Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Bolestivost adní končetiny (končetin?)

Autor Téma: Bolestivost adní končetiny (končetin?)  (Přečteno 17671 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tara

  • Host
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #15 kdy: 05 Únor, 2013, 09:02 »
Nakonec jezdíme k MVDr. Mikulicovi do Ústí. RTG všeho možného byly naprosto v pořádku. Nejdřív dostala antibiotika protože to podle krevních testů vypadalo na zánět. Antibiotika ale ani po 14 dnech nezabrala. Včera podstoupila myelografické vyšetření a ukázalo se, že jde pravděpodobně o prasklou nebo vyhřezlou plotýnku a bude nutná operace. :'( Jaký je život psa po takové operaci? Teď funguje v podstatě normálně, dává si pozor třeba při běhu, běhá spíše snožmo, také neskáče a moc se bojím, že po operaci to bude už dlouhodobě jen horší. :'(

Máca s holkama

  • Host
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #16 kdy: 25 Únor, 2013, 09:21 »
Tak já mám bohužel zkušenost s MVDr. Mikulicou a operací vyhřezlé plontýnky. Není osobní, já bych tam na kliniku nešla. Nejdříve to byl bolestivý pohyb a po týdnu dopování psa tramalem udělal lékař konečně RTG a pes měl vyhřezlou plotýnku. Takže následovala operace a hospitalizace a pes přestal močit, takže cévkování a pes hrozně sešel.  Pokaždé museli psa naložit a panu doktorovi přivézt 40 kg ležícího psa na kliniku a další peníze a další léčba. S tímto psem nakonec jeli na kliniku do Stodůlek a pes byl v takovém stavu, že ho nechali odejít.  Nevim, jak je to s léčbou a diagnostikou, ale na RTG kyčlí jsem byla u MVDr. Petráše v Lovosicích.

Offline Nexxi

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #17 kdy: 26 Únor, 2013, 19:25 »
škoda,že jste z takovýchto končin.nechci nikomu dělat reklamu,neb dotyčný veterinář je mi jako člověk dost nepříjemnej.. ale kdyby sem náhodou nakouknul někdo pro inspiraci.. suprovej na záda ja mvdr johanides, žďár nad sázavou..  škoda jen,že vy byste to měli přes půl republiky.ale tenhle vet operovat umí

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #18 kdy: 26 Únor, 2013, 22:22 »
Ha, to je náhoda... já jsem přímo ze Žďáru a k mvdr Johanidesovi chodím taky... mi naštěstí zatím nic "závažnějšího" řešit nemuseli, ale můžu potvrdit, že pan Johanides má tady jako vetrinář velmi dobrou pověst, hlavě právě co se týče právě různých zákroků, operací atd...

Offline rudach

  • **
  • Příspěvků: 59
  • Karma: +1/-0
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #19 kdy: 27 Únor, 2013, 07:14 »
Já bych psa operoval až jako tu úplně poslední a tu nejkrajnější možnost! Je to tak stejné i u lídí! Doktoři by to operovali hned, ale ne vždy je výsledek uspokojivý, nehledě na mnoho rizik spojených s operací. Zkuste ještě vydržet, psovi dát co nejlepší péčy a klidový režim. Ona příroda je někdy nejlepší doktor. Vyhřez není konečná stav například jako zloměnina, má regenerační schopnost. To znamená, že se může sám vstřebat. Proto prosím moc rozmyslet, a operaci volit opravdu jako poslední variantu, kdy neni žádná jiná možnost!

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #20 kdy: 27 Únor, 2013, 09:32 »
Uplny souhlas s Rudou. Jedine, co ( u lidi ) na plotynky funguje, je cas a cviceni. Operace neni vzadnem pripade jistota.
Zena mela kdysi u krizeneho jezevcika taky vyhr.plotnu az byl uplne ochrnuty. Cevkovani, masaze atd. Doktori mu davali 5% na castecny pohyb. Nakonec se dal TOTALNE dokupy. Bez operace.
Cus Tobi

Tara

  • Host
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #21 kdy: 15 Březen, 2013, 21:46 »
Tak jsme už víc jak 3 týdny po operaci, kterou provedl MVDr. Mikulica. Předtím jsem ale stejně nevydržela, protože jsem se nechtěla s operací smířit a pesici jsem ještě vzala do Mimoně k MVDr. Vepřekovi na magnetickou rezonanci. Kdybych já blbá nedala na rady ať k Vepřekovi nejezdím, že je drahý a jela tam rovnou, ušetřila bych si 14 tis. za ostatní vyšetření a pesici toho myelografického vyšetření. Můžu vám říct, že pro ni byla mnohem horší ta myelografie než potom samotná operace! Víckrát už bych psa tohle nebezpečné a v podstatě jen orientační vyšetření podtoupit nenechala. je to fakt neskutečný hnus!
 Když pak nakonec MVDr. Vepřek i MVDr. Pekárková (která je snad jediná, kdo může posuzovat snímky z MRI) řekli, že je operace nutná, že jde o vyhřezlou plotýnku, bylo rozhodnuto.
Ještě v den operace jsem si ji mohla odvézt domů. Pesice v podstatě bez bolestí, chodila, komunikovala normálně, byla v pohodě, vyměšování normální, rána zašitá teda šíleně, ale naštěstí se hojí dobře. Tři dny po operaci už chtěla lítat jak střelená! Hybnost páteře je ještě o něco horší než před operací, ale bolesti má zřejmě jen trochu při špatném pohybu. No, nejhorší je, že se i při svém množství energie nesmí moc aktivně hýbat a musí být jen na vodítku. Takže zlobí jak malá a vymýšlí neuvěřitelné lotroviny :D
Netuším jak to bude do budoucna, jestli ještě někdy budeme moc vyjet na koloběžku, po operaci vlastně nemá kousek obratle, křížové kosti a plotýnky takže netuším, jak moc aktivní bude moci ještě být  :'(
Kdyby někoho zajímaly ceny nebo podrobnosti, ráda se podělím.

Katka

  • Host
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #22 kdy: 23 Duben, 2014, 19:28 »
Dobrý den, Taro,
v soboru jedu s fenou greyhounda (adoptovaný bývalý závodní chrt z Irska) k Dr. Vepřekovi na MRI. Z ničeho nic ochrnula na všechny čtyři, po podání kortikosteroidu a vit. B již nohy cítí, ale nepostaví se na ně. RTG v pohodě. Zajímá mě přístup na klinice v Mimoně a ceny. děkuji Katka

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #23 kdy: 23 Duben, 2014, 23:12 »
Já mám s Vepřekem jen tu nejlepší zkušenost (i když to zrovna u nás dobře nedopadlo a fenu jsme už neprobouzeli :'( ), i o ceně se s ním dá mluvit...

tuhle " Irku " už mám 7 let  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Marie Š.

  • Host
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #24 kdy: 24 Duben, 2014, 15:18 »
Taky mám s Vepřekem dobré zkušenosti, ale o ceně se mnou ale nedebatoval - málem jsem omdlela, když jsem viděla účet :-D. Nicméně fenu opravdu vytáhl hrobníkovi z lopaty. MRI tuším stojí 8 000 + DPH a počítejte s tím, že bez rozborů krve Vás vyšteřovat nebude a ty u něj stojí kolem 2 000 Kč. Takže připravit plnou peněženku. Ale odborník to opravdu je :-)

Katka

  • Host
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #25 kdy: 26 Duben, 2014, 06:42 »
Díky moc. Ptala jsem se a říkal, že MRI skutečně stojí 8 a půl  bez DPH, případně ještě mozkomíšní odběr. Na internetu jsem četla samé dobré reference, tak uvidíme. Napíšu,jak to dopadlo.

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59145
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59145
  • Karma: +0/-0
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #27 kdy: 02 Listopad, 2023, 08:23 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59145
  • Karma: +0/-0
Re:Bolestivost adní končetiny (končetin?)
« Odpověď #29 kdy: 02 Únor, 2024, 22:43 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting