Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 uspáni psa X přítomnost deti

Autor Téma: uspáni psa X přítomnost deti  (Přečteno 17867 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sarka

  • Host
uspáni psa X přítomnost deti
« kdy: 24 Květen, 2010, 11:06 »
Poradte mi prosím, nastal čas uspat naší 17 letou haskounku, dnes bych zavolala veterinaře aby přijel, ma přijet pozde večer až budou deti spat, nebo u toho maji byt?  Jinak zakopavat s nama uz byli zakopavat uz tři psy.  Opravdu nevim, jak se rozhodnout.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #1 kdy: 24 Květen, 2010, 11:16 »
Myslim, ze jedna vec je zakopat telo a druha vec je ho videt "usinat". Delal jsem oboji a i jako dospeleho to se mnou zacvicilo. Pokud bych JA mel na vyber, volil bych max zakopani. ...ale nejradeji bych se uprime nezucastnoval zadneho.... :-[ ...ale deti nemam, takze to cele je vztahnuto na me.
Ahoj Tobi

sarka

  • Host
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #2 kdy: 24 Květen, 2010, 11:22 »
Nevím jestli jsi to dobre pochopil, ja nepotrebuju aby u toho deti byly, ale oni si toho vsimnou až vet prijde a budou chtit vedet, co se deje. Jo, je to drsny, videt umirat psa, ale ona se už nezvedne na nohy. Zkousela jsem veta sehnat ted, ale je v terenu a k nam se dostane az vecer.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #3 kdy: 24 Květen, 2010, 11:35 »
Souhlas s tobim, přítomnost při uspání je silná i pro dospělého.. jak život odchází...
Dětem říct co bude a nepustit je tam, nebo lépe oznámit až následně co bylo - to loučení se živým dost bolí, proč to dětem dělat, pak zakopat společně, svíčička..rituál.. rozloučení - jo. (Realitu života a smrti jim dávkovat úměrně po kapkách..)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #4 kdy: 24 Květen, 2010, 11:42 »
Aha.., pokud je jeji stav skutecne tolik vazny ( vek na to FAKT ma ), tak se rozhodni, zda vyuzijes veterinare a telo odveze nebo udelate "pohreb" jako s pejsky pred tim. Rozhodne bych volil realitu:pejsek uz je skutecne moooc staryyy, zivot si uzil jak to slo a desel. Ja bych vyuzil veterinare, mam svych zazitku az az a dalsi psychycke masazi se snazim vyhybat. Ahoj T

sarka

  • Host
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #5 kdy: 24 Květen, 2010, 11:54 »
Ne, tohle už neřeším, kdysi jsem nechala na veterine jezevcika prejeteho autem a dlouho jsem si vyčitala , že jsem zbaběle utekla odtamtud a ponechala psa osudu, Když pak přišel čas že odcházely stare haskounky, byla jsem poucena z minula a byla se psem do posledni chvile. A muzu řict, že sice pro tu chvíli je to drsný, ale já se s tím snáž vyrovnám, než kdybych tu fenu odvezl vet neznámo kam.

Pár měsíců jsem dělala i na hospicové péči pro lidi a tam se doporučují tytéž postupy jako se osvědčily mě u psů.

No asi poprosím veta aby přišel až budou decka spat a reknu jim to az druhy den.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #6 kdy: 24 Květen, 2010, 12:56 »
 ??? mno, Šari, starší holka by u toho dle mého názoru mohla klidně být (prcek né, stejně z toho nemá rozum)...páč smrt taky patří k životu...
moje děti byli od mala přítomni u porodů, krytí .... teď naposled jsem uspával našeho 18ti letýho kocoura
a ač jsou již velký, tak taky řvali jako ....ale prostě to k životu patří, rozhodnutí je  ale na tobě...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Clara

  • Host
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #7 kdy: 24 Květen, 2010, 13:01 »
Šárko,....budu na vás večer myslet. Děcka bych asi nenechala koukat na uspání...
držte se. :-[

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #8 kdy: 24 Květen, 2010, 15:03 »
Nemohu si pomoci, ale asi budu sprostej. Že si šílená UFO, to vím  ale tohle je fakt jeblý! To nemáš vlastní svědomí, že se ptáš svědomí tohoto fóra, když už nemáš rozum a vlastní zodpovědnost?
To jako chceš vědět, jestli ti doporučíme, aby ste si s dětmi udělali rodinný tématický večer u krbu "Děti pojďte, zabijeme spolu pejska?" No ty vole já bych nechtěl být vaše babička, ale asi ani syn či dcera. "Vodjakživa"  pejsek v noci umřel, tatínek mu ráno udělal hrobeček, až přijdete žé školy, či školky, dáte na hrob kytičky.
No, nebo jestli se nenudíš až moc?
Najdi si nějakou vysilující zábavu, takové naplnění děravého 200 litrového sudu  vodou by odpovídalo, nebudeš mít čas masochisticky rejpat se po internetu v pí......ách.
P.S. Těm ostatním co sem přispěli a nezarazili jí se taky divím.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Rasťo.Š

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #9 kdy: 24 Květen, 2010, 15:20 »
Djihád  povedal to čo si myslím na plnú hubu.Sám som musel pár zvierat uspat, naposledy fenu čo mala 3 epileptické záchvaty za den a možem povedat,že je to "strašna zábava".Decko by o tom ani nemalo vediet,že pojde pes do kytek,vyriešit to a postaviť ho pred hotovu vec.Ked je vacsie..... vysvetlit mu to- prečo ,ked male..."tak pejsek šel do nebíčka".


Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #10 kdy: 24 Květen, 2010, 17:40 »
Djihade, jdi do haje. Asi jsi byl nejdokonalejsi a vsevedouci jeste nez ses narodil.... Velkorysost nebo ucta Te vsak zda se minuly...  Katka Kurakova

sarka

  • Host
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #11 kdy: 24 Květen, 2010, 17:52 »
 proste jsem nevedela, jak to udelat, kdyz prijde veterinar. Jasne jsem asi stastna jak blecha, že musim dat uspat psa. Ja mam narozdil od tebe  psy u baraku a zijou s nama kazdy den pospolu a jsou cleny rodiny a nemam jako ty moznost k nim jit kdyz uz deti spi.


Chápu že za daných okolností je problém udržet emoce v nějakých mezích, ale prosím o to aby jste se o to alespoň snažili.
Vzhledem k okolnostem jsem tento příspěvek pouze uvedl do korektních mezí a to zcela vyjímečně.
Prosím aby i Djihad  také zrevidoval svoji formulaci názoru na věc a takovéto emotivní hodnocení osob si nechal do soukromých zpráv, mejlů, nebo do hospody.

děkuji za pochopení


adminstrátor fóra
« Poslední změna: 24 Květen, 2010, 19:18 od tombru »

Offline Rasťo.Š

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #12 kdy: 24 Květen, 2010, 18:57 »
Šarka klídek..nechápem prečo nadávaš djihádovi.
Skantrit psa uz akehokolvek dovodu je vzdy nahovno vec.Ale riešit  cez diskusiu,či to maju decká vidieť?to nemyslíš vážne.

Tak ich niekam zoberiem ked ma prist vet.Bohača ja som toho už zažil okolo psov.Ale ked mám psa zabiť vždy si musím po to rypnut slivovice.Deti by pri tom nemali vobec byt!!! Na to sa netreba pýtať v diskusii.

sarka

  • Host
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #13 kdy: 24 Květen, 2010, 19:31 »
Výborně, takže djihadovo napadani tady zustane. Ja jsem ten nejvetsi debil kterej nevidi dal nez na svy psy. Mozna mam racionalni uvazovani dnes zatemneny emocema a chtela jsem poradit, co chtit po veterinari. Ale problem vyresil vet sam, když rekl že prijde v pet odpoledne. Deti u toho nebyly, máme zahradu dost dlouhou čekala jsem na něj u vrat, kam jsem donesla i psa. Uz to ma za sebou,

Kazdej neni takovej profik jako djihad a jemu podobni.

Offline Rasťo.Š

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: uspáni psa X přítomnost deti
« Odpověď #14 kdy: 24 Květen, 2010, 19:35 »
milý admin...to si prehnal.Revidovat niekoho prispevky je blbost.A pevne dufam,že to djihád revidovat nebude!!!

Ked "bohuš" povie v dedictví :"Vašu piču jsem,taky nevidel a verim,že ju máte" tak sa na tom od intelektuálov až po hospodu smeju všetci.


a tu sa chceme hrat načo??

Mna sekali za nekulturne vyjadrovanie na mushingu.sk zo začiatku všetci.A čo dnes?? žiadna diskusia tam nieje.A ked bolo dovolim si tvrdit,že okrem toho balastu tam bolo hodne zaujímavých info.Ešte než to zrušili som čítal niektore svoje staré príspevky a na 98% si myslim,že to platí aj dnes.Až ma udivovalo,že som bol tak nadčasový :-)


p.s
ja som od povahy vždy proti cenzure.