Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vaření rýže

Autor Téma: Vaření rýže  (Přečteno 10632 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Vaření rýže
« kdy: 05 Říjen, 2009, 08:52 »
Přátelé, možná se mnou budete souhlasit, že vařit příkrm k masu, třeba zrovna rýži je nepraktická záležitost, která dlouho trvá a zaseká to člověka na dlouhou dobu, což si, hlavně v době tréninku ne každý může dovolit. Tak hledáme jednodušší varianty, které jsou povětšinou ne tak efektivní, ale rychlé  (např.strouhanka), anebo drahé (extrudované těstoviny, ve kterých stejně nevíme, co vlastně je) Mě osobně to dlouho trápilo až donedávna... Možná jsme nenašel nic světobotného, nicméně podělím se o to alespoň s těma, kteří taky spekulují...  Koupil jsem elektrický plotýnkový jednovařič (2000 kW) za 900,-, k tomu spínací hodiny do zásuvnky za 150,- a velkej hrnec za 500,- ... 1 kg rýže (dávám na 12 psů) dám do 10 l studený vody a zamíchám, nastavim čas na druhej den, kdy chci mít vařeno a je to. Přijdu z práce nebo přijedu z tréninku a mám vařeno. Tohle množství se vaří 1,5 hodiny. Když se dodrží poměr 1 kg rýže na 10 litrů vody, nic se nepřipaluje a rýže je akorát... je třeba nechat ještě 10cm volnej okraj na pěnu pod poklicí, pak ani nic neutíká při vaření ven.
Mám z toho radost, páč mi to hodně pomohlo, tož sa o to dělím...
Legrační příspěvek, že? :-)
pic
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Peter

  • Host
Re: Vaření rýže
« Odpověď #1 kdy: 05 Říjen, 2009, 10:29 »
Parada...niet nad skusenosti.. ;)..Ak sa mozem spyýtať co davas este k tej ryzi,....? a pridavanie ryzu na naplnenie objemu stravy alebo ako znizenie ceny krmiva?..

Offline Čada

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
Re: Vaření rýže
« Odpověď #2 kdy: 05 Říjen, 2009, 22:44 »
Parada...niet nad skusenosti.. ;)..Ak sa mozem spyýtať co davas este k tej ryzi,....? a pridavanie ryzu na naplnenie objemu stravy alebo ako znizenie ceny krmiva?..

No Peter, myslím že Šaman psal hned na začátku, že je to vaření rýže jako příkrmu k MASU :D takže je to příloha, nemyslím že by chtěl snižovat cenu krmiva, ha ha. Promiň, trochu mně to pobavilo.

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #3 kdy: 06 Říjen, 2009, 07:05 »
Parada...niet nad skusenosti.. ;)..Ak sa mozem spyýtať co davas este k tej ryzi,....? a pridavanie ryzu na naplnenie objemu stravy alebo ako znizenie ceny krmiva?..

Přílohy jako rýže, nebo ještě lépe vařené vločky způsobuje zpomalení trávícího procesu u psa a tím lepší využitelnost přijímané stravy. Doporučuje se přidávat k syrovému masu, které pes dokáže strávit velice rychle.

Offline RadekKotesovec

  • support
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +2/-0
    • kennel.kotesovec.info
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #4 kdy: 06 Říjen, 2009, 07:18 »
ja nepouzivam plotynkovy varic, ale rovnou 'vodni lazen' - neco jako: http://www.gastroart.cz/gastro/stolni-vodni-lazne/stolni-vodni-lazen.html, umi to 90 stupnu, coz na testoviny/rejzi staci - a pripalovat se to ani nemuze - je to ve vodni lazni :), jinak reseno stejne (spinaci hodiny)...
Jeste mi trochu stve suseny maso - ze se tam neda nasypat rovnou do studeny vody, ale az po dovareni prilohy... Takze stejne potom cekam tak hodinu, nez se nabobtna... Ale lepsi 1 hodina, nez dve :D

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #5 kdy: 06 Říjen, 2009, 07:54 »
Kurník chlapi, vy na to jdete vědecky za využití výdobytků nejmodernější techniky ;D
Ale pokud nemáte psy doma a musíte čekat na psinci než se uvaří, tak chápu.
Zrovna mi bublá rýže na plotně, než vypiju kafe bude hotová, vypnu, odstavím, do večera dojde a schládne.
Časová náročnost: napustit vodu (8 l), dát vařit, počkat než začne bublat...cca 10 min (plynový sporák), nasypat rýžu 1 kg, nechat povařit, odstavit..cca 15 min. Z toho skutečné fyzické "práce" cca 2 minuty, zbytek "prostoje".
Těstoviny totéž, pouze z rozdílem, že nasypu do vařící vody a hned odstavím.
Než nachystám snídani a svačinky do práce a školy, je hotovo.
My víc "rýžujeme" kilo rýže (či jiné přílohy) dávám na 6 psů + do toho přidávám zeleninu "co zrovna zahrada dala" dnes mrkev a rajčata.


Offline RadekKotesovec

  • support
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +2/-0
    • kennel.kotesovec.info
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #6 kdy: 06 Říjen, 2009, 12:06 »
Bahu: ja to nemam o psinci mimo, ale - do prace potrebuju odjezd v 7 hodin... (aspon obcas - kdyz se psounama nejedu) a krmim rano a vstavat jen kvuli zradlu pred patou a pak do sedmi 'prostoj' je na dve veci...  ;D

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #7 kdy: 06 Říjen, 2009, 12:15 »
Příkrm dávám, protože je v něm to, co není v mase a pes to potřebuje. Nejsem výživář, tak to píšu takhle. Bahu, to je dobrý, jen kdybych na to měl čas... potřebuju, aby se to zařídilo samo a já moh zatim dělat něco jinýho... třeba bejt v práci nebo na tréninku... A teď prosím, STOKY, píšeš "ještě lépe vařené vločky..." jak je to? já dával jako příkrm namočené vločky ve vroucí vodě, protože jsem nemě vyřešený to vaření rejže... Ty vločky jsou lepší? Vím, že je vnich víc energie, ale to je asi tak celý. Můžeš k tomu něco napsat?
Díky
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #8 kdy: 06 Říjen, 2009, 12:49 »
Když mě to jenom z pohledu baby, která (bohužel) u plotny stojí daleko častějc a kvůli daleko složitějším "zrůdnostem" než je rýža, přišlo legrační kupovat na krmení pro psy různý spínače a várnice ;D
Já bych zase asi měla strach nechat něco vařit (jištěné časovači), když nejsem doma, aby chaloupka nelehla popelem :o

Clairin

  • Host
Re: Vaření rýže
« Odpověď #9 kdy: 06 Říjen, 2009, 15:00 »
šaman měl takovou radost a vy mu ji kazíte..... ;)
a chlapi na to vaření fakt nemaj nervy....navíc v dnešní uspěchaný době.....
mam doma zavařovací hrnec kdyby někdo chtěl....já mam 3 psy a zavařovat něco
na plynu asi nebudu..je skoro novej. teda musim se podívat jestli ho někdo z garáže
už neodnesl...

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #10 kdy: 06 Říjen, 2009, 15:30 »
ále nekazej :-) ...tolik nového tu zaznělo...;-)
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #11 kdy: 07 Říjen, 2009, 06:32 »
Ahoj,

vločky zásadně vařit, mají velký obsah tuků, který při delším skladování žlukne. Jinak vločky mají dobrý poměr rozpustné i nerozpustné vlákniny. Rozpustná vláknina přibírá nadbytečnou vodu ve střevech,  zvětšuje objem stolice a změkčuje ji. Váže cholesterol a tím snižuje jeho hladinu v krvi. Nerozpustná vláknina  podporuje střevní funkci,váže toxiny a cholesterol a usnadňuje jejich vylučování z těla.
Rýže má téměř nulový obsah tuků, navíc bílá rýže zbavená otrub je zbavena i podstatné části výživových látek. Obsahy vitamínů a minerálů najdeš na netu. Stejně určitě obohacuješ roboranem, tak je to asi jedno.

Probíral jsem to nedávno s Mgr. Pantůčkem z Brna, zapřísáhlým maso krmičem. On sice není zaměřený na výkon (chová kolie), ale má zhruba dvacetiletou veterinární praxi u malých i velkých zvířat a výživa ho zajímá. Kombinaci syrové maso x vařené vločky plus nějaká ta zelenina (tu dáváme syrovou) doporučuje.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Vaření rýže
« Odpověď #12 kdy: 07 Říjen, 2009, 10:41 »
super, díky
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

sarka

  • Host
Re: Vaření rýže
« Odpověď #13 kdy: 27 Říjen, 2009, 21:53 »
Ahoj,

vločky zásadně vařit,...

co myslite staci je prelit prave vrouci vodou?
 
« Poslední změna: 27 Říjen, 2009, 21:56 od sarka »

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0