Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Létání se psem

Autor Téma: Létání se psem  (Přečteno 5625 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Krakonoš

  • Host
Létání se psem
« kdy: 04 Květen, 2012, 15:49 »
Létání se psem
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s létáním se psem. Moje story: chtěl jsem pobýt se svojí fenkou zhruba půl roku v Nepálu. Prokonali jsme serologické a další nezbytná vyšetření. Pozjišťovali po ambasádách Indické a Nepálské vstupní a výstupní podmínky, karantény. Koupili přepravku, ( podle letových podmínek aby se pes mohl postavit – v kohoutku má  70cm ). A teď to začíná být zajímavé! Šli koupit letenky. Bylo mi sděleno, že musím koupit nejprve letenku pro sebe a oni teprve pak mohou zažádat o přepravu psa.  Moje letenka 30tis, pro psa se počítá jako nadváha ( nedá se koupit extra letenka ) vycházelo to 50kg něco přez 40tis jen za psa. Řekl jsem OK.  Jenže ouha. Společnosti, se kterou jsme měli letět ( Turkové ) se nevešla přepravka PetCargo90 kufrem do nákladového prostoru (snad na výšku). Tím pádem přepravu psa odmítli a mě zbyla zpáteční letenka za 30tis, kterou jsem hodil do popelnice. Koupil jsem větší auto a jeli jsme místo toho do Skandinávie. Mezipřistání bylo Istambul - Dillí – Káthmandů. Dillí – Kath. By asi nebyl problém, protože lítají větší éra (747), ale ty evropské, co nás standardně vozí k moři Boeing 737 a Aerobus A320 mají prostě malé dveře do kufru ( nákladového prostoru ). Ikdyž, aby to bylo ještě složitější, tak do jednoho naposledy jmenovaného typu by se prý přepravka vešla, no ale oni zas nevěděli, které letadlo ten den přiletí.
Co jsem pak zjištoval od paní Sommerové ohledně létání, tak oni neměli problém 1. Menší hafani 2. Směr západ budou z Frankfurt létat určitě velká letadla. Ale letěl někdo na východ a z Prahy? Nebo jste zase museli do Vídně?
Děkuji za zkušenosti. Sice jsem z létání na dlouho vyléčen, ale člověk nikdy neví.

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Létání se psem
« Odpověď #1 kdy: 05 Květen, 2012, 06:11 »
Takový starosti bych chtel jednou mít
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Létání se psem
« Odpověď #2 kdy: 05 Květen, 2012, 20:14 »
Ty jom tvoje nervy bych chtěla mít.
Ale vím, že někdo ze známých chtěl letět se psem směr USA a pak zpět a bylo jim řečeno, že se dveřma kenelky vejdou, ale nejsou schopni říct, zda v letadle bude dostatek místa, jestli jim psa naloží.
Veronika Navrátilová

jana

  • Host
Re:Létání se psem
« Odpověď #3 kdy: 07 Květen, 2012, 19:41 »
Zdravím, se psy jsme byli za oceánem 2x a nikdy jsme takovéhle problémy nemeli. Slysím to poprvé. Kdyz jsme leteli prvne na MS na Aljasku, leteli jsme 2 lidi a 3 psi - Praha - Amsterodam - Seatle - Fairbanks. Taky nikdo nevedel, jakým letadlem se poletí. Do Amsterodamu jsme rozhodne neleteli obr letadlem, na druhý prestup do USA uz ano, ale do Fairbanks létají pouze mensí letadla a tohle nikdo neresil. Spíse jsme resili, ze nám v Praze na cestu zpet nezabukovali vsechny psy na let s náma a my to nezkontrolovali, takze jsme ve Fairbanks síleli, jak zpátky, aby jsme leteli vsichni najednou.
Druhá nase cesta do USA probíhala stejne, akorát psi byli 4 a 2leté díte - Praha - Frankfurt - Boston a odtud obytnákem na MS do Kanady. Malé dvere do kufru a pod., nikdo neresil, a ze fakt nemáme nejmensí psy (ESP)... Meli jsme 2x tu nejvetsí kenelku, která se vyrábí a 2x tu velikost po ní. Cesta zpet byla pravda trochu dramatictejsí, ale to se netýkalo psu, ale stávky personálu a skejsli jsme o hodne déle na letisti a chudáci psi byli pod letadlem, zavrení v kenelkách pod plachtou. To bylo ve Frankfurtu a odtud nám potom sháneli letadlo do Prahy, které rozhodne také nebylo z nejvetsích a poprvé jsem slysela, jak chudáci psi brecí v zavazadlovém prostoru. Ve velkých letadlech je totiz v zavazadlovém prostoru stejne jako v kabine, takze hluk motoru, atd. není tak strasný. Ale v malých letadlech je to naopak.
Pokazdé jsme meli kazdý svou letenku, vcetne psu - co pes, to letenka.
Ale je pravda, ze nase poslední cesta byla uz pred 3 roky, tak nevím, jestli se to nejak nezmenilo. V kazdém prípade tohle slysím poprvé. Posílali jsme i stenata za oceán, a také v pohode.

Krakonoš

  • Host
Re:Létání se psem
« Odpověď #4 kdy: 09 Květen, 2012, 07:56 »
Díky moc, za info. Já to zařizoval přez ST. Agenci bude to už 2 roky zpět. Tak asi byli neschopní oni nebo nevím. Asi i ta samostatná letenka pro psa nestojí tolik, co jsem psal já za tu nadváhu ne? Nepředpokládám, že by jste platili 4x40tis. Takže poučení: jak vás nenechají koupit samostatnou letenku pro psa a dávají ho jako nadváhu u spoluzavazadla ruce od toho pryč.  Jo ta petka byla velká: Pet Cargo 900 Velikost: 82 x 123 x 90 cm


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Létání se psem
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopad, 2023, 02:12 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Létání se psem
« Odpověď #8 kdy: 02 Únor, 2024, 14:24 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
Re:Létání se psem
« Odpověď #10 kdy: 02 Květen, 2024, 12:19 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting