Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nonstop příprava

Autor Téma: Nonstop příprava  (Přečteno 3971 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Nonstop příprava
« kdy: 22 Prosinec, 2008, 11:11 »
Zřejmě to ti nadšenci myslí vážně a první český Kanada nonstop běh bude. (Norové maj taky Finnmarkslopet) Nevím na čem, protože sníh bude asi všude, jen ne u nás. Teda kromě Liberce. Pokud plánujete dovoz uhlí na únor, raději se předzásobte, protože v té době o náklaďák neškrtnete.
 Ale štěstí přeje připraveným a proto jsme i já a můj tým podnikli včera již druhou přípravu na sněhu včetně bivaku. Majitelé yorkšírů   nemají pro mě obvykle pochopení a proto jsem start naplánoval až po 23. hodině. To už spí i yorkšíři. Muž, střežící vjezd na parkoviště se s fingovaným zájmem vyptával, kamže to s těmi psy jedu a kdy se vrátím. Asi tajný agent s krycím jménem Krnap. Statečně jsem mlžil.  Nakonec to vzdal a nechal nás zaparkovat.  Zadarmo. Je 23.20 a vyrážíme po centimetru ujetého sněhu na trať. Se stoupající nadmořskou výškou mizí černé fleky asfaltu a začíná pravá zima. Mám čas si to vychutnat. Až k odbočce na desítku je to stále nahoru a o takový luxus jako je kopec se nepřipravím nějakým pitomým dloubáním. Krása, paráda, hory! Ve sjezdu ke Kolínské boudě mě hned vedle tyčového značení  trochu zaskočí dvojice dopravních značek. Zákaz vjezdu nad 2,5 t a maximálka 15 km/h. Schválně nebrzdím, neb obrázky z radaru bývají opravdu vydařené. Na Černou horu je čerstvě vyžehlená běžecká  stopa. Jsem první hned za rolbou, běžkaři by jistě pukli závistí. Snažím se stopě vyhýbat, ale naštěstí psi pochopili, že vedle je to lepší. Lopatka je připravena v pouzdře na boku saní okamžitě odklidit jakoukoliv poskvrnu na panensky bílém sněhu. Konečně dojíždím na svůj oblíbený bivak. Neřeknu kde, příště by tam mohlo být již obsazeno. Jsou dvě hodiny ráno. Sundám postroje, nakrmím a napojím psy, ti okamžitě uléhají. Já se snažím také ulehnout, ale po igelitové plachtě pod karimatkou stále sjíždím do údolí. Přivázal jsem ji tkaničkama od bot k haluzi a nařídil mobil na 3.30.
Jedu tramvají č. 9 a nějakýmu debilovi zvoní v kapse mobil. Zrovna míjíme kavárnu Slávia. Kávička a dortík. Zdali se tam smí i kouřit? Naproti je Nároďák, ale ten mě nevzrušuje. Pod stropem, kde obvykle sedím, mají vždy strašně přetopeno a já tam usnu. Vyhozené peníze a kultura v trapu. Zas někomu zvoní mobil. Zuřivě se začnu zmítat ve spacáku a hledám toho hajzla. Ejhle, kde je moje Vltava ? 4 hodiny ráno. Evidentně jsem teď nejslabší článek týmu, protože psi se oklepávají a koukají na mě, co jako bude dál. Nechce se mi vstávat, ale nonstop je nonstop. Startujeme do prudkého kopce a mám co dělat, abych se držel saní. Již jsem vzhůru. Za chvíli je ten úprk přejde. Vjíždíme do husté mlhy a mám problém určit naši přesnou polohu. Vidím akorát bílé prdele zadáků. Blikající návleky na postroje zůstaly doma. Nechtěl jsem plašit zvěř a Krnapáky. Nevím, jestli je Krnapák s velkým K, ale potkat je můžete kdykoliv a kdekoliv, takže raději velké. Odpoledne dávali film o Hančovi a Vrbatovi. O mě by nikdo nic nenatočil a tak  nechávám navigaci na psech. Začali jsme klesat a pokud jsme tam, kde jsme asi měli být, tak tam je to do kopce, ale věřil jsem jim. Konečně rozcestník. Sice nevkusně ověšený barevnými  žárovičkami, ale budiž. Nebyl to rozcestník. Zaparkovali jsme před vchodem do Tetřeví boudy. Měli zavřeno. Nad Tetřevkama leží ve stopě velká ropucha. Asi tuhá, protože neuskočila. Opravdu. Grog i s termoskou zůstal doma. Míjíme ropuchu a začíná hustě mrholit. Nebyla to ropucha, bylo to znamení. 100 % vlhkost. Po téměř nepromokavé bundě mi stéká voda na promokavé kalhoty. Funkční spodky ji přivádí až na kůži. Asi je mám obráceně nebo výrobce netušil, že je budu nosit deset let. Jediné co vodu nepustí jsou nové goretexové  rukavice. Předčasně rozbalený vánoční dárek od nejmenované Ctitelky. Děkuji. Majitelé nevodotěsných čelovek by asi měli problém. Z čepice mi stéká voda do očí a nezadrží ji ani husté obočí.  Přestávám vidět. Najednou prudké klesání a saně zahnuly doleva.. Asi odbočka z desítky. Sjíždíme k parkovišti. Centimetr sněhu na silnici odplaval někam do údolí a k parkovišti dojíždíme po asfaltu. V tom psi zahlédli nějaký pohyb a posledních 200 metrů unavená smečka startuje v prudký sprint. Simulanti. Guma z dečky se začíná škvařit a z rajčáku je za chvíli neškodné zařízení. Míjíme přívěs. Boudičky, boudičky ! Řvu nesmyslný povel, protože jsem ho niky před tím nepoužil. Mám propadlou pojistku. Zázrak. Lídři zabrzdili tak prudce, že přišli o poslední zbytky drápků a stočili to k přívěsu. Je 6.10, ale mé útrapy ještě nekončí.
Rychle všechno sbalit a stavím u Benziny ve Vrchlabí. Těším se na dobrou kávu. Přivítá mě mladá, krásná slečna a i přes časnou ranní hodinu se usmívá. Poručím si cappuccino se skořicí a toustík. Asi zmáčkla blbej knoflík. Kouká na dno kelímku, kde je centimetr nápoje a povídá, já vám to dotočím – teplou ? Nečekala na odpověď a pohnula pákou vodovodní baterie. Kelímek byl plný. Rozhodil ji pohled do mého užaslého obličeje a k toustíku si přirazila 3 kačky a ke kávě, asi za teplou vodu, 2. Nevzmohl jsem se na odpor, zaplatil, popadl kávu s toustíkem a vyrazil ke dveřím. Již s pláčem v hlase na mě volá – promiňte, já kávu nepiju. Odpustil jsem ji. To by se ve Slávii stát nemohlo !
« Poslední změna: 23 Prosinec, 2008, 05:46 od akim »
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Nonstop příprava
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosinec, 2008, 11:58 »
Pěkný   8)

Pospa

  • Host
Re: Nonstop příprava
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosinec, 2008, 14:10 »
Seš teda fakt dobrej něco podobného jsem zažil na bajku ale ze psama ještěne ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nonstop příprava
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosinec, 2008, 18:48 »
 :D Jirko ty jsi básník (Šabach hadr)   :D už dlouho jsem se u mushingu takhle pěkně nezatlemil  :D úplně tě vidím  :D
docela se mi vrátila nálada (po těch sračkách, co v nich jezdím...) jěště , že po hulákání " boudičky , boudičky  :D " na tebe nevybafla Bára Boudová.... ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

sarka

  • Host
Re: Nonstop příprava
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosinec, 2008, 18:56 »
Venco, já vůbec nevím o jakých sračkách mluvíš? Doufám že nemáš na mysli ten vlahý deštík,co se snáší u nás?


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59304
  • Karma: +0/-0
Re:Nonstop příprava
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopad, 2023, 12:17 »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59304
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59304
  • Karma: +0/-0
Re:Nonstop příprava
« Odpověď #8 kdy: 04 Únor, 2024, 05:31 »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru