Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Přívěs na psy - dotaz

Autor Téma: Přívěs na psy - dotaz  (Přečteno 9579 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline cztweety

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +0/-0
    • cztweety
    • E-mail
Přívěs na psy - dotaz
« kdy: 30 Srpen, 2008, 20:12 »
Zdravím  :)
stavím si doma na klasickej přívěs ( 2m x 1m ) přepravník na 4 kotce pro psy ( malamuty ).
Chci se optat, máte nějak řešené větrání když stojíte s přívěsem třeba někde delší dobu ?
Myslím třeba větráčky (takový ty co se třeba dávají do počítačů s průměrem 120mm na 12V, někde sem to viděl, ale nevím jestli něco takového má cenu ).

Co se tyče samotneho přepravníku, něco už sem tak různě okouknul po závodech, ale každou radu uvítám  ;).

Díky Petr

Offline RadekKotesovec

  • support
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +2/-0
    • kennel.kotesovec.info
    • E-mail
Re: Přívěs na psy - dotaz
« Odpověď #1 kdy: 01 Září, 2008, 16:31 »
stavbu privesu ted taky promejslim, asi i podobne velikosti... S vetrackama bych moc neblbnul, ten vitr z toho, psi moc radi vitr/pruvan nemaj, zvlast ne takovej, kde nemaj moznost se pred nim schovat - chvili jo, ale... :)

Spis jsem myslel na spodek strechy jim natahnout nejakou slabou hadici (ty, co se prodavaj do akvarek by meli stacit) a na predek privesu namontovat nejakou jednoduchou klimatizaci na 12V (nejaka predelana auto-lednicka?), ktera by chladila vodu - a za to jednoduchy cerpadylko... Nechladilo by to moc, ale nejaka 'normalni' teplota by se tam udrzela... (na strese by byl nejakej polystyren s alu-folii nebo necim podobnym).

(proc hadice nahore - dole se udrzuje chlad, teplo jde nahoru ... Pokud by lezeli na hadicich se studenou vodou, bojim se moznyho podchlazeni - ze shora by meli teplo, zezdola chlad...)

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re: Přívěs na psy - dotaz
« Odpověď #2 kdy: 01 Září, 2008, 18:50 »
Klimatizace, větráčky - viděl jsem kdysi v Německu přívěs s klimatizací, víc jak 100.000 Kč to bylo určitě. Já bych do toho nešel, ještě by chudáci chytli rýmu. Ta klimoška by stejně musela mít svůj zdroj, nevím kde jinak schrastit aspoň 2 kW, aby to vůbec mělo smysl. Lepší je za tepla vůbec nevyjíždět, jenom ráno či večer a pro případ zdržení mít dlouhé lano a stakeout na vyvázání. Stavěl jsem už 4 vleky a do všech mi psi skákali jen jsem boudičky otevřel. Teď jsem koupil menší a po pár jízdách je do něj nemůžu dostat. Není to velikostí, jezdili už namačkanější. Ten vlek určitě není špatný, má jen 2 chyby. Výška pouhých 60 cm - pes se nemůže postavit a v bedně není žádný vzduch a okamžitě se rosí - a nedostatečné odvětrání. Na posledních 2 vlecích jsem udělal do dvířek díry cca 15 x 20 cm zamřížované kulatinou a chráněné ofuky podobně jako přední okýnko u auta. Pro chlupáče ideální a naháči taky v zimě po 5000 km nenastydli. Ještě je dobré udělat  diru průměr cca 5 cm těsně pod střechou. Jak si psi dokáží upravit vlek viz.foto. Ty větrací díry jsou absolutně k ničemu a proto jezdím s otevřenými dvířky zašprajcnutými kolíčky. Nutno dodat, že ten vlek už něco pamatuje a proto mám již objednaný materiál na přestavbu. Zkoušel jsem kdysi udělat i střechu s izolací - 9mm překližka, 10 mm polystyrén, 9 mm překližka. 9mm překližka má asi 5kg/m, čili o moc těžší to nebylo, ale efekt nic moc. Na střechu u baráku nestačí ani 15 cm izolace.

www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Přívěs na psy - dotaz
« Odpověď #3 kdy: 02 Září, 2008, 00:13 »
...větráčky(u stropu na stěně, která je naproti dvířek ) od počítače jsme zkoušeli, napájeli jsme to autobaterkou, ale časem to psi měli tendenci vykusovat. Ve dvířkách máme otvor asi 15x15cm, který lze při stání celý odklopit a pes vystrčí ven hlavu. Uvnitř máme na stropě a stěnách nalepený koberec, který zadržuje nadejchanou vlhkost(ve třech ze čtyř kotců to drží, ve čtvrtý)ém to psi zdemolovali). Máme vysoký vlek 80cm, takže myslím, že vzduch zde cirkuluje celkem dobře i při třech psech v jednom boxu.
http://hrobnice.rajce.idnes.cz/Oravsky_long_3_2007/#P1010004.JPG
http://hrobnice.rajce.idnes.cz/Oravsky_long_3_2007/#P1010008.JPG


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58599
  • Karma: +0/-0
Re:Přívěs na psy - dotaz
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopad, 2023, 14:40 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58599
  • Karma: +0/-0
Re:Přívěs na psy - dotaz
« Odpověď #7 kdy: 02 Únor, 2024, 01:58 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо