Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 evropský saňový - štěně

Autor Téma: evropský saňový - štěně  (Přečteno 5998 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jarka

  • Host
evropský saňový - štěně
« kdy: 10 Červen, 2010, 10:46 »
ahoj, nejsme zkušení chovatelé máme křížence husky a ohař jsou mu 4 měsíce, miluje provázky.. sežere všechny na který příjde a poliká i ostrou trávu v kuse (nerozkouše ale napoliká). Stavěli jsme stan a sežral několik metrových provazů, asi si dokážete představit jak to lezlo ven - děs. Dala jsem mu prášek na odčervení (napadlo mě jestli nepotřebuje víc vyčistit) a nic pořád provázky, tráva, taky jsem mu dala do žrádla víc zeleniny (mrkev, celer) jako vláknina jestli mu nechybí a pořád provázky a na procházce se pase jako zjednanej, je to normální? nebo nenapadá vás co mu může chybět?
Předem díky
J.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: evropský saňový - štěně
« Odpověď #1 kdy: 10 Červen, 2010, 15:42 »
na procházce se pase jako zjednanej, je to normální? nebo nenapadá vás co mu může chybět?
Pasení je normální i u dospěláků
Likvidační a ochutnávková činnost patří ke štěňatům :) Někteří věci jen rozcupují, někteří i sežerou. Když štěňat/psů víc, rozdělí si čas mezi  vzájemné kočkování, likvidační aktivity a spánek :)
Má kamaráda?
« Poslední změna: 10 Červen, 2010, 15:45 od HelaL »

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: evropský saňový - štěně
« Odpověď #2 kdy: 10 Červen, 2010, 16:25 »
Trávu ať klidně žere, ale proboha - žádný provázky. Zamotají mu střeva (vtáhnout "do sebe"), nastává nekróza (střevo se samo natráví) a pak to může špatně skončit. Říkám, protože během roku jsem zažila tři psi, co na to zemřeli (ne moji, ale známých, všichni to byli mladí psi, dva z nich sežrali koberec).

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: evropský saňový - štěně
« Odpověď #3 kdy: 10 Červen, 2010, 16:55 »
ale proboha - žádný provázky. Zamotají mu střeva
jj, já to nenapsala tak jasně - je normální, že štěně rozcupuje a sežere na co příjde. Člověk s tím musí počítat a snažit se nebezpečné věci odstranit Třeba sisály - špagáty od balíků slámy - by mohly působit vážné problémy. Je to taky dost o štěstí, někdy pes sežere obojek i s přazkou a projde OK, ale třeba loni mi fenka (Breeze) sežrala klobásku, na konci byla zapomenuta kovová svorka (to je asi 0,5 x 1cm) .. to je samo o sobě maličké, jenže do té svorky se zapíchly kousky sena (taky "býložravý" pes) a výsledek bylo ucpání střeva (vypadalo to že operaci neujdeme ..po týdnu starostí, kapaček, léků to dobře dopadlo)
« Poslední změna: 10 Červen, 2010, 16:56 od HelaL »

Jarka

  • Host
Re: evropský saňový - štěně
« Odpověď #4 kdy: 10 Červen, 2010, 19:40 »
má kamarádku, starší fenku český horský, tý je ale vedro tak ho má docely brzy plný zuby..

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: evropský saňový - štěně
« Odpověď #5 kdy: 10 Červen, 2010, 19:42 »
To nebylo na tebe Helo, jen jsem chtěla doplnit, protože z toho mám už hrůzu. Když to slyším vyprávět, tak prostě nechápu. Nedá se ohlídat všechno, ale dá se pro to udělat maximum, že  ;)


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:evropský saňový - štěně
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopad, 2023, 09:55 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:evropský saňový - štěně
« Odpověď #9 kdy: 01 Únor, 2024, 20:54 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0