Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nepoznáte ho někdo?

Autor Téma: Nepoznáte ho někdo?  (Přečteno 11794 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šurka

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +1/-2
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #15 kdy: 27 Srpen, 2012, 23:13 »
Tak ať jsem to probíral z jakékoliv strany nevyšla mi ani jedna možnost kdy by majitel byl normální slušný člověk. Ať už ho k tomu donutilo cokoliv nemohla to být bezvýchodná situace. Počítám s tim že to byl člověk co měl jen tohohle psa protože jak už tu bzlo napsáno člověk co vlastní víc psů má žebříček hodnot posunutej trochu jinam a situaci by takhle nikdy neřešil. Co si ale musí uvědomit každý je to posunutý žebříček neznamená že nenechám psa který se mnou žije 5-8 let trpět nebo že ho nenechám na pospas někdě uvázaného.  Posunutý žebříček je že dám všechno proto abych pomohl i cizímu psovy (jako třeba MaRe) nebo že jsou psi v mém životě na prvním místě.
  Tohle je přesná ukázka antropocentrismu a sobectví nejhrubšího a nejshnilejšího zrna, kterých ale okolo nás je dnes a denně tolik že se až divím tomu že se tenhle případ dostal do medií.
  Polehčující okolnosti jsou ale nevysvětlují a neospravedlňují nic, jsou pouhou hranicí dotčeného majitele jejíž překročení z něj udělala opovrženíhodné individuum. Každý máme pro různé případy takovou hranici a každý různě velikou ale cokoliv z pravděpodobných a i lehce sci-fi důvodů bz nemělo vést nikoho slušného k činu jako tento.  :( :( 

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #16 kdy: 28 Srpen, 2012, 01:04 »
Tak ať jsem to probíral z jakékoliv strany nevyšla mi ani jedna možnost kdy by majitel byl normální slušný člověk....
...ale cokoliv z pravděpodobných a i lehce sci-fi důvodů bz nemělo vést nikoho slušného k činu jako tento.  :( :(

Základní zodpovědnost člověka za zvířata v péči nechci zpochybňovat
(měli jsme taky  4 koně a tam se případné léčení na veterině mohlo vyšplhat do opravdu likvidačních částek, tak o tom vím své, Modlitba koně byl základní kodex  /např.
http://konebublava.wz.cz/Modlitba_zakony.htm)

Jsem zvědavá, zda tento "příběh" bude mít vysvětlení
Osobně mne překvapil ve videu vodící postroj a voda v hrnci (pokud byla od původního -pánečka-), což mi nesedí k profilu hovada
- vím o lidech, keří tak milovali svého psa, že ho nedovedli nechat utratit a pes zbytečne trpěl o nějaký ten týden déle (zpětně to pak viděli)
- vím že autorita veterináře je významná a s odpuštěním někdy veterinář nabízí řešení obsahující více řezání a peněz,  než je optimální
(nedávno odjel můj fantastický vet na dovolenou a já se střetla s normálmí veterinářskou realitou- měla jsem co dělat abych uhájila svůj názor - a to mám za sebou celý život se zvířaty a VŠ zootechnický titul)
napadlo mne tedy zda základní problém nevznikl u veta -
buď ohledně peněz nebo likvidace těla
40 kg mamuta asi jen tak někdo (ženská) neodnese na zahrádku (pokud ji  má).

« Poslední změna: 28 Srpen, 2012, 01:34 od HelaL »

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #17 kdy: 28 Srpen, 2012, 07:48 »
Dobře, chudák majitel, sociální případ (nevěřím tomu, jelikož největší hovada na psy co znám mají prachů plnou prdel), ale proč to zvíře teda nenechal umřít doma? (jo, taky blbý řešení, ale převedeno na lidi, mě taky nikdo nepíchne až mě rakovina dožene, ale ráda bych to zabalila doma mezi svejma a né na smetišti... myšleno někde na LDN vyvezená na koupelně, abych svým umíráním nerušila jiný pacienty a sestry od kafe) Podle videa pes zas nebyl v tak strašným stavu (krom těch otevřených nádorů), žral, pil, chodil...pokud by třeba v noci nebrečel bolestí, zrobím mu frajerský trenýrky ať mu na to nelezou mouchy a ještě pár týdnů mohl fungovat. (Útulek chápu, že ho nechali píchnout hned, nebudou opečovávat neudatelný zvíře který to má stejně spočítaný.)
Teď tady řeším třináctiletýho staříka, už jsem 2x měla pomalu nastartovaný auto, že to jedem ukončit a ten hajzlík jak kdyby to věděl vždycky zázračně ožije. Taktéž nejsem z nejmovitějších...když mu dám postroj (asi aby mu to slušelo) a kastrol s vodou, můžu ho tedy přivázat v lese? Pošetřím nějakou tu kačku, smrádě jde do školy, pěněz potřeba...
Doprčic to není o tom, že jako majitelé většího počtu psů máme nastavený hodnoty jinak...my máme spíš lehce zvrácený hodnoty (smrádě nedostane nový boty, páč je potřeba naočkovat zvěř), navíc když vidím majitele jednotlivých psů, tak mám vždycky pocit, že ty svoje týrám, nemám čas a prachy se s nima tolik srát a kupovat jim blbosti jako majitel jedné Fifinky v paneláku.
Tohle není o nastavených hodnotách pejskaře a nepejskaře, tohle by snad mělo být nějak zakódovaný výchovou od malička, že zvíře za života netrápím a pečuju o něho, a když se to musí udělat, tak ho zabiju (či nechám zabít) pokud možno rychle a bezbolestně (bez rozdílu jestli se jedná o králíka k obědu nebo o utracení nemocnýho psa).
Hrobečky x kafilerka: to už je úplně jedno. Hroby, krematoria a pohřby jsou lidský vynález...a psovi po smrti (i jeho žijícím psím kamarádům...nepomluví vás!) je to úplně šumák, jestli ho nechám na veterině nebo mu nosím na hrobeček fialky, tohle je spíš pocitově pro nás, jestli se potřebujem rozloučit či někam chodit truchlit, případně předvádět jak drahou máme hrobku...

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #18 kdy: 28 Srpen, 2012, 08:12 »
PS: ještě k tomu mojemu staříkovi...může se to někomu hodit...možná to znáte, ale mě to fakt hned nedocvaklo...
V těch vedrech málo pil, měl 2x stav že je v posledním tažení (sotva se držel na nohách, křeče, dezorientace, agresivní...). Zřejmě tak jak staří lidi nemá pocit žízně a i když měním vodu v miskách několikrát denně, tak větší ztrátu tekutin ve vedru nebyl sám schopný dohnat. Teď ho cca týden 3x denně napájím ochucenou vodou a ožil naprosto zázračně, lítá po zahradě jak šus a rve se o spadaný hrušky :)

Ufo

  • Host
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #19 kdy: 28 Srpen, 2012, 08:51 »
Metalita lidi je (h)ruzna. Jednou jdu okolo popelnice pred domem. V popelnici to mnouka. Tož uvážu krakeny a jdu se podivat. Vydam dve neodstavena, fakt malilinka kotata. Zazvonila jsem na tu osobu, jestli to vi. No pry jo, byly pro hada( nic proti tomu) ale had je nechtěl. Tak je vyhodila. Stejne by neprezily. To co jsem udělala já bylo asi jen trochu méne hnusné, zato rychlé a kotata  to mela rychle za sebou. Ta osoba na to říka, na to já nemám srdce, dat kotata zakousnout psům.
No a podobný ,,člověk,, by se asi domnival že udělal pro toho psa to nejlepší.

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #20 kdy: 28 Srpen, 2012, 08:54 »
UFO - osobu nechápu, jaký je rozdíl - citový - když kotě zakousne pes a když to samé udělá had, kterému kotě hodila??????? :-\ To jako nad hadem nebude brečet pro kotě a nad psem ano???

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #21 kdy: 28 Srpen, 2012, 21:03 »
Pokud to byl čistokrevný pes, tak má tetování - to je takový problém najít majitele???
K čemu potom to číslo je?
Asi je ale pro někoho lepší řešení než zjistit, o koho se jedná. (neznámý - neexistuje)
opět je to na nezodpovědnosti lidí a to i slavných veterinářů. Ke mě se dostal mamut, co byl sice očipovaný, ale čip nebyl registrovaný ani u veterináře ani v registrech ( pominu-li, že těch registrů je několik, a člověk musí hledat ve všech ), takže mu jaksi ten čip je k ničemu.
Čistě hypoteticky, když mi někdo ukradne psa ač je čipovanej a registrovanej je mi to stejně kničemu, protože veterinář při návštěvě čip nenačítá. Což je podle mě velká chyba a mělo by se to změnit.
Najivně jsem si myslel, že když se mi zželí psa co dezorientovaně pobýhá v lese a vezmu ho do útulku aspoň ho přejedou čtečkou jestli není čipovaný a nebyl by zachvíli doma. To jsem se splet - tam se od něj drželi v dostatečné  vzdálenosti, jako když má lepru. S keci otom jak je to starost obce, kde pobýhá. Blbé na tom to, že starosta obce o tom již tři dny věděl a nic nedělal, aby přece ušetřil za náklady  co by musel zaplatit útulku.
No život je prostě nespravedlivej. Uvedu případ štěňat co šli ode mě do světa. Jedno mělo milující rodinu,všechno super, ale bohužel jim na necelém roce zemřelo na zauzlování střev. Samozřejmě to obrečeli. No a pak jsou další lidi, co si vzali nadšěně štěně a zavřeli ho ve stáji s koňma a proběhnout ho nechali chvíli, když šli obhospodařit koňě....
Jedno hovado, vedlo druhého... psa bych lidem dával snad jen na nějaký psychotesty. A teď mě napadá, že by každý vlastník psa měl skládat jistinu například 1000kč na jeho případné uspání a pohřeb, když je to pak pro někoho problém. Jako reciklační poplatek u spotřebičů.

pavel.kucera

  • Host
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #22 kdy: 29 Srpen, 2012, 01:15 »
Dobrý nápad pro Kalouska, dávat předem peníze za utracení psa. To může napadnout jen .... Do těchto diskuzí nepřispívám,ale kdo uvázal tohoto psa, ať je přivázán také, myslím si že časem se najde. nebudeme vypočítávat, na kolik přijde utracení nemocného psa, spíše - muselo, to být ? Až najdete majitele tohoto psa, nebojte se uveřejnit alespoň jeho jméno na této diskuzi....

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #23 kdy: 29 Srpen, 2012, 08:10 »
Najivně jsem si myslel, že když se mi zželí psa co dezorientovaně pobýhá v lese a vezmu ho do útulku aspoň ho přejedou čtečkou jestli není čipovaný a nebyl by zachvíli doma. To jsem se splet - tam se od něj drželi v dostatečné  vzdálenosti, jako když má lepru. S keci otom jak je to starost obce, kde pobýhá. Blbé na tom to, že starosta obce o tom již tři dny věděl a nic nedělal, aby přece ušetřil za náklady  co by musel zaplatit útulku.

Ano, to jsme tu řešili před třemi roky - náš bývalý soused se moc nestaral o fenku a ta lítala venku (prolézala děravý plot), občas byla u nás, pak měla štěňata, pak ji srazilo auto a jeden motorista co ji našel   to chtěl řešit:

- do brněnského policejního útulku ji nevezmou, protože se fenka necházela na území Brno-venkov (muselo by se tvrdit že byla odchycena na území Brna)
- o psy nalezené na území obce se musí postarat starosta
- obec Silůvky nemá útulek, nalezené psy občas vezme do péče některý ze zaměstnanců nebo činovníků obce
- kdyby obec dala psa do útulku jinam, platila by to a částku pak vymáhala na majiteli (ten už měl na krku pár exekucí)
- majitel pod hrozbou že bude platit se už sápal po kulovnici, že fenu a štěňata vyřeší rychle
- ten motorista vypadal že v tom kocourkově rozbije hubu kde komu...(majitele naštěstí do ruky nedostal)

Nakonec fenka i se štěňaty skončila u nás a díky pomoci laskavé osoby našli všichni domov.
(http://samota.mushing.cz/2009/13Stenata/07StenataLady/StenataLady.html)
« Poslední změna: 29 Srpen, 2012, 08:12 od HelaL »

Offline sarah.p

  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Karma: +8/-3
    • Tým Česká Kanada
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #24 kdy: 05 Září, 2012, 19:35 »
Další nemocný pes ponechán u stromu. Předešlí případ s malamutem teď vypadá jako návod jak se zbavit nemocného psa a doufat, že ho zachrání někdo jinej.


                                                  !HNUS!


http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/nemocnou-fenku-uvazal-v-lese-nasel-ji-houbar-20120905.html

Tenhle aspoň měl čip a našli prvního majitele. Bohužel zatím ne toho, kdo ji tam uvázal.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #25 kdy: 05 Září, 2012, 20:10 »
Další nemocný pes ponechán u stromu.

z druhé strany - pro psa je to rozhodně lepší řešení, než by ho "majitel" nechal chcípat na dvorku za vraty ještě pár měsíců.. akorát ho měl odložit ještě v době, kdy byla šance na úspěšnou operaci...


Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #26 kdy: 05 Září, 2012, 20:35 »
Heli to nemyslíš vážně? Nakonec ho ještě poplácáme po rameni, jak to zvládl? A pak začnou všichni šmejdi v lese a na skládce uvazovat psy, protože přeci je vždycky někdo najde a postará se...to už je fakt zvrácený...

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #27 kdy: 05 Září, 2012, 21:06 »
Heli to nemyslíš vážně? Nakonec ho ještě poplácáme po rameni, jak to zvládl? A pak začnou všichni šmejdi v lese a na skládce uvazovat psy, protože přeci je vždycky někdo najde a postará se...to už je fakt zvrácený...

Hani, to si zásadně nerozumíme!
Je fakt že existují -lidi-, co se o psa prostě nepostrají. Pokud je pes za vraty a není na něj vidět, nezjistíš to.
Čili pokud není šance jak dohnat pánečka k odpovědnosti, je pro psa lepší, když mu pomohou cizí. Smutné.

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #28 kdy: 06 Září, 2012, 12:11 »
Jo, už rozumím, z pozice toho psa jistě....ale z pozice lidí, co se o ty psy pak musí postarat...říkám, že brzy dojde sil, peněz a možností...je toho čím dál víc, ono v podstatě souvisí s tím, že je i čím dál víc psů, a kvantita, jak známo, znehodnocuje
ale lidi stejně budou množit, jak vzteklí, a pak se budou divit doma u monitoru, že někdo zas odkopl psa...proč ne, když si za pár korun pořídí dalšího