Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 DOTAZ: podmínky startu na závodech

Autor Téma: DOTAZ: podmínky startu na závodech  (Přečteno 14014 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #15 kdy: 06 Říjen, 2009, 10:22 »
to: Qba - von svět nejni růžovej
ano je to sektářství, elitářství a demagogie - TY (nebo někdo jiný) se chceš zúčastnit NAŠICH závodů pořádaných NAŠÍ organizací, pro NÁS a NAŠE členy, máš tedy cca dvě možnosti: buďto budeš ctít NAŠE pravidla, nařízení a vet. předpisy, a nebo se nebudeš účastnit (můžeš si pořádat svoje závody, dokonce si založit a vybudovat svoji trucorganizaci bez pravidel a členů, hodně štěstí).

Ostatně tohle je běžné prakticky ve všech sportech, nedovedu si představit ,že by první ligu hráli chlapi z Horní  dolní protože se jim zrovna chce, a navíc podle svých pravidel, protože pravidla nikdy nečetli, a nejsou členy něčeho, a tak je nic nenutí je dodržovat, no a chtěj hrát v Sazka aréně. Nebo, že bych začal hrát golf....?

-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #16 kdy: 06 Říjen, 2009, 11:44 »
Djihade, jediné pravidlo, o kterém polemizuji, je to o povinném členství v klubu pro získání DID.
Nicméně -  argument "NAŠE NAŠE NAŠE..." nejde jinak než akceptovat  :-\. Dík za "přiznání barvy" ;D. Plus že jde hlavně o prachy a o dušičky. Byť oboje mi přijde takové přízemní...

Zdařte.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #17 kdy: 06 Říjen, 2009, 12:25 »
Jen abych neuváděl v omyl, můj příspěvek není stanoviskem svazu.
Ale NAŠE je obecně přijímané pravidlo, platné všude jinde, ať se jedná o hráče pokru nebo motokros, koneckonců i u Tebe doma. Bez prachů holt nic nefunguje. Ideály společného vlastnictví a užívání skončily příchodem zemědělců.

Ono ještě k DID, zjednodušeně je to příspěvkovou politikou ČSTV, prostě dá prachy jen na členy klubů. Ty osobně nemůžeš být přímo členem ČSTV.

Představ si že přijede na závody 80 "svobodných členů-nečlenů", tak si můžou popovídat otočit se a jet domů. Nemá kdo pro ně organizovat závody, zastupovat je v jednání s úřady, vet. správou, majiteli pozemků, určovat pravidla atd... ale snad to víš a chápeš..... nejsi přece z hor.
« Poslední změna: 06 Říjen, 2009, 12:38 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #18 kdy: 06 Říjen, 2009, 12:43 »
Qba:
Licence na psa - netřeba, předpokládá se, že chápavý nováček to pochopí už s prvním psem. (Nechápavý nikdy :) U nás stačil většinou jeden společný trénink :)

K otázce "povinného" sdružování:
Podmínky k udělení licence - máme to v Soutěžním řádu - v kapitole Licence.
Proč to tam máme?
Tenhle sport funguje
a) na obrovském entusiasmu musherů, kteří tohoto drahého "koníčka" krmí bez šance, že by se jim vložené náklady vrátily (finančně)
b) na obrovském entusiasmu pořadatelů (musherů+nemusherů), kteří věnují každoročně několik týdnů života připravě a pořádání závodů, aby si ti ostatní mohli zazávodit. Pořadatelé jsou rádi, když po vyúčtování závodu nejsou v mínusu. Vložený čas padne většinou na oltář Mushingu :)
c) na činnosti Svazu - SSPS, který ten proces závodění zastřešuje, např. dojedná Řád ochrany zvířat (bez kterého by nám OVS nepovolila žádný závod), zastupuje naše mushery na mezinárodním poli - a - rozděluje tu trošku peněz, která nám slábnoucím pramínkem teče od ČSTV (..Sazka). Svaz - to je hrstka lidí, kteří ukradnou čas svým smečkám a rodinám, aby se pokusili zmíněné věci zařídit :)

Licenci Svaz umožňuje získat zadarmo (zatím), za členství ve Svazu se nic neplatí (kluby si vybírají jen svoje členské příspěvky v jimi zvolené výši)

Lidi, kteří se sdruží v klubech představují
- klíč pro nárok na dotace z ČSTV
- pracovní sílu pro pořádí závodů (pokud tyto klub pořádá)

Když to shrnu - mimo příspěvku od ČSTV (mj. podle členské základny) - co si neuděláme, to nemáme :)

A ty bys do tohoto vlaku chtěl přistoupit, jen tak pro radost...  ;) .. no proč ne...? :)
Koňáci platí za licence koně, jezdce, za účast rozhodčích... všechny tyhle položky musí uživit celý aparát ČJF.
Mushing můžeš dělat i bez licence (mimo MR) a k licenci, která je zadrmo a je JEN podmíněná vstupem do nějakého klubu a vyplněním testu...

Když to tak čtu, mám pocit, že jsme (jako musheři) docela naivky, ne? :D :D :D

P.S. Doufám že ses nenechal odradit a že se stavíš (někdy-někde-na závodech-u nás v Silůvkách) na pokec :)




Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #19 kdy: 06 Říjen, 2009, 14:27 »
TO ALF
Nebylo to na tebe.Sorry. S tebou žádné problémy nebyly a nejsou,já jen trochu nechápu lidi co si myslí,že všechno se děje jen tak.

Alf

  • Host
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #20 kdy: 06 Říjen, 2009, 16:17 »
TO ALF
Nebylo to na tebe.Sorry. S tebou žádné problémy nebyly a nejsou,já jen trochu nechápu lidi co si myslí,že všechno se děje jen tak.

 ;) já to taky neberu osobně... i když jsem asi taky někdy nechtíc překážel.  8) Jen mě nic nenutilo se registrovat, protože běhám jen tak pro zaměstnání psa než pro výsledky ... a taky pro moji kondičku  :) a někdo poslední být musí!  :P Samozřejmě, že jsem poznal jaké má registrace výhody a vůbec proti nic nemám. Navíc stejně veškerý náš svazový život se koná jen na internetu, takže o nic nejde...

Je ovšem s podivem, že když se někdo diví, že se po něm chce dodržování pravidel organizace jejíž závodů se chce účastnit. Ale to je v dnešní době asi normální, protože i v naší společnosti se většina přizpůsobuje menšině...  >:(

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #21 kdy: 06 Říjen, 2009, 21:20 »
Odvolávám - Země se netočí a je placatá. Už jsem  pochopil, že jsem ten špatný, kdo působí poblémy; kdo nepochopil, že jedině musheri v ČR "pracují" zadarmo, "okrádají" sebe a  rodiny o čas, jsou ti jediní a správní dobrovolníci a tak dále. Prosím odpusťte mi a neupalujte mne. Případně nechte být aspoň moji rodinu a psa  :'(.

Hned zítra půjdu na misijní cestu šířit novou myšlenku i do naší zastaralé organizace, která od prvopočátku v devadesátých letech na akce bere i nečleny bez ohledu na dotační politiku a zhruba 5-10 let zpátky na ně některé akce cíleně zaměřuje. Všem vysvětlím, jací jsme hlupáci a co jsem od SSPS pochytil za skvělé a ušlechtilé myšlenky. Jen doufám, že mě neprohodí zavřenými dveřmi...
------------
Djihade: - teď už to skoro na oficiální stanovisko vypadá, co myslíš?  ;D. Jen mně to asi nikdo nedá na hlavičkovém papíře a s podpisy statutárů, což...?  :D

HeloL: sorry - s tímhle nechci mít nic společného... Užívejte si závody v uzavřeném kroužku. Třeba to pochopíte, až se vám začne zmenšovat... (mluvím ze zkušenosti). A k dotacím - pokud jste závislí jen na "slábnoucím pramínku od ČSTV", tak je to smutné - o to víc, že cestu v získání více peněz vidíte v uvazování sympatizantů ve svazu.
-------------
K jádru pudla a zdárnému ukončení diskuse:
Respektuji právo SSPS na určování vlastních pravidel a to včetně udělování interních DID. S radostí využívám svého práva neúčastnit se (viz. Djihad). A všem zúčastněným děkuji za osvětlení pojetí a principů myšlení ve sportovním mushingu  :)
« Poslední změna: 06 Říjen, 2009, 22:42 od Qba »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #22 kdy: 07 Říjen, 2009, 06:11 »
 :D to Qba : co my si bez tebe (jediný osvícený) teď počnem  :-X
 Óm mani padme húm... ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #23 kdy: 07 Říjen, 2009, 07:35 »
Qba:
Tvoje reakce je myslím velmi poučná.
Připomínky o lepší viditelnosti řádů a odstranění nefunkčních klubů vedu v patrnosti.

O uzavřenosti "našeho kroužku" si může udělat každý svůj názor:
Ze 14 závodů na suchu v letošním termínovém kalendáři je 13 z nich otevřeno pro závodníky bez licence.
Jen na jediný závod (MR) je účast omezena jen pro závodníky s licencí.

Přeju hodně fajn km se psy všem s licencí i bez licence ! :)

P.S.
Doufám že se přece stavíš na Tři Studně i nezávodně, nové trendy bych si moc ráda poslechla...  ;)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #24 kdy: 07 Říjen, 2009, 09:55 »
Hele Qba, hezky jsme se do Tebe pustili ne? Držíme za jeden provaz jak Romové, ještě jsme Tě nepřesvědčili že stojí za to se s námi družit? No asi ne, tímhle způsobem určitě ne.
No já jsem taky samorost co běhá se psy po lese, ale tyhle lidi spojuje nejvíc co si dovedeš představit společný zájem o psy a běhání po lese. Jo a není to jen o tom závodění, ale spousta z nich to má i o romantice. Také o poučení, o pokoře, o zkušenostech a o tom aby si třeba svému psu milovanému, neuváženým konáním ublížit nestačil.
Tak se zdravě naser a přijeď nám to ukázat. No a když dáš flašku můžeš sedět i u NAŠEHO stolu.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #25 kdy: 07 Říjen, 2009, 11:15 »
Citace
Respektuji právo SSPS na určování vlastních pravidel a to včetně udělování interních DID.

Takže teď už jen ze slušnosti reakce na vyřčené otázky:

  • Djihade: díky - kloubouk dolů  8) zdravě se nasrat ale nehodlám  :)
  • Martine:
    • Jo, je to Pionýr (má-li někdo předsudky o této organizaci, prosím o založení nové diskuse někde jinde).
    • Zastřešení nerovná se nutnost být členem když se někdo chce účastnit akcí - máme i několik dlouholetých "nečlenů", jejichž rodiče mají třeba právě kvůli předsudkům problém s členstvím, ale na akce děcka pouští, poněvadž přijíždějí spokojené. Dokonce ani vedoucí (organizátoři) nemusí být vždy nutně členy - byť jako členové by měli dost výhod.
    • Ne, tady mi nevadí být členem - třeba proto, že jsem tu vyrostl... anebo že je tu překvapivě značná míra svobody. BTW:oddíl už jsem předal - proto třeba mám teď čas i na psa  :)
    • Sorry, ale srovnavát "oddílovou" záležitost se sportovní můžu - několik let jsem jezdil divokou vodu (polozávodně, t.j. jezdili jsme na závody, ale jen proto, že tam byla zajímavá "trať" - výsledkovka nás nezajímala a těm, co šlo o vteřiny se samozřejmě uhýbalo), nejdřív jako člen, pak jako nečlen - všem to bylo buřt, v autobuse to bývalo 50:50.
    • Můžeš mi prosím nějak porovnat míru zodpovědnosti majitele jednoho psa ku míře zodpovědnosti vedoucího za 20-30 dětí, které máš na triku? Celoročně (týdně schůzky, měsíčně výpravy, zimní i letní tábory, ...). Stačí jednoduše - třeba kdo má větší míru zodpovědnosti a je blíž potenciálnímu průseru...?
    • "Sport se zvířaty je extrém"... to je tady taková mantra, koukám. Když jdu se psem (se zapřaženou kárkou) centrem města, mám za něj taky zodpovědnost, nemyslíš...? Mohl bys mi opět prosím porovnat míru rizika při průchodu náměstím s tažným psem ze samoty ku míře rizika na závodní trati s minimem účastníků i diváků ve většině její délky?
  • HeloL - nevytušil jsem, co je sarkasmus a co ne, tak jen: na kolik závodů můžu s pulkou bez DID? Podle mého porozumění řádům a směrnicím na žádný, protože všechny jsou na sněhu a tudíž automaticky I. anebo II. třídy... :-\
  • VencoN - taky Tě mám rád   :-* :P

Všechny moje otázky jsou řečnické - odpovědí netřeba.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #26 kdy: 07 Říjen, 2009, 12:02 »
  • Podle mého porozumění řádům a směrnicím na žádný, protože všechny jsou na sněhu a tudíž automaticky I. anebo II. třídy... :-\

Ano, v posledních letech v zimně je snaha každý aspoň trochu standardní závod zařadit do seriálu MR. (aby byly nějaké výsledky v případě špatných sněhových podmínek)
Na druhé straně - pořadatelé často otevírají tzv. turistické kategorie a tam je start možný i bez licence.
Je to o domluvě.

Docela by mne zajímalo, kolika lidem (mimo tebe :) ) ta zimní potřeba licence vadí, zda má smysl nad tím přemýšlet

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #27 kdy: 07 Říjen, 2009, 17:18 »
Qba:
Mam RZT ( licenci ) 7let. Karticku jsem dostal az na nejaky vetsi zavody mimo republiku ( karticku jsem uz ztratil - SORRY! ), nikdy jsem ji ale nepotreboval. Doma ani venku. Ze jsem v nejakem klubu fakt ani nevim, ze mam licenci taky ne. Nikomu nic neplatim a vlastne ani klub nepotrebuju. Pokud vim, funguje tak vetsina lidi. Pokud se plati prispevky, tak ti zase klub napr. proplaci startovne apod. Aspon pokud vim, tak direktivne se zadna druzba nikde nenarizuje ::)
Porad nevim, co resis. Prijed na zavody, predseda /Hela/ti da testy ( aspon to tak bylo se mnou ). V klidu si najdes odpovedi v radech. Co nevis, tak se ti poradi. Stejne nebudes vedet uplne vsechno, tak jako vetsina. Predseda klubu ti to zkoukne, pripadne ti vysvetli nejaky veci proc to tak je a podepise. Jde o to, abys mel potuchu, co je napr. zlutej terc, apod. ...to abys dobre trefil ten parez v pravo... ;D ;D ;D

Prijde mi, ze dost hresis na benevolenci poradatelu - ze te vlastne nechaji startovat jen tak. Nebo spis vubec nevis, co komentujes, to spis. Ver, ze pul minutu po tobe klidne odstartuje tym, co je ve srovnani s tebou ( znam to z vlastni zkusenosti ) tvor z jiny planety, kteremu treba i o neco jde. Navic ( pokud budes mit zrovna doma nahodou dobryho psa  ), tak pujde o slusnej adrenalin. Proto aspon trosku musis neco vedet.

...a motat do toho pionyra...,...tak jsme snad uz trosku jinde,ne?!

Nezamenuj RZT a DID.

Cau Tobi

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #28 kdy: 07 Říjen, 2009, 17:58 »
Tobi nezaměňuj RTZ a DID!
RTZ dostáváš každý rok novou je to víceméně poznat podle toho, že začínají dvojčíslím letopočtu, pokud jej nemáš nejsi v žebříčcích MR, ale na závody můžeš protože máš DID, no a DID máš stejnou od svého vstupu do svazu, nafurt.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: DOTAZ: podmínky startu na závodech
« Odpověď #29 kdy: 07 Říjen, 2009, 18:04 »
jo aha... aspon vidis, jak to vsechno potrebuju... ;D :D ;)
Ja to zamenil s REGISTRACI DID ( viz. posledni prispevek v casopise )
Hoj