Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Bike se dvěma psy

Autor Téma: Bike se dvěma psy  (Přečteno 8987 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopad, 2012, 10:57 »
Nafotil jsem v tom Rakousku ty dvojky na kole, tentokrát jich tam bylo dost, takže měli otevřenou samostatnou kategoriii.
posílám odkaz na fotky z Rakouska, tak si je tam musíte najít.

http://brzekm.rajce.idnes.cz/Reingers_2012

Martin a spol.

Jirka Valko

  • Host
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopad, 2012, 11:48 »
Já bych se chtěl zeptat, proč se to jezdí s SH, když stejně mají prověšené vodítko, nebo mají psa vedle kola a jedou ta sami za sebe.

Offline brázdič

  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopad, 2012, 13:26 »
už je to tu psáno, tak ještě přidám něco z vlastní zkušenosti- kolo je mnohem větší nářez než kolobka. u klidnější psů je to asi jedno, nebo i kolo lepší, protože jim víc pomůžeš, ale co se týče formulí, bojíš-li se koloběžky, kolo se 2 vůbec nedoporučuju. z koloběžky prostě seskočíš, držíš plnou silou řidítka a případně zase naskočíš. to na kole jen tak nejde. pb
all go no slow...

Jirka Valko

  • Host
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopad, 2012, 16:01 »
To jsem si také myslel že z koloběžky seskočíš, ale v poslední době se mi to nějak nedaří. Známá mi říkala abych se před každou jízdou se dvojkou podíval do občanky na datum narození.

Offline brázda

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +1/-0
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopad, 2012, 17:26 »
 ;D ;D ;D
tak to je výstižné..můj ročník (77) už se taky běžně neprohání špinavý po polích a stráních v gumákách a na koloběžce, případně káře, kterou jako bych si půjčil z filmu šílený max..ale jou i podivnější koníčky.
na kole jsem se v poslední době párkrát slušně vysekal, což se mi dřív s SH nestávalo. a hlavně s přibývajícím nadšením 2 turbo-fen už přestává být reálné bez pomocníka na kolo vůbec nasednout..to jako bezesrandy... :o

Offline brázda

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +1/-0
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopad, 2012, 17:29 »
tady jsem to zkoušel na bmx, se kterého podobně jako z kolobrndy může člověk vstát (nebo spadnout:) )
http://www.youtube.com/watch?v=f0AuNfJUmn8

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopad, 2012, 20:47 »
Tak ono třeba u haskounů to má skutečně výhodu - málokterý zvládá jezdit naplno sám, jsou to smečkoví psi.
Lukáš, přestože trénuje každou haskounku zvlášť (závodil 2x BKJ), tak tu mladší fenku prostě ne a ne naučit jezdit samotnou. Běží s ním, ťape, poslouchá ho, ale nerozběhne se naplno, proto se starší vyhrával. O víkendu si zapřáhl do kola obě dvě a mladá najednou tu starší málem uhnala, protože ji to vyhecovalo a makala jako vyměněná. Myslím si, že u haskounů (seveřanů) je to taky dost o psychice smečky, ne o nějaké síle dvojky...přičemž dva haskouni budou mít sílu jednoho ohaře...
(čímž netvrdím, že naučit sólovou jízdu haskouna nelze, jen k tomu nemají takové předpoklady jako ESP apod.)

Jinak k ohařům se vyjadřovat nebudu - přijde mi to spíš jako sebevražda, ale kdo umí, ten umí :)


Offline brázda

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +1/-0
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopad, 2012, 22:28 »
hlavně, že to pesany baví, husky nehusky. radíkov jsem teď jel s devítiletym zyrkem, který závodil kdysi dávno ještě v cakově a má za sebou komerční sezónu 2004/2005 ve finsku. holkám asi moc nepomoh, ale proběhl se a dal to se ctí;)
ano, 2 esp jsou už trochu plánovaná sebevražda. kolikrát mi z nervů bývá i trochu blbě, než vyjedem. pak to opadne. to na tom videu jsem je měl krátce- ještě tak nebláznily. teď začnou dělat neskutečnej binec sotva TUŠÍ, že se něco bude dít. proto dvojku zapřahám v garáži, s károu už to nejde..

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #23 kdy: 06 Listopad, 2012, 00:56 »
už je to tu psáno, tak ještě přidám něco z vlastní zkušenosti- kolo je mnohem větší nářez než kolobka. u klidnější psů je to asi jedno, nebo i kolo lepší, protože jim víc pomůžeš, ale co se týče formulí, bojíš-li se koloběžky, kolo se 2 vůbec nedoporučuju. z koloběžky prostě seskočíš, držíš plnou silou řidítka a případně zase naskočíš. to na kole jen tak nejde. pb
No jo, jenže na koloběžce tě rozhodí i kořen, nebo aspoň si to tak představuju  :D. Když nadskočíš na kolobce, nemáš se o co opřít krom řidítek, na kole máš dvě šlapky a sedlo, takže nevadí, když ti jedna noha ulítne  :)

Offline laďa+esi

  • **
  • Příspěvků: 55
  • Karma: +4/-4
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #24 kdy: 06 Listopad, 2012, 08:48 »
Zdravím, mám jednoho haskouna. Většinou jezdím na koloběžce, něco na kole.  Za sebe bych napsal asi toto:
 Koloběžka ++ snadněji se "vystupuje" za jízdy
                  +   ovladatelnější v těžším terénu
                  +   asi stabilnější
                  +   jednodušší údržba
                  -    když pomáháš hafanům tak nerovnoměrný tah (cuká)
                  -    víc se nadřeš
Kolo           ++ rovnoměrný tah pro psa i když šlapeš
                  +   víc pomůžeš hafanům hlavně ve stoupání (přizpůsobení tempa)
                  +   míň se nadřeš
                  -    horší "vystupování" za jízdy
                  -    náročnější údržba
Pro psy co píšeš že máš bych ježdění vyzkoušel s tím co máš a dál bych se rozhodl
podle toho jak pracují. Když hafana necháš od startu pracovat (nepomáháš mu),
tak se po párstech metrech srovná do nějakého tempa. Ve dvojce pojedeš stejně
podle pomalejšího. Do kopců pomůžeš a sjezdy probrzdíš. Vše na napnuté šňůře
(pokud možno). A taky to chce si najít vhodné tratě na ježdění. Pročti si tu i články
o trénincích. Je tam plno užitečných informací
od zkušených o napájení, stravě atd.

Offline Boudicka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +19/-1
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #25 kdy: 06 Listopad, 2012, 11:52 »
Pro srovnání - jezdívala jsem na kole se třema haskama - dokud nepotkali srnku, tak to bylo naprosto v pohodě. Ovšem po tomto setkání jsem se poučila, že z kola se fakt v rychlosti vystoupí leda po hubě. Sice tam máš tři opěrný body místo dvou jako u kolobky, ale jakmile ti smýknou buď v zatáčce nebo na rovině nečekaně do strany za něčím a je trochu mokro, težiště máš výš...předevčírem jsem na poli letěla přes řidítka a to táhnul jen jeden SH... Jasný, učím psy na povely jako pomalu, stůj, případně Stůj když neidentifikovatelně ječím (to když spadnu) - a už se to naučili i velký koně alaskáni. Na brndě se dvěma SH - téměř naprosté bezpečí. Když je problém, můžu si pomoct odšlápnutím nohy od země, trochu s tou gravitací bojovat :) Fakt je, že od té doby, co se zapřahají i velcí AH jezdím na brndě jen s jedním, bo jsem mrňavec. Přítel si je bere oba najednou na brndu a cítí se na tom dobře. Na kolo bych ho s těma dvěma AH ani s SH asi nedostala. Oběma nám totiž stačilo se párkrát projet pusou po zemi a krásy kola dost pozbyly na ceně :D A zapřahání - kára nebo brnda, prostě vyjedem, až se zklidní, jinak nejedou. A bezva na zklidnění fungovala flaška s vodou a imitace kropení zahrady :D

Jirka Valko

  • Host
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #26 kdy: 06 Listopad, 2012, 13:35 »
Boudička a Láďo napsali jste to perfektně. Na kole jsem jel párkrát s jednim SH, ale po té co jsem dal povel doleva, Hasounek odbočil na jedničku, já chtěl taky, ale kolo nějak ne. Tak jsem objal protější strom. Když jsem si pořídil druhého SH, tak jsem jel na kole se dvojkou. ( kolobrnda zůstala doma a já se chtěl na chatě za letního chladného počasí s nimi projet ) A zase, povel doleva zvládli dobře, ale já s kolem ne. Tak jsem objal jiný strom o dvě křižovatky jinde.


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #28 kdy: 02 Listopad, 2023, 06:25 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт