zippy chtěla ňufnou nebo ne to si nejsem uplně jistá,ale nechtěla jsem prostě dovolit, aby se to mohlo stát.... tak jsem přibrzdila a vyjela ze zatáčky v tu chvíli Zippy už běžela zase suprově...a v pohodě jsme dojeli za Ilonou.. Takže to co jsem před startem chtěla (neválet se a zvládnout to bez konfliktu ) se mi podařilo a  jsem s výsledkem opravdu spokojená:) Až  si budu jistá sama sebou a tím co mi udělá pes při předjíždění. Mužu pak riskovat nějaké protesty.
A docela by mě zajímalo jak to tedy je jestli,ta situace v tom sjezdu, byla taková,že jsem jí vyloženě bránila(chápu to u spřežení tam je to asi problém předjet),a u kola ?? Bylo by to na protest?? Takže asi tak z mého pohledu :)  Vendula

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #23 kdy: 05 Listopad, 2009, 09:24 »
Veny: Vitej v klubu. Flek byl na Trnavce 07 trosku duraznejsi.  ;D shodou okolnosti taky s Ilonou  ;D
To co se mi zda jako normalni kontakt, nemusi platit pro jine lidi potazmo psy. A posouzeni bude naprosto vzdycky problem. Myslim si, ze by na "vetsich" zavodech mel zustat p.Gundersen doma. Navic jsou totalne ve vyhode slabsi psi. Nebo ti, co 1.den zajeli hur.
Tobi
« Poslední změna: 05 Listopad, 2009, 09:27 od Tobi »

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #24 kdy: 05 Listopad, 2009, 09:48 »
Je treba nedovolit psovi ani to "steknuti" pri predjizdeni, jinak tu budou porad dohady.  A na to uceni je dobry canicross a hromadne starty, pri zadne jine discipline neni mozne tak lehce psa ovladat.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #25 kdy: 05 Listopad, 2009, 11:17 »
...to mi jako radis, ze mam zacit s tim nasim "hovadem" behat behat pesky??? T

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #26 kdy: 05 Listopad, 2009, 11:29 »
Tak jsem to nemyslel.  A ty snad nemas problem pri predjizdeni nebo jo?  Spis jsem myslel, jako radu, pro mlade psy, jak je vychovat, to vis na kole se tezko stahuje zpatky...

Jinak ja jsem pro Gunderssena i na lyzich!!!!!

Respektive pro skijoring bych bral, pokud by byly podminky, 1.den hromadne, 2.den Gundersen.
« Poslední změna: 05 Listopad, 2009, 11:34 od zimon »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #27 kdy: 05 Listopad, 2009, 12:12 »
Zimon:
Realita 1. - Trnavka 07, temer stejna situace jako Veny x Ilona, jen ja x Ilona a na brnde. S tim rozdilem, ze je proste nas Flek duraznejsi. Zadny poradny primy kontakt a uz vubec ne krev! Jen se Sep uplne zastavil a Ilona tak prisla o 2.misto. Z meho pohledu se nic nestalo, vyhrava trosku tvrdsi pes. Z jejiho pohledu agrese. Myslim, ze mame oba dva pravdu. Bylo to v cili, videlo to spoustu lidi.
Realita 2. - Letos Plzen, 2m prede mnou Sona, 1m za mnou Nikola. Nikoly pes vystekl naseho Fleka a ten mu to vratil. zadna bitka, zadny poradny kontakt. Ale Sone to stacilo k tomu, aby ujela. Ikdyz jsem Nikolu pustil pred sebe, nedojela ji. Igor Tr.byl uz "hodku" v cili a M.Swid.byl daleko za nami. O nic mi neslo. Kdyby nas Michal dojel a dik tomu kontaktu predjel, tak to mam jit jako vohnout za poradatelem a davat protest???!!!
Na Horniku jsem na kopci predjizdel nejakou juniorku ( myslim, ze Baru ). Flek dal tomu psovi regulerni hlavicku ( jen tak..., legrace... ). Byt to v cili.... opet nevim.
Fakt se nebojim ani predjizdet ani niceho jineho, ale za ty reci a obliceje mi to fakt nestoji!

Jo a na lyzich... hihihi ja sebou klidne flaknu, jsem na to zvyklej.... ale to by bylo teprv mazec.... doufam, ze vedle me pojede stejnej vozembouch...hihihihi
Hoj Tobi


Offline Veny

  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +0/-0
    • http://www.hovik.borec.cz
    • E-mail
Re: Horník
« Odpověď #28 kdy: 05 Listopad, 2009, 12:14 »
Zippyna si štěkla zatím jen jednou ,a to v Maďarsku jinak na tom pracujem docela uspěšně:)Ale hrozně moc by chtěla si ňufnout....už to nikdy nebude jako před tím ,kdy si běžela v pohodě a ani se na ostatní psy nekoukla,a já nemusela bejt tak ve střehu. Ted sleduji její každej minipohyb:) a  včas jí upozornit zatím stačí.  Na kole to opravdu jde špatně psa ovládat :), na Horníku jsem jí radši ubrzdila.
Běh by mě asi zabil :) To zvládam jen s Nikitou přece jen to je už starší ročník:) .Uvidíme jak to bude vypadat na lyžích.....

Peter

  • Host
Re: Horník
« Odpověď #29 kdy: 05 Listopad, 2009, 13:07 »
Neboj Vendy, Zipyna je este mlada...buduci rok ju to ani nenapadne.....hlavne nestresovat.....postupne sa vyjazdi a ked takto jazdi prvy rok o rok nejake predbiehanie nebudes riesit....lebo budes iba v predu :-) ::) ;D
len ju neutav....a bude to genialna fena....