Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru

Autor Téma: Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru  (Přečteno 4939 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Maros

  • Host
Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« kdy: 26 Březen, 2012, 18:37 »
Zdravím,
chtel jsem se zeptat mam hodne aktivního psa, co rád tahá a chtěl jsem se zeptat jak zacit s pořádným treninkem canicrossu a scooteru, jak často trenovat a jaké jsou treninkové metody. Zatím spolu trenujeme 2x týdně, ale rádi bychom si chtěli letos se svým čtyřnohým přítelem trochu zazávodit. :)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #1 kdy: 26 Březen, 2012, 23:41 »
Zdravím,
chtel jsem se zeptat mam hodne aktivního psa, co rád tahá a chtěl jsem se zeptat jak zacit s pořádným treninkem canicrossu a scooteru, jak často trenovat a jaké jsou treninkové metody. Zatím spolu trenujeme 2x týdně, ale rádi bychom si chtěli letos se svým čtyřnohým přítelem trochu zazávodit. :)

1. projdi si diskusi, určitě najdeš hromadu rad.
2. Napiš odkud jsi, někdo z okolí se ti ozve, poradí
3. naplánuj na které závody chceš jet, podle toho si sestavíš nějaký plán

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #2 kdy: 28 Březen, 2012, 15:20 »
Maroš, dělám ind. mushing nějakou chvilinku, něco jsem snad pochytil, ale upřímně i já bych rád znal radu na nějaký pořádný trénink a metody. Mám 3 ESP a na každou platí a zabírá úplně něco jiného. Jsou to individuality. Přesně jak píše Hela, pročti celou diskuzi i tu starou, tam jsou docela dobré věci. Nepíšeš ani jakého psa máš, jak je starý apod.. To je poměrně důležité. 2x týdně trénink není moc, ale hrozně záleží v jakém stádiu tréninku si. Někdo závodí skoro celý rok, někdo nechává psy odpočívat a začíná až zase nějakou dobu před nadcházející sezonou. Ale i to je různé. Někdo v červnu, někdo v červenci někdo i později. Když jsem začínal pročetl jsem snad celý mushing, googlil jsem jak strhaný, že jsem pak trávil u compu, tolik času že nezbývalo na psy -))))). Ale nejvíce info jsem dostal na závodech koukáním kolem sebe a konverzací s ostatníma.

pospa

  • Host
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #3 kdy: 28 Březen, 2012, 15:43 »
Jak píše Martin U. jezdi na závody co nejvíc a pozoruj a naslouchej a neboj se zeptat.A potom musíš skoušet která rada na tvoje pesany bude platit  ;)

Maros

  • Host
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #4 kdy: 28 Březen, 2012, 16:40 »
Ke svému psovi bych rekl asi toto: je to 2,5 lety kříženec dobrmana(65cm v kohoutku a 35kg- dle posledního měření u veterináře :)), na závody bych chtěl začít jezdit v záři, kdy se konečně závody dostanou trochu blíž k našemu domovu. Samozřejmě už jsem si něco načetl o tomto sportu atd., vim jak napajet před treninkem i po, jaké jsou délky tratí a podle toho trenujeme vzdálenosti 5-8km podle toho jak vidím jak se mu chce, kromě toho chodíme i na dlouhé procházky, už jsme si pořídili nějaké to vybavení a odmalička trenuje povely pro zatáčení, ale zajímalo by mě třeba jak jej trosku namotivovat k tahu do kopce, to se mu  většinou nechce, jak se třeba používá řetěz při treninku.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #5 kdy: 28 Březen, 2012, 17:58 »
Na dobrmany v mushingu znám největšího znalce Aleše Flídra. Ten se jim věnuje a možná by ti mohl pár rad dát. Mě osobně hodně pomohl v úplných začátcích. Zkus najít na něj kontakt zde nebo na FB. I když si myslím, že motivace dobrmana a jiného psa bude obdobná. Rada na kopec, to nevím. Snad pokud tahá dobře na rovině, tak bych postupně přidával na sklonu a nešel bych hned do ničeho prudkého. I já mám s tímto problém a to vlastním bláznivé ESP. Je to tím, že bydlím v totální rovině a jedinými kopci jsou krtince. Když přijedeme pod prudký kopec a jsou již unavené není ten tah takový jako na rovině. Ale to může mít souvislost jak s únavou, tak psychikou psů. Zařadil jsem postupně pár kopců a je to mnohem lepší. Taky to může být tím, že to zkrátka není typický tažný pes a jakmile příjde větší zátěž, tak ti do toho nejde. Nebude to asi takový tažný pracant-)))). S tréninkem začínej postupně, klidně na 2km a postupně např. po 5 tren. jednotkách zvyšuj. Práci s řetězem neznám, ale nedávno to tady někdo podrobně řešil.   A pokud ti mohu doporučit, tak hlavně socializace a občas potrénuj předjíždění nebo souběžnou jízdu s někým. Není nic horšího než když budeš mít dobrého psa a nebudeš moct kvůli jeho chuti si "cvaknout" nikoho předjet.
Napiš odkud si a třeba se ti někdo ozve.
P.S. Nejsem žádný znalec, takže mě ber s rezervou.
P.S. Píšu proto, že jsem i já byl v počátcích vděčný za každou radu.

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopad, 2023, 00:58 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru
« Odpověď #9 kdy: 02 Únor, 2024, 13:03 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting