Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pes na řetězu=týrání..???

Autor Téma: Pes na řetězu=týrání..???  (Přečteno 13737 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Pes na řetězu=týrání..???
« kdy: 14 Červen, 2011, 21:41 »
Dnes sem měl návštěvu..starostka byla semnou u psů podívat se,jak sem zabezpečil psy kvůli útěku feny a následnýmu zadávení 2 sousedovic slepic..c kotcích mám ,,neskokany,, a na řetěz sem uvázal 3 ,,skokany,,..tam vznikl problém..řetěz být nemůže,prý je to týrání psů..(2,5m dlouhej-pohyb v kruhu)..viděl sem u spousty lidí tento způsob uvázání..tak jak to teda je??

Offline Alesh

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +6/-1
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #1 kdy: 15 Červen, 2011, 16:20 »
Zakon 246/92Sb. rika o tyrani nasledujici, co by se te mohlo tykat.
Za tyrani je povazovano:
- Omezovat pohyb nutný pro určitý druh zvířete, pokud by omezení způsobilo utrpení.
- Chovat zvířata v nevhodných podmínkách nebo tak, aby si sama nebo vzájemně způsobovala utrpení.

Pozadej zastupitelstvo nebo obec, at se k tomu oficialne vyjadri. Zadne ustni vyjadreni, ale hezky na papir se zapisem z jednani zastupitelstva. Dale pozadej o posudek veterinare a predej zpet na urad. Pokud tvoji psi netrpi (coz potvrdi veterinar), nemaji sanci te dale vlacet.

Myslim, ze to plne staci. Pokud ne, je dobre se dale spojit s pravnikem, ale to bude neco stat.

Alesh

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #2 kdy: 15 Červen, 2011, 17:22 »
ona mi to starostka naznačovala,že podle ní je to týrání..taky mi řekla,ať v zadu posekám kopřivy,aby si nikdo nestěžoval,že se nestarám o zahradu..:Dzvířata pohyb mají,na řetěz dou jenom když já sem pryč..

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #3 kdy: 15 Červen, 2011, 17:48 »
 ;) tak alespoň 0,5 m  vracák na plotě by taky zdolali ? Měl jsem taky "skokanku" 220 plot nebyl problem....
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #4 kdy: 15 Červen, 2011, 18:18 »
starostka by psy viděla nejraději na gauči v obejváku (v lepším případě - v horším v papiňáku) a zahrádku jako anglickej trávník, protože pak by žádná svině od sousedů si na tebe nechodila anonymně stěžovat ... alesh má pravdu, tím postupem zavřeš huby na delší dobu všem (než si vymyslí, že tví psi jim od tebe k nim honěj krtky ;-) )

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #5 kdy: 15 Červen, 2011, 23:17 »
soused z jedné strany je v pohodě...ten má motto,že na dědině musí štěkat pes..a já jim z toho místama dědinu dělám několikanásobnou..:Dale to tak 2 minuty po příchodu a nejspíš pár minut po odchodu..soused ze strany druhé je zrovna v obecním zastupitelstvu a zkouší co se dá..viděl údajně mýho psa běžet se slepicí v hubě a šplhat přes plot...(kdyby to tak vážně bylo,tak najdu jen peří a ne celou slípku za plotem-holt chutnaj:D)..proto mám teď telefonáty se starostkou,musím dělat opatření,který mi přijdou postavený na hlavu(zateplený boudy protože jim musí být chladno-mám AM a SH:))) atd atd...

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #6 kdy: 16 Červen, 2011, 07:33 »
 ??? máš ten vracák nebo ne  ???
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Jácíček

  • Host
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #7 kdy: 16 Červen, 2011, 09:04 »
Ahoj,tak v žádném případě to týrání není,ale zpráva od veteriny se hodí a to hodně. Stejně ti zase tak nepomůže,protože sousedy to nezastaví.Mám jich cca 20,že není žádné pochybení a stejně stále otravujou,ale u mne je problém ten, že na pozemku kde mám pejsky, je lukrativní plán za 10mega peněz,tak že starosta hodně chvátá.........!Praktiky jsou jasné.Obec ti nemůže vůbec nic nařizovat,pouze veterina a podle toho co píšeš,by to mělo být v poho.Úvaz na řetězu je zcela legální, je registrovaný na Ministerstvu zemědělství,což je i celé odvětví Sportu psí spřežení.Tento problém jsem řešil, když jsem měl ještě AM-GP.Nejradši by chtěli,aby byl pes na gauči,budeš si muset zvyknout a nebo změnit zahradu.Právníka si neber,jen vyhodíš prachy,požádej veterinu.Držím ti palce,hezký den Ti přeji

Ufo

  • Host
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #8 kdy: 16 Červen, 2011, 09:08 »
A nemuze byt treba problem nekde jinde a holt protože mas psy, tak je to snadny terč stižností? Zaplaceny poplatky ze psu, za svoz odpadu atd.. Potom si myslim že ta vizualni stranka udela hrozne moc. Pravidelne seceny travnik , v miste kam nedosahnou psi ( treba na oknech) kytky,  no a celkove se snazit, aby ten pohled na pozemek i tam co jsou psi vypadal aspon trochu slusne.

Ono totiz když bys mel ( netvrdim že mas, nevim) bordel okolo baraku a jednoho psa, bude to v pohode, ale jakmile mas vic psu a k tomu bordel okolo domu, už to zavani mnozitelema a trapicema..a Novou o pejskach na retezech.. :-\

Moji psi maji ve vybehu 100 m 2 sečeny travník, prave z duvodu aby to hezky vypadalo. Pro psy jako takovy by byla vysoka trava lepsi, minuly rok si v ni delali pelisky proti slunci, ale vypadalo to blbe. To samy opryskany boudy. Psum je to jedno , ale když to vypada blbě, tak se stanes tercem vymyslu.

No a to s tema krtkama si ani nedelej srandu, slysela jsem jak to o nasich celkem tichych psech rikala jinak bezproblematicka sousedka. Že oni nemaji skoro zadnou zeleninu, protože jim to sežerou krtci, co boji opustit jejich zahradu. ;D. Dalsi duvod je absence nasich vlastnich zeleninovych zahonu ???

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #9 kdy: 16 Červen, 2011, 09:28 »


No a to s tema krtkama si ani nedelej srandu, slysela jsem jak to o nasich celkem tichych psech rikala jinak bezproblematicka sousedka. Že oni nemaji skoro zadnou zeleninu, protože jim to sežerou krtci, co boji opustit jejich zahradu. ;D. Dalsi duvod je absence nasich vlastnich zeleninovych zahonu ???
ať sousedka vrátí školné, bo KRTEK je hmyzožravec tudíž na její zeleninu víš co, viď ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Jácíček

  • Host
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #10 kdy: 16 Červen, 2011, 09:40 »


No a to s tema krtkama si ani nedelej srandu, slysela jsem jak to o nasich celkem tichych psech rikala jinak bezproblematicka sousedka. Že oni nemaji skoro zadnou zeleninu, protože jim to sežerou krtci, co boji opustit jejich zahradu. ;D. Dalsi duvod je absence nasich vlastnich zeleninovych zahonu ???
ať sousedka vrátí školné, bo KRTEK je hmyzožravec tudíž na její zeleninu víš co, viď ;)
Třeba nějaký vegeterouš ;D ;D ;D,co ty víš??Změna je změna ;D ;D ;D

Ufo

  • Host
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #11 kdy: 16 Červen, 2011, 10:25 »
Bojim se to skoro napsat, ale jeji manzel je  profesor biologie v duchodu.Omlouvam se OT, ale co tedy žere tem sousedum v hline mrkev a brambory a celer atd.. Ja že bych projevila dobrou vuli a dala sousedum typ na zaskodnika.  Jestli to jsou mysi, tak to je v haji, sousedi ( pro me nastesti) nemaji radi kocky.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #12 kdy: 16 Červen, 2011, 10:52 »
Ufo: to budou hryzci - a ti si z koček dělaj prd ;-) o krtcích jsem nežertoval, na mě si už sousedi ukazujou, že maj přeoráno ze spoda, já místy jen zhora :-D ale na potkání rozdávám vylínanou zimní podsadu do krtinců a docela to funguje ... ;-)

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #13 kdy: 16 Červen, 2011, 21:53 »
všechno ze zákona mám vyřízený..poplatky apod...barák je v rekonstrukci takže uznávám,že na zahradě je hormada sutě..trávník seču jak se dá ale jenom v prostoru,kde se pohybuju jak já,tak zbytek..dneska sem uhradil slepice,který soused nervomocí uhradit nechtěl,že mu o to nejde..a pak došla stížnost,že sem je ještě neuhradil..příště to lidem budu rvát asi do krku když do ruky je nechcou..o víkendu vyrobím 3 nový boudy,zvýším kotce na dva a půl metru..ještě se jenom zeptám na názory na hluk od psů...slyšel sem,že povolený maximum nepřekročí ani snad 15 psů...je to pravda..?

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Pes na řetězu=týrání..???
« Odpověď #14 kdy: 17 Červen, 2011, 10:15 »
Znam obce, kde si to zastupitelstvo vyresilo vyhlaskou. Nocni klid ( tedy bez stekani ) od 22h-6h. ...no co na to rict... Stejne tak i napriklad paleni ohnu na zahradach pouze v PA odpoledne. Lidi si na to berou i dovcu. ...sileny! Tobi