Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vodící pás nebo ski opasek Manmat??

Autor Téma: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??  (Přečteno 25160 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #15 kdy: 13 Říjen, 2010, 18:16 »
3 hovada, vodítko s gumou za obojek a "sedák" a jde to. někdy i letí  ;D

Offline Trican

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +1/-3
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #16 kdy: 14 Říjen, 2010, 09:56 »
OK, hovada radši beru maximálně po dvou, jedno hovado se dnes vydalo na noční výlet samostatně, přeskočilo přes boudu 2m plot, naštěstí se ráno vrátilo...

Offline Jarca

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #17 kdy: 06 Prosinec, 2010, 12:25 »
No to je fajn..jak to tu čtu, nevím nevím..před dvěma měsíci se k nám dostala malamutka rok a čtvrt stará, včera tahala děti na bobech, všichni byly nadšení a Sallinka vzorná, tak zbírám info jak s ní pracovat, nemám žádný zkušenosti s touhle rasou, jezdím přes léto na bruslích a chtěla bych i s ní..jak to čtu tak asi bez pásu, jen na vodítku..nerada bych aby mě stáhla do příkopu.. ;D

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #18 kdy: 06 Prosinec, 2010, 18:08 »
Malamut na bruslích = rafinovaná sebevražda!
 :o

Bára B

  • Host
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #19 kdy: 06 Prosinec, 2010, 19:56 »
ono na tych bruslích stačí k rafinované sebevraždě i malý haskánek ;) - kdysi jsem to zkoušela u starého Balty, výsledek je opravdu rafinovaný :-X

Offline hafan23

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +3/-13
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #20 kdy: 06 Prosinec, 2010, 20:23 »
Já jsem jezdil se dvěma haskounama na bruslích a vpohodě.Jeto všechno o tom jak tě poslouchaj.Největší prča byla ,když jsme předjížděli jednoho staršího pána na pinskovi a ten se tak lek :o ,že zmizel ve škarpě i s pinskem :P . Nemuseli jsme ani zastavit jestli mu něco neni, bylo ho slyšet tak na půl kiláku jak nadával. ;D ;D

Offline Jarca

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #21 kdy: 10 Prosinec, 2010, 23:07 »
no malamut-máma malamutka tátu neznám, tvrdily mi že je čistá malamutka ale nevypadá na to..sílu ale má a vzhledem k tomu že je to puberťák..poslouchá na 80% tak uvidím do léta jestli to s ní risknu..ale nechce se mi ji nechat doma a sama vyrazit ven..

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #22 kdy: 11 Prosinec, 2010, 06:51 »
Ona ale asi nebude ani příliš nadšená z asfaltu...a v létě už vůbec ne...

Offline Jarca

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #23 kdy: 11 Prosinec, 2010, 11:03 »
to je taky fakt.. :(taky mě to mohlo napadnout..budu muset asi popřemýšlet o něčem jiném..

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #24 kdy: 11 Prosinec, 2010, 11:09 »
V létě psa ve 4 ráno protáhnout na kole někde v lese po měkkoučkým a pak bude rád, že může doma v chládku chrnět a ty vyrazíš bruslit.

Offline Jarca

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #25 kdy: 12 Prosinec, 2010, 23:00 »
Děkuji za radu :-) problém je že ve 4 ráno asi nevstanu a mám doma malý děti takže zbývá počkat do večera a psa vytáhnout až zaleze sluníčko, přišla jsem k ní jak slepý k houslím ale když už ji mám tak jí chci dát co můžu, a tihle psi pohyb potřebují, alespoň si to myslím.a ještě jednou děkuji za názory, jsou cenné ;D ;)

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #26 kdy: 13 Prosinec, 2010, 10:42 »
Kup si ski opasek přímo u Manmat, výjde tě levněji.
Spodek se dá povolit nebo uplně vypojit...ale řekl bych, že i tak tě nic řezat nebude. Přinejhorším pleny to jistí. ;D

Offline blasinek

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
sedák
« Odpověď #27 kdy: 08 Březen, 2012, 15:17 »
Potřebovala bych poradit. Vybírám si mezi sedákem od manmatu a zero DC (Vodítko s gumou, které spojuje psa a jeho vůdce, se zapíná do opasku a lehce klouže v zatáčkách v lanku a tím neotáčí opaskem a následně i člověkem). Máte někdo se sedákem od Zero DC zkušenost? Který je lepší?? v případě manmatu je možnost vybrat si mezi finským hákem a upevněním napevno. Je v tom také velký rozdíl?? potřebuji sedák pro bikejoring, jezdíme se pesem rekreačně (možná se k závodům taky jednou dopracujeme:) ale nevdřív potřebujeme pilovat, pilovat a pilovat. sedák nám v tom bude velmi nápomocný, ale těžko se v tom vyznat bez zkušeností. Díky

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:sedák
« Odpověď #28 kdy: 08 Březen, 2012, 16:11 »
ale těžko se v tom vyznat bez zkušeností. Díky

Stav se na Radíkově, budu tam mít nejspíš oba dva typy. Vlatně nejspíš všechny 4 typy :)
Chce to vyzkoušet

Od MM - simple race, ten finský hák ne. Pokud ti nevadí pruh mezi nohama. tedy pokud sedák neplánuje užívat i nějaký partner :)
hlapi se občas nenechají přesvědčit, že když zapnou šňůru dost nízko, je tam prostoru dost :)

Od Zero - dvě možnosti - mohutný široký SKJ, pokud pes jde jak lokomotiva
nebo multifunkční, pokud je pes více normální - je to vlastně jen 6 cm silný opasek se spoustou připínacích možností (mobil, láhev..)
plus ta šňůra, co po ní může karabina klouzat do boku.
mezi nohama jsou to dva nezávislé popruhy.

Ještě existují modely na bázi horolezeckých sedáků (s nohavičkama)
nebo dogtrekový od Polaru - ten je super, pokud preferuješ být tažena za pánev (ne za pas)

To se nedá na dálku poznat, co ti sedne :)




Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #29 kdy: 08 Březen, 2012, 16:53 »
Tak my sme domu pořídili od manmatu pro slečnu a já sem si koupil přibližně neco takového: http://www.affekt.cz/ocun-sedaky-expresky-bouldermatky-ferratovy-sedak-ocun-coach-26085.html a myslím že je lepší sedí mnohem líp než ten manmat je to líp nastavitelný a pro nekoho muže být určitě výhodou že ho muže použít i na stěnu nebo na nejakej ferat když na vec přijde.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz