Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nespokojenost sousedky

Autor Téma: nespokojenost sousedky  (Přečteno 15787 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #15 kdy: 26 Říjen, 2011, 16:33 »
No myslím, že nějaká i opravdová alergie sousedky není rozhodně relevantním důvodem pro oprávněný požadavek odstranění psů.
To bych také mohl třeba požadovat pokácení březové aleje u domu protože jsem alergický na jejích pyl, odstranění koček v nejbližším okolí z toho samého důvodu a sousedi by měli pěstovat jen mnou schválené plodiny na které nemám alergii. Jo a na jednoho souseda jsem také alergickej  ;) , tož by se měl odstěhovat také... (to by bylo super!)

No uvidíš jak se k tomu na úřadě postaví a co budou případně chtít, ale asi nic moc. Pokud to máš takto v pořádku a nedochází k nějakému porušování zákonů a vyhlášek (což v případě alergie asi těžko) tak to bude jen v rovině nějakého zbožného přání.

Ať si nechá předepsat léky proti alergii a bude klid... určitě to vyjde lépe než nějaké zbytečné tahání po soudech a vyřeší to nakonec i tu pravou příčinu alergie což klidně může být i skrytá plíseň někde v jejím obydlí, nebo okolí.

ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #16 kdy: 27 Říjen, 2011, 15:17 »
Během těch let co mam psy jsem ale videla dost připadů, kdy lidi nakonec psy dali pryc.  Mozna to bylo kvuli útekum, ktery nastestni moje hodny holky nedelaji.

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #17 kdy: 03 Listopad, 2011, 18:54 »
Tak mame za sebou sezeni u obce. Sousedka tam opravdu jako hlavni duvod uvedla alergeny širici se do ovzdusi. Jako dukaz uvedla to, že když vyjde na zahradu, oteče. A otekla i tom jednani, pry ty psi alergeny trousím i tam.  Pry jiz takto trpi 5 let a dosud patrala cim to muze byt a ted na to prisla.
Pozadala jsem o předloženi dukazu

Co myslite, muze obec rozhodnout bez predlozeni dukazu, jen na zaklade tvrzeni,,, no 6 psů v sousedství, to je přece jasny,,,

Manzel se boji toho, že se s náma bude soudit, ona se soudila už  s firmou co jim delala okna, pry nejdou umyt..no a on se boji toho, že když soud prohrajeme, budeme jeste platit soudni vydaje. ( nastesti se zminila o tom, že podavaji dalsi stizntost na druhe sousedy, protože jim zaslepili nejaky kanal, takze se dostavaji do pozice vecnych stezivatelu). 


tereza v.

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #18 kdy: 03 Listopad, 2011, 19:34 »
To je přece strašná hloupost, sousedka Vám nemůže přikazovat, zda můžete chovat psa/kočku. Jak by to tady vypadalo? Pokud je alergická na psy, tak musí začít zobat léky nebo se odstěhovat. Její alergie je její problém, ne Váš.
Každopádně chápu, že je to nepříjemné a stresující. Očividně je to podlá osoba věčně hledající nějaké problémy....snad si brzy nabije hubu. Přeju pevné nervy

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #19 kdy: 03 Listopad, 2011, 23:29 »
Co myslite, muze obec rozhodnout bez predlozeni dukazu, jen na zaklade tvrzeni,,, no 6 psů v sousedství, to je přece jasny,,,

Obec není soud, tudíž její pravomoci jsou značně omezené. Občanský zákoník jí ale umožňuje nařídit obnovení tzv. pokojného stavu. To se ale Tvého případu nejspíš netýká - bo stav trvá již 5 let.

Tady je citace o institutu zásahu do pokojného stavu z http://www.epravo.cz/top/clanky/sousedska-prava-22035.html, další si případně vygoogluj sama:

...
Správní orgán se přitom v řízení vůbec nezabývá otázkou, zda zásah do pokojného stavu byl po právu nebo v rozporu s ním. Zjišťuje pouze, zda byly splněny podmínky požadované občanským zákoníkem pro rozhodnutí. Tyto podmínky jsou dvě, a to zřejmé porušení pokojného (posledního) stavu a existence pokojného stavu (poslední pokojný stav před zásahem). Případné právo dotčeného souseda uplatnit případnou soudní žalobu (viz. níže), tím dotčeno není. Návrh na zahájení řízení může být podán buď jen u obecního úřadu nebo jen u soudu, nebo zároveň u obecního úřadu a u soudu, anebo nejdříve u obecního úřadu a poté, a to i v průběhu řízení správního, u soudu, anebo konečně nejprve u soudu a poté u obecního úřadu. Obě řízení mohou tedy pokračovat paralelně vedle sebe a nezávisle na sobě.
...


Hlavně nic nepodepisuj, na nic nepřistupuj a případně se poohlédni po nějakém právníkovi - ať neuděláš zkraje botu, na které by Tě posléze dostali. Měj v kupě všechny povinnosti chovatele a ať Ti teď někdy nezdrhnou psi... A drž se.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #20 kdy: 04 Listopad, 2011, 08:11 »
Kubo - To je zajimave - prevedeno na nas

...obnovení tzv. pokojného stavu
- to by se dalo chapat tak, ze kdyz psy mam 15 let a projevuji se porad stejne, tak má pripadny novy soused smulu? :) .. je to pokojny stav?

Zda se mi ze je tam dulezite -
nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek

Pak ta primerena mira bude predmetem dokazovani?

(stejne myslim ze hlavni je se snazit o kompromis a reseni..) .. teda mozna ne v pripade Ufo..to vypada jak extremni sousedka stezovatelka


Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #21 kdy: 04 Listopad, 2011, 10:19 »
Při jednání sama sousedka říkala, že volala na hygienu a chtěla aby došli změřit výši alergenů u nich na zahradě a tam jí zdělili, že takovato měřěni nejsou v jejich kompetenci.
1)Vite nekdo prosim, zda existuje nekdo, kdo provadi takovato měřěni a jehož měřění je pro soud bráno jako důkaz? Jinak měrěni prašnosti, pachu atd.. se neobavam. Navic tu jsme jak na větrné hůrce.

2) Když se dejme tomu sousedka rozhodne dat vše k soudu ted v listopadu, za jak dlouho se dá očekavat stání? v řádu měsíců?


Helo, jak jsem pochopila, obavas se, že váš sousední dům koupí nějaký blb a začne si stěžovat, co? Přeju atˇ vám vyjde bezproblematický nový soused. Ja jsem babku třeba půl roku ani neviděla, zdálo se být všechno v pohodě a najednou  bum.

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #22 kdy: 04 Listopad, 2011, 10:29 »
...to by se dalo chapat tak, ze kdyz psy mam 15 let a projevuji se porad stejne, tak má pripadny novy soused smulu? :) .. je to pokojny stav?

Nejsem právník, ale podle mě by se to tak dalo chápat - pokojný stav je ten, který byl před nějakým činem, který jej narušil. Tedy že nový soused má smůlu bo to kupoval a psi už tam (léta) byli.  A nejlépe to při koupi to bylo zřejmé. Tudíž třeba v Tvém případě taková cedule na vratech "psí farma" nebo "musherský klub" umístěná ještě než to sousedé prodají, by Ti mohla dát dobré karty do ruky pro budoucí spory. Ale to se týká jen jednání na obecním úřadě - protože ten řeší právě a jen pokojný stav (viz definice v předchozím příspěvku). Soudní jednání to myslím naopak neřeší vůbec a kouká na podstatu sporu.
Navíc potenciální noví sousedé budou hned vědět na čem jsou (když to budeš mít napsané na vratech). Sice tím možná trochu rozladíš stávající majitele, kteří to prodávají, ale... Já bych to udělal.

Zda se mi ze je tam dulezite -
nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek

Pak ta primerena mira bude predmetem dokazovani?
Ano. A posudků od soudního znalce. Přesněji spíš znalců, protože si nejspíš každá strana zaplatí jednoho a podle toho nejspíš vyzní i posudky...  :-/

Hele - ale nejsem žádný právnický Einstein... Ber to s rezervou a případně to prober zavčasu s někým, kdo se tím živí a bude Tě případně zastupovat



Pro Ufo:

Hlavně nebuď přehnaně aktivní... Nikoho bych nesháněl, nic bych nezařizoval. Chovej se suverénně = tak, že jsi nic neporušila, že z Tvé strany je všechno v naprostém pořádku. Nenech se zatlačit do pozici, kdy se budeš defenzivně obhajovat. Pokud si někdo chce nechat změřit výši alergenů, tak ať se stará sám - nedělej jim poskoka. Oni Ti musí dokázat, že jsi něco porušila.

Ono to, že se celá věc projednává takhle formálně, má i své plusy - je zřejmé, že tam je nějaký spor a tudíž by to mohlo trochu demotivovat od házení otrávených buřtů. Bo by bylo dost jasné, kdo je asi házel...
« Poslední změna: 04 Listopad, 2011, 10:35 od Qba »

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #23 kdy: 04 Listopad, 2011, 10:39 »
Já nic shanet nehodlam. Dukazní povinnost je na strane sousedky, to ona musi dokazat, že ty alergeny jsou od nás. Než jsme zacali jednat o psech, v klidu jsme si popovidali o mé nové práci, ona zas o tom jak u nich probihala kolaudace, sousedka prohlasila, že proti nám osobne nic nema , že jsme slusna rodina :o, že ji vadi pouze ty alergeny.

Já jsem na tom jednaní říkala, že se obávám toho, aby mi psy neotrávila a ona prohlasila, že by nikdy nic takoveho neudelala, navic by bylo ted jasne, na koho by padlo hlavni podezření. Ono je to spis tak, že je to vcelku slusna pani, co nema co delat a tak řeší pitomosti.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #24 kdy: 04 Listopad, 2011, 11:44 »
hele, a když opuchla na tom ouřadě, nenapadlo vás, že by to mohla bejt alergie na blbost?

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #25 kdy: 04 Listopad, 2011, 15:09 »
No já bych byl zvědavej hlavně na to prokázání psích alergenů v ovzduší. Pes není kytka aby trousil "pyl" v takovém rozsahu, aby to bylo měřitelné v exteriéru. Takže pokud se z tvých psů viditelně nepráší :-) a nelítají k sousedům chuchvalce chlupů, tak si nedovedu představit jak a kdo tohle bude měřit s takovou průkazností, aby to obstálo u soudu. A také kdo tohle přijme jako důvod k soudnímu nařízení odstranění psů (analogie s žádostí o pokácení stromů které trousí vysoce alergenní pyl (bříza atd...), s tou vás z úřadu se smíchem a ťukáním si na čelo za vašimi zády vyhodí) to by byl také pěkný námět do televize...

Jestli je sousedka tak extrémně citlivá, že je alergická na psy vzdálené desítky metrů a ještě ve venkovním prostředí, tak by se měla předně léčit ona. (ať si koupí balík Zyrtecu a dá pokoj)

Tohle mi připomíná scénu z komedie Kulový blesk jak se tam ta jedna babka na poslední chvíli odmítla odstěhovat a že na to má právo, že to říkala Božka a ta to musí vědět, protože uklízí na úřadě. Takže milé paní asi nějaká chytrá kamarádka poradila tuto koninu.

No až paní zjistí kolik takové posudky stojí (pokud je vůbec někdo dělá) tak ji to možná přejde... Už jen lékařské zjištění konkrétních příčin alergie je běh na dlouhou trať s často velmi nejistým výsledkem.

Ale s takovýma sousedama bych se raději pojistil u DAS www.das.cz , protože když to nebudou psi, tak si jistě zase najdou jinou záminku pro spory. (viz. ten spor o to umývání oken).


Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #26 kdy: 04 Listopad, 2011, 15:58 »
Pár věcí o alergenech... (různé citace)  z nichž je zřejmé, že venku může takové alergeny člověk chytit jen přímým, nebo jen velmi těsným kontaktem a že mnohem pravděpodobnější je alergie "kočičí" (taky ji mám, ale jen v místnosti, nebo při přímém dotyku) než psí.


Kočičí, psí a další zvířecí alergeny

Kočičí alergeny jsou velmi agresivní, to znamená, že jich stačí malé množství k senzibilizaci nebo k vyvolání záchvatu astmatu. Alergeny se vyskytují ve slinách a výkalech, a protože kočka velmi dbá o svou osobní hygienu, přenáší alergeny do srsti. Alergeny jsou to velmi malé a snadno se dostanou se vzduchem až do plic. Proto jsou spíše vyvolavateli astmatu než jiných alergických potíží. Častá je i okamžitá reakce - pálení a slzení očí. Protože jsou lehké, dlouho přetrvávají v ovzduší a v bytě, až půl roku poté, co nás kočka opustila. K alergickým projevům může dojít i při pouhém vstupu do místnosti, aniž by došlo k přímému kontaktu dítěte s kočkou.
Kočičí alergeny byly identifikovány ve všech prostředích, kde pobývají lidé. Majitelé koček jsou chodící zásobárnou kočičích alergenů, takže je nacházíme i v ovzduší školek, škol, ale i nemocnic a dopravních prostředků, i když v mnohem menší míře než v domácnostech, kde kočka žije.

Psí alergeny jsou obsažené ve výkalech a slinách, ale i v srsti psů. Z posledních výzkumů se usuzuje, že nejsou tak nebezpečné jako kočičí. Ještě méně se toho ví o alergenech malých hlodavců chovaných doma - křečků, morčat, myší, ale je pravděpodobné, že mohou být jednou z příčin alergických obtíží bud’ zvířata samotná, nebo krmivo pro ně.

Rybičky a želvy jsou považovány za nejméně rizikové, ale pozor na jejich živou i sušenou potravu.



Zvířata

Kočičí alergeny ze slin nebo kůže představují velké nebezpečí. Jsou velmi malé a lehké, navíc mají dlouhou životnost. Alergen kočky přetrvává v domácím prostředí až 6 měsíců po odstranění zvířete z bytu. Lépe je kočku do domácnosti alergika vůbec nepořizovat.
Psí alergeny pocházejí ze slin, kožních šupin a moče. Kupodivu nepochází z chlupů. Není tak rozdíl mezi dlouhosrstými a krátkosrstými psi. Alergeny drobných hlodavců, jako je křeček, morče, myši, krysa a potkan, jsou častou příčinou alergizace dětí. Alergenem je srst a moč.



Alergeny zvířat

Zdrojem zvířecích alergenů není přímo zvířecí srst, ale alergeny na ní ulpívají a chlupané kožíšky domácích miláčků pak fungují jako výborné `transportéry`. Zvířecí alergeny také znečistí malé částečky jemného prašného aerosolu, který pak vdechujeme. Zvířecí alergeny jsou malé a lehké, zůstávají tedy po rozvíření v ovzduší dlouhodobě i více dní, mohou způsobovat zdravotní potíže i při pouhém pobytu v místnosti, aniž by byl prach zvířený.

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #27 kdy: 04 Listopad, 2011, 16:36 »
S paní bych tuto etapu sporu zatím vyřešil tak, že bych jí řekl že ať odborně a kvalifikovaně prokáže co jí a v jakém rozsahu vadí a jakých hodnot (dle příslušných norem) se má dosáhnout a potom že můžeme případně hledat nějaké řešení, jinak těžko mohu dělat nějaká účinná opatření. Že jsem přesvědčen, že problém není na mé straně a že dodržuji vše, dokonce i víc než je požadováno.

A takto bych se hájil i při předvoláních a třeba i u soudu.

Zkrátka že dodržuji maximálně v rámci svých vědomostí a možností normy pro chov zvířat atd... a nebudu přece provádět složitá nákladná opatření, nebo dokonce chov likvidovat jen na základě nějakého nekvalifikovaného laického názoru, který může být navíc i zcela chybný.

Minimálně mě nikdo nebude moci obvinit že jsem nechtěl situaci řešit.

HOWG  ;)

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #28 kdy: 09 Listopad, 2011, 22:00 »
Děkuji všem co mi poslali povbuzujici maily, přišla odpověd z mesta, ( ani se u nas nebyli koukat) že se žadost o zrušeni chovu psu zamita, z duvodu nedostatecnych dukazu.

Pro HeluL, ano, psali, že jelikož zde bydlime 6 let, nejde o naruseni pokojneho stavu, protože chov psu zde jiz je zaužívaný.

A pro ty co se v mailu ptali jak to mám s prací, tak mám práci ve zverimexu. Vypada to, že katastofický scénař se nekoná.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #29 kdy: 10 Listopad, 2011, 09:15 »

A pro ty co se v mailu ptali jak to mám s prací, tak mám práci ve zverimexu. Vypada to, že katastofický scénař se nekoná.
esli v tom zveráči máte i tera zvířata, tož ti mohu pomoci se trochu "dovzdělat"(poslat základní odkazy na chov u vás držených druhů)
aby to nebyla tragédie - jak tomu u 95% zveráčů je...
čus
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.