Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nespokojenost sousedky

Autor Téma: nespokojenost sousedky  (Přečteno 15789 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ufo

  • Host
nespokojenost sousedky
« kdy: 08 Srpen, 2011, 23:31 »
Dnes se u nás stavil sousedčin vnuk a rozpačitě nám zdělil, že babička by s náma chtěla mluvit. Začala jsem tušit a rozhovor vše porvdil. Vadí jí psi. Vadí jí ležící psi na zahradě, kterou sečeme kazdy tyden a ma pekny travnik,protože kontaminují vzduch alergenama a ona ma z nich alergcikou reakci.A to maji zahradu oddelenou svym domem od nás. 
 A pry smrdí. Vnuk sousedky trvdí, že on nic necítí a že babička jak se nudí tak vymyšli blbosti a že není už zcela příčetná. No ale oficiálně to neřekne. Babka je general,smrdí jí celá rodina a říká že psi cítí i ze salatu  ze skleniku. Kluk tu skoro brecel, je to dospely chlap a popisoval, jak babka prohani celou rodinu.

Babce jsem řekla, že provedu generalni uklid ve vybehu ( 100m od jejich domu) ale at pozve hygienu a at dalsi řeší oficialní cestou. Že je mi lito, ale kvuli tomu že si vzala do hlavy že jeji zdravotní potíže muzou moji psi. Tvrdila že hluční nejsou,ale že je cítí když se pohybuji na zahrade. Psi češu a koupu a nikdo jiny  z jeji rodiny je necítí a ani jim nevadi. Jenže to řeknou mě šeptem a hlavne to neřikejte babičce.

Takže co bude nasledovat? Prijde vyterinarni sprava, hygiena, jak obec? Pocet psu na osobu u nas neni omezen, ockovano mam dnes, veterinař rikal že ani nejak zvlašt uklizet nemusím, že stav je vyhovující,psi čistí a hluk nedelaji, ale stejne mam po nalade.

Bulím tu jak želva. protože mám pocit že skončilo bezstarostné období a bojím se aby to nebyl konec psů. Vnuk trvdí, že mi je babča neotráví, taková že není. Co mám dělat?
Šárka Mik

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpen, 2011, 00:13 »
prober si to se starostou. To je "styčný důstojník" s dalšími orgány.

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpen, 2011, 01:44 »
Není to tak dávno,co sem řešil něco podobnýho..Byla to hlavně stížnost na hluk(při mým příchodu a sem tam po odchodu-pár minutek...)vyřešil sem to tak,že sem celej dvůr relativně předělal,zvýšil kotce,vyrobil nový boudy,na jeden plot natáhl stínící síť aby soused nečuměl jak se tam válím se psama po zemi..pozval veterináře.kdo nebyl očipovanej tak dostal čip,vystavil sem nový očkováky na sjednocený datum..ampule proti blechám a klíšťatům..provedl veterináře psincem a ten mi napsal papír,že všechno je v naprostým pořádku..ten teď dám starostce a nikdo mi nic nemůže..otrávit si je nedovolí protože ví,že by byl hlavní podezdřelej..myslím že tu někde psala Hela v podobným případě,že hygiena může změřit i hlučnost ale pro překročení by si musela mít hodně psů..a jestli jí něco smrdí,tak ať si nedýchá pod nos..:-)

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpen, 2011, 06:25 »
Takže myslíš že bych měla sama začít jednat? Ten kluk u nás byl skoro do pulnoci a mě ho bylo tak líto, no ona ma hlavni tezi tu, že jak jeji rodina chodi po jejich zahrade, oddělené od naší zdí, tak načachnou těma psama a oni jí pak smrdí doma. S psychycky nemocnym člověkm se težko domlouvá. Když jse m u ní byla, opět jsem si vyslechla 30 starou story, jak jim ulbižovali minuli majitele a oni dodnes nemaji kvuli našim predchudcum zkolaoudovano.

davam odkaz jak to u nás vypada. http://mikolaska.rajce.idnes.cz/Kveten-cerven_2011/#Kveten-cerven_2011_120.jpg  Když nejsem doma, psi jsou ve vybehu 10 m za barakem a sousedka bydli jeste blíže do ulice. Nejhorší je že já nemám co zlepšit. Nebo je ta trava malo zelena a olbloha málo modrá, co já vím..
« Poslední změna: 09 Srpen, 2011, 10:23 od admin_tombru »

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpen, 2011, 06:29 »
Odkaz nějak nedopadl jak měl, je to 9 fotka od konce

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #5 kdy: 09 Srpen, 2011, 08:54 »
tak ono když člověk chce,něco si vždycky najde..každopádně pokud začneš nějak jednat,hned to bude vrhat lepší světlo pro okolí nebo nějakej místní úřad..mou starostku za mlada pokousal pes,takže to nebylo jenom tak..ale pochopila že nejsou zlý..ono asi taky není jednoduchý sousedit s huskounama a mít klidnou noc..:)tenkrát mi tady poradili to samý...přebrat iniciativu,začít to nějak řešit a nechat si na to napsat papír..sousedka vás nebude mít ráda tak jako tak..ale nic vám v podstatě už nemůže..

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #6 kdy: 09 Srpen, 2011, 09:20 »
Určitě zajdi ty sama za starostou a vysvětli mu situaci, zeptej se co by ti doporučil. Starosta je obvykle taky jen člověk a chce mít klid :), proto buď stručná, zas ho moc nezdržuj :)
Jen pokud tě dobře nezná, vem s  sebou pár diplomů, ať je jasné, že jsi aktivní sportovec. Stučně shrň jak o psy pečuješ (předpokládám že poplatky platíš za všechny).
Projev vůli situaci řešit, ale tak, aby psi zůstali. Domluvte se co podnikneš v rámci dobrých sousedských vztahů (např. viz tomek). Podnikni to nebo aspoň začni.

Když paní bude mít ještě nějaký problém, zopákni jí na čem jste se se starostou domluvili, jak jsi psy zajistila, co pro ni dále děláš.. dále ji odkaž ji na starostu a konči velmi slušně debatu.
Dokud nebude riziko že psům ublíží..
« Poslední změna: 09 Srpen, 2011, 09:25 od HelaL »

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #7 kdy: 09 Srpen, 2011, 09:38 »
Díky za rady, už jsem se trochu uklidnila. Pomohlo k tomu i to jak jsem si představila, jak to co říkala mě,  přednáší jako stížnost. Ona odkyvala že na zahrade ani ve vybehu nejsou hovna, že nemame okolo baraku bordel aby se tam drzely krysy atd.. Jediny co mě  dnes napadlo, byla asi tři mesiční změna krmení, měla jsem susené maso od Falca a psi  z něj meli řidší smradlavy hovna. Dokrmila jsem to a mesic uz jedu zas na Vetamixu. Pak muzu premistit postroje a voditka na druhy konec zahrady.
Starostovi jsem napsala, co se děje a že je možne kdykoli videt naší zahradu i vybeh a psy  z vedlejsi louky . Nevite jak je to s event. novou vyhlaskou? Muze mesto na pozadani sousedky uzakonit kolik psu smim mit? 

O klidne noci-- psi jsou zitcha. Oni nez zacnou rano vyt, tak chvili varuji že zacnou, to jak se tesi na pravidelnou hodinovou vychazku nez jdu do prace. Funguje to lip nez budik. Jakmila zacnou mrucet, startuju z postele a jdu je pustit. Je to lepsi nez studena sprcha, takovy bosy nohy ve snehu jen v nocni kosili.

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpen, 2011, 10:49 »
Jo bohužel potížista si vždycky něco najde. Napřed že je to tu zarostlé, pak že furt sečeme (hluk), tak jsme pořídili ovečky. Ty jim zase smrdí jen když jdou jdou okolo (30m daleko) a jednou za den sem tam zabečí. Psi vadí samozřejmě také. Vyjí pravidelně 2x za den dvě až tři minuty (okolní psi štěkají klidně i půl hodiny v kuse ve tři hodiny ráno a to je OK...) . Když ještě žil vůdce smečky, vyli přesně v 7 hodin. Teď mají rozptyl +/- 30 minut. No to je už také špatně, protože si na to přesné vytí prý zvykli (asi jako na kostelní zvony) a teď je to mate a málem i kvůli tomu zaspali do práce.

Takže zkrátka odstraní se jeden problém a hned se najde jiný. Zatím se to řeší tak, že máme hlavně všechno v pořádku, neporušujeme noční klid ani veřejný pořádek a nepouštíme se do emotivních sporů. Když už dojde na osobní konfrontaci tak s pokorou (zaťatými zuby)  říkáme že je nám to líto, že se snažíme a že se pokusíme to ještě nějak vylepšit. Sice je jasné že se to nevyřeší, ale zase to neeskaluje a zůstává to v úrovni studené zákopové války.

Nemá cenu dělat hned zase nějaká šílená opatření, protože to problém s takovým sousedem se stejně úplně nevyřeší, zkrátka najít nějakou hranici a na té to udržet a doufat. Ale je to bohužel velmi individuální :-( A doufat že to zůstane jen u slovních stížnostech a že to nepřeroste v nějaké záškodnické činy. U babičky asi těžko, my máme souseda co má i flintu :-(

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #9 kdy: 09 Srpen, 2011, 11:18 »
Tak starosta už mi odpovedel s tím, že je to podle nej blbost,aby z takove dalky psi trousili alegreny. Napsal že stížnost podána není a že je na sousedech aby dokazali že psi zpusobuji alergii tim že dychaji spolecny vzduch. Potvrdil co jsem si myslela, že pokud bude podana stiznost, prijde kontrola na hluk a zapach atd.. a to si myslim že bude v pohodě. A pokud by vznesli pozadavky na nejaka technicka opatreni, chlap je nastetsi celkem šikovnej.

S jejich mladym jsme včera večer popili Loganovici. Manžel je toho názoru, že bude stačit občas za babkou zaskočit na pokec, vykeca se bude líp. Mladej si to mysli taky. No muzu to brat jako cvičeni asertivity. Lituju toho že nasi predchudci jim sebrali vodu ze studne a omluvila ;D jsem za to, že jim nedovolili postavil dum těsne u hranice pozemku. Také mě mrzí že kvuli tomu že u nás nesjou kočky tak nám hnízdí plno ptáku a ti jim ozobali úrodu.



Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpen, 2011, 16:29 »
a když bude baba prudit dál, řekni, že ti smrdí a že na ní pozveš hygienu a zavřou ji do špindírny ... ;-)

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #11 kdy: 10 Srpen, 2011, 10:23 »
...Tombru, dobrá výmluva, sousedovi dnes vyli pozdě psi, proto omluvte můj pozdní přichod do práce.
U nás se začíná mručet v půl sedmý.  přesně v té době kdy mi zvoní budík. Dala jsem si ho o pět minut pozdeji ale psi se drží té půl sedmé. Zajímavé je že manželovo vstávání a odjezd do práce před šestou je vůbec nezajímá. A  ráno mručí i tedhy, když jsem pozdě večer a v noci s nima ujela 30 km.

Jinak starosta i veterinář mi doporučili nad celou záležitostí mávnout rukou a nenechat si otravovat život.

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #12 kdy: 26 Říjen, 2011, 15:21 »
Tak příští týden se máme sejít na městském úřadě před komisí. Od srpna byl klid a ted přišlo převolání. Zarazilo mě ale , že je manžel uveden jako spolumajitel psů. Psi jsou přihlášeni na mě. Zřejmě bude třeba vyjádření hygieny a jiných oficiálních orgánů, jinak tam bude tvrzení proti tvrzení.

Sousedka ( ta stará) trvá na odstraneni psu. Nevite jestli má doktor alergolog právo napsat, že sousedství se psy má za následek alergickou reakci? Bude mít toto vyjádření nějakou váhu? Mělo by to byt asi nějak ověreno, ten doktor co to by to vydal by ale mel videt stav a vzdálenost psů od domu atd. Napada mě soudni lekar, obávám se aby ho neuplatili.
 Já jsem se ptala na alergologii a tam mi řekli že je to nesmysl, že aleregeny létají desítky km daleko.

Uvítam vaše  rady co delat. Vzdycky jsem si myslela, že stiznosti skrz psy maji jen ti co na psy opravdu kaslou a že jsou hlučni a pohled na jejich pozemek je úděsný. >:(

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #13 kdy: 26 Říjen, 2011, 15:48 »
Hlavně v klidu.Pozvat tě můžou,kecat můžou,ale moc toho nemůžou,spíš nic.Pokud psi mají jídlo,vodu ,pohyb,slušné ustájení ani baba, ani žádná komis nemůže zasahovat do tvých vlastnických práv.Proti jakémukoliv verdiktu se můžeš odvolat, a důkazní břemeno je na jejich straně.V zásadě je pro tebe závazné jen pravomocné rozhodnutí soudu a to je tak daleko,nebo spíš pro ně nedosažitelné,že to je jak v tý reklamě" Až to budu natírat příště,tak vy, už tu maminko nebudete".Hlavně jim nenos žádný papíry, potvrzení apod.Oni musí dokázat tobě že něco porušuješ.Starej se jako doposud řádně o svý psy a kašli na ně.Věřím ,že ani v komisi nejsou žádní blbci co neznají zákon(i když jsou i vyjímky)a oni musí projednat návrh baby i kdyby to byl nesmysl tzn.že automaticky nebudou tobě rovnat hlavu ale budou posuzovat (měli by)obě strany.Pokud padne verdikt ,že je z tvé strany vše OK chtěj náhradu za cestu a čas(stejné jako u soudu)baba to zaplatí a snad jí přejdou choutky otravovat.Pokud budeš muset v souvislosti s její stížností něco přece jen vyřizovat piš si cesťáky,sbírej účty apod.To všechno ti na konci musí proplatit.Už se neboj a pěkně počkej s čím přijdou .Nic se nejí tak horký jak se uvaří a vždy jsou opravné prostředky. ;)

Ufo

  • Host
Re:nespokojenost sousedky
« Odpověď #14 kdy: 26 Říjen, 2011, 16:24 »
Jo, já vím, hlavně v klidu. Když ono je toho na mě najednou moc. Manzel marodi s klistovkou, mě zavřeli obchod kde jsem pracovala, takže budu bez prace a do toho stará paní začne zase vyšilovat.
A když jsem po sobě četla to o tom kdo míva potize s úrady, nechci aby to vyznelo, že ti co tu psali že taky meli potiže, že na psy kaslou, jen jsem si nějak nemohla připustit, že by se to mohlo stat i me. Vzdyt moji psi jsou celkem v klidu, dum, vybeh i zahradu mame pěkny.

Že úřady toho moc nezmuzou vlastně vím. Na jinem bydlisti jsem si byla stezovat na soudesu psa, ( uz jsem mela 4 psy) co hodiny stekal a zasadne na kocarek se spicim ditetem v zahrade a nezmohla jsem nic. Vešel se do norem. Ale znate malomesto. Počítám, kdo z nás  má více známých v té komisi, přece jenom, jsem tu terpve 20 let a oni 70 let na jednom míste