Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Bike se dvěma psy

Autor Téma: Bike se dvěma psy  (Přečteno 8988 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Bike se dvěma psy
« kdy: 30 Říjen, 2012, 21:26 »
Zdravím, mám takový menší dotaz :). Neuvažovalo se někdy o otevření kategorie bike se dvojkou? Ke kolobce mám velký respekt, vysekala bych se v první zatáčce, ale pokud to mladýho bude fakt bavit, bylo by mi líto jednoho z nich nechávat na stakeoutu  :)

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #1 kdy: 30 Říjen, 2012, 21:38 »
no, z vlastní zkušenosti ...  ;D je to DOST o hubu, pokud to nejsou jorkšíři nebo něco takovýho. neubrzdíš to, hůř se z toho vystupuje. máš-li respekt ke kolobce (taky ji nemusím), vem trojkolku ...

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #2 kdy: 30 Říjen, 2012, 21:45 »
no, z vlastní zkušenosti ...  ;D je to DOST o hubu, pokud to nejsou jorkšíři nebo něco takovýho. neubrzdíš to, hůř se z toho vystupuje. máš-li respekt ke kolobce (taky ji nemusím), vem trojkolku ...
trojkolku by nedali   :D jedno je mix bordera x beardeta, už závodící, a mladej vypadá, že ho to taky bude bavit, ale to je zas mix bordery, vipeta a bůhvíčeho, takže má tak 10 kilo  ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #3 kdy: 30 Říjen, 2012, 23:12 »
 :) v prehistorii (88-89?) jsem jezdil na skládačce se 3 SH  ;) (a LaBro s 3 AM na ukrajině) nízko sedačku, že jsi si jen stoupla a kolo odfrčelo než se někde seklo  ;D ,ale tato událost se stala 1x (maximálně 2 x za  ??? )... za to se 4 už to fakt nešlo ...tak jsem musel koupit svou první káru od Jardy Komína  ;)
takže s tou dvojkou cos popsala (navíc snadno "vycepovatelnou") to dáš v pohodě  ;)
« Poslední změna: 30 Říjen, 2012, 23:30 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #4 kdy: 30 Říjen, 2012, 23:45 »
:) v prehistorii (88-89?) jsem jezdil na skládačce se 3 SH  ;) (a LaBro s 3 AM na ukrajině) nízko sedačku, že jsi si jen stoupla a kolo odfrčelo než se někde seklo  ;D ,ale tato událost se stala 1x (maximálně 2 x za  ??? )... za to se 4 už to fakt nešlo ...tak jsem musel koupit svou první káru od Jardy Komína  ;)
takže s tou dvojkou cos popsala (navíc snadno "vycepovatelnou") to dáš v pohodě  ;)
Tak představa 4 AM před kolem je dost vtipná  :D.
Jasný, venku je to v pohodě, navíc ta starší kdyžtak mladýho zatočí  ;D, myslela jsem to spíš na závody, kde se vypisuje jen kolo s jedním psem a mladej bude muset zůstavat.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #5 kdy: 31 Říjen, 2012, 07:35 »
Zdravím, mám takový menší dotaz :). Neuvažovalo se někdy o otevření kategorie bike se dvojkou? Ke kolobce mám velký respekt, vysekala bych se v první zatáčce, ale pokud to mladýho bude fakt bavit, bylo by mi líto jednoho z nich nechávat na stakeoutu  :)

Pochybuji že bys někoho ukecala na otevření další kat v ostrých závodech.
Já osobně přemýšlela o jedné hobby kategorii Bkj1-2 pro všechny cyklisty (protože ne vždy je jeden hobby pes schopen jít sám, dvojky už jdou)

Dříve bylo možno startovat ve Sc1 nebo Sc2 na kole s vyřazeným pohonem. Ted už to není obyklé, ale na III. závodech jsem si jistá, že tě pustí. Psům ale nepomůžeš.

Trénink-
Já najela s kolem a dvojkou AH snad stovky km, na bahně, na ledě.. Probrousila ráfky tak že pukly podélně... cítila jsem se na kole bezpečně, protože kolo (tělo kola) máš pod kontrolou.
Na kolobce jsem vždycky měla respekt a hledala to co na kole. Chyba. Kolobka je jiná.
Přišlel k nám chlapík co sjel na kole Kilimandžáro.. se svým "horším" kolem asi za dvacku. Druhou jízdu měl jet na naší kolobce (za 4 tis). Poté již nikdy na trénink dvojky své kolo nebral :)  Říkal že s kolobkou si dělá co chce :) (Bobeš - Petr Jahoda)

Mám pocit že lidi co jezdí na snowboardu si s kolobkou rozumí líp :)

Existují kolobky které jsou fakt robustní a kontrolu mít budeš. (downhillové tak snad za 16 tis)

No máš tu víc námětů...
A kdyby se někdo zkušený v top jízdě na kolobce chtěl podělit o zkušenosti, bylo by fajn :)

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #6 kdy: 31 Říjen, 2012, 08:00 »
6 AM a kolo
[/quote]
Tak představa 4 AM před kolem je dost vtipná  :D. [/quote]

peter

  • Host
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #7 kdy: 31 Říjen, 2012, 08:01 »
Za mna...2 ESP a aj dost nabusene na normalnej trati si na bike  dam v pohode....na kolobezke tu odvahu nemam :-)
Otazk aje co nato brzdy a ako dlho vydrzia :P 8)

V prehistorii som s 2 malamutmi a 2 gronakmi na biku presiel vsetko v absolutnej pohode......

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #8 kdy: 31 Říjen, 2012, 08:02 »
tak nic sem nejsem schopen vložit fotku 6AM a kolo
fotka zde: http://malamutkrkonose.webnode.cz/#bono-2012-9-jpg
« Poslední změna: 31 Říjen, 2012, 08:06 od malamutkrkonose »

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #9 kdy: 31 Říjen, 2012, 12:12 »
Mám pocit že lidi co jezdí na snowboardu si s kolobkou rozumí líp :)
No jooo, tak už vim, kde je chyba  :). Se snowboardem jsem si rozumněla si tak hodinku, pak jsem si měsíc nerozumněla s kolenem  ;D.

Mno, tak se asi budu muset smířit s tím, že máme na kole smolíka, ikdyž mimo pořadí bych to možná někde ukecala (což je v našem případě stejně jedno, poslední příčka je naše vždycky :)). Třeba se k té kolobce jednou odhodlám

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #10 kdy: 31 Říjen, 2012, 12:16 »
tak nic sem nejsem schopen vložit fotku 6AM a kolo
fotka zde: http://malamutkrkonose.webnode.cz/#bono-2012-9-jpg
vypadá to dost v pohodě  :D. Ale tak já myslim, že na kole se dá ustát mnohem víc věcí než na koloběžce, je tam kde se opřít  ;D

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #11 kdy: 31 Říjen, 2012, 14:26 »
tak nic sem nejsem schopen vložit fotku 6AM a kolo
fotka zde: http://malamutkrkonose.webnode.cz/#bono-2012-9-jpg

Lepší šlapat na kole, než tlačit těžkou káru... :o

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #12 kdy: 31 Říjen, 2012, 14:49 »
Lepší šlapat na kole, než tlačit těžkou káru...

To myslíš za těma extra rychlejma AM bez PP ze speciálního chovu ?  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #13 kdy: 31 Říjen, 2012, 14:54 »
Ok, jen si rýpněte. No uvažoval jsem, že sem to špatně zapojil, né kolo dozadu, ale před ně a tahat je...

Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Re:Bike se dvěma psy
« Odpověď #14 kdy: 31 Říjen, 2012, 15:29 »
V Rakousku jezdí bike se dvěmi čistokrevnými běžně (něco jiného je asi dát tam dva nabušený ohaře), schválně to o víkendu v Reingers vyfotím a dám fotky jako obvykle na Rajče. Pokud mají dost závodníků se dvojkami, tak udělají samostatnou kategorii, pokud jsou jeden nebo dva, tak jedou ve společné kategorii BKJ 1-2. Je pravda, že u nás by se asi tato samostatná kategorie nikdy neotvírala.