Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 puchýře na polštářcích

Autor Téma: puchýře na polštářcích  (Přečteno 6712 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martina

  • Host
puchýře na polštářcích
« kdy: 10 Srpen, 2010, 09:24 »
Ahojte,
mám 2,5 letého belgického ovčáka groenendael. Bydlíme u lesa, nemám tedy moc důvod ho venčit na asfaltu, v lesích a jiných měkkých povrchách nachodíme desítky kilometrů a nemá problém. Ale: na jaře jsme šli dogtrekk, kde byla většina povrchu tvrdá, ale opravdu hodně tvrdá polní cesta nebo silnice, pes po 60 km pajdal a proto jsme závod ukončili. Teď jsem s ním byla na kole, výlet 23 km a jeli jsme kus po silnici. Domů dopajdal a napadal mi na 3 nohy. Podle všech příznaků a okolností jsem usoudila, že má citlivější polštářky. Po týdnu klidu byl pes v pořádku a kus polštářku se mu odloupl - přišlo mi to jak u lidí prostě klasické puchýře. Po tom výletě na polštářcích nic vidět nebylo, vraženého tam nic neměl.. puchýře mě napadly až po tom týdnu, takže jsem se nezaměřila na to, abych si jich všimla. Nevíte, co s tím, případně čím by to mohlo být? Pomůže postupné přivykání na tvrdý povrch nebo mám přidat něco do krmení, nějaká osvědčená mazadla na tlapky..? Poraďte mi, prosím.

Offline ŽufrikTeam

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +4/-11
    • E-mail
Re: puchýře na polštářcích
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpen, 2010, 18:26 »
Ahoj,
navykání moc nepomáhá, naši jsou zvyklí na tvrdej povrch, a stejně si bohužel jeden přinesl puchýře z horké silnice.  Druhý bez problémů. Na delší štreku po silnici jsem mu teda začala dávat preventivně botičky. Puchýře měl jenom ve vedru, když je chladno, tak mu silnice nevadí.
Ale záleží na plemeni i na samotném psovi, jako u lidí.

Martina

  • Host
Re: puchýře na polštářcích
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpen, 2010, 07:51 »
Moc děkuju! A botičky máš nějaké speciální nebo třeba ty, co se dají sehnat u Manmatu?

Offline ŽufrikTeam

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +4/-11
    • E-mail
Re: puchýře na polštářcích
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpen, 2010, 18:56 »
Mámě Manmaťácký, ale furt mu slejzaly, tak jsem nakonec ušila z potahový látky, co nám zbyla, botičky na míru  ;D Na léto jako ochrana to bohatě stačí. A taky v nich běhá u kola  ;D
« Poslední změna: 11 Srpen, 2010, 18:58 od ŽufrikTeam »

Martina

  • Host
Re: puchýře na polštářcích
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpen, 2010, 22:14 »
Aha, no mi pak ještě byly doporučeny od ruffwearu, ale aby mu to padalo, to bych se asi orosila, stojí přes 2 tisíce. Za měsíc jdeme na trek, ráda bych, aby byl v pořádku, na boty zvyklej a v klidu a bezbolestně jsme ho došli, tak nevím, jestli mu mám cosi ušít nebo je objednat. Mám jednu Manmaťáckou půjčenou a přijde mi právě k prdu. Díky moc za odpovědi!!! Jinak jsem koukala, že jsme se k sobě přes trekkaře dostaly i na FB:-D Jsem Martina Linhartová, mám Tě v kamarádech:-D

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: puchýře na polštářcích
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpen, 2010, 23:13 »
Ahoj, ruffwear je drahá designovka a kupovat botku za 13 stovek je celkem masakr, zvláště pak, když ji pejsek ztratí někde v blátě. Když jdu v létě na kolo, tak mám v batohu alespoň dvě botky manmat (komfort vydrží déle)a rolku široké náplasti od 3M(pevná, prodyšná, voděvzdorná). Náplastí rychle vyřešíš pořezaný tlapky o sklo a jinej sajrajt a botkou ji ochráníš proti puchejřům z asfaltu. Na zimu si šijem sami z různých materiálů, nemusí být tak moc otěruvzdorné jako ty na asfalt, chrání pouze proti pořezání o led.
Obecně se však asfaltu vyhýbáme a vzdálenostem 23Km na kole v srpnu také.

Zkušenost s manmat komfort je dobrá, sjíždí nám jen po namočení, dost toho vydrží a sucháče se opakovaným používáním neničí. Když ji někde prodřem, tak ji ještě přetočím a sjedu i druhou stranu :)


Offline Hanaka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +4/-18
    • E-mail
Re: puchýře na polštářcích
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpen, 2010, 21:48 »
mame botičky Manmat stále padaly ozkoušeli jsme  pásku od veta  a v pohodě na léto to stačí obtáhnout náplastí aby je to netlačilo a byl průtok krve
(zásobení končetin)zabezpečen  jo náplasti vozím stále sebou kobercovka je také fajn




Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:puchýře na polštářcích
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopad, 2023, 10:44 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:puchýře na polštářcích
« Odpověď #10 kdy: 01 Únor, 2024, 21:55 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0