Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 cvičení s pneumatikou

Autor Téma: cvičení s pneumatikou  (Přečteno 16385 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
cvičení s pneumatikou
« kdy: 09 Listopad, 2010, 16:23 »
Někde jsem se dočetl, že se psa dá naučit tahat tak, že za něj uvážete pneumatiku, kterou pak tahá... víte o tom někdo něco jak s tím cvičit?  ??? Kdesi jsem sebral pneu od auta, ale příjde mi na tahání dost těžká, nemůže si ten pes něco udělat? :-\ (ještě jsem to radši nezkoušel). ;D

Offline ŽufrikTeam

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +4/-11
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopad, 2010, 16:40 »
Já jsem takhle trénovala psa, ale ne abych ho naučila tahat, ale aby zesílel. Tahal 16" z dodávky, 5, 10, 15 minut, většinou obden.

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopad, 2010, 16:48 »
...a to jsi přitom běhala vedle něho nebo jak?

Offline ŽufrikTeam

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +4/-11
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopad, 2010, 16:52 »
Zprvu stačilo otevřít vrata a ani si nevšiml, že za sebou něco vláčí  ;D ;D Pak jsem vedle něho jezdila na kole, v běhu bych byla moc pomalá   :-[  Poznala jsem, kdy už nemohl, takže buď jsme dali pauzu, nebo jsem ho ještě vyburcovala k běhu, ale jak se nenechal vyhecovat, tak jsem končila, už nemohl.

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopad, 2010, 17:14 »
A nemůže se stát, že by si udělal třeba kýlu?

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopad, 2010, 20:28 »
Mám malamuta který s prázdnou třináctkou běhal jako divej :o
Až sem ji vyplnil betonem tak teprve musel kapánek zabrat :o
Je však pravda že žádnej jinej pes s touhle pneumatikou nepohne ???
Mám však i malamutku která za sebou neutáhne ani pírko :P

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopad, 2010, 21:50 »
Mě pneu nepřišla vhodná. Skáče za psem a zadrhává se. Já dával kus hodně silného řetězu.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopad, 2010, 21:59 »
A nemůže se stát, že by si udělal třeba kýlu?
Pneu má jedinou výhodu - a to je lehká dostupnost.
Pokud táhneš pneu po rovné cestě nebo louce, ještě to ujde. Přes kořeny se zachytává, což může psa nemile cukat. Když se pes rozběhne a dobře nabere pár hrbů, může pneu hezky svištět vzduchem a něco trefit..

Shrnuto:
Na posilovačky je nejlepší řetěz. Nechytá se za nerovnosti. Nemůže psa trefit. Můžeš kombinovat různé kousky abys dostal optimální váhu..
Pořádně silný.. takový, co se s ním tahají stromy, nebo třeba z JZD ze zrušeného hrabičkového dopravníku..
Vezmeš lano nebo silný špagát a řětěz na něj postupně navlečes tak po 1 m do jakéhosi hroznu. Taháš to min 1m za psem ne kratší, hodně by mu stahovalo zadek dolů. Postroj na těžký tah musí být dobře padnoucí kolem krku a dobře polstovaný, nejlíp nějaký X-back (např. Eurohusky). Postroje jako Faster nebo Guard nejsou na takhle těžkou práci.
Vezmeš si delší vodítko se dvěma karabinami, jednu připneš za obojek, jednu do zádové smyčky postroje. Když pes bude mít problém přes nerovnost/do kopce řetěz utáhnout, můžeš mu pomoct. Naopak když to bude moc lehké, vytvoříš vlastní vahou další vhodnou zázěž.  :)

Jak pes sílí, postupně přidáváš další kusy řetězu.

Když pes  moc nechce tahat, zkoušíš to napřed směrem domů, kde ho čeká odměna..

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopad, 2010, 08:12 »
vidím, že pneu půjde do koše (teda do sběru :P). Jdu shánět řetězy. ;D
Super rady díky moc.  :)

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopad, 2010, 10:14 »
vidím, že pneu půjde do koše (teda do sběru :P). Jdu shánět řetězy. ;D

Celý loňský podzim jsem pneu používal k běhání se psem (bez pneu na mě byl příliš rychlý...). A fungovalo to. Šňůra s tlumičem za postroj, připojená pneumatika. A já cvaklý další šňůrou před pneu za sedák. Z kopce a po rovině mi pes pomáhal, do kopce občas já jemu. Fungovalo to dobře - cesty polní, občas široké lesní.
Vyzkoušej, uvidíš...

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #10 kdy: 10 Listopad, 2010, 10:26 »
Měl jsi svoji karabinu pripojenou k pneumatice nebo k postroji? :)
« Poslední změna: 10 Listopad, 2010, 10:28 od handyman »

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #11 kdy: 10 Listopad, 2010, 10:59 »
Ani k jednomu...  8)
Pneumatiku jsem provrtal na 2 místech - asi na dvě pídě od sebe. Dírami protáhl silný drát, uvnitř pláště jsem ho spojil. Vzniklo něco jako štand - prostě V (pneumatika se díky tomu hůř přetáčí, než kdyby byla chycená jen v jednom bodě). Do toho jsem mailonou připojil jak šňůru k psovi, tak k mému sedáku. Takže pes táhne pneušku - já si běžím vedle. Když má síly nazbyt, začne tahat i mě, když je potřeba mu pomoct, chytnu svoji šňůru do ruky a táhnu taky... Tu svoji šňůru mám tak dlouhou, abych dosáhl až dopředu k hlavě psa. Moje i psí šňůra má amortizér.
Howgh... Snad je to jasné  ;)

-----
doplněno:

P.S. Moc to neřeš... Omotej pneumatiku nějakým řetízkem nebo lankem, secvakej dohromady se psem a s Tebou a vyraž... Pak to upravuj podle svých zkušeností. Je to mnohem lepší cesta než trávit kvůli takové prkotině hodiny na netu...

« Poslední změna: 10 Listopad, 2010, 11:08 od Qba »

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopad, 2010, 13:02 »
Jo, řek bych, že jo. Drát už tam přidělaný mám a na zadní straně pneušky nasprejované SHIT HAPPENS...  ;D
Vyzkouším jak techniku s pneu, tak s řetězama (jakmile nějaké seženu).
Dík všem za super rady!! ;)
« Poslední změna: 10 Listopad, 2010, 13:50 od handyman »

Offline ŽufrikTeam

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +4/-11
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #13 kdy: 11 Listopad, 2010, 16:59 »
No tak my jezdíme po cestách a pneumatika ať už 16" nebo 19" je tak těžká, že neskáče  ;) Já bych zas ikdy nepoužila řetěz  :o to je na zkušenostech  8)

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: cvičení s pneumatikou
« Odpověď #14 kdy: 12 Listopad, 2010, 08:59 »
Žufrici: A co se ti stalo s řetězama, že bys je nepoužila?