Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Malamut - močové kameny

Autor Téma: Malamut - močové kameny  (Přečteno 7517 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline cztweety

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +0/-0
    • cztweety
    • E-mail
Malamut - močové kameny
« kdy: 26 Červen, 2010, 11:46 »
Ahojte,
muj malamut mel mocove kameny, pry z infekce. Jsou mu tri roky.
Veterinar rikal, ze by mel drzet dietu. Zrat jen dietni granule.
14kg baleni vyjde na 1990,-  >:(

Neni neco "levnejsiho" ?  Ci musi jist opravdu jen tohle ?


Diky za rady, Petr

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #1 kdy: 26 Červen, 2010, 16:45 »
Neni neco "levnejsiho" ?  Ci musi jist opravdu jen tohle ?

Drahé dietní granule budou možná nejméně pracné řešení :)

Levnější řešení bude chtít trochu přemýšlení a práce...

Proč psovi kameny vznikly...jak jsi krmil (kolik to krmení obsahovalo solí, aby mu víc chutnalo..), jaký byl pitný režim psa...

A pak můžeš přemýšlet, jak to zlepšit, aby víc a hlavně častěji pil,
žral krmení, které mu bude míň zatěžovat ledviny .. žádné umělé sr.. dochucovadla,  bílkovinu kvalitní a ne moc, kvalitní tuky a vlákninu, dobré "obilí" (vločky, rýže) jako základ...
Můžeš si něco najít o dietě a původu kamenů - třeba http://www.slovnik.cz/docs/ledvinove_kameny.html
Co si vybereš?  ;)






« Poslední změna: 26 Červen, 2010, 16:51 od HelaL »

Bára B.

  • Host
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #2 kdy: 26 Červen, 2010, 17:38 »
Ahoj, náš důchodce sice kameny neměl, ale o jednu ledvinu v pěti letech přišel. Od té doby krmíme pouze dietní Specifik v podobné ceně a pes je bez problémů. Do svých jedenácti ještě aktivně běhal, nyní aktivně procházkuje a dokonce odchodil pár treků. Pokud se jedná o ledviny, tak bych se asi bála nějakých experimentů. Tyto granule se mi osvědčily jako to nejlepší, pokud to psu může člověk dopřát.

lucia

  • Host
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #3 kdy: 26 Červen, 2010, 20:15 »
já bych podrobně prostudovala složení oněch doporučovaných granulí a pokud chcete krmit granulema, hledala bych granule s obdobným poměrem živin. my jsme se takto u slinivkové diety dostali o celých 500 CZK za 15 kg pytel níž. dokonce jsem nepochopila, proč do nejdražší diety od puriny cpou tolik kukuřice - ty granule vypadaly, ale i chutnaly jako ty křupky do polívky. 600 za 3 kg,velký pytel už byl "jen" za 2tis.. takže jsme zkusili značku jinou a snad dobré a levnější.. léčit příčinu a nikoli důsledek je taky dobré, jak psala Hela

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #4 kdy: 27 Červen, 2010, 09:34 »
proč do nejdražší diety od puriny cpou tolik kukuřice

Kukuřice je fajn obilí, zdroj glycidů (škrobu) a tuku. Na kukuřici je mj. postavené i superprémiové krmivo No1 (http://www.bonopremium.eu/) ... tohle nemůžu nenapsat když je řeč o kukuřici ;) - výrobce No1 - KSK Bono je sponzor závodů Metujáků, Michala Merhauta a taky můj ...
Když je kukuřice dobře zpracovaná, aby byla dobře stravitelná, a když je jí tak akorát (ne moc) - je super.

Ale i ovesné vločky a samozřejmě rýže jsou lepší než pšenice, která je základní šrot přidáváný hlavně do levnějších granulí (obarvený a ochucený šrot bývá i  70 procent složení levných granulí, granule za 15-25 Kč/kg jsou právě o tom)
Když chci šetřit, raděj si správný šrot pořídím sama, aspoň se vyhnu těm chemiím co ničí zdraví psa (důsledkem mohou být např. ty ledvinové kameny).
(Rýže je drahá, na vločky -ovesné omelky- mám levný zdroj, příprava je rychlá na rozdíl od rýže)

« Poslední změna: 27 Červen, 2010, 09:38 od HelaL »

lucia

  • Host
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #5 kdy: 27 Červen, 2010, 19:54 »
já neříkám, žádnou kukuřici.. ale když to není masem ani cítit? a kukuřice to obsahuje až 30 procent? to přeci vážně nemusím kupovat za 2tisíce, navíc se těch granulí na krmnou dávku /překvapivě/ krmila obrovská hromada, která taky celá ze psa vyšla ven. prošla bych prostě složení u nás dostupných granulí a porovnala jej, i ceny. ani s masem, ale ani s kukuřicí se do dle mě nemá přehánět a všeho s mírou, toť můj názor, nikoli, že pes kolem kukuřice a jejích produktů nesmí ani projít  :D

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #6 kdy: 28 Červen, 2010, 10:34 »
1.900,-Kc za pytel mi taky prijde dost. Vyzkousej tohle http://www.calibra-krmivo.cz/
Vim: Koho chleba jis, ....  ;) Nicmene na tu dietu jsem slysel jenom chvalu. Osobne ( nastesti ) zkusenosti nemam. Jen adult, energy, senior a tedka krmim mobility. Hojky Tobi

Offline Hela V.

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +1/-0
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #7 kdy: 28 Červen, 2010, 15:16 »
Zdravím, vlastní zkušenost nemám, ale kamarádka mají psa se špatnýma ledvinava a veterinář jim doporučil Calibru jak píše Tobi.

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #8 kdy: 28 Červen, 2010, 18:55 »
Ahoj, jsem prodejce krmiv. Calibra je na dost vysoké úrovni (osobní zkušenost s energy, zákazníci samá chvála), pokud máš diagnózu klidně zavolej některému z obchoďáků a ten ti poradí, jestli bude vhodná i pro tvůj případ. Obchoďáci pro vet. ordinace jsou všichni také vetoši, takže se nemusíš ničeho obávat.
Kontakty: http://noviko.cz/veterina-krmiva-kontakt_zastupci.html 

Offline martinez

  • *
  • Příspěvků: 24
  • Karma: +1/-0
  • I cesta...může být cíl
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #9 kdy: 29 Červen, 2010, 22:43 »
Ahoj, o něco levnější:HappyDog Sano N

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #10 kdy: 30 Červen, 2010, 07:15 »
Možná než hledat levnější dietní granule podobného složení bych se snažila naštudovat ledvinovou dietu a když použiješ jako vodítko složení doporučených granulí, dá se totéž namíchat z čerstvých surovin bez konzervantů, solí a ochucovadel a jiných bordelů, které podle mě na vzniku kamenů mají velký podíl.
Suce trocha víc práce a přemýšlení než nasypat bobukle do misky, ale pro psa 100% lepší a i kdybys měl kupovat maso v řeznictví tak levnější než pytel za 1800! ;)

Offline navarama

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +2/-0
    • E-mail
Re: Malamut - močové kameny
« Odpověď #11 kdy: 10 Červenec, 2010, 09:36 »
Ahojte,
muj malamut mel mocove kameny, pry z infekce. Jsou mu tri roky.
Veterinar rikal, ze by mel drzet dietu. Zrat jen dietni granule.
14kg baleni vyjde na 1990,-  >:(

Neni neco "levnejsiho" ?  Ci musi jist opravdu jen tohle ?


Diky za rady, Petr

Pokud měl váš malamut močové kameny , měl by vám veterinář zjistit jejich původ , následná infekce asi vznikla z dráždění močového měchýře.

Je to hodně důležité , aby jste se vyvaroval v krmné dávce minerálních látek , ze kterých kameny vznikly. Zřejmě jde o porušení metabolismu vašeho pejska .
Jak říká Lenka, je důležité zajistit příjem vody a dietní krmivo , v žádném případě nezkrmovat vnitřnosti .
Hledejte krmivo dle složení a obsahu diety , kterou teď používáte.
Myslím , že i Trainer dělá krmivo pro dietáře . Ale váš pejsek je mladý a zcela jistě to zvládnete .


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Malamut - močové kameny
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopad, 2023, 10:09 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо