Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Sušené maso z inzerce

Autor Téma: Sušené maso z inzerce  (Přečteno 22332 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

eva

  • Host
Sušené maso z inzerce
« kdy: 21 Duben, 2008, 17:47 »
A jak je to tedy s tím ,že je maso ochuzené o min.látky,jak se píše na mushingu?Mělo by se to popravdě napsat,nakonec by to odnesli chudáci psi. ???

Štěpánka

  • Host
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #1 kdy: 22 Duben, 2008, 10:08 »
No právě, takhle to vypadá, že těch pár korun, co bychom ušetřili oproti vetamixu, zase musíme vrazit do minerálních-kolagenových doplňků - takže šul nul.

Milena

  • Host
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #2 kdy: 22 Duben, 2008, 18:14 »
   No, mně ani tak nejde o to, abych tím nahradila Vetamix, protože syrovému masu se nevyrovná nic, ale na akce, obzvlášť v létě, se to hodí, aby psi nebyli čtyři dny jen na granulích. Přijde mi to praktické, i kdybych měla minerály dodávat. A taky na trase dogtreku bude rozdíl, jestli v batohu potáhnu pytlíček sušeného masa anebo několik konzerv, které jsou ostatně složením mnohem méně hodnotné. Takže určitě vyzkouším  :D :)

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #3 kdy: 23 Duben, 2008, 17:09 »
Drazí, za prvé si vůmec nemyslím, že kolega ze Slovenska hovoří o tom samém, co popisuju já. Jaké informace jsem dostal, takové dávám. A za druhé, víte, mě tady jaksi nejde o obchod, a tak nevim, co a proč bych tu neměl psát popravdě co vím.
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

eva

  • Host
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #4 kdy: 23 Duben, 2008, 18:09 »
Tak dobrá,jak to teda je?Stačí to říct,nikdo tu netvrdí,že vám jde o peníze.Myslím nebo nemyslím ....,jsem z toho jelen,chtěla bych si taky objednat,ale potřebuju vědět,estli k tomu mám dodávat to ,co tomu chybí. NEBO NEDODÁVAT, KDYŽ TO NECHYBÍ. :-\Toť vše!Posíláte poštou?Nebo kurýrkou?Dík za odpověď.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #5 kdy: 24 Duben, 2008, 07:59 »
Já to sem překopčím, co bylo na mushingu, ať jsou všichni v obraze "vo co gou":

Od : 00000 - NU - Palik - Slovensko (zobrazit celé téma) 
  Vloženo : 18.04.08 14:11:02
  Nadpis : Re:Sušené maso
  Rad by som uporoznil vsetkych, co krmia susenym masom na jeden dolezity fakt - maso obycajne pochadza z kozmetickeho alebo potravinarskeho priemyslu kde bolo pouzite na ziskanie kolagenu (bielkovinovej zlozky). Je teda dost ochudobnene o vyzivne hodnoty oproti obycajnemu masu alebo premiovym granuliam. Odporucam preto vsetkym, co nim krmia aby nezabudali na doplnanie mineralov. Ja sam nim prilezitostne krmim, cize toto nie je kampan proti nemu ale len poznamka pod ciarou.


A jenom k tomu dodám, že i k Vetamixu přidávám nějakej ten Roboran, Vitaplastin atd. a "něco" na klouby (v mém případě nevěřím chemii a vařím sulc z nožiček), takže bych to logicky přidávala i k sušenýmu masu.

martin

  • Host
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #6 kdy: 24 Duben, 2008, 10:22 »
nabizi se tu alternativa ke granulim a vicemene vetamixu ci falcu, jelikoz nikdo dalsi se v podstate na nasem trhu v tomto oboru nevyskytuje (coz jim znacne nahrava), alespon o nem nevim (ikdyz jsem z branze). zcela urcite ma naprosto jasny klady syrovy maso, o tom neni potreba spekulovat. jen bych se chtel pozastavit nad jednou veci, je potreba si uvedomit par drobnosti:
1) vite nekdo kolik z te stangle je cista svalovina a co jest "odpad", tedy drobny (ci vetsi) rozemlety kosti, scupovana kuze, vnitrnosti, ohanky a spousty jinyho co se vykoupi z bouraren, jelikoz je to pro lidi nevyuzitelny? netvrdim, ze je na tom neco spatnyho, co se zdravotniho hlediska tyce, kolikrat maji prisnejsi kontroly nez samotny jatka, kazdyho (na hygiene urcite) musi napadnout ze "tem coklum je to jedno" a tak se tam našmelí spoustu bordelu..
2) to jaksi jen vysvetluje tu cenu za kilo, prumerne nekde okolo 13kc, jelikoz tu v podstate neni nikterak tvrdy konkurencni boj, jak sem jiz psal, vlastne jeste jedna firma (oproti trebas reznikum, kterych je mraky) a furt na tom maji asi (zatim) dostacujici marzi, tak je jasny ze rozemlety steaky to nebudou :-)
btw: neni to tak dlouho, co kdosi napsal "kdysi sem hodil sisku vetamixu do misky a mlasklo to, ted to cinkne"  - proc asi??
jen chci upozornit, ze nemam nic proti ani vetamixu (kterym krmim) ani falcu (ktery neznam, jelikoz maji prijemnou obchodacku jak ****, ci alespon meli) a je mi dost jedno cim budete krmit vy, ja si to uvedomuju a nemam ruzovy bryle, ale vypichovat "syrovy maso" jde pouze v pripade, ze ste si zbourali doma vlastni kravu a presne vite cim krmite a ne z rozemlete stangle s napisem "drubezi".
navic jak psala lenka, stejne by se ke vsemu naky doplnky pridavat mely, at uz ovoce/zelenina v lete ci naka chemie pres sezonu, nebo snad nekoho napadlo ze staci zalit vodou kouzelny prasek a je hotovo?
taky granule a "syrovy maso" prodavaji firmy, kterym jde logicky o zisk, jejim v ramci slusnosti a pokracovani kseftu uplne jedno jak vam budou behat ci tancovat psiska, kdezto saman neni s.r.o. a z tech zdroju co to ma, je asi snad jasny, ze to nemuze byt uplnej srot, kdyz to zerou psi ve vycviku?!
nikoho neobhajuju, at kazdej krmi cim uzna za vhodny, ale je (dle mne) potreba se divat na veci ze vsech moznych uhlu...
muj nazor, mozna spatny mozna ne, muzete zacit vyvracet :-)

Štěpánka

  • Host
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #7 kdy: 24 Duben, 2008, 11:07 »
Ale jasně, že k syrovému taky přidáváme (biofaktory), ale jak tu napsala eva, bylo by dobré vědět, kolik - jestli je tomu sušenému opravdu nějaká základní složka chybí. Samozřejmě je možné, že šamanův zdroj je něco jiného, než o čem píše palik. A rozhodně uznávám všechny výhody sušeného na dogtrek!

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Sušené maso z inzerce
« Odpověď #8 kdy: 24 Duben, 2008, 12:59 »
Citace
1) vite nekdo kolik z te stangle je cista svalovina a co jest "odpad", tedy drobny (ci vetsi) rozemlety kosti, scupovana kuze, vnitrnosti, ohanky a spousty jinyho co se vykoupi z bouraren, jelikoz je to pro lidi nevyuzitelny? netvrdim, ze je na tom neco spatnyho, co se zdravotniho hlediska tyce, kolikrat maji prisnejsi kontroly nez samotny jatka, kazdyho (na hygiene urcite) musi napadnout ze "tem coklum je to jedno" a tak se tam našmelí spoustu bordelu..

No já si myslím, že zaplať pámbu za to co je v tom krom svaloviny pomletý (křupky, vnitřnosti, kůže...), to všechno psi potřebují, když sloví slepici, tak nesežerou jenom prsíčka a kýty, ale splivnou ji i s peřím, kostma a obsahem střev...to všechno pes potřebuje!

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Sušené maso z inzerce
« Odpověď #9 kdy: 24 Duben, 2008, 13:08 »
Přesunula jsem sem diskuzi z inzerce, ať nezaplácáváme původní Šamanův inzerát.

martin

  • Host
Re: Sušené maso z inzerce
« Odpověď #10 kdy: 24 Duben, 2008, 13:14 »
ja spis reagoval na "nahradit vetamix - syrovemu se nic nevyrovna" ci "je to vareny, takze pouze na leto, (pravdepodobne) krmim syrovym z vetamixu - to je zradlo" apod. jen chci poukazat ze je syrovy a "syrovy"...
s tema doplnkama, treba kluci reknou, krmi tim nejdyl, ja osobne pridavam roboranu stejne jako k vetamixu, ale pravdou jest ze tim krmim necelych 14dnu, takze tezko posoudit, kazdopadne psiska sou zatim v pohode, srst jim drzi, zuby taky, stolice i moc taky dobra (laicky), zadny kozni skvrny, nevypada ze jim neco chybi...a co se kloubu tyce, jako lenka, semtam sulc pridam, at budu krmit cimkoli.

Milena

  • Host
Re: Sušené maso z inzerce
« Odpověď #11 kdy: 24 Duben, 2008, 14:16 »
  Jo, ale taky je Vetamix(drůbeží mleté) a Vetamix(kusové hovězí) a taky je v tom podstatný rozdíl (v kvalitě i ceně). Flaxy ani rozemleté kosti do kusového nenamícháš. A mleté hovězí s droby Vetamix taky nemívá špatné, ostatně opravdu jiný zdroj syrového masa nemám v dosahu. Kromě toho, faktem zůstává, že vařením se denaturuje velká část bílkovin a ničí bílkovinné enzymy, čímž se snižuje využitelnost živin v organismu. Takže proto dávám přednost v létě na treku sušenému vařenému z praktických důvodů a jinak syrovému, ale nožičky se sulcem naši psi dostávají taky, protože jim chutnají a kloubům svědčí. :)

martin

  • Host
Re: Sušené maso z inzerce
« Odpověď #12 kdy: 24 Duben, 2008, 14:30 »
hm, trosku rozdil krmit 20 psu a jednoho, ne? tezko tem dvaceti budes kupovat "steaky" za 54kc/kg, kdyz ti v zatezi sezerou kilo masa/den/psa ?!?! porovnaval jsem podstatne porovnatelnejsi..
faktem je, ze ja mam jen pet psu, i tak jim ale toto nedopravam.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Sušené maso z inzerce
« Odpověď #13 kdy: 24 Duben, 2008, 15:00 »
Jenom malá perlička, včera jsem měl kontrolu z KVS na udělenou výjimku(zkrmování živ. odpadů z prům.výroby).
Podle dokumentů (dod.listy) sežrali naši psi od srpna 2007 celkem - 9560kg masa. To je devět tun! Hrozny.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Sušené maso z inzerce
« Odpověď #14 kdy: 24 Duben, 2008, 15:19 »
Napřed jsem myslela že kecáš, že to není možný, tak jsem vzala kalkulačku a ono to vychází cca 35 kg na den...to by ta tvoje banda mohla splivnout...kolik máš momentálně kousků?
Kdysi jsme seděli s kámošem a počítali, co do psů navrážel za ty roky peněz...když se dostal nad 1 mega, tak zahodil kalkulačku a ze žalu (že za to moh mít barák) se děsně opil...
Jsme my vůbec normální? :-X