Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vodící pás nebo ski opasek Manmat??

Autor Téma: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??  (Přečteno 25165 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Siberiah

  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« kdy: 01 Červenec, 2009, 15:04 »
Ahojky, mám takový dotaz, chtěla bych si pro svého psa, no vlastně spíše pro mě koupit vodící pás (http://spokojenypes.cz/dogtreking-na-kolo/vodici-pas-pas-hands-free-amortizacni-voditko-na-psa?id=24274) nebo ski opasek (http://spokojenypes.cz/dogtreking-na-kolo/ski-opasek-manmat?id=16670)... jenže nevím, zda mi ten opasek nebude vadit v rozkroku a nebyl by tedy lepší jen pás okolo boků... nemám s tím žádné zkušenosti a proto prosím o radu. A kdybyste s tím měli nějaké zkušenosti, dejte prosím vědět :). Děkuji Siberiah :)

Clara

  • Host
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #1 kdy: 01 Červenec, 2009, 15:09 »
ohledně opasků je pár diskuzí spíše na dogtrekkingu:  http://dogtrekking.info/forum
z mé zkušenosti: opasek - sedák s pásky okolo nohou je jistější při lezení se psem ve
členitém terénu - např. do kopce vás z toho pes nevysvleče jako z opasku co by byl
jen kolem pasu...
no a co se týče rozkroku....záleží na tělesných proporcích a typu...někdo prostě nesnese
brýle na nose nebo vietnamky na nohách...a tak...


Martina

  • Host
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #3 kdy: 02 Červenec, 2009, 09:54 »
Ja urcite bych volila sedak od Manmatu, protoze pokud ti pes aspon trochu tahne, tak by jsi za chvili poznala jak te budou bolet zada,(v krizi) pokud by jsi mela jen ten opasek kolem tela (bez spodnich popruhu). Ten tah pomoci tech popruhu mezi nohama se ti krasne rozlozi, neboli te nic, a pokud si je spravne nastelujes, tak te rozhodne nebude nic drit,skrtit....

Offline Trican

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +1/-3
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #4 kdy: 12 Říjen, 2010, 08:28 »
Ahoj, dají se na tom ski opasku manmat vodit dva malamuti? Normálně je vodím na vodítkách, ale občas mám strach, aby se mi nevyvleklo vodítko z ruky, tak bych byla asi klidnější. Ale aby mě nezlomili... Kdyžtak bych si připnula jen jednoho a druhého méně akčního bych měla v ruce, spíš jen jestli jste to zkoušeli nebo jestli je to úplná blbost. Díky!

Offline Jirka

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #5 kdy: 12 Říjen, 2010, 09:34 »
Ahoj, chodím se dvěma malamutama a jde to , horší to je na běžkách, ale tam pomáhá když se ještě spojí za obojky. To potom ten poslušnější druhýho ztrhne.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #6 kdy: 12 Říjen, 2010, 09:52 »
Ahoj, dají se na tom ski opasku manmat vodit dva malamuti? Normálně je vodím na vodítkách, ale občas mám strach, aby se mi nevyvleklo vodítko z ruky, tak bych byla asi klidnější. Ale aby mě nezlomili... Kdyžtak bych si připnula jen jednoho a druhého méně akčního bych měla v ruce, spíš jen jestli jste to zkoušeli nebo jestli je to úplná blbost. Díky!

Vodím tak i 3 mamuty (v kočkoprostých oblastech), se dvouma chodím naprosto běžně.
Záleží taky kolik vážíš...co neuřveš musíš ubrzdit ;D
V ruce ani omylem a nebo jen nutný kousek (silnice atd), když vím, že pak můžu zvěř pustit na volno.

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #7 kdy: 12 Říjen, 2010, 18:57 »
No nevím Ježura.3 mamuti na opasku je dost silný kafe  ;D.
Já bych si na opasek nedal ani jednoho a na vodítko už v žádnám případě.Tedy snad možná kdybych na sebe navlékl brankářskou výstroj  ;).
Jo a když sem byl mladej a blbej sem na opasku měl taky tři mamuty.Dnes už bych tu hloupost neudělal.
pokud jsou alespon trochu ovladatelní je to docela dobré řešení pro venčení  :P.Mám opasek a jsem s ním spokojenej.Normálně ho používám když se přivazuji k saním 8)

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #8 kdy: 12 Říjen, 2010, 20:17 »
Citace
Já bych si na opasek nedal ani jednoho a na vodítko už v žádnám případě
A jak se jako přes léto venčíte? ???

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #9 kdy: 12 Říjen, 2010, 22:57 »
3 malamuti a žádnej problém :-) strom vždycky vydržel :-D

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #10 kdy: 12 Říjen, 2010, 23:05 »
Zlatí ohaři!!! Šest až osm na vodítku běžně. A to mám 55kg  ;D . Jen kdybych je na tu zimu nemusela oblíkat do svetrů :P .

Jinak ale opasek určitě s nohavičkama. Bez nich jsem jezdila asi týden, než mi křuplo v zádech...
Veronika Navrátilová

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #11 kdy: 13 Říjen, 2010, 12:39 »
Weru: Není ohař jako ohař -))))))))

Jednou jsem si půjčil opasek bez popruhu a už bych to neudělal. Co chvilku jsem si ho musel spravovat a tahat směrem dolů. Teda bavíme se pokud je pes nebo psi v tahu. Na nějakou procházku, kdy netahají a máš to jen pro jostitu to asi stačit bude. -))))

Offline Trican

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +1/-3
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #12 kdy: 13 Říjen, 2010, 12:49 »
Naši psi jsou v tahu neustále a kdybych je nedržela, byli by v tahu úplně :-) Jinak vážím 49 kg, takže řvu opravdu hodně :-) Pořídím opasek a uvidím, já si totiž neumím představit, jak to funguje, připadá mi, že pokud se za něčím vrhnou, ještě mi v tom opasku podrazí nohy, zatímco s vodítkama v ruce se můžu aspoň nějak zapřít. Ale tak to holt musím vyzkoušet.

Ufo

  • Host
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #13 kdy: 13 Říjen, 2010, 13:51 »
Vodim na obycejnem opasku 6 haskounek a potvrzuji, že  když se psi jednou rozhodli jít za kočkou co byla schovaná ve vysoké trávě a odhalili ji 30 cm před sebou, odtáhli mě za sebou smykem ::).

Co takhle vyzkouset kombinaci obojiho, opasek a od nich voditka do ruky. Do kopce jen za opasek, s kopce psy zařadim za sebe a voditka vemu do ruky
 

Offline Trican

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +1/-3
    • E-mail
Re: Vodící pás nebo ski opasek Manmat??
« Odpověď #14 kdy: 13 Říjen, 2010, 14:02 »
Jo ještě dotaz - máte je každého na opasku na těch vodítkách s amortizéry?