Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Obrušování drápů?

Autor Téma: Obrušování drápů?  (Přečteno 13524 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Llama

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
Obrušování drápů?
« kdy: 10 Červen, 2014, 11:08 »
Ahoj všem, pořídila jsem kolobku a začala trošku jezdit se psem. Dneska ráno jsme jeli naši první "větší" výjižďku - asi hodinu a čtvrt, a pes poprvé docela slušně tahal. A teď koukám, že má hodně obroušené drápy. Má je OK, ale bojím se, že až pojedeme nějakou delší trasu, tak si je obrousí do živého. Máte s tím někdo zkušenosti? Může se to stát? Jak tomu případně předejít?
Jinak tlapky má OK a celkově se tváří, že by si dal ještě (na rozdíl ode mě, já jsem mrtvá ;D). Jeli jsme téměř výhradně terénem, asfaltu naprosté minimum.
P.S. abych předešla oprávněným námitkám: nebojte, nejsem magor, abych ho mořila v tomhle vedru. Vstávali jsme ve 4, takže jsme byli zpátky před šestou. A velká část cesty vedla podél potoka, kam jsem ho pravidelně pouštěla namočit a napít.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #1 kdy: 10 Červen, 2014, 21:01 »
 :( no nevím, u nás bylo ráno v 5:30 18° a i to je moc, nech to na alespoň září...
jinak moji SH si drápy po proleženém létě vždy obrousili na "provozní délku" a dál už to nepokračovalo  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Llama

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #2 kdy: 10 Červen, 2014, 22:40 »
Ale já nemám SH ;) Pokud je 18°C podle tebe moc, i když se pes každých deset minut ráchal v potoce, tak bych s ním nesměla půl roku vylízt z baráku (načež by mě sežral nudou). Páč na kterékoliv normální procházce běhá kolem mě nadzvukovou rychlostí a funí ve výsledku daleko víc, než když ho brzdím v rozletu kolobkou. Věř mi, že dneska ráno mu horko fakt nebylo.
Díky moc za info o drápech!

lucía

  • Host
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #3 kdy: 12 Červen, 2014, 18:23 »
já bych si tipla, že měl drápy přerostlý a pokud se do toho opřel, byť na chvíli, přblížily se normální dýlce, ale je to viditelný. dráp by měl být v pořádku, pokud nepraská, neláme se, což by ukazovalo na nějaký větší průšvih, než ubroušený dráp..
já si teda na kousek připřáhnu klidně, i když je teplo, aby pes nezapomněl, ale nelze to nazvat tréninkem, ale popojížděním po kilometru od koupání ke koupání.
jinak je nasazena psí rychlost a tečka. pokud je vedro a pes by "mě doma sežral", jede autem k řece a po dvou hodinách plavání rozhodně svaly nikomu nezakrní a zatím pak každej spinkal..

Offline Llama

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #4 kdy: 13 Červen, 2014, 08:15 »
Jsme se asi nepochopili. Především mně nejde o mushing, ale o venčing s kolobkou. Takže žádné výkony, žádný trénink, jen lážoplážo pojíždění lesem. Za tu půldruhou hodinu jsme ujeli přesně sedm a půl kilometru. Na tohle fórum jsem napsala jen proto, že jsou tu lidi, kteří mají s taháním zkušenosti. A neříkám, že se psem nejde v červnu dělat nic jiného než kolobkovat, ale že ten můj při jakékoliv normální procházce navolno (a paradoxně i při plavání v rybníce) lítá daleko usilovněji a ve výsledku se zahřívá daleko víc, než když má za sebou kolobku a tedy ví, že nemůže letět jak tryskomyš.
Drápy přerostlé rozhodně neměl, na to si dávám bacha. Nicméně už mi docvaklo, kde si je ubrousil - v jednu chvíli uviděl kočičku a než jsem ho ubrzdila, tak mě za sebou slušnou chvíli vlekl smykem. A zrovna to byl jediný kousíček cesty, kde byl beton.
« Poslední změna: 13 Červen, 2014, 08:34 od Llama »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #5 kdy: 13 Červen, 2014, 09:12 »
Takže žádné výkony, žádný trénink, jen lážoplážo pojíždění lesem.

nesmysl, je to daleko větší zátěž - pokud tedy opravdu tahá, než když si lítá navolno

- zkus se sama "jen tak pomalu procházet" s batohem na zádech a uvidíš  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Llama

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #6 kdy: 13 Červen, 2014, 09:15 »
Pomalá procházka s naloženým kletrem na zádech je pořád menší zátěž než sprint bez batohu. A můj pes je prostě takovej, že když není k něčemu přivázanej, tak sprintuje. Furt. On nežije v poklusu, ale v trysku.
Snad vidím, jak moc funí. V zápřahu se skoro nezadejchá, i když mi pocitově přijde, že tahá vcelku znatelně (určitě ale ne tolik, jak jste vy skuteční musheři zvyklí u svých psů), kdežto jakmile ho odepnu a nechám chvilku prolítnout, tak dejchá jak sentinel.
« Poslední změna: 13 Červen, 2014, 09:17 od Llama »

Michal

  • Host
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #7 kdy: 13 Červen, 2014, 09:17 »
Ty jo, tady chce clovek poradit s obrusovanim drapku a zvrhne se to v uplne neco jinyho..
Urcite se tady takovej clovek este nekdy na neco zepta..., ach jo :)

Jirka Valko

  • Host
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #8 kdy: 13 Červen, 2014, 09:59 »
Moji haskouni mají taky obroušeně drápky na tzv. "provozní délku", ale dál to nikdy nešlo.   8) Dnes ráno bylo supr počasí na kolobrndu, škoda že nebyl ten čas.  :)

Ufo

  • Host
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #9 kdy: 13 Červen, 2014, 11:17 »
Llamo,  nediv se, že tady pár lidem nelíbí, že zapřaháš psa v létě. Tady jsou ( nebo kdysi byli ) klasičtí musheři, co vedou psy k výkonům, aby když psa zapřáhnou, pes šel naplno. No a k takovým výkonům je třeba mít i optimální podmínky.   Takže vlastně dá se říct že provozuješ jinou disciplínu, zde ti odpovídají musheři co mají jasný cíl, výkon na závodech. Tobě jde ale o něco jiného. Ten styl vyjíždky co jsi popsala, by valná většina musherů neudělala, protože by si psa zkazila., pes by se naučil se flákat, tam zastavit, tu se napít  atd.. Mám 6 fen haskounek,  známé svojí pomalostí, právě kvůli podobnému stylu vyjížděk. Ted jsem dílo zkázy dokonala tím že jsem čtyřkolku vyměnila za kolo a žasnu nad tím, jak jsou ti haskouni chytří psi. Velice brzo přišli na to, že u kola se tahat vlasně nemusí, protože já občas i šlapu a jednak kolo váží mín než čtyřkolka. Takže s kolem  se dá jezdit i když je relativně teplo, je to něco jako kdybych  já běhala.

A ty drápky, uvidíš že se obrousí do provozní délky, jak už ti tu někdo psal.

Offline Llama

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #10 kdy: 13 Červen, 2014, 11:56 »
Nojo, jsem si myslela, že když napíšu "pořídila jsem kolobku a začala jsem trošku jezdit se psem", že bude jasné, o jakou disciplínu mi jde  :D
Mně to ležérní zevlovací tempo maximálně vyhovuje. Na asfaltu si zvykl netahat, ale běžet vedle nohy, to je taky gůt (i když se snažíme asfaltu vyhýbat, tak 100% se nedá). Jo, musím občas zamakat, ale to mi vyhovuje - aspoň zhubnu  ;) Jediný moment, kdy táhne naplno, je tehdy, když je ve hře ta kočička 8)

Díky moc za info o drápech, už jsem klidnější :-)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #11 kdy: 14 Červen, 2014, 12:25 »
Pokud ma zespodu drapku videt krouzky ( jako leta na riznutem strame ) je to vetsinou uz moc. Ale je to kus od kusu, na nekterem psu to v chodavni ani nepoznas. Kazdy pes na to trpi jinak.
Pokud na toto forum napises, ze litas se psem na kolobce, kdyz tu je zrovna tepleji nez v Kahire a padaji teplotni rekordy, nemuzes se divit, ze te tu lidi nepochvali :-) 

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #12 kdy: 14 Červen, 2014, 13:01 »
Tady někdo napíše, že se byl jen tak rekreačně projet okolo 5 hodiny ráno se psem, kdy může bejt teplota ještě "docela" v pohodě(zvlášť pro nějaký psi), ještě dodá, že co 10 minut stavěli u vody, že jeli lážo-plážo tempem, že to bylo spíš prostě takový venčení na koloběžce... ale stejně se tady najdou hned lidi co si hned rádi "koplou" a hned musí říct svůj NÁZOR, jak je to celý špatně a jak je to vlastně skoro "týrání" psů....
Na jaře a KLIDNĚ I V LÉTĚ se pořádají normální oficiální závody, hlavně v CC, který se běhají normálně třeba i v pravý poledne, nebo odpoledne za největších pařáků... nebo, že se pořádají normálně ofiko dogtreky i přes léto, kde ty psi prostě musí trpět jak prase(zvlášť někteří-seveřani) ať si říká kdo chce co chce, spoustu z nich to kvůli tomu teplu třeba ani nedokončí... nebo že i některý podzimní závody se dělají tak, že se kolikrát běží normálně v poledne/skoro odpoledne, a když je občas hezky a svítí, tak je mnohem větší teplo, než co bylo teď za poslední dny ráno v 5 hodin...
Ale hlavně ty "letní" závody, za poslední dobu se fakt stalo módní přesouvat a nebo dělat závody na jaře a dokonce i přímo v létě a sou to normálně ofiko závody...
Ale to je asi v pohodě, to asi nikomu moc nevadí, možná se jich někteří sami zúčastňují, ALE když tady někdo náhodou napíše, že se byl ráno v 5 hodin projet rekreačním tempem, tak je hned za toho "nejhoršího" člověka na světě, kterej takhle "týra" psa...

Jirka Valko

  • Host
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #13 kdy: 14 Červen, 2014, 13:53 »
No, když teploty takhle brzy ráno dovolí si dát 2 haskáče před brndu, tak se jedu taky projet. U nás to teploty dovolí docela často. Dnes ráno jsem se byl projet cca 6km průměrkou 19,6 a v pohodě. 8)

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Obrušování drápů?
« Odpověď #14 kdy: 14 Červen, 2014, 14:18 »
mě nešlo až tak o to, jestli to ranní teploty umožňují, nebo né... to samozřejmě ještě záleží na tom jakýho má člověk psa, kde přesně bydlí atd...
já třeba pamatuju, že jsem před X rokama, když byl můj pes ještě mladej, tak jsem ho občas bral hned úplně po ránu na kolo taky... ale jen tak na kolo, jakože si běžel vedle mě, nic divokýho a rychlýho, jen tak třeba na 5-10 km, taky s přestávkou na pití a schlazení... a to je to malamut a jak já tak i on jsme na teplotu hodně opatrný, ale prostě takhle hned po ránu to šlo v pohodě, pes byl spokojenej a rád že jsme šli, kdyby se mu to nelíbilo, nebo mu to vadilo, tak bych to poznal a nedělal bych to s ním...
Kolikrát na podzimních závodech jsme právě zažily mnohem, mnohem větší hice, ve kterých jsme závod "museli" absolvovat a ikdyž to bylo třeba jen na 5 km, tak z nich byl mnohem víc vyřízenej(zkrze to teplo), než právě z tý občasný letní 10 km projížďky hned po ránu, kterou dával naprosto v pohodě a líbilo se mu to...
Takže mi šlo hlavně o to, že se normálně pořádají přes léto ofiko akce a závody, který se běhají normálně přes poledne v největší vedrech, učastní se jich hodně moc závodníků, občas i víc, než na normálních závodech... nebo se občas i na podzim závodí ve vysokých teplotách, ALE a to je v pohodě a nikoho to asi moc netrápí....
Ale jen jakmile tady někdo napíše, že se byl projet rekreačním tempem ráno v 5 hodin, tak je hned za nejhoršího člověka, co skoro "týrá" psi, protože s nimi jezdí v létě...