Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 ovce navolno x sib. hasky

Autor Téma: ovce navolno x sib. hasky  (Přečteno 8810 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ufo

  • Host
ovce navolno x sib. hasky
« kdy: 11 Listopad, 2010, 15:03 »
Potřebu prosím poradit, co mám dělat.  Dnes jsem  u jednoho statku videla ovce navolno. Nemela jsem v planu jet okolo , ale asi tak 60 m od nich odbocit do lesa. V tom statku jsou i dva voresi, co na nas vzdy utoci, bezi od domu az k rozcesti k nam, ale psi si jich nevsimaji a vořeši po chvili dají pokoj.

Jenze dnes tam byly taky dve ovce a neverila jsem svym ocim, když ty ovce bežely k nám taky.  Uřvala jsem to, volala jsem jedem, jedem, a psi sli do cvalu a ovce nas nedohonily.  To misto nejde objet. když jsem jela zpatky, pomohl mi  nahodne projizdejici rybar a ovce odehnal.

Co se stane, když ty ovce k nam zitra zas prijdou a nepovede se mi se psy ujet? Psi je zakousnou, to je mi jasny. Bude mit majitel ovci pravo chtit po me nahradu skody?  Nekde jsem slysela, že pokud vim že je moje vec ( ze zakona je pse vec :-X, ) muze byt nebezpecna, musim si ji zabezpecit tak aby nebyla voditko, ( mam, psi jsou zaprazeni, nahubky, nemam a nehodlam je ani mit). Ovce jsou taky vec, ale de facto nebezpecne nejsou.

Když bych požadala majitele ovci, aby si ovce zaviral a on by nereagoval, nasledne by doslo ke kontaku ovce- psi, tak to že jsem vedela, že to ovce neprezijou mi jeste pritize, je to tak?

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopad, 2010, 10:57 »
No na krávy fuguje mávat rukama nad hlavou (teda jak to při řízení káry jde) a nějaký bojový pokřik... U takto zdomácnělých ovcí těžko říct. Asi nejlépe vzít někoho na káru a v tom místě ho vyložit aby ovce důrazně zahnal, třeba je i chvíli pronásledoval a ony se už příště obvykle dají pozor. Otázka je jak moc jsou zhýčkané.

Ty naše ovce z dálky berou bílé hasky jako malé ovce a také mají snahu se s nima družit, ovšem do okamžiku prvního zaštěkání a výpadu proti psů proti nim, samozřejmě přes plot :-) pak už k nim nejdou.

heczko

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopad, 2010, 15:17 »
ahoj,
no máš můj obdiv.
Ja začínám se spřežením. mám malamuty. Jednoho 6 letého starého závoďáka - ten taky jak ty tvoje si moc jiných psů nevšímá a jede. Ale mám dvě cca roční feny a ty jak vidí psa nebo nějaké zvíře tak jdou hned k němu a nevím jak je to odnaučit. kdybych neměl toho starého psa který mi je celkem drží ale někdy se zvrhne s nima tak nevím jak by to dopadlo.

Z.H.

Offline Gwen a Dinulka

  • **
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +12/-2
    • Moje fotky
    • E-mail
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopad, 2010, 15:56 »
No na krávy fuguje mávat rukama nad hlavou (teda jak to při řízení káry jde) a nějaký bojový pokřik... U takto zdomácnělých ovcí těžko říct. Asi nejlépe vzít někoho na káru a v tom místě ho vyložit aby ovce důrazně zahnal, třeba je i chvíli pronásledoval a ony se už příště obvykle dají pozor. Otázka je jak moc jsou zhýčkané.

Ty naše ovce z dálky berou bílé hasky jako malé ovce a také mají snahu se s nima družit, ovšem do okamžiku prvního zaštěkání a výpadu proti psů proti nim, samozřejmě přes plot :-) pak už k nim nejdou.

No to bude majitel ovcí celý nadšen, když mu někdo bude na jeho pastvině plašit jeho ovce  :-\

tereza

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopad, 2010, 18:50 »
Citace
No to bude majitel ovcí celý nadšen, když mu někdo bude na jeho pastvině plašit jeho ovce  Nevím co si myslet/Nerozhodný

tak nadšený být samozřejmě nemusí, ale pokud mu volně pobíhají zvířata po pozemku, měl by ho mít snad oplocený, ne? ???

Ufo

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopad, 2010, 19:27 »
Ty ovce běhaly po lese, bežely za náma po veřejné cestě. Dnes jsem na ně řvala ,, vy krávy ovce pitomý,, no a stály a nešly k nám. Jinak okolo ohradníků s  kravama jezdíme v pohodě. I ty oplocenky s ovcema jsou v pohodě, krávy a koně nemáme zařazeny v lovném programu. ( vysvětlila jsem psům, že se nevejdou do mrazaku, no a vysoce inteligetní psi si řekli, ale ovce nebo koza se vejde ::) :P)  

lucia

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopad, 2010, 19:59 »
teda, tak to uplne vidim, jak takovy pes k tehle dedukci prijde, Ufo, fakt me to pobavilo more moc :-)

Ufo

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopad, 2010, 20:24 »
Ne, to byl jen pokus o vtip, kone a kravy jsou na moje psy asi moc velky, kdezto ovce a kozy a drubez maji tu spravnou lovnou miru

lucia

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopad, 2010, 20:37 »
no, šak mě je to zcela jasný, taky mám jednoho - rád bych zásobil mrazák  ::) tak to ber spíš jako pochvalu Tvého slohu :-)

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopad, 2010, 21:07 »
No to bude majitel ovcí celý nadšen, když mu někdo bude na jeho pastvině plašit jeho ovce  :-\

No pravda ovce jsem ještě takhle plašit nemusel, ty obvykle prchají samy opačným směrem, ale krávy jsou hodně zvědavá zvířata a když musím jet dva metry od ohradníku a za ním mě stíhá rozběhnuté stádo 100 krav tak se je raději snažím zaplašit, teda přesvědčit že toho mají nechat a nespoléhat na to že je zastaví ohradník. Asi by je zastavil, ale prevence je prevence :-)

V jednom místě kde cesta vede hned kolem ohradníku se mi několikrát stalo, že stádo krav spokojeně žeroucí hnusné seno 50 metrů daleko se rozběhlo směrem k nám. No nic moc pocit to není když se přímo na vás žene takové stádo. Pak sledujete ten ohradník a přemýšlíte jestli je opravdu pod proudem a jestli se hodlá taková horda hovězího před ním zastavit. Těch pár vteřin padne na mysl i otázka jestli meni nima není býk, s ním už taková "legrace" nebývá. 

Takže pak řvu střídavě na psy ať jedou, protože ti pak začínají zpomalovat jelikož je zaujme, že tentokrát se žrádlo blíží k nim :-) a střídavě na krávy doufaje že alespoň znejistí a zpomalí, což se většinou podaří. Těžko říct jestli je to vždy mým řvaním, nebo sami zpomalí před ohradníkem. Odvahu jsem to zkoušet opravdu neměl  ;)

Co ovce, ale taková smečka čtyř čivav která uteče houbařům a sebevražedně atakuje psí spřežení. To mohl být jednou pěkný masakr. Ještě že byl u krajnice strom o který se začátek smečky zamotal a nemohl tak dokončit vražedný kruhový obchvat. Nakonec byla zábava sledovat pánečky jak se ty rozdivočené potvory snaží chytit a pak alespoň odehnat načež ta jedna svého pánečka kousla do nohy. Pravda mě chtěla a kousnou taky, ale gumáky byly dostatečně vysoké a tuhé  ;D

lucia

  • Host
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopad, 2010, 22:08 »
teda, ty mas taky zazitky.. jednou jsem sla po chodniku se svoji bezproblemovou fenou, kdyz tu nas napadla prave civava - normalne s desivym jekotem zcela bezduvodne visela moji fene na krku, ta se zastavila, pohodila hlavou, az civava odletela 30cm, upadla na zem a kdyz znova hodlala zacit jecet, tak ji moje cuba zaslapla pri postupu vpred postupne vsema nohama. civava, i majitelka koukaly. ani jedna uz ani necekla. za nama pravidelne taky zdrhaji psi, nejak jsem prisla na to, ze pro ostatni psy je pes v zaprahu a za nim se ritici kolo ci cokoli jineho dost zajimave. 2 male jsem jiz obema kolama prejela /bylo to zrovna v zatacce a nehodlala jsem se kvuli nim vyrakvit a co je to za napad vbehnout mezi psa a kolo, kdyz je tam jen 2m dlouhej spagat?/ z vl. zkusenosti vim, ze je ovce zvedava, ale ze by zdrhala za psem? no, majitel by je asi nemel poustet o samote do lesa, co kdyby potkaly vlka..

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopad, 2010, 22:27 »
po 5 kilometrech jezdíme kolem mlýna, kde mají velblouda /vyměnili za něj zlé pštrosy v cirkusu Berousek/. Psy jsem vždycky uřval a velbloud nebyl moc zvědavý.
Problemy začaly, když dromedára osedlali a začali na něm jezdit. Zastavil mi i u domu a jezdec koukal  v dlouhém černém plášti a stetsonu na haskouny. Nervozní smečka se začala prát mezi sebou. Až když jsem zařval jeď s tím velbloudem do pr...e, důstojně odkráčel. Psi od té doby šílí sotva ho cítí na dálku. Naposledy přijel k volbám.
Poradí mi prosím někdo?  ;)

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #12 kdy: 12 Listopad, 2010, 23:45 »
sežrat a podle Plzáka a Lenina "zatloukat, zatloukat, zatloukat"

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #13 kdy: 12 Listopad, 2010, 23:54 »
Krávy nežerem. Každého ze smečky jsem nechala se stádem seznámit. Buď jim pravidla vysvětlil el.ohradník nebo samotný krávy. Rychle psi pochopili, kdo je tu lovná zvěř, protože ve stádu jsou i býci a telata  :) Od té doby kolem pastvin venčím navolno. Co bych ale dělala s velbloudem, to nevím. A se pštrosem už vůbec ne  ;D
Veronika Navrátilová

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: ovce navolno x sib. hasky
« Odpověď #14 kdy: 15 Listopad, 2010, 18:03 »
Dnes jsem si vzpomněla na tuhle diskuzi...nad barákem se nám nově pasou krávy...hooodně zvědavý krávy...Jetíčka hooodně zajímaly...mávat nad hlavou rukama když držím brzdy mi nejde a ani teorie o malým mražáku nezabírala... až na "univerzální kynologickou předložku" si dal říct a spořádaně ťapal požadovaným směrem ;D