Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj GUARD x SLED

Autor Téma: Postroj GUARD x SLED  (Přečteno 22691 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Dáša

  • Host
Postroj GUARD x SLED
« kdy: 07 Březen, 2008, 12:54 »
Na fenku BOM mám klasický postroj GUARD. Tahá mě při běhání a na kole. Plánuji i koloběžku a časem snad i běžky. Občas jsem zaslechla názor, že postroj typu "Sled" je pro psa pohodlnější a snáze se mu zabírá celým hrudníkem. Uvažuji, zda mám koupit tedy SLED od Manmatu. Prosím všechny kdo mají zkušenost o názory!! Díky

Offline mařenka

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • fotečky
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #1 kdy: 07 Březen, 2008, 13:06 »
no my používáme na maliny jenom sled postroje, na běhání aj na kolobrndu a podle mně je lepší než krátký.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #2 kdy: 07 Březen, 2008, 13:26 »
My máme krátký postroje na chození (dogtrekking) pes je v nich líp ovladatelnej a nevysleče se.
Na tahání čehokoliv používáme sled. Ale malamuty neodře skoro nic a taky se příliš nepředřou, takže rozdíl "rozložení tahu" nedokážu posoudit ;)

Dáša

  • Host
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #3 kdy: 07 Březen, 2008, 13:46 »
Děkuju za odezvu,

taky mi ale není jasné, jak mám objednat správnou velikost. Jasný, že nejlepší je zkusit. Ale v případě, že ta možnost není - copak se dá trefit přesná velikost a typ, aby psovi seděl, jenom podle rozměrů krku?

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #4 kdy: 07 Březen, 2008, 13:54 »
Dášo, nejlíp když si zavoláš přímo na tel. Manmatu, poradí ti, kde přesně psa změřit.
Myslím si, ¨že "maliňák" je normálně stavěný pes, že by mu měla sednout "konfekční velikost", to znamená podle rozměru krku.

Offline peFO

  • *
  • Příspěvků: 35
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #5 kdy: 07 Březen, 2008, 14:18 »
Ahoj. My používám postroje od ZeroDC kde Ti to i zadarmo ušijou na míru. Manmaťácký nás odírali. Teď máme postroje FASTER a v pohedě ;)
http://zerodc.cz/

Dáša

  • Host
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #6 kdy: 07 Březen, 2008, 15:27 »
cituji z jiného fóra"někde jsem četla že Guard je dobré použít když je tah zhora - tedy např. od pasu psovoda a Sled při tahu vodorovně a níž od osy....tedy zápřah v saních, možná ještě ta koloběžka, kolo (asi záleží kde máš úvaz na tom kole)"

já mám při jízdě psa uvázaného u pasu - měla bych tedy spíše používat GUARD?

Když jezdíte na kole - kde máte uchyceného psa? Jaká je výhoda mezi uchycením u pasu a na vidlici kola?

Offline Gwen a Dinulka

  • **
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +12/-2
    • Moje fotky
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #7 kdy: 07 Březen, 2008, 16:43 »
My máme guard na dogtrekking a procházky a sled na všechno ostatní (CC, SC, SKJ) Kolo jsem neměla ještě odvahu zkusit a na kolobce přivazuju zvíře ke kolobce a to proto, že v případě hrozícího karambolu "zahodím" kolobku i se psem a padám jen sama za sebe. ;D

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #8 kdy: 07 Březen, 2008, 18:39 »
To Dasa: my to o Guardu a tahu shora a Sledu a tahu zdola take cetli - v knize pi. Pecene, a tak to tak uzivame. Na individualni sporty Guard, na sane a do trikolky Sled. Driv jsme s odiranim nemeli problemy, letos prvne trenujeme delsi trasy a Sled zacina opravdu odirat, takze se priste asi poohledneme i jinde.

Offline Peggyna

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #9 kdy: 10 Březen, 2008, 16:06 »
Omlouvám se,že využiji tuhle diskuzi, ale mám podobný dotaz. Chci koupit nový postroj na svého psa, doteď měl Guard od Manmatu, který už moc nechci, protože psovi sjíždí popruh do podpaží a odírá ho a do výstelky se zapíchavají jeho chlupy a pes mi ho pak nechce nosit. Postroj využíváme převážně na dogtreking, coursing, ke kolu a výjimečně i k vodění. Na Zero DC jsem si nevybrala a u Magu taky ne, docela se mi líbí mehri long od Manmatu. Mohli byste mi nějaký doporučit? Díky

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #10 kdy: 10 Březen, 2008, 16:56 »
A není problém jen ve špatné velikosti postroje?

Offline Peggyna

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #11 kdy: 10 Březen, 2008, 18:08 »
Určitě mu je větší, to nepopírám, ale nesjíždí mu celý postroj, ale pouze ten středový popruh co spojuje krk a hrudník se přesune po obvodovým hrudníkovým popruhu a tím se dostane do podpaží. Můj pes má hluboký a zužující se hrudník, takže mu na tom popruh nedrží a má tendenci sjíždět.
Navíc mi tam vadí ta výstelka.
Právě nevím, zda to risknout a jít do Guardu od Zero DC, kde je jiná výstelka a doufat, že mu ten popruh nebude sjíždět anebo jít do úplně jiného postroje.
Dost se mi líbí merhi long, tak bych chtěla slyšet názory.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #12 kdy: 10 Březen, 2008, 18:15 »
Na článek a následnou diskuzi o merhi mrkni tady
http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=casopis&m1=forum&id_clanku=397&tema=1269

(diskuze je zaplácaná roboty, smysluplné příspěvky jsou pod nimi, tak se toho nelekni)

Offline Peggyna

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #13 kdy: 10 Březen, 2008, 19:17 »
Hm, tak to mě moc nepřesvědčilo, poprvé jsem ho viděla na psovi a přijde mi, že pes netáhne hrudníkem, ale krkem a ten pás přes břicho....chjo tak to teda nevím, co koupíme.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Postroj GUARD x SLED
« Odpověď #14 kdy: 10 Březen, 2008, 20:02 »
A co máš za psa?